Cilt Bakımı Ve Güzellik

Saç Bakımı Hakkında

Saç maskeleri: Saç maskesi tarifleri , Doğal ve kozmetik saç boyaları, Evde hazırlanabilecek saç kürleri Ve diğer Saç bakım yöntemlerini bu kategoride bulabilirsiniz.

Saç Rengi Nasıl Açılır ?

sac-rengi-nasil-acilir
Her kadının güzelliğine önem vermesi neticesinde, dış görünüşlerini daha da güzelleştirmek adına bünyelerine yaptıkları müdahalelerden en sık değişikliğe uğrayanlar da kuşkusuz ki saç renkleridir. Bazı kadınların saç renkleriyle oynamasının sebebi saçlarında çıkan beyaz tellerden rahatsız olarak kapatmaya çalışmalarıdır, bazıları doğal […]

Siyah Renkli Saç Nasıl Açılır ?

siyah-renkli-sac-nasil-acilir
Saç rengini daha da açmak kadınlar arasında söz konusu oldukça, en çok zorlanılan ve açma işleminin saça zarar vereceği düşünülen renklerden biri de siyah renktir. Kadınlar mümkün mertebe hem saçlarını siyah renk yerine başka bir renge döndürmek adına hem de […]

Yılan Yağı Saç Uzatır Mı ?

yilan-yagi-sac-uzatir-mi
Yılan yağı saç uzatma konusunda çok uzun yıllardan beri kullanılan oldukça etkili ve doğal bir üründür. Yılan yağı küçük şişelerde satılmasının yanında yılan yağı şampuanı ya da yılan yağı sabunu olarak da rahatlıkla aynı amaç uğruna kullanılabilmektedir.

Aloe Vera ile Cilt ve Saç Maskesi

aloe-vera-ile-cilt-ve-sac-maskesi
Halk arasındaki ismi “sarısabır” olan aloe vera bitkisi, kendi içerisinde pek çok türe sahiptir. Şifalı bir bitki olan aloe veranın bulunan bu pek çok türünün içerisinde insan sağlığına iyi gelen türleri ise sayılıdır. Çok uzun yüzyıllardır farklı amaçlar için fayda […]

Çam Terebentin Yağı Ne İşe Yarar ?

cam-terebentin-yagi-ne-ise-yarar
Çam terebentin yağı nedir? Ağaçlardan buhar yardımıyla ayırma işlemi kullanılarak elde edilmekte olan çam terebentin malzemesi; içerik olarak reçine asidi gibi farklı malzemeler barındırmaktadır. Çam terebentinin çoğunlukla karıştırıldığı bir diğer malzeme de çam terebentin esansıdır. İkisinin birbirinden ayrıldığı en önemli […]

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saçların hızlı uzamasın i,çin uygulanan yöntemler
Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri saçınızız doğal yöntemlerle sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Saç uzatma kürü hazırlayarak saç nasıl hızlı uzar?

Çabuk yağlanan saçlara, doğal çözümlerle veda edin

saç-yağlanması-neden-olur
Çabuk yağlanan saçlar kişide kirlilik ve ağırlık hissi yaratır. Yağlanan saçla başa çıkmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır.Bu yöntemlerin arasında en kısa sürede çözüme götürecek olan doğal ve bitkisel tedavidir.

Isırgan otu ile güçlü saçlar

ısırgan-otu-ile-saç-bakımı-saç-gürleştiren-ısırgan-otu
Alternatif tıpta bir çok problemin çözümü için ısırgan otu kullanılmaktadır. Isırgan otu saç bakımı için tercih edildiğinde de oldukça yarar göstermektedir.

Papatya suyu ile saç açma işlemi nasıl yapılır?

Papatya suyu ile saç açma işlemi nasıl yapılır
Kimyasal ürünlerden uzak durarak ve saçınıza zarar vermeden saçlarınızın rengini açabilirsiniz.

Sarımsak yağı ile saç bakımı nasıl yapılır?

sarimsak-yagi-saca-nasil-uygulanir
Saç dökülmesi için sarımsak yağı kullananlar olumlu sonuçlar aldığını söylüyor. Peki ama sarımsak yağı gerçekten saç uzatır mı?

Saç Kırıkları İçin Evde Yapılacak Maske

saç bakımı ve saç bakım maskeleri
Saç Kırıkları İçin Evde Yapılacak Maske: Evde saç kırıkları için saç bakımı yapmak sandığınızdan daha kolaydır. Saçlarınızın ihtiyaçlarına yönelik bakımlar yaptığınız taktirde kırıklardan kısa zaman içinde kurtulabilirsiniz. Saç tellerini güçlendirecek olan bu bakımlar sayesinde kırıklar meydana gelmeyecek ve saçlarınızın uçlarından aldırmak zorunda kalmayacağınız için daha uzun saçlara sahip olacaksınız.

Yıpranmış Saçlara Çözüm

Yıpranmış saçlara uygulanabilecek saç maskeleri
Yıpranmış Saçlara Çözüm: Yaz aylarında saç bakımına kış aylarına oranla daha da özen gösterilmelidir. Güneşin yıpratıcı etkilerine maruz kalan saçlarınızı korumak için saçlarınıza bakım uygulamalısınız. Yıpranan saçların eski sağlığına kavuşması için kullanabileceğiniz doğal çözümler, evde basitçe uygulanabilmektedir.

Doğal Saç Bakım Yağları

Doğal ve bitkisel saç bakım yağları
Doğal Saç Bakım Yağları: Saçlarınız gün içinde havadaki toz ve kire maruz kalmaktadır. Saçları yıpratan bu etkilere karşı doğal saç bakım yağları kullanabilir ve saçlarınızı koruma altına alabilirsiniz. Sizlere önermiş olduğumuz bitkisel yağ tariflerinden kendiniz için uygun olanını düzenli olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Saçların Uzaması için 6 Doğal Yöntem

Saçların uzamasını sağlayan yağlar
Saçların Uzaması İçin Doğal Yöntemler: Bitkisel uygulamalar sayesinde saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilir ve aynı zamanda daha bakımlı olmasını sağlayabilrisiniz. Sizlere önermiş olduğumuz bitkisel yağlarla saç bakımı uygulayarak saçlarınızın uzama hızını önemli ölçüde arttırabilirsiniz.

Erkek Saç Bakımı

Erkek Saç bakımı, Erkeklerde saç bakımı nasıl yapılır.
Erkeklerin saç bakımına olan ilgisi son yıllarda bir hayli arttı. Bayanların dış görünüşlerine ve saçlarına verdiği önem, erkeklerinde ilgi alanına girdi. Erkeklerde artık saçlarının nasıl daha canlı duracağına dair çareler arıyor. Erkeklerin saçları kadınlara göre daha farklı yapıdadır. Saçları hem kısa boyutta hem de kullanılan ürünler arasında gözle görülür değişiklikler vardır.

Kuru ve Yıpranmış Saçlara Bakım

yıpranmış saçlar
Kuru ve Yıpranmış Saçlara Bakım: Kuru ve yıpranmış saçlarınız için doğal saç bakım maskelerinden faydalanabilirsiniz. Pahalı kozmetik ürünler yerine doğal maskeleri kullanarak cildinizi tahriş edebilecek kimyasallardan da uzak durmuş olursunuz.

Saç Kuruluğu için Maskeler

Kuru saçlar için maske tarifleri
Saç Kuruluğu İçin Maskeler: Kurumuş saçlarınızı canlandırmak ve nemlendirmek için bitkisel maskelerden faydalanabilirsiniz. Saç boyası ve fön işlemleri sonucu saçlarınız kuruyabilmektedir. Kurumuş saçların eski sağlığına kavuşması için kullanabileceğiniz en iyi yöntem doğal saç maskeleridir.

Saç İçin Yumurta Maskesi

saçlar için yumurta maskesi
Saç İçin Yumurta Maskesi: Saç bakım maskeleri arasında etkili maskelerden biri de yumurta maskesidir. Etkisi kanıtlanmış olan ve uzun yıllardır kullanılan yumurta maskesi sayesinde güçlü bir saç bakımı yapabilirsiniz. Güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olmak için yumurta maskelerini evde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.


1/512345
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız