Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kuru cilt temizliği

Kuru ciltlerin temizliğinde cildin temizlenmesi ve nemini koruması sağlanmalıdır. Cildi kurutarak yıpratan cilt bakımı ürünleri kullanılmamalı,  mümkün olduğu kadar doğal tarifler ile cildin ihtiyacı olan vitaminler ve nem yerine koyulmaya çalışılmalıdır.

Kuru Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Krem bazlı ürünler kuru cilde sahip kişiler için en etkili cilt temizleme yöntemlerinden biridir. Cilt temizlemek için sabun kullanmak, kuru olan cildinizi daha da kuru hale getirecektir. Cilt temizleme köpüğü kullanarak cildinizi temizledikten sonra tonik ile tam temizleme işlemi sağlayın. Kozmetik sektöründeki tonikler cildinizi daha fazla kurutacağı için en doğal tonik olan gül suyundan faydalanabilirsiniz.

Gül suyunu cildinize uyguladıktan sonra krem ile cildinize son dokunuşu yapabilirsiniz. İçeriğinde salisik asit bulunan cilt bakım ürünleri, kuru cilde sahip kişiler tarafından tercih edilmemelidir.

Bitkisel Yöntem

  • Yarım tatlı kaşığı sabun
  • 4 tatlı kaşığı gliserin
  • 2 tatlı kaşığı bal

Malzemeleri belirtilen ölçülerde birkaç içinde bir araya getirip karıştırın. Sonrasında ağzı kapalı bir şişe içine koyun ve cildinize masaj yaparak uygulayın. Masaj bittiğinde suyla cildinizi durulayın. Yaptığınız doğal temizleyici ile birlikte cildiniz nemlenecek ve aynı zamanda temizliği sağlanacaktır. Bir gün içinde iki defa kullanılabilen bitkisel bir temizleyicidir.

Kuru Cilt Temizleme Ürünleri

Sebamed Visio Temizleme Sütü

Biophytex kompleksi bulunduran Sebamed Visio Temizleme Sütü cildinizi temizler ve aynı zamanda yumuşatır. Kuru ciltlerin hassasiyetine uygun bir temizleyici olan bu ürün, PH 5.5 olması sebebiyle cildin dış yüzeyinde koruyucu bir bariyer görevi üstlenir. Ortalama satış fiyatı 35 TL’dir.

La Roche Posay Lipikar Yüz Temizleme Jeli

Hassas ve kuru ciltler için özel üretilen yüz temizleme jeli, cildi kuru olan kişiler için etkili bir temizlik sağlar. İçeriğinde parfüm ve sabun gibi maddeler bulunmayan jel, göz yakmama özelliği sayesinde çocuklarda da kullanılabilmektedir. Ortalama satış fiyatı 40 TL’dir.

Dermadoc Clean Pure

Cildi derinlemesine temizleyen yüz temizleme ürünü, kuru ciltler ve hassas ciltler için uygundur. Aloe vera ve papatya özlerinden oluşur. Kullanıldığı süre içinde cilt daha sıkı ve sağlıklı gözükür. Ürünün Fiyatı: 45 TLdir.

Loreal Paris HydraFresh Yüz Temizleme Jeli

Cildi yumuşatan ve kirlerden arındırarak temizleyen ürün, vitamin ve mineral açısından son derece zengindir. Cildi dış etkenlere karşı koruma özelliğine sahip ürünün ortalama satış fiyatı 15 TL’dir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız