Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kahve saç rengi kimlere yakışır?

KOYU KAHVE SAÇ RENGİ

Tercih edilebilecek en rahat renklerden biri koyu kahve saç rengidir. Saçlarınızı boyadıktan sonra aşırı bir özen istemeyen koyu kahve saç rengi sarı ve kızıl kadar sizi zorlamaz. Hangi saç ve ten rengine sahip kadınlar koyu kahve saç rengini kullanmalı? Koyu kahve saç renginin avantajları ve tercih edilecek modeller.

İp ucu: Saçlarınızı koyu kahverengine boyadıysanız dikkat etmeniz gereken bir ayrıntıda saçlara sprey uygulamamanızdır. Sprey uygulanan kahve tonları ışıltısını kaybederek saçların daha mat ve donuk görünmesine neden olur.

Koyu Kahve Saç Renginin Avantajları

  1. Kendi saç renginiz kahve ve tonların da ise boyatacağınız ışıltılı koyu kahve saçlarınızda harika duracaktır.
  2. Koyu kahve saç rengini saçları yıpranmış bayanlarda rahatlıkla tercih edebilir. Donuk ve kırık saçların saklanmasında ideal bir renk olan koyu kahve ışığı da saçta en doğru şekilde yansıtır.
  3. Kuaföre gitmekten hoşlanmayan ve saçlarını kendi evinde boyayan bayanlar ise koyu kahve tonlarından vazgeçmemeliler. Bu saç rengi yanlış veya kötü boyama sonucunda dahi göze çok batmayacaktır.

Koyu Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Nasıl yüz şekline göre saç kestiriyorsak ten rengine göre de saç rengini uygulamalıyız. Sıcak bir görünüm veren ten rengine sahipseniz uygulayacağınız soğuk bir saç rengi size yakışmayacaktır.

  1. Ten renginiz pembe tonlarında ise size kahvenin koyu tonları ve küllü tonları çok yakışır.
  2. Sarı tonlarda ten rengine sahipseniz de boyayacağınız altın kahve tonları veya koyu altın tonları idealdir.
  3. Kumral ten rengine sahip bayanlarda koyu kahve boyatarak bal renginde gölgöler attırarak kendilerine yakışan saç rengini yakalamış olurlar.

Doğal Kahverengi Saçlara Sahip Bayanlar Ne Yapmalı?

  1. Kendi saç renginiz orijinalinde koyu kahve tonlarında ise saçlarınıza hava katmak için gölgeler attırabilirsiniz.
  2. Diğer yandan bu saç rengine bakır, sarı, kumral ve ışıltılı kahve tonlarında yapılan balyajlarda idealdir.

Koyu Kahve Saç Rengi İçin İdeal Saç Kesim Modelleri

Koyu kahve saç renginizi daha havalı göstermek istiyorsanız saç kesimini de biraz önem vermelisiniz. Çünkü bazı saç kesimleri saçlarınızın renginin daha havalı görünmesine yardımcı olur.

Örneğin:

  1. Koyu kahve saç renkleri katlı kesimlerde, bob saç kesimlerinde harika durur.
  2. Uzun ve düz saçlarda da harika duran koyu kahve saç rengi kısa saçların ucuna ışıltı verildiğinde de göz alıcı duracaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız