Cilt Bakımı Ve Güzellik

Ağız Ve diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı; Ağız Kokuları, Diş ve diş eti hastalıkları ,Ağız meydana gelen aft gibi yaralar ve Bu rahatsızlıkların doğal tedavileri

Ağız kokusuna sizde artık son verin

agiz_kokusu_nasil_onlenir
Ağızda çeşitli faktörlerden kaynaklı olarak koku oluşabilir . Bu koku kişileri çok rahatsız ettiği için çözüm yolları aranmaktadır.

Ağız yarasını giderecek bitkisel yöntemler

agiz-ici-yaralari-tedavisi
Ağız yaraları kişiler için acı ve ağrı hissi yaratan bir durumdur. Uygun tedavi yöntemi ile bu durum ortadan kaldırılabilir.

Doğal diş macunu yapımı nasıl?

doğal-dis-macunu
Doğal malzemelerle evde hazırlayabileceğiniz diş macununuz ile kimyasal içeren diş macunlarını kullanmayı bırakabilirsiniz.

Diş eti morarmasına kesin çözüm

diseti-morluğu-tedavisi
Diş eti morarmasının çok farklı sebepleri ortaya çıkarken, sizde bu sorunu yaşıyorsanız nasıl giderebileceğinizin cevabını bu makalemizde bulabileceksiniz.

Uçuk Tedavisi

Uçuk nasıl tedavi edilir?
Uçuk Tedavisi: Dudaklarda ve çenede çıkabilen ve ağrılı bir hastalık olan uçuk, bitkisel yöntemlerle kısa zaman içinde sönüp geçebiliyor. Uçuk tedavisinde kullanılan popüler yöntemler ve bitkisel karışımlar sayesinde zaman kaybetmeden bu rahatsızlığı geride bırakabilirsiniz.

Ağız Yarası Tedavisi

Ağız içi yaraları için bitkisel tedavi.
Ağız Yarası Nasıl Geçer: Ağız yaraları daha çok dil ve dudak üzerinde meydana gelir ve tedavisi için doğal yöntemlerden faydalanılabilmektedir. Çocuklarda ve yetişkinlerde ağız yarası nasıl geçer.

Diş İpi Nasıl kullanılır

Diş ipi
Diş İpi Nasıl Kullanılır: Dişlerin arasında kalan yemek artıklarının temizlenmesini sağlayan diş ipleri, diş bakımı uygulamaları arasında önemli bir yere sahiptir. Doğru bir şekilde kullanıldığında fayda sağlayan diş ipi nasıl kullanılır ve diş ipi tercihinde önemli bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Dil Şişmesi Neden Olur?

dil şişmesi neden olur
Dil Şişmesi Neden Olur? Alerjik reaksiyon belirtisi olan dil şişmesi, hastalık habercisi olarak da görülebilir. Dil şişmesinin belirtisi olduğu hastalıklardan en ciddisi dil kanseridir. Dil şişmesi, ağız içinde oluşan enfeksiyonlar nedeniyle de ortaya çıkabilmektedir. Dildeki şişme 2 gün içinde geçmediyse derhal doktora başvurulmalıdır.

Doğal Yollarla Diş Beyazlatma

Doğal yollarla diş beyazlatma.
Doğal Yollarla Diş Beyazlatma: Beyaz görünen dişler için çoğunlukla diş macunları yetersiz kalmaktadır. Doğal yöntemleri kullanarak dişlerinizi beyazlatmanız mümkündür. Evde kolayca uygulayabileceğiniz diş beyazlatma yöntemlerini aşağıda sizlerle paylaştık.

Dudak Morarması Nasıl Geçer

Dudak morarması neden olur? Nasıl geçer?
Dudak Morarması Nasıl Geçer: Dudak Morarması ciddi hastalıkların habercisi olabilmektedir. Dudak derisi altındaki kılcal damarlarda meydana gelen sorunlar da dudaklarda morarma yapabilmektedir. Sigara kullanan kişilerin dudakları düzensiz kan dolaşımı nedeniyle morarabilmektedir. İlerleyen yaşa bağlı olarak da dudaklar morarabilir.

Diş Beyazlatma

Evde diş beyazlatma
Diş Beyazlatma Yöntemleri: Diş Beyazlatma işlemi doğal yollar kullanılarak da basitçe gerçekleştirilebiliyor. Dişlerin daha beyaz görünmesi için diş macunları kimi zaman yetersiz kalabilmektedir. Bu noktada devreye giren doğal tarifler ile diş beyazlaması sağlayabilirsiniz.

Diş Eti Morarması

diş eti morarması
Diş Eti Morarması Nedenleri: Diş eti morarması sigara ve alkol tüketen kişilerde daha sık rastlanan bir rahatsızlıktır. Cilde renk veren pigmentlerin diş etinde yoğunlaşması sonucu meydana gelen diş eti morlukları, çeşitli tedavi yöntemleri uygulanarak ortadan kaldırılabiliyor.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde yapılan doğal diş beyazlatma yöntemleri
Evde Diş Beyazlatma: Diş beyazlatma yöntemleri ile sağlıklı bir diş görünümüne sahip olabilir ve özgüven kazanabilirsiniz. Sararan dişleri doğal diş beyazlatma teknikleri kullanarak evde basit birkaç adımda beyazlatabilirsiniz. Karbonatla diş beyazlatma, evde diş beyazlatma yöntemleri arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

Uçuk Nasıl Geçer?

Doğal uçuk tedavisi ve uçuğun geçmesi için yapılması gerekenler.
Dudakta Uçuk Nasıl Geçer: Dudaktaki uçuk virüs yada stres yoluyla çıkabildiği gibi, temas yoluyla bulaşma şeklinde de görülebilir. Ateşli hastalık ve bünye zayıflaması sonrasında da görülebilen uçuk tedavisi için bir çok farklı yöntem kullanılabilmektedir. Cilt hastalıkları sınıfına giren uçuk nasıl geçer sizler için açıklıyoruz.

Ağız Kokusu Nedenleri Ve Tedavisi

Ağız kokusu nedenleri ve tedavisi
Ağız Kokusu Nedenleri Ve Tedavisi: Ağız kokusu zaman, zaman herkesin yaşadığı sosyal itici bir durumdur. Toplumda hoş karşılanmayan ağız kokusu ikili ilişkilerde oldukça sorun teşkil ederken bazı evliliklerin bitmesine neden olabilir. Sürekli ağız kokusu yaşayan kişiler öz güvenlerini kaybederek sosyal açıdan kendilerini soyutlarlar. Ağız kokusu neden olur? Nasıl tedavi edilir? Ağız kokusunu önlemek için yapılması gerekenler.

Diş Fırçası Nasıl Temizlenir?

En Doğru Şekilde Diş Fırçası Temizleme Yöntemleri.
Diş Fırçası Nasıl Temizlenir? Ağız temizliği ve diş bakımı denilince ilk akla gelen diş fırçasıdır. Diş fırçaları dişlerin bakımında ve temizlenmesinde önemli rol oynar. Bu nedenle diş fırçaları da daimi olarak temizlenmeli ve belirli aralıklarda değiştirilmelidir.

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum ile yapılan diş kaplaması
Zirkonyum Kaplama Nedir? Zirkonyum kaplama, porselen dişlere nazaran daha doğal görünümlü dişlere sahip olmanızı sağlar. Porselen yaptırılan dişler çok uzaktan bile ben buradayım der, bunun ise tek bir nedeni vardır o da dişlerin üzerine yapılan kaplamanın doğal dişlerdeki gibi ışığı geçirmemesidir. Porselen türlerinde saydamlık bulunmadığı için doğal görünümden oldukça uzaktır. Porselen yapılan dişler diş rengine yakın dahi olsa doğal diş gibi görünmesi mümkün değildir.

Diş Lekeleri

Dişlerde Görünen Lekelerin Çeşitleri ve Oluşma Nedenleri
Diş Lekeleri: Dişlerde görülen lekeler her bireyin zaman zaman yaşadığı bir sorundur. Ağız bakımına kusursuz bir şekilde önem verseniz de çoğu zaman dişlerde sararmalardan dolayı lekeler oluşabilir. Dişlerde oluşan bu lekeler harici lekelenme ve içten lekelenme olarak 2 farklı şekilde görebiliriz.


1/41234
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız