Cilt Bakımı Ve Güzellik

Saç Renkleri ve Boyaları

Saç Boyaları;Evde Bitkisel ve Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır, En iyi bitkisel saç boyaları, Saç nasıl boyanır ve saç boyama ile ilgili tüm konuların listesi

Beyonce Saç Renkleri

beyonce-sac-renkleri
Beyonce saç modeli denince ya da Beyonce saç rengi denince aklımıza pek çok görüntü ve çeşitli renk skalaları gelmektedir. Saçının rengiyle bu kadar oynamayı sevse de Beyonce, saç bakımı asla ihmal etmeyen ünlüler arasındadır.

Saç Kınası Çeşitleri

sac-kinasi-cesitleri
Kına normal şartlarda vücudumuzda bazı yaralara doğal bir ilaç olarak kullanılmasının, ağrıları geçirme etkisinden faydalanılmasının ya da ateşten dolayı oluşan yanıkları iyileştirme etkisinden faydalanılmasının yanında aynı zamanda doğal bir saç boyası şeklinde de çok sık kullanılabilmektedir.

Esmer Tene Yakışan Saç Rengi

esmer-tene-koyu-kumral-sac
Esmer tene uygun saç renklerinin arasında en çok kullanılan renklerin küllü tonlar, kumral tonlar ya da koyu renkler oldukları bilinmektedir. Koyu renklerin dışında sıcak renkler olarak nitelendirilebilecek karamel rengi ya da açık kızıl renkler, esmer tenli kadını kesinlikle çok kötü bir görüntüye ulaştıracaktır. Çünkü bu tip sıcak tonlar esmer tenle uyum sağlayabilecek renkler değildir ve iki zıtlık görüntüde çirkin bir patlama yaratmaktadır.

Buğday Ten İçin Saç Renkleri

bugday-tenliler-icin-sac-renkleri
Vücudumuzun tamamını kaplayan, her bir noktamızı saran çok ince bir örtü olan tenimiz, dış görünüşümüzde yakalayacağımız estetiği oluşturan ana noktalardan biridir. Ten renklerinin çok ana noktalarda birbirinden ayrılmasının sebebi her ten rengi kategorisinin tamamlayıcı unsurlarının birbirinden farklı oluşudur.

Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır

Evde saç boyası nasıl yapılır
Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır? Doğal saç boyası yapımı: Kozmetik ve kimyasal içerikli boyalar sadece saçlarınıza değil saç derinize de zarar verir. Saç köklerinin zarar gördüğü kimyasal içerikli boyalar anlık bir güzellik sağlarken zamanla saçlarınızı yıpratarak seyreltir. Bu yüzden uzmanlarından her zaman tavsiye ettiği organik doğal saç boyası kullanmalısınız. Organik saç boyaları hazırlamak sandığınız kadar zor bir süreç değil. Vereceğimiz tarifleri uygulayarak istediğiniz saç rengini kolaylıkla elde eder sağlıklı şekilde güzelleşebilirsiniz.

Oksijen Suyu İle Saç Açma

Oksijenli su ile saç açma nasıl yapılır
Hidrojen peroksit yani oksijenli su ile saç açma yöntemini evde kolaylıkla uygulayarak saçınızın rengini değiştirebilirsiniz. Saç rengini Açma esnasında oksijenli su fazla kaçırıldığında saça zarar vererek saçların yanmasına neden olur, ayrıca bilinçsiz ve sık kullanım saçın zayıflamasına ve dökülmesine neden olur. Oksijenli suyu en doğru şekilde saça uygulamalısınız.

Saç Açıcı Nasıl Kullanılır

Saç rengi nasıl açılır
Saç rengini açma : Bayanların saç renkleri ile sürekli oynamaları siyaha boyatıp ardından direk sarıya yönelmeleri yanlış işlemler sonucunda saçları yakmaları ya da istenilen rengin ortaya çıkmaması. Saç rengini açmak birçok farklı açıdan gelişmektedir. Çünkü boyasız saçları açmak, boyalı saçları açmak ve yarı boyalı saçları açmak olarak değişiklik gösterecektir. Öncelikle söylemeliyiz ki en kolayı işlem görmemiş bir saçın rengini açmaktır. Sürekli boyanmış ve kimyasal işlem görmüş saçların renginin açılması daha uğraştırıcı bir durumdur.

Hint Kınası Saça Zarar Verir Mi

Hint kınası zararlı mı
Hint Kınası Saça Zararlı Mı?: Arabistan’da yetişmekte olan kına ağacının yapraklarından elde edilen hint kınası, cilt üzerindeki ateş yanığı ve çeşitli yaralara da iyi gelmektedir. Saçlara verdiği kızıl renk ile bilinen hint kınası, doğal bir saç boyası görevi görür ve bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Geçici dövme yapımında da faydalanılan hint kınası ile daha çok el üstüne çiçek ve sarmaşık desenleri yapılıyor

Beyaz Saçı Boyama

Beyaz saçları boyama
Beyaz Saç Boyama: Saç beyazlaması büyük oranda genetik faktörlerle alakalıdır. Saçlarını boyayarak beyazları kapatmaya çalışan çoğu kişi, boyama sonrasında beyazların kapanmadığını görmekteler. İnatçı beyaz saç tellerinden kurtulmak için koyu renklerde saç boyaları tercih etmek gereklidir.

Saç Rengini Doğal Yollarla Açma

Saç rengini doğal yollarla açma
Saç Rengini Doğal Yollarla Açmak: Doğal yöntemlerle saç rengini açmak için evde hazırlayabileceğiniz bir çok bitkisel yöntem bulunmaktadır. Doğal yollarla saç rengi nasıl açılır ve kimyasal içeren kozmetik ürünler kullanmadan saç rengi tonunu açmak için yapmanız gerekenler yazımızın devamında yer almaktadır.

Kızıl Kahve Saç Rengi

Kızıl Kahve Saç rengi
Kızıl Kahve Saç Rengi: Kahverengi tonlarındaki saç renkleri bu yılın modası durumunda. Kızıl kahve saç renklerinde kızıl ve kahve olmak üzere iki farklı kızıl kahve saç rengi seçeneği bulunuyor. Beyaz ve buğday tenli bayanlara oldukça yakışan kızıl kahve saç rengi, saçınızın orijinal rengine göre değişkenlik gösterebiliyor.

Parlak Saçlar İçin Maske Tarifi

Parlak saçlar için
Parlak Saçlar İçin Maske Tarifi: Saçlarınızı doğal yöntemlerle parlatabilir ve her zaman bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz. Saçlarınızın durumuna göre bakımlar uygulamalı ve yanlış saç bakımı uygulamalarından kaçınmalısınız. Saçların cansız ve mat görünmesi en yaygın saç sorunlarındandır. Parlak ve hacimli saçlar için yapmanız gereken maske tariflerini sizlerle paylaşıyoruz.

Papatya Suyu ile Saç Nasıl Açılır

Saç nasıl açılır
Papatya İle Saç Açma: Saç rengini açmak için uzun zamandan bu yana kullanılan papatya suyu, doğal ve sağlıklı bir şekilde saç rengini açmak için kullanılmaktadır. Saçları besleyen ve aynı zamanda rengini açan papatya suyu, doğal bir sarı renk elde etmek için kullanılır.

Saçı Parlatmak için Doğal Yöntemler

saç parlatıcılar
Saç Parlatmak İçin Doğal Yöntemler: Evde saçları doğal yollarla parlatmak için bitkisel maske tariflerinden yararlanabilirsiniz. Saçlarınızı parlatan bu doğal karışımlar saçlarınızı besleyecek ve güçlendirecektir. Sağlıklı ve canlı saçlara sahip olmak için aşağıda yer alan tarifleri deneyebilirsiniz.

Organik Saç Boyası Markaları

En güzel organik saç boyaları
Kimyasal maddeler içermeyen organik saç boyaları ile saçlarınızı istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Bitkilerden elde edilen özlerle oluşturulan organik boyalar, saçların yıpranmasının da önüne geçmiş olur.

Saç Boyama Teknikleri

Saç boyama
Saç Boyama Teknikleri: Dış görünüşün önemli bir parçası olan saçlar, güzellik uğruna kimi zaman yıpranabilmektedir. Yanlış uygulanan saç bakımı ve boya, saçların yıpranmasına neden olabilmektedir. Saç boyama tekniklerini öğrenerek saçlarınızı zarar vermeden boyayabilir ve yıpranma olmadan saçlarınızı boyayabilirsiniz.

Saç Tebeşiri Nasıl Yapılır

Doğal saç tebeşiri
Saç Tebeşiri İle Saça Renk Verme: Saç tebeşiri yapımı basit ve kullanması bir o kadar eğlencelidir. Saç rengini geçici olarak kıyafetine uygun hale getirmek isteyenler tarafından kullanılan saç tebeşiri, evde basit malzemelerle kolayca hazırlanabiliyor.

Limonla Saç Rengi Açma

Limonla saç rengi nasıl açılır?
Limonla Saç Rengi Açma: Limonla saç rengi açma işlemi en yaygın kullanılan evde saç rengi açma yöntemlerinden biridir. Kumral saçlarda etkili olan ve koyu saçlarda pek işe yaramayan bu yöntem ile saç rengini birkaç ton açmak mümkün.


1/6123456
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız