Cilt Bakımı Ve Güzellik

Saç Şekilleri Ve Yıkama

Saç şekilleri, Saç modelleri ve Saç yıkama yöntemleri: Uzun, kısa, dalgalı saç modelleri, Fiyonk, topuz, Örgü saç modelleri ve yapılışları ünlülerin saç stilleri ve saç yıkama yöntemleri.

Evde Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır ?

kivircik-sac-kullanimi
Kıvırcık saç yapma konusunda, özellikle "pırasa gibi" şeklinde tabir edilen dümdüz saçlara sahip kadınların ya da görüntü olarak kendilerini memnun etmeyen hafif saç dalgalarına sahip olan kadınların pek çok kez araştırma yaptıkları bilinmektedir. Çünkü zaten hem kadınlar arasında hem de insanlar arasında kendinde olmayana sahip olma dürtüsü çoğu noktada baskın olabildiğinden; ayrıca kadınların da saç stilleriyle kendilerine olan özgüvenleri daha da arttığından doğal kıvırcık saç yapımı konusunda oldukça özverili oldukları dikkat çekmektedir.

Dalgalı Saç Nasıl Yapılır ?

dalgali-sac-nasil-yapilir
Hem kadınların hem de erkeklerin saç uzunluğu, eğer bir model denenebilecek uzunluğa eriştiyse yüz tiplerine gidebilecek pek çok modelden deneyebilecekleri bir tür de dalgalı saç modelleridir. Dalgalı saç modelleri erkeklerde de kadınlarda da çok havalı ve dikkat çekici bir görüntü […]

Saç Nasıl Yıkanır

Saç Nasıl Yıkanır
Saç Yıkama ; Şampuan seçimi saç yıkamanın ilk kuralıdır. Saç tellerinizin yapısına göre ve saç derisinin o anki durumuna göre şampuan seçmelisiniz. Saçlarınız yağlı ise kuru saçlar için bir şampuan alamazsınız bu saçlarınızın daha fazla yağlanmasına sebep olur. Saçlarınız kuru ise bu seferde yağlı şampuan kullanmamalısınız. Saç derisinde sorun olan kişiler genellikle kepek veya mantar gibi problemlerle boğuşurlar. Bu nedenle şampuan seçilirken saçları kurutmayan ve saçlara nem verecek şampuanlar tercih edilmelidir.

Brezilya Fönünün Zararları

Brezilya fönü zararları
Brezilya Fönünün Zararları: Brezilya fönü olarak adlandırılan kalıcı fönün saçlara zararı olduğu bilinen bir gerçektir. Saç sağlığının zamanla bozulmasına neden olan Brezilya fönünü kullanmadan önce zararları hakkında bilgi sahibi olmanız, sonradan yaşayacağınız pişmanlıkların önüne geçecektir.

Kıvırcık Saça Nasıl Şekil Verilir

Kıvırcık dalgalı saça nasıl şekil verilir
Kıvırcık Saça Nasıl Şekil Verilir: Dalgalı saçlara şekil vermek oldukça zordur ve bu saç tipleri hacimli ve uğraştırıcıdır. Sizlerle paylaştığımız yöntemleri uygulayarak saçlarınıza dilediğiniz şekli verebilir ve saç bakımı konusunda endişe etmenize gerek kalmaz.

Saç Nasıl Düzleştirilir

Brezilya fönüyle saç düzleştirme
Saç Nasıl Düzleştirilir: Hacimli ve kabarık saçları düzleştirmek zor olmakla beraber, kabarık saçları düzleştirmek için fazlaca çaba sarf etmek gerekir. Saç düzleştirmek için bir çok farklı yöntemler bulunmaktadır. Saçları dalgalı olan kişiler sürekli saç düzleştirme işlemi uyguladığı için saçlar yıpranabilmektedir.

Saç Düzleştirme Teknikleri

Saç düzleştirme
Saç Düzleştirme Yöntemleri: Sık ve kabarık saçları şekillendirmek daha zordur. Bu nedenle saç düzleştirme teknikleri ile saçınızı geçici veya kalıcı olarak düzleştirebilirsiniz. Saç düzleştirirken çeşitli ısı kaynaklı araçlar kullanılabildiği gibi doğal maskelerden de yardım alınabiliyor.

Saç Köpüğü ile Şekil Verme

Saçlara Şekil Vermek için Saç Köpüğü Kullanımı
Saç Köpüğü ile Saç Nasıl Şekil Verilir? Saç Köpüğü ile Şekil Verme: Saçları hacimli göstermek ve şekil vermek için piyasada farklı ürünler bulunmaktadır. Saç köpüğü ise saça şekil verme hem pratik hem de saçları hacimli gösteriyor. Köpük alırken kalite oranına dikkat ettiğinizde saçlarda jöle hissi oluşturmaz ve saçların daha hacimli ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Saç Düzleştirme Yöntemleri

Saç düzleştirme yöntemleri
Saçlarınız devamlı dağınık ve düzensiz ise her gün saçınızı nasıl düz hale getireceğinizi düşünürsünüz. Saçlarını düzleştirmek isteyen bayanlar kuaför salonlarından çıkmaz. Saç düzleştirme yöntemlerini uygulayarak evinizde ve kendi aletlerinizi kullanarak daha sağlıklı bir ortamda ve hiçbir ücret ödemeden düz saçlara sahip olabilirsiniz.

Evde Perma Yapımı

Evde yapılmış perma
Evde perma nasıl yapılır? 80 yılların modası permayı doğal yöntemlerle evde kendiniz yapmak istemez misiniz? Evde perma yapımı hiç zor değil, perma için gerekli malzemeleri hazırlayarak işe başlayalım. Hala çoğu bayanın vazgeçemediği perma için öncelikle hangi perma yöntemini uygulamanız gerekiyor buna karar vermeliyiz. Dalgalı bir perma mı? Çok sık bukleler mi? Yoksa doğal bir kıvırcık mı istiyorsunuz?

Kısa Saça Nasıl Şekil Verilir

Kısa saç modelleri
Kısa Saça Şekil Verme; Kısacık maskülen ve seksi saçların iddialı görüntüsünü siz de yakalayın. Uzun lepiska saçlar çoktan demode oldu. Son dönemlerin tartışmasız en popüler saç modeli kesinlikle kısacık ve erkeksi kesimler. Bu iddialı saç modelini özellikle genç kuşak pek çok Hollywood yıldızı tercih ediyor. Kısa saça Şekil verme işlemi yukarıdaki sıralamayla yapıldıktan sonra saça istenilen şekil verilmiş olur.

Saç Örülerek Nasıl Kıvırcık Yapılır

Saç örülerek nasıl kıvırcık yapılır?
Saç nasıl kıvırcık yapılır? Saçlarını bigudi veya maşa gibi ısıveren aletler ile kıvırcık şekle sokmak istemeyen kadınların pratik şekilde örgü yaparak kıvırcık saça sahip olmaları çok kolaydır. Cilt.net olarak saçınızı örerek nasıl kıvırcık yapabileceğinizi maddeler halinde ayrıntılı bir şekilde anlattık.

Kıvırcık Saç Nasıl Yıkanır

Kıvırcık saçları yıkama
Kıvırcık saçlar yıkanırken saçın nemini korumak zorundadır ve iyice temizlendiğinden emin olmalıdır. Cilt.net olarak maddeler halinde yazdığımız kıvırcık saç nasıl yıkanır? konusu ile saçlarınızı yıkarken artık şikayet etmeyeceksiniz

Yağlı Saçlar Nasıl Yıkanmalı

Yağlı saçlar nasıl yıkanır
Saç nasıl yıkanır ? Saçlar yıkanırken yapısına uygun bir şekilde temizlenerek saçların problemlerini çözecek nitelikte ürünler kullanılmalıdır. Yağlı saçlar yıkanırken daha dikkatli davranılmalı saçın köklerini ilgilendiren yağ sorunu ortadan kaldırılmaya çalışılmalıdır.

Kahkül Kesimi Ve Kullanımı

Bombeli kahkül kesim modeli
Kahkül saç modeli kestirmek kimilerine çok yakışsa da herkese giden bir model değildir. Bunun nedeni kullanımı zordur ve uzadıkça bakım ister. Kahkülün en zahmetli yanı uzadığı zaman aralığıdır. Uzadığı zaman ne saçın içine girip toplanır ne de salık bırakılıp kullanılabilir. Bu sıkıntılı zamanda kahküllerinizi nasıl kullanmalısınız ve nasıl kesmelisiniz makalede size bu bilgileri vereceğiz.

Saçlar Nasıl Kabartılır

Saçlarınızı 10 adımda istediğiniz şekilde kabarık hale getirebilirsiniz.
Saçları kabartmak Saçları güçsüz sönük olan bayanların ilk tercihidir. Saç kabartılır fakat yarım saat sonra bir bakmışsın o kabarık dolgun saç görünümünden eser yok ve bu durum sizi zora sokup moralinizi bozabilir. Saçların üst bölgesi ve alt bölgesinin kabarma işlemi için saç rengi kadar kullanılan yardımcı malzemelerde çok etkilidir. Basit ve hızlı şekilde saçlarınızı kabarmak istiyorsanız size birkaç işlem önereceğiz.

Saç Örgü Modelleri Ve Yapılışları

Saç örgü şekilleri
Saç Örgü Modelleri: Saçlara örgü halinde şekil verilmesi çok eskilere dayanan bir saç stilidir. Günümüzde uygulanan örgü modelleri oldukça değişik ve estetik gözükür. Saçlar tarandıktan sonra öne doğru atılır. Örgü işlemini başınız öndeyken gerçekleştirmelisiniz. Çok popüler olan balıksırtı örgüsünü aşağı doğru değil bu sefer yukarı doğru uygulayacaksınız. Ense kısmından 3 parçaya ayırdığınız saçları yukarı çıkana kadar yanlardan ilave ederek örün.

Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır

Kıvırcık saç nasıl yapılır? Evde kıvırcık saç yapmak için öneriler
Kıvırcık saç nasıl yapılır : Düz saça sahip bayanlar, özel günler için saçlarını kıvırcık hale getirebilmek için birçok farklı uygulama arayışı içerisine girerler. Kuaförler, bunu rahatlıkla yapabilmektedir ancak evde yapılabilmesi son derece zor bir uygulamadır. Kıvırcık saç yapmak için elin pratik ve kaliteli saç bakım ürünlerinin olması gerekmektedir.


1/212
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız