Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kuru cilt nemlendirici yağlar

KURU CİLTLER İÇİN DOĞAL YAĞLAR

Kurumuş ciltler için kullanılan yağlar cildi nemlendirerek pullanmaya karşı korumalıdır. Cilt.net olarak aşağıda yazdığımız nemi cilde hapseden doğal yağlar kurumuş ciltlerin uzun süre nemli kalmasını sağlayarken cildin daha canlı ve parlak olmasına yardımcı olur.

Kuru Ciltler İçin Doğal Yağlar

Kuru Ciltler için Avokado Yağı

Nemli bir cilt için geçerli olan bütün özellikleri bünyesinde bulunduran avokado yağı kuruyan ciltlerin yumuşamasını sağlayarak cildinizin tazelenmesini sağlar.

Kuru Ciltler için Zeytinyağı

Nemlendirme bakımından yüksek özelliklere sahip olan zeytinyağı kuruyan ciltlerin nemini yeniden kazandırır. Kuru ciltlerin kırışmasını engeller.

Kuru Ciltler için Jojoba Yağı

Jojoba yağının en büyük özelliği başarılı bir şekilde nem tutma özelliğinin olmasıdır. Ciltte meydana gelen pullanmaları önleyen jojoba yağı cildin sıkılaşmasını da sağlar.

Kuru Ciltler için Buğday Yağı

Buğday yağının içinde bulunan vitaminler ve antioksidan özelliği nedeniyle cildin dışarıdan gelen tehditlere karşı kurumasını engeller. Ciltte t bölgesi üzerinde meydana gelen pullanma ve deri soyulması için etkili bir nemlendiricidir.

Kuru Ciltler için Ceviz Yağı

Ceviz yağının ufak birkaç damlası bile ciltte meydana gelen kurulukları düzenler. Nem verici etkisi ile kırışıklarla da savaşır.

Kuru Ciltler için Doğal Yağların Kullanımı

Doğal yağlardan dilediğinizi 4-5 damla bir pamuk topuna dökerek yüzünüze iyice yedirin, 2 saat cildinizde beklettikten sonra cildinizi sadece su ile durulayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız