Cilt Bakımı Ve Güzellik
Koyu mor renk ruj

KOYU RENK RUJ NASIL SÜRÜLÜR?

Koyu renk ruj kullanmak herkesin cesaret edemediği iddialı bir makyaj türüdür. Koyu renk makyaj geceleri daha çok tercih edilirken şimdi artık bayanlar gündüzleri de tercih edebiliyor.

Dudaklarınıza süreğiniz iddialı canlı bir renk ruj sizin bütün görünüşünüzü komple değiştirebilir. Dış görünüşü değiştirmek için saçlarla oynamaya gerek yok koyu renk rujlar hızlı ve kolay bir yöntem.

Koyu kırmızı,Pembe, Kahverengi, Siyah ya da Fuşya renk ruj sürdüğünüzde tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Beceri ve cesaret isteyen bir iştir bu koyu tonları sürmek. Koyu renk rujları nasıl korkmadan süreceğinizi bu yazımızda sizinle paylaştık.

Koyu Renk Ruj Sürme İşlemi

Önce Dudak Balsamı İle Nemini Arttırın

Dudak nemliyken rujun renginin oturması daha kolaydır. Bu yüzden ilk adım olarak dudaklarınızı dudak balsamı ile nemlendirin.

Makyaj Bazı Uygulayın

Dudaklarınızı dudak balsamı ile nemlendirdikten sonra akabinde dudaklarınıza makyaj bazı sürün. Bazlar aynı zamanda sürdüğünüz balsamı dudaklara sabitleyecek aynı zamanda pürüzsüz bir görünüm verecektir. Makyaj bazlarını alta kullandığınızda rujunuz dudaklarınızda kalıcılığını sürdürecektir.

Hafifçe Renk Verin

Makyaj bazımızı da uyguladıktan sonra sıra artık rujumuzu uygulamaya geldi. Bu işlemi uygularken ruju direkt olarak dudaklarınıza uygulamayın. Önce elinizle hafif hafif dudaklarınızı ruja değdirin. Biraz bekletin bazla ruj birbirine karışsın.

Dudak Kalemini Es Geçmeyin

Eğer dudaklarınızı koyu renk vurgulamaya hazırsanız, diğer bir aşama olan dudak kalemini sürmeye geçebilirsiniz. Dudak kalemleri dudaklarınızın belirginleşmesini sağlarken rujunuzun kalıcılığı arttırır ve daha belirgin hale getirir. Bir ton koyu kalemle dudaklarınızı belirginleştirmeniz dudaklarınızın rengini daha çok ortaya çıkarır. Aynı tonlarda sürülen kalem ise doğal dolgun dudak görüntüsü sağlar.

Dudak kalemini dudaklarınızın ortasından uygulamaya başlayın en iyi bu şekilde sürersiniz. Dudak kaleminin ben buradayım etkisini yok etmek için kalemi ufak vuruşlarla rujla karıştırarak uygulayın.

Ruj Fırçası Kullanın

Dudaklarınızı kalemle de dolgunluğunu belirledikten sonra dudak ruj fırçanızla rujunuzu sürmeye başlayabilirsiniz. Dudak kaleminizi rujunuzla dengelemeye çalışın.

Rujunuzun Kalıcılığı Artsın

Tek kat bir mendil ile rujunuzu sürdükten sonra bir kez ağzınızdaki fazlalık ruju alın. Üzerine uygulanan transparan bir pudrayı dudaklarınıza yerleştirin aynı zamanda üzerinde transparan pudrayı dudaklarınıza enjekte edin. Transparan pudrayı sürdükten sonra mendili kaldırın tekrar tek kat ruj sürün.

Son Darbe

Rujunuzun gün boyu yanınızda olması önemli. Herhangi bir şekilde azalmış olan rujunuzu hafif dokunuşlarla tazeleyebilir. Gün boyu şıklığınızı koruyabilirsiniz.

Koyu Renk Ruj Örnekleri

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız