Cilt Bakımı Ve Güzellik

Doğal & Kozmetik Ürünler

Saç bakımı için uygulanacak Doğal ve Kozmetik ürünler: İnce telli saçlar, Kepekli saçlar, Normal saçlar için şampuan önerileri ve Saç besleyici kozmetik ürünler, Saç serumları ve Diğer kozmetik ürünler…

Yağlı Saçlar İçin Şampuan

yagli-saclar-icin-sampuan
Saçlarda kişiyi oldukça rahatsız edebilecek ve acil olarak çözüm arama yoluna girdiği problemlerden biri olan saç yağlanması, atılacak doğru adımlarla ve kullanılacak yağlanma karşıtı şampuanlarla kısa sürede çözülebilecek bir sorundur.

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözümler Nelerdir ?

sac-dokulmesine-bitkisel-cozumler-nelerdir
Hem kadınlarda hem de erkeklerde, orta yaş grubuna gelinmesiyle birlikte en sık şikayet edilen problemlerden biri haline gelen saç dökülmesi; örneklendirilecek olursa 50 yaşını geçkin erkeklerde yüzde 50'den fazla oranda; 70 yaşını geçmiş kadınlarda ise yüzde 40'tan fazla oranda görülen bir sağlık problemi şeklindedir.

Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

dogal-sac-bakimi-nasil-yapilir
Doğal saç bakımı uğruna piyasada pek çok saç bakımı maskesi, saç bakım yağı hazırlama tarifleri, doğal saç bakım kürleri, saç uzaması için doğal yöntemler ve saç gürleştirmek için doğal yöntemler bulunmaktadır. Bu tip doğal saç bakımı türevleri için en çok araştırılan durum evde doğal saç bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabıdır. İstenilirse elbette ki bir güzellik merkezine gidilerek veya kuaförlerde yer alan pek çok saç maskesini bakım adı altında saçlara uygulatmak da mümkündür ancak bu yöntemlerin hiç biri evde hazırlanan doğal saç bakım maskeleri kadar zararsız ve etkili olamamaktadır.

Doğal Saç Bakım Yöntemleri

dogal-sac-bakim-yontemleri
Her kadının kuşkusuz olarak gönlünden geçen şey saçlarının yıpranmış bir yapıdan uzaklaşması, kırıklarla dolu bir yapıdan uzaklaşması ve mümkün olduğunca saçın rengini koruyup beyazlaşma sorunundan uzaklaşılmasıdır. Ancak bu istenilen kusursuzluğa ulaşılması için de saçlara sürekli olarak saç bakım maskesi uygulaması yapılmasının ihmal edilmemesi gerekmektedir.

Pratik Saç Bakım Tavsiyeleri

pratik-sac-bakim-tavsiyeleri
Pratik saç bakım önerileri denildiğinde aklımıza gelen, belli başlı sebeplerden dolayı yıpranmış saçlarımızı daha da yıpratmamak adına kimyasal bir işleme sokarak değil doğal ve faydalı ürünlerle bir bakım altına almaktır. Bunlar için de piyasada tarifi bilinen çok sayıda pratik saç bakım kürleri, pratik saç bakım maskeleri ve pratik saç bakım tüyoları bulunmaktadır.

HC Hair Care Complex Saç Uzatma

hc-hair-care-complex-sac-uzatma
HC hair care şampuan, saçları bakıma ihtiyaç duyan kadınların ve erkeklerin; özellikle saç uzatma konusunda yardım alabilecekleri oldukça etkili bir üründür. Yüzde yüz doğal içeriklerden oluşan ürünlerin bir çeşidi olan HC ile saç uzatma işlemi çok daha doğal ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Hızlı Saç Uzatma Yolları Nelerdir ?

hizli-sac-uzatma-yollari-nelerdir
Mevcut olan hızlı saç uzatma yollarına eğer ki harfiyen uyulursa, doğal malzemelerin saçınızda yarattığı mucizelere gözünüzle tanık olacak ve saçlarınızın ne kadar sağlıklı ve çabuk şekilde uzadığını görmüş olacaksınız. Ve saçlarımız da hem istediğimiz boyutlara ulaştığı gibi hem de aynı zamanda bakım gördüğünden çok daha sağlıklı bir yapıda olacaktır.

Kadınlarda Saç Dökülmesi Nedenleri ve Tedavisi

kadinlarda-sac-dokulmesi-nedenleri-ve-tedavisi
Kadınların yaşadıkları saç dökülmesi problemi çoğu zaman ilk etapta çok üzerinde durulmayan bir problem olsa da, aslında her dökülmenin ciddi bir problem olduğu ve bu ciddiyet üzerinden kadınlarda saç dökülmesi neyin belirtisi olduğu mutlaka araştırılmalıdır. Kadınlarda saç dökülmesi neden olur sorusunun cevabı aranırken, kadınlarda saç dökülmesinin sebepleri arasında en çok görülen saç köklerinde zayıflama, aşırı derecede saç dökülmesi ve saç tellerinde incelmelerin meydana gelmesi durumlarının yaşanmasıyla birlikte daha fazla beklemeden hemen dökülmenin engellenmesi adına çalışmalara başlanması gerekmektedir.

Kalıcı Fön Nedir ?

kalici-fon-nedir
Kalıcı fön nedir nasıl yapılır konusu, son zamanlarda çoğu kadının merak ettiği ve rağbet gösterdiği konulardan bir tanesidir. Kalıcı fön, özellikle kıvırcık ve dalgalı saç tiplerine sahip kadınların sıklıkla başvurduğu ve kimilerinin memnun kalıp kimilerinin saçlarının doğal dengesini bozduğuna karar kıldığı bir saç güzelliği uygulamasıdır. Kalıcı fönün halk arasında bilinen ismi "Brezilya fönü"dür. İşte bu Brezilya fönü sayesinde, saçların en az 6 ay boyunca şekli hiç bir şekilde bozulmadan dümdüz şekilde kalabilmektedir.

Aloe Vera ile Cilt ve Saç Maskesi

aloe-vera-ile-cilt-ve-sac-maskesi
Halk arasındaki ismi "sarısabır" olan aloe vera bitkisi, kendi içerisinde pek çok türe sahiptir. Şifalı bir bitki olan aloe veranın bulunan bu pek çok türünün içerisinde insan sağlığına iyi gelen türleri ise sayılıdır. Çok uzun yüzyıllardır farklı amaçlar için fayda sağlaması adına kullanılan aloe vera, çok farklı coğrafyalarda çok farklı kültürlerin içerisinde alternatif tıp alanında sıklıkla kullanılmaya devam etmektedir. Günümüz koşullarında ise aloe vera ile saç bakımı, aloe vera ile zayıflama, aloe vera ile cilt beyazlatma ya da aloe vera ile cilt maskesi yapımı sık sık gündeme gelmektedir.

Saç Kınası Çeşitleri

sac-kinasi-cesitleri
Kına normal şartlarda vücudumuzda bazı yaralara doğal bir ilaç olarak kullanılmasının, ağrıları geçirme etkisinden faydalanılmasının ya da ateşten dolayı oluşan yanıkları iyileştirme etkisinden faydalanılmasının yanında aynı zamanda doğal bir saç boyası şeklinde de çok sık kullanılabilmektedir.

Keratin Saç Bakımı Nedir ?

keratin-sac-bakimi
Eksikliği en çok saçlarda görülen keratin; bir saç yapısında eksilmişse o saçlar dış görüntüleri itibariyle solgun ve sağlıksız bir yapıya bürünmektedirler. Yakın zaman içerisinde günden güne ünlenen keratin saç bakımı ürünleri sayesinde hasarlı yapıda bulunan saçlar kökten uca onarılarak son derece sağlıklı ve dolgun bir görünüme kavuşturulmaktadır.

Çam Terebentin Yağı Ne İşe Yarar ?

cam-terebentin-yagi-ne-ise-yarar
Çam terebentin ürünü genel olarak saçla ilgili olumlu etkiler yaratması için kullanılmaktadır. Bu ürünün en büyük etkisi saçları daha hızlı sürede uzatabilmeye yardımcı olmasıdır. Bunun dışında saç sağlığı için de son derece etkili bir üründür

Saç Şekillendirici ve Sabitleyici Ürünler

sac-spreyi-ne-zaman-kullanilir_646x340
Gün içinde bozulmayan kabarmayan saçlar isteyen bizlere saç şekillendiriciler ve sabitleyici ürünler istediğimiz görünümü vaat ediyor

Hint yağının saç uzatmaya etkileri nelerdir?

Hint yağının saç uzatma
Saç uzatmada oldukça etkisi olduğu söylenilen hint yağı, gerçekten saç uzamasında olumlu etkileri var mı merak ediliyor. Peki ama hint yağı nasıl ve ne şekilde, hangi sıklıklarla kullanılmalı?

Saç Toniği Ne İşe Yarar

Saç toniği faydaları
Saç Toniği Ne İşe Yarar: Saç diplerinde biriken ölü hücreleri temizlemek ve saç derisinde kan dolaşımını arttırmak üzere toniklerden faydalanabilirsiniz. Saç yapınıza göre kuruyan saçları nemlendiren yada yağlı saçları dengeleyen tonikler bulunmaktadır. Çeşitli markaların saç toniklerinden birini seçebilir yada evde kendiniz doğal bir şekilde saç toniği hazırlayabilirsiniz.

Saç Kırıkları için Yağlar

Saç kırıkları için bitkisel yağlar
Saç Kırıkları İçin Yağlar: Saç kırıklarını önlemek için bitkisel yağlar ile saç bakımı uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Boyama ve şekillendirici gibi kimyasallara maruz kalan saçlar bir süre sonra sağlığını yitirir ve kırıklar oluşmaya başlar. Doğal bakım yağları ile saçlarınızın kırılıp dökülmelerini önleyebilirsiniz. Saç tellerini ve saç köklerini besleyip güçlendirecek olan bakım yağlarının kullanımı da bir hayli basit.

Doğal Saç Bakım Yağları

Doğal ve bitkisel saç bakım yağları
Doğal Saç Bakım Yağları: Saçlarınız gün içinde havadaki toz ve kire maruz kalmaktadır. Saçları yıpratan bu etkilere karşı doğal saç bakım yağları kullanabilir ve saçlarınızı koruma altına alabilirsiniz. Sizlere önermiş olduğumuz bitkisel yağ tariflerinden kendiniz için uygun olanını düzenli olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız