Cilt Bakımı Ve Güzellik

Vücut Bakımı

Vücut bakımı nasıl yapılır? Doğal vücut bakımı tarifleri, Göğüs bakımı, Kalça ve bel bakımı, İncelme, sıkılaşma hareketleri, estetik ve güzellik işlemleri ile ilgili en geniş bilgiler.

Topuk Dikeni Neden Olur ? Nasıl Geçer ?

topuk-dikeni-neden-olur-nasil-gecer
Topuk dikeni durumu, topuk kemiğinin üzerinde sonradan kemiksi küçük yapıda bir çıkıntının oluşması durumudur. Bahsi geçen bu çıkıntı, ayak kemiğinde sürekli olarak zorlanmaların meydana gelmesi sebebinden ötürü topuk kemiğinde birikmekte olan kalsiyum birikintilerinden oluşmaktadır.

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir ?

karin-agrisina-ne-iyi-gelir
Karın ağrısı, her yaştan ve her cinsiyetten insanın hayatı boyunca sıklıkla karşılaştığı bir rahatsızlık biçimi olmaktadır. Bazı durumlarda daha hafif ve daha kısa sürede geçen karın ağrıları problemleriyle karşılaşılsa da, bazen de uzun soluklu ve şiddetli karın ağrılarıyla ciddi şekilde savaşılan durumlar ortaya çıkmaktadır.

İdeal Kilo Hesaplama

ideal-kilo-hesaplama
İdeal kilo hesaplama cetveli; tamamen sizin kilonuz ve boyunuzun birbirine orantılanması için oluşturulmuş bir hesaplama birimidir. üstelik bu hesaplamalar yapılırken, insan vücudundan verilen her kilonun sağlıklı yaşam adına en az 3-4 yıl gibi bir süre daha ömür uzattığı bilgisi göz önünde bulundurulursa; her bireyin mümkün oldukça ideal kilo verme hızını da hesaba katarak bu ölçülerini tutturması gereklidir.

Sırt ve Göğüste Çıkan Sivilce Çözüm

sirt-ve-goguste-cikan-sivilce-cozum
Sırtta çıkan sivilce ya da memede sivilce çıkması gibi sivilce türleri, yüz bölgesine nazaran daha uğraştırıcı ve çözüm yolunun daha etkili bir şekilde aranması gereken sivilce bölgeleridir. Özellikle sırt bölgesi bireyin tek başına müdahalesi için daha zorlandığı ve sivilcelerin durumunu daha zorlanarak takip edebildiği bir bölge olduğundan; aynı şekilde göğüsteki sivilcelerin de estetik olarak bir görüntü bozukluğu yarattığı için daha dikkatli olarak çözüm süreçleri aranması gerektiğinden bu bölgelerdeki sıkıntılar mümkün olduğunca doğal yollarla halledilmeye çalışılmalıdır.

Dudak Dolgusu Yapımı ve Fiyatları

dudak-dolgusu-yapimi-ve-fiyatlari
Yakın geçmişten günümüze hem ünlü kadınların dünyasında hem de estetik görüntü olarak bireysel bir biçimde ihtiyaç duyduğunu düşünen kadınların sıklıkla yer alan operasyonlardan biri de dudak estetiğidir. Dudak dolgusu yapımı mutlaka işinin ehli estetik uzmanlar tarafından yaptırılması gereken, küçük bir operasyon gibi görünse de aslında önemli bir müdahale şeklidir.

B17 Vitamini Nelerde Bulunur

b17-vitamini-nelerde-bulunur
B17 vitamini nelerde var diye besin öğelerine şöyle bir göz atıldığında, B17 vitamini nerelerde bulunur sorusunun cevabı en sık olarak kayısı çekirdeği şeklinde verilmektedir. Bunun dışında bu tip pek çok meyvenin çekirdeğinde de bulunabilen B17 vitaminleri; yiyecek olarak buğday şırası, tahıllı ürünler, çeşitli yemişlerde de sık sık rastlanılan vitamin çeşitleridir.

A Vitamini İçeren Yiyecekler ?

a-vitamini-hangi-besinlerde-bulunur
A vitamini hangi besinlerde bulunur diye incelendiğinde, ilk olarak karşımıza hayvansal gıdalardan alınan "retinol" içeriğindeki A vitamini çıkmaktadır. Diğer bir tür olan bitkisel içeriklerdeki A vitaminleri ise başlangıçta "karotenoid" isimli bileşikler halinde bu meyve ve sebzelerin içerisinde yer almakta, vücuda alındıktan sonra işleme sokularak A vitamini haline getirilmektedir.

Göğüs Silikonları Zararlı Mı

gogus-silikonlari-zararli-mi
Göğüs silikonları genel manada göğüs boyutlarından memnun olmayan kadınların, kilo alıp verme vb. nedenlerden dolayı göğüs derisi sarkan kadınların ya da başka hastalıklardan ötürü göğüslerinde deformasyon yaşayan kadınların eksetiyetle tercih ettikleri silikon ameliyatı, güvenilir bir cerrah tarafından yapıldığında hiç bir sorun çıkarmayan bir estetik müdahale biçimidir.

Göğüs Dikleştirme Egzersizleri

gogus-diklestirme-egzersizleri
Göğüs dikleştirme ameliyatsız olarak evde yapılacak pek çok basit egzersizle de korunabilmektedir. Göğüs dikleştirmenin yolları araştırıldığında, her şeyden önce spor yaparak göğüs dikleştirmenin mümkün olduğu ortaya çıkarılmıştır. İstenirse bu göğüs dikleştirme egzersizleri video olarak bazı sitelerden izlenerek öğrenilebilmekte, istenirse de göğüs dikleştirme egzersizlerinin resimli olarak anlatıldığı internet sitelerinden bakılarak aynı hareketlerin uygulanması denenebilmektedir.

Detoks Bandı Nedir ?

detoks-bandi-nedir
Ayak detoks bandının amacı tamamen vücudun detoks ihtiyacını bilinen diğer yöntemler olan detoks çaylarını ya da detoks kürlerini kullanmak yerine ayak bölgesinden sağlayabilmektir. Detoks bandı nasıl kullanılır diye bakıldığında da, sadece ayağın altına kullanım prospektüsünde de yazdığı üzere belirtilen bölgeye bu detoks bantlarının yapıştırılması yeterli olmaktadır.

Kaş Kontürü Nasıl Yapılır ? Nasıl Çıkarılır ?

kas-konturu-nasil-yapilir-nasil-cikarilir
Doğal kaş kontürü, kaşların kalıbını ya da estetiğini hiç bir şekilde bozmadan aksine daha tok ve dikkat çekici bir görüntü oluşturarak yüzdeki karakterize yapıyı da daha iyi noktalara çekmektedir.

Göbek Basen Eritme Hareketleri

gobek-basen-eritme-hareketleri
Kadınların fiziki sorunlarından çok şikayet ettikleri durumlar göbek bölgelerinde, basen bölgelerinde ve kalça bölgelerinde biriken yağlardır. Normal şartlarda ilk sırada göbek, ikinci sırada basenler ve kalça bölgesindeki yağlar en zor eritilebilen yağlar olarak anılmaktadır. Her bireyin isteği olan fit ve gösterişli bir vücuda sahip olma isteği, bu yağların yakımı her ne kadar zor olsa da konunu üzerine gitme eğilimi yaratmaktadır. Bu sebepten ötürü de çoğu kez spor salonlarına gidip toplu derslerle ya da bireysel antrenmanlarla bölgesel spor çalışmaları yapılarak bu yağlardan kurtulunmaya çalışılmaktadır.

Basen Eritme Egzersizleri

basen-eritme-hareketleri
Bölgesel yağlanmalarından kurtulmak isteyen pek çok kadın, maddi olarak gücünün yettiğince ve manevi olarak hedeflediğince spor salonlarına üyelik yaptırmakta ve oradaki bireysel hocalarıyla olsun toplu derslerde olsun basen eriten hareketleri deneyimlemektedirler. Ancak kalça ve basen eritme hareketleri, bacak ve basen eritme hareketleri ya da göbek ve basen eritme hareketleri sadece spor salonlarında değil, isteğe göre doğru öğrenildiği takdirde evde de uygulanabilmektedir. Özellikle göbek ve basen eritme konusunda sıklıkla araştırma yapan kadınlar, mümkün oldukça bu ihtiyaçlarını evlerinde yaptıkları egzersizlerle gidermekte ve rahatsız oldukları fazla yağlanmalarından kurtulmaktadırlar.

Enerji Veren Vitaminler

enerji-veren-vitaminler
Günlük yaşam koşullarında mevsimsel değişimlerden, yoğun çalışma temposundan, dengesiz biçimde beslenmekten, vücudun ihityaç duyduğu besinler açısından yetersiz beslenmekten, sürekli hasta olunmasından dolayı vücudun sık sık virüslerle ve bakterilerle savaşmak durumunda olmasından dolayı vücudumuz bazı dönemlerde daha iyi bakım gösterilmesine ve daha dikkatli beslenilmesine ihtiyaç duymaktadır. Daha dikkatli beslenilmesinden kastedilen şey enerji veren yiyecek ve içeceklerle beslenmek, güç ve enerji veren ilaçlar kullanmak hatta gıda takviyesi olarak enerji veren vitamin haplarından kullanmayı tercih etmektir.

İştah Açıcı Bitkiler Nelerdir ?

istah-acici-bitkiler-nelerdir
İnsanların hayatlarındaki belirli dönemlerinde bir şekilde iştahsızlık problemiyle baş başa kaldıkları görülmektedir. Bu tip durumlarda hiç geciktirmeden bir kontrole gidilmesi ve durumun ciddiyetine göre eğer ilaç tedavisine ya da tıbbi bir uygulamaya gerek görülmediği takdirde iştah açıcı bitkilerle sorunların çözümü yolu denenebilmektedir.

Halsizlik İçin Vitamin Kullanımı

halsizlik-icin-vitamin-kullanimi
Halsizlik vitamin eksikliği durumunun ortaya çıkmasıyla birlikte de görülebilen bir durumdur. Vücuda alınmayan bazı besin öğelerinin yarattığı vitaminsizlik durumu, metabolizmada kendisini halsizlik olarak da belli edebilmektedir. Örnek verilecek olursa; vücuda demir vitamininin alımını sağlayacak besin öğeleriyle beslenilmemesi sonucunda vücudun bu vitaminden eksik kalması neticesiyle halsizlik durumunun ortaya çıkması gayet normal karşılanmaktadır.

Adet Günü Hesaplama

adet-gunu-hesaplama
Adet günü hesaplama hakkındaki tüm sorulara cevap bulmadan önce, adet gününün tam olarak ne olduğunu ve adet günü hesaplamanın otomatik olarak nasıl yapılacağını anlamak gereklidir. Bir kadının aylık periyodlarla adet olup kanamasının başladığı ilk güne adet günü ismi verilmektedir. Görülen bu adet kanamaları genel olarak periyodun bozulmasına etken durumlar olmadığı sürece düzenli olarak tekrarlanmaktadır.

Power Plate Nedir ?

power-plate-nedir
Hem fizik tedavi alanında, hem spor alanında, hem sağlık hem de fitness alanında kullanılan power plate; yuvarlak ve titreşimli bir alana sahiptir ve egzersizler genelde bu platformun üzerine çıkarak yapılır.


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız