Cilt Bakımı Ve Güzellik

Saç Bakımı Hakkında

Saç maskeleri: Saç maskesi tarifleri , Doğal ve kozmetik saç boyaları, Evde hazırlanabilecek saç kürleri Ve diğer Saç bakım yöntemlerini bu kategoride bulabilirsiniz.

Saç Rengi Nasıl Açılır ?

sac-rengi-nasil-acilir
kadınların çoğu saçı doğal yöntemlerle açma yöntemlerine yönelmiş ve saç rengi tonlarının doğal saç rengi açma işlemleriyle daha kolay, daha ucuz ve daha sağlıklı bir şekilde farklı saç renklerine ulaşma imkanı yakalamışlardır. Saç rengini açmak için kullanılan doğal yöntemlerde akıllarda bulundurulması gereken ilk kural; bu tip kolay saç açma işlemlerinde saça sürülen bitkisel ürünlerin kimyasal ürünler gibi hemen etkisini göstermeyeceğidir. Çünkü adı üzerinde olan doğal malzemeler bu tip işlemlerin çabuklaştırılmasını sağlayan kimyasalları içeriklerinde barındırmamaktadır.

Siyah Renkli Saç Nasıl Açılır ?

siyah-renkli-sac-nasil-acilir
Saç rengini açmak kadınlar arasında söz konusu oldukça, en çok zorlanılan ve açma işleminin saça zarar vereceği düşünülen renklerden biri de siyah renktir. Bu dikkat edilmesi gereken renk için çoğu kadın ciddi anlamda siyah saç boyası nasıl açılır, siyah saç rengini nasıl açabilirim, siyah saç rengi nasıl açılır doğal yollarla ve evde siyah saç rengi nasıl açılır tarzı soruları sürekli araştırarak mümkün mertebe hem saçlarını siyah renk yerine başka bir renge döndürmek adına hem de bu dönüşümü en sağlıklı ve saçı yıpratmayacak şekilde yapmak adına ciddi çözüm yolları aramaktadırlar.

Yılan Yağı Saç Uzatır Mı ?

yilan-yagi-sac-uzatir-mi
Yılan yağı saç uzatma konusunda çok uzun yıllardan beri kullanılan oldukça etkili ve doğal bir üründür. Yılan yağı küçük şişelerde satılmasının yanında yılan yağı şampuanı ya da yılan yağı sabunu olarak da rahatlıkla aynı amaç uğruna kullanılabilmektedir.

Aloe Vera ile Cilt ve Saç Maskesi

aloe-vera-ile-cilt-ve-sac-maskesi
Halk arasındaki ismi "sarısabır" olan aloe vera bitkisi, kendi içerisinde pek çok türe sahiptir. Şifalı bir bitki olan aloe veranın bulunan bu pek çok türünün içerisinde insan sağlığına iyi gelen türleri ise sayılıdır. Çok uzun yüzyıllardır farklı amaçlar için fayda sağlaması adına kullanılan aloe vera, çok farklı coğrafyalarda çok farklı kültürlerin içerisinde alternatif tıp alanında sıklıkla kullanılmaya devam etmektedir. Günümüz koşullarında ise aloe vera ile saç bakımı, aloe vera ile zayıflama, aloe vera ile cilt beyazlatma ya da aloe vera ile cilt maskesi yapımı sık sık gündeme gelmektedir.

Çam Terebentin Yağı Ne İşe Yarar ?

cam-terebentin-yagi-ne-ise-yarar
Çam terebentin ürünü genel olarak saçla ilgili olumlu etkiler yaratması için kullanılmaktadır. Bu ürünün en büyük etkisi saçları daha hızlı sürede uzatabilmeye yardımcı olmasıdır. Bunun dışında saç sağlığı için de son derece etkili bir üründür

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saçların hızlı uzamasın i,çin uygulanan yöntemler
Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri saçınızız doğal yöntemlerle sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Saç uzatma kürü hazırlayarak saç nasıl hızlı uzar?

Saç uzaması için doğal yöntemler

saç-uzatma- yöntemleri
Saç dökülmesi problemine neden olan bir çok etken bulunmaktadır. Bitkisel yöntemlerle bunu durdurarak saçlarınızın hızla uzamasını sağlayabilirsiniz.

Çabuk yağlanan saçlara, doğal çözümlerle veda edin

saç-yağlanması-neden-olur
Çabuk yağlanan saçlar kişide kirlilik ve ağırlık hissi yaratır. Yağlanan saçla başa çıkmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır.Bu yöntemlerin arasında en kısa sürede çözüme götürecek olan doğal ve bitkisel tedavidir.

Isırgan otu ile güçlü saçlar

ısırgan-otu-ile-saç-bakımı-saç-gürleştiren-ısırgan-otu
Alternatif tıpta bir çok problemin çözümü için ısırgan otu kullanılmaktadır. Isırgan otu saç bakımı için tercih edildiğinde de oldukça yarar göstermektedir.

Saç kırıkları için bakım ve çözüm

Evde saç bakımının incelikleri hakkında bilgilendirmede bulunduğumuz yazımızda kullandığımız bir resimdir.
Saçınızın uçlarınızda yıpranmaya bağlı olarak çatallaşmalar ve kırılmalar görünür. Bu rahatsız edici görüntüyü evde hazırlayacağınız doğal maskelerle ortadan kaldırabilirsiniz

Papatya suyu ile saç açma işlemi nasıl yapılır?

Papatya suyu ile saç açma işlemi nasıl yapılır
Kimyasal ürünlerden uzak durarak ve saçınıza zarar vermeden saçlarınızın rengini açabilirsiniz.

Sarımsak yağı ile saç bakımı nasıl yapılır?

sarimsak-yagi-saca-nasil-uygulanir
Saç dökülmesi için sarımsak yağı kullananlar olumlu sonuçlar aldığını söylüyor. Peki ama sarımsak yağı gerçekten saç uzatır mı?

Saç Dökülmesi İçin Önemli Bitkisel Çözümler

saç dökülmesine bitkisel çözüm
Saç dökülmesiyle ilgili tüm bitkisel çözümler, önemli kürler ve bitkisel tedaviler hakkındaki bilgiler.

Hint yağının saç uzatmaya etkileri nelerdir?

Hint yağının saç uzatma
Saç uzatmada oldukça etkisi olduğu söylenilen hint yağı, gerçekten saç uzamasında olumlu etkileri var mı merak ediliyor. Peki ama hint yağı nasıl ve ne şekilde, hangi sıklıklarla kullanılmalı?

Saç Kırıkları İçin Evde Yapılacak Maske

saç bakımı ve saç bakım maskeleri
Saç Kırıkları İçin Evde Yapılacak Maske: Evde saç kırıkları için saç bakımı yapmak sandığınızdan daha kolaydır. Saçlarınızın ihtiyaçlarına yönelik bakımlar yaptığınız taktirde kırıklardan kısa zaman içinde kurtulabilirsiniz. Saç tellerini güçlendirecek olan bu bakımlar sayesinde kırıklar meydana gelmeyecek ve saçlarınızın uçlarından aldırmak zorunda kalmayacağınız için daha uzun saçlara sahip olacaksınız.

Yıpranmış Saçlara Çözüm

Yıpranmış saçlara uygulanabilecek saç maskeleri
Yıpranmış Saçlara Çözüm: Yaz aylarında saç bakımına kış aylarına oranla daha da özen gösterilmelidir. Güneşin yıpratıcı etkilerine maruz kalan saçlarınızı korumak için saçlarınıza bakım uygulamalısınız. Yıpranan saçların eski sağlığına kavuşması için kullanabileceğiniz doğal çözümler, evde basitçe uygulanabilmektedir.

Saç Kırıkları için Yağlar

Saç kırıkları için bitkisel yağlar
Saç Kırıkları İçin Yağlar: Saç kırıklarını önlemek için bitkisel yağlar ile saç bakımı uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Boyama ve şekillendirici gibi kimyasallara maruz kalan saçlar bir süre sonra sağlığını yitirir ve kırıklar oluşmaya başlar. Doğal bakım yağları ile saçlarınızın kırılıp dökülmelerini önleyebilirsiniz. Saç tellerini ve saç köklerini besleyip güçlendirecek olan bakım yağlarının kullanımı da bir hayli basit.

Doğal Saç Bakım Yağları

Doğal ve bitkisel saç bakım yağları
Doğal Saç Bakım Yağları: Saçlarınız gün içinde havadaki toz ve kire maruz kalmaktadır. Saçları yıpratan bu etkilere karşı doğal saç bakım yağları kullanabilir ve saçlarınızı koruma altına alabilirsiniz. Sizlere önermiş olduğumuz bitkisel yağ tariflerinden kendiniz için uygun olanını düzenli olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız