Cilt Bakımı Ve Güzellik

Saç Renkleri ve Boyaları

Saç Boyaları;Evde Bitkisel ve Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır, En iyi bitkisel saç boyaları, Saç nasıl boyanır ve saç boyama ile ilgili tüm konuların listesi

Krepe Balyaj Nasıl Yapılır Resimli

"Ombre" olarak da adlandırılan krepe uygulaması, saçlara ışıltı veren ve saçın görüntüsünde dip kısımların koyu, uç kısımların açık olacak şekilde boyanması durumudur.

Açık Kestane Saç Rengi Kime Yakışır ?

acik-kestane-sac-rengi-uygulamasi
Son yıllarda kadınların saç trendleri arasında özellikle doğal durabilecek saç renkleri tercih edilmektedir. Hal böyle olunca, kadınların doğal durması açısından sıklıkla ilgi gösterdiği renklerden biri kestane rengi olmuştur. Kestane renginin saçlar üzerinde uygulanabilecek bir kaç farklı tonu da bulunmaktadır. Kızıl kestane saç rengi, açık kestane saç rengi tonları, koyu kestane saç rengi üzerine gölge gibi tonlar kadınların kullanmaktan son derece keyif aldığı tonlar olarak belirlenmiştir.

Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Elde Edilir ?

bal-kopugu-sac-rengi-nasil-elde-edilir
Çok uzun zamandır tercih edilen baş köpüğü saç rengi, 2016 saç trendlerinde yine yerini korumuş ve en çok tercih tercih edilen saç renklerinden biri olmuştur. Bu tip bir saç rengine sahip olmak isteyen bazı hanımlar, istedikleri rengi yaratmak için kuaförlere gidip belirli ücretler ödeyerek saçlarını boyatmak yerine satın aldıkları saç rengi açıcı boyalarla bal köpüğü saç boyası elde edebilmişlerdir.

Papatya Suyu İle Saç Açma

papatya-suyu-ile-sac-acma
Papatya suyu ile saç açma erkeklerde de kadınlarda da kullanılabilecek doğal saç açıcı yöntemlerden biridir. Üstelik bilinenin aksine papatya suyu sadece yazın saç açıcı olarak kullanılmamasıyla birlikte papatya suyu ile saç açma kışın da gerçekleştirilebilecek bir eylemdir.

Saç Rengi Nasıl Açılır ?

sac-rengi-nasil-acilir
kadınların çoğu saçı doğal yöntemlerle açma yöntemlerine yönelmiş ve saç rengi tonlarının doğal saç rengi açma işlemleriyle daha kolay, daha ucuz ve daha sağlıklı bir şekilde farklı saç renklerine ulaşma imkanı yakalamışlardır. Saç rengini açmak için kullanılan doğal yöntemlerde akıllarda bulundurulması gereken ilk kural; bu tip kolay saç açma işlemlerinde saça sürülen bitkisel ürünlerin kimyasal ürünler gibi hemen etkisini göstermeyeceğidir. Çünkü adı üzerinde olan doğal malzemeler bu tip işlemlerin çabuklaştırılmasını sağlayan kimyasalları içeriklerinde barındırmamaktadır.

Siyah Renkli Saç Nasıl Açılır ?

siyah-renkli-sac-nasil-acilir
Saç rengini açmak kadınlar arasında söz konusu oldukça, en çok zorlanılan ve açma işleminin saça zarar vereceği düşünülen renklerden biri de siyah renktir. Bu dikkat edilmesi gereken renk için çoğu kadın ciddi anlamda siyah saç boyası nasıl açılır, siyah saç rengini nasıl açabilirim, siyah saç rengi nasıl açılır doğal yollarla ve evde siyah saç rengi nasıl açılır tarzı soruları sürekli araştırarak mümkün mertebe hem saçlarını siyah renk yerine başka bir renge döndürmek adına hem de bu dönüşümü en sağlıklı ve saçı yıpratmayacak şekilde yapmak adına ciddi çözüm yolları aramaktadırlar.

Siyah Saç Kızıla Nasıl Boyanır ?

siyah-sac-kizila-nasil-boyanir
Evde kızıl saç boyama konusu özellikle siyah saçtan kızıla dönüş durumu olduğunda biraz daha dikkat edilmesi gereken bir boyama süreci olarak bilinmektedir. Siyah saçlı kadınların mümkün oldukça saçlarına zarar vermeden saçlarını kızıl gibi tonlara çevirmeleri için siyah saçtan kızıla nasıl dönülür sorusunu iyice araştırmaktadırlar.

Beyonce Saç Renkleri

beyonce-sac-renkleri
Beyonce saç modeli denince ya da Beyonce saç rengi denince aklımıza pek çok görüntü ve çeşitli renk skalaları gelmektedir. Saçının rengiyle bu kadar oynamayı sevse de Beyonce, saç bakımı asla ihmal etmeyen ünlüler arasındadır.

Saç Kınası Çeşitleri

sac-kinasi-cesitleri
Kına normal şartlarda vücudumuzda bazı yaralara doğal bir ilaç olarak kullanılmasının, ağrıları geçirme etkisinden faydalanılmasının ya da ateşten dolayı oluşan yanıkları iyileştirme etkisinden faydalanılmasının yanında aynı zamanda doğal bir saç boyası şeklinde de çok sık kullanılabilmektedir.

Esmer Tene Yakışan Saç Rengi

esmer-tene-koyu-kumral-sac
Esmer tene uygun saç renklerinin arasında en çok kullanılan renklerin küllü tonlar, kumral tonlar ya da koyu renkler oldukları bilinmektedir. Koyu renklerin dışında sıcak renkler olarak nitelendirilebilecek karamel rengi ya da açık kızıl renkler, esmer tenli kadını kesinlikle çok kötü bir görüntüye ulaştıracaktır. Çünkü bu tip sıcak tonlar esmer tenle uyum sağlayabilecek renkler değildir ve iki zıtlık görüntüde çirkin bir patlama yaratmaktadır.

Buğday Ten İçin Saç Renkleri

bugday-tenliler-icin-sac-renkleri
Vücudumuzun tamamını kaplayan, her bir noktamızı saran çok ince bir örtü olan tenimiz, dış görünüşümüzde yakalayacağımız estetiği oluşturan ana noktalardan biridir. Ten renklerinin çok ana noktalarda birbirinden ayrılmasının sebebi her ten rengi kategorisinin tamamlayıcı unsurlarının birbirinden farklı oluşudur.

Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır

Evde saç boyası nasıl yapılır
Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır? Doğal saç boyası yapımı: Kozmetik ve kimyasal içerikli boyalar sadece saçlarınıza değil saç derinize de zarar verir. Saç köklerinin zarar gördüğü kimyasal içerikli boyalar anlık bir güzellik sağlarken zamanla saçlarınızı yıpratarak seyreltir. Bu yüzden uzmanlarından her zaman tavsiye ettiği organik doğal saç boyası kullanmalısınız. Organik saç boyaları hazırlamak sandığınız kadar zor bir süreç değil. Vereceğimiz tarifleri uygulayarak istediğiniz saç rengini kolaylıkla elde eder sağlıklı şekilde güzelleşebilirsiniz.

Oksijen Suyu İle Saç Açma

Oksijenli su ile saç açma nasıl yapılır
Hidrojen peroksit yani oksijenli su ile saç açma yöntemini evde kolaylıkla uygulayarak saçınızın rengini değiştirebilirsiniz. Saç rengini Açma esnasında oksijenli su fazla kaçırıldığında saça zarar vererek saçların yanmasına neden olur, ayrıca bilinçsiz ve sık kullanım saçın zayıflamasına ve dökülmesine neden olur. Oksijenli suyu en doğru şekilde saça uygulamalısınız.

Saç Açıcı Nasıl Kullanılır

Saç rengi nasıl açılır
Saç rengini açma : Bayanların saç renkleri ile sürekli oynamaları siyaha boyatıp ardından direk sarıya yönelmeleri yanlış işlemler sonucunda saçları yakmaları ya da istenilen rengin ortaya çıkmaması. Saç rengini açmak birçok farklı açıdan gelişmektedir. Çünkü boyasız saçları açmak, boyalı saçları açmak ve yarı boyalı saçları açmak olarak değişiklik gösterecektir. Öncelikle söylemeliyiz ki en kolayı işlem görmemiş bir saçın rengini açmaktır. Sürekli boyanmış ve kimyasal işlem görmüş saçların renginin açılması daha uğraştırıcı bir durumdur.

Hint Kınası Saça Zarar Verir Mi

Hint kınası zararlı mı
Hint Kınası Saça Zararlı Mı?: Arabistan’da yetişmekte olan kına ağacının yapraklarından elde edilen hint kınası, cilt üzerindeki ateş yanığı ve çeşitli yaralara da iyi gelmektedir. Saçlara verdiği kızıl renk ile bilinen hint kınası, doğal bir saç boyası görevi görür ve bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Geçici dövme yapımında da faydalanılan hint kınası ile daha çok el üstüne çiçek ve sarmaşık desenleri yapılıyor

Beyaz Saçı Boyama

Beyaz saçları boyama
Beyaz Saç Boyama: Saç beyazlaması büyük oranda genetik faktörlerle alakalıdır. Saçlarını boyayarak beyazları kapatmaya çalışan çoğu kişi, boyama sonrasında beyazların kapanmadığını görmekteler. İnatçı beyaz saç tellerinden kurtulmak için koyu renklerde saç boyaları tercih etmek gereklidir.

Saç Rengini Doğal Yollarla Açma

Saç rengini doğal yollarla açma
Saç Rengini Doğal Yollarla Açmak: Doğal yöntemlerle saç rengini açmak için evde hazırlayabileceğiniz bir çok bitkisel yöntem bulunmaktadır. Doğal yollarla saç rengi nasıl açılır ve kimyasal içeren kozmetik ürünler kullanmadan saç rengi tonunu açmak için yapmanız gerekenler yazımızın devamında yer almaktadır.

Kızıl Kahve Saç Rengi

Kızıl Kahve Saç rengi
Kızıl Kahve Saç Rengi: Kahverengi tonlarındaki saç renkleri bu yılın modası durumunda. Kızıl kahve saç renklerinde kızıl ve kahve olmak üzere iki farklı kızıl kahve saç rengi seçeneği bulunuyor. Beyaz ve buğday tenli bayanlara oldukça yakışan kızıl kahve saç rengi, saçınızın orijinal rengine göre değişkenlik gösterebiliyor.


1/6123456
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız