Cilt Bakımı Ve Güzellik

Vücut Sıkılaştırma

Spor ve Plates hareketleri, Bel ve kalça bölgesi için bölgesel zayıflama hareketleri , Zayıf gösteren yöntemler

Göğüs Dikleştirme Egzersizleri

gogus-diklestirme-egzersizleri
Göğüs dikleştirme ameliyatsız olarak evde yapılacak pek çok basit egzersizle de korunabilmektedir. Göğüs dikleştirmenin yolları araştırıldığında, her şeyden önce spor yaparak göğüs dikleştirmenin mümkün olduğu ortaya çıkarılmıştır. İstenirse bu göğüs dikleştirme egzersizleri video olarak bazı sitelerden izlenerek öğrenilebilmekte, istenirse de göğüs dikleştirme egzersizlerinin resimli olarak anlatıldığı internet sitelerinden bakılarak aynı hareketlerin uygulanması denenebilmektedir.

Göbek Basen Eritme Hareketleri

gobek-basen-eritme-hareketleri
Kadınların fiziki sorunlarından çok şikayet ettikleri durumlar göbek bölgelerinde, basen bölgelerinde ve kalça bölgelerinde biriken yağlardır. Normal şartlarda ilk sırada göbek, ikinci sırada basenler ve kalça bölgesindeki yağlar en zor eritilebilen yağlar olarak anılmaktadır. Her bireyin isteği olan fit ve gösterişli bir vücuda sahip olma isteği, bu yağların yakımı her ne kadar zor olsa da konunu üzerine gitme eğilimi yaratmaktadır. Bu sebepten ötürü de çoğu kez spor salonlarına gidip toplu derslerle ya da bireysel antrenmanlarla bölgesel spor çalışmaları yapılarak bu yağlardan kurtulunmaya çalışılmaktadır.

Basen Eritme Egzersizleri

basen-eritme-hareketleri
Bölgesel yağlanmalarından kurtulmak isteyen pek çok kadın, maddi olarak gücünün yettiğince ve manevi olarak hedeflediğince spor salonlarına üyelik yaptırmakta ve oradaki bireysel hocalarıyla olsun toplu derslerde olsun basen eriten hareketleri deneyimlemektedirler. Ancak kalça ve basen eritme hareketleri, bacak ve basen eritme hareketleri ya da göbek ve basen eritme hareketleri sadece spor salonlarında değil, isteğe göre doğru öğrenildiği takdirde evde de uygulanabilmektedir. Özellikle göbek ve basen eritme konusunda sıklıkla araştırma yapan kadınlar, mümkün oldukça bu ihtiyaçlarını evlerinde yaptıkları egzersizlerle gidermekte ve rahatsız oldukları fazla yağlanmalarından kurtulmaktadırlar.

Power Plate Nedir ?

power-plate-nedir
Hem fizik tedavi alanında, hem spor alanında, hem sağlık hem de fitness alanında kullanılan power plate; yuvarlak ve titreşimli bir alana sahiptir ve egzersizler genelde bu platformun üzerine çıkarak yapılır.

Kadınlar İçin Bacak İnceltme Egzersizleri

bacak-inceltme
Kilo verirken aynı zamanda sıklaşmak, bölgesel olarak yapılan zayıflama egzersizleri ve diğer zayıflama hareketleriyle mümkün.

Cilt Sarkmasına Karşı Maske

Cilt sarkması için maske tarifleri
Cilt Sarkmasına Karşı Maske: Zamana bağlı şartların etkisiyle kırışıklık ve sarkmalar meydana gelir. Genellikle orta yaşta görülen sarkmalar için çeşitli kozmetik ürünler ve doğal maskeler kullanabilirsiniz. Cilt kırışıklığı için kullanabileceğiniz bitkisel maske tariflerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yosun Yağının Cilde Faydaları

Yosun yağının cilde faydaları.
Yosun yağı suyun altında bulunan veya suyun üstünde bulunan yosunlardan elde edilir. Yosunun içinde fazlaca mineral ve vitamin bulunur. Yosun yağının cilt için faydalı özellikleri vardır.

Basen inceltme Yöntemi

Basen eritme
Basen İnceltme Yöntemi: Diyet programlarıyla zayıflamak mümkün olsa da kimi zaman basenleri eritmek büyük uğraş gerektirmektedir. Basen bölgesindeki fazla kilolardan kurtulmak için diyet programlarına ek olarak uygun spor ve egzersiz hareketleri de yapmalısınız.

Vücut Sıkılaştırma Yöntemleri

Vücut sıkılaştırma yöntemleri
Vücut Sıkılaştırma Yöntemleri: Daha fit ve sıkı bir vücuda sahip olmak için spor yapmanız gerekmektedir ancak spor yapmanın yanı sıra vücut sıkılaştırıcı masajlar, kremler ve beslenme yöntemlerini de kullanarak istediğiniz vücut ölçülerine daha kolay erişebilirsiniz.

Bacak İnceltme İçin Yapılması Gerekenler

Batık nasıl geçer
Bacak İnceltme İçin Yapılması Gerekenler: Zayıflamak için sadece beslenmeye yüklenmek yapılan yanlış hareketlerden biridir. Egzersiz ve zayıflama hareketleri yapmak da zayıflamada oldukça etkilidir. İnce bacaklara sahip olmak ve daha fit bir vücut için bölgesel zayıflama hareketlerini deneyebilirsiniz.

Kalça Büyütme Hareketleri

Ayakları geri kaldırarak kalça toplama
Kalça Büyütme Hareketleri: Daha büyük kalçalara sahip olmak için evde basit birkaç hareket uygulayarak istediğiniz ölçülere kavuşabilirsiniz. Kalça büyütme hareketleri ile yapacağınız egzersizler sonrasında kalça ölçünüzde büyüme sağlayabilirsiniz.

Gebelikte Spor Yapmanın Faydaları

Hamilelikte spor yapmanın faydaları
Gebelikte Spor Yapmanın Faydaları Nelerdir? Gebelik döneminde yapılan spor ve aktivitenin size birçok faydası vardır. Hamilelikte spor yapmanız sağlığınız için engel teşkil etmiyorsa mutlaka yazımızı okumalısınız. Gebelikte Spor Yapmak Enerji Verir: Hamileliğiniz süresince yaptığınız spor kasların ve kalbin daha düzgün çalışmasına yardımcı olur. Egzersizleri bilinçli bir şekilde uyguluyorsanız daha dinç ve kendinizi daha canlı hissedersiniz. Hamilelik boyunca yaptığınız spor daha sağlıklı oksijen almanızı sağlayarak bebeğinize daha kaliteli oksijen vermenize etki sağlar.

Sırt Egzersizleri

Ağırlıkla Yapılan Sırt Egzersizleri
Sırt Egzersizleri Sırtınız ne kadar esnekse o kadar gençsiniz. Çünkü sırt vücudu taşıyan bütün kemiklerin ana bölgesidir. Sırtımızın kalın olması esnek görünüm açısından hiç de hoş durmaz. Yazın en çok aklımıza gelen sırtımızı sürekli olarak bakım yapmak her daim kendimizi genç hissettirir. Sırt egzersizi omurganın sağlıklı olmasını sağlar ve sizi genç hissettirir. Yoga sırt egzersizleri açısından mükemmel bir spordur. Bütün yoga duruşları sırtımızın esnekliğini arttırır. Sırt egzersizleri aynı zamanda boyun, sırt ve bel ağrılarının azalmasına neden olur.

Evde Yapılabilecek Egzersizler

Evde Yapılan Egzersiz Düz Mekik Hareketi
Evde Yapılabilecek Egzersizler: Spor salonuna veya dışarıya çıkmadan evinizin rahatlığında kolayca spor yapabilirsiniz. Fit görünmek için verdiğimiz spor hareketlerini her gün 15 kez bile yapmanız yeterlidir. Sabah kahvaltınızdan 1 saat sonra evde yapılabilecek egzersizleri uygulayarak forma girebilirsiniz.

Üst Bacak İnceltme Hareketleri

Üst Bacak İnceltme Egzersizi
Üst Bacak İnceltme Hareketleri: Üst bacak ve kalça bölgesini incelten hareketler sayesinde daha fit ve daha sağlıklı bir vücuda kavuşabilirsiniz. Üst bacak incelten 5 hareketi aksatmadan düzenli şekilde uyguladığınızda bacaklarınızdaki fazlalıktan eser kalmayacak. Bu hareketleri ilk kez uygulayacaksanız 15 veya 20 kez tekrar etmeli sürekli spor yapıyorsanız 25 veya 30 kez tekrar etmelisiniz.

Alt Karın Kası Hareketleri

Alt Karın Bölgesi için Ayağa Dokunma Hareketi
Alt Karın Kası Hareketleri: Sıkı alt karın kaslarına sahip olmak için beslenmenize biraz dikkat etmeniz ve hareketleri uygulamanız yeterli. Fakat hem alt karın kaslarınızı sıkıştıracak hem de kilo vermek gerekiyorsa diyet, verdiğimiz hareketler ve kardiyo egzersiz hareketleri yapmalısınız.

Göbek Ve Basen Eritme Hareketleri

Göbek ve basen inceletme egzersizleri
Göbek Ve Basen Eritme Hareketleri: Göbek bölgenizdeki ve basen bölgenizdeki fazlalıklardan kısa sürede kurtulmak için diyetle birlikte vereceğimiz göbek ve basen eritme hareketlerini de uygulamalısınız. Çünkü sadece diyet yaparak bu bölgedeki yağlanmadan kurtulamazsınız. Diyet uzmanlarından beslenme listesi almalı ve her gün bu hareketleri tekrarlamalısınız. Yapacağınız diyet sayesinde daha fazla yağ depolanmasını önleyecek, hareketler sayesinde olan yağların yakılmasını sağlanacaksınız.

Zıplamayı Geliştirme Yolları

Zıplamayı Geliştirme Egzersizi İp Atlama
Zıplamayı Geliştirme Yolları: Zıplamayı geliştirmek özellikle basketbol, atletizm veya voleybol gibi sporlarda önemli bir avantajdır. Vereceğimiz egzersiz yöntemleri ile yukarıya zıplamayı daha fazla arttırabilirsiniz. Zıplamayı geliştirme yollarını denemeden önce iyi bir şekilde ısınmak ve kasların esnekleşmesini sağlamak herhangi bir rahatsızlığın önlenmesi için şarttır. Diğer yandan spor uzmanları bu hareketlerin belirli aralıklar ile yapılmasını tavsiye ediyorlar.


1/41234
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız