Cilt Bakımı Ve Güzellik

Saç Bakımı

Saç bakımı nasıl yapılır? Sağlığını kaybeden, dökülen ve kırılan saçlar için doğal saç bakımı tarifleri, saç maskeleri ve kürleri. Bakımlı saçlara sahip olmak için uygulanması gerekenler, saç modelleri, saç boyama ve yıkama ile saç ekimi hakkında bilgiler.

Yılan Yağı Saç Uzatır Mı ?

yilan-yagi-sac-uzatir-mi
Yılan yağı saç uzatma konusunda çok uzun yıllardan beri kullanılan oldukça etkili ve doğal bir üründür. Yılan yağı küçük şişelerde satılmasının yanında yılan yağı şampuanı ya da yılan yağı sabunu olarak da rahatlıkla aynı amaç uğruna kullanılabilmektedir.

Beyonce Saç Renkleri

beyonce-sac-renkleri
Beyonce’nin saç renkleri   Milenyum çağından itibaren gün geçtikçe şöhret basamaklarını müthiş bir hızla tırmanan ve şuan dünya çapında bir üne sahip olan Beyonce; her giydiğiyle, her yaptığıyla, her sahne şovuyla, her aksesuarıyla ve her makyajıyla adından sıklıkla söz ettirmeyi […]

Pratik Saç Bakım Tavsiyeleri

pratik-sac-bakim-tavsiyeleri
Pratik saç bakım önerileri denildiğinde aklımıza gelen, belli başlı sebeplerden dolayı yıpranmış saçlarımızı daha da yıpratmamak adına kimyasal bir işleme sokarak değil doğal ve faydalı ürünlerle bir bakım altına almaktır. Bunlar için de piyasada tarifi bilinen çok sayıda pratik saç bakım kürleri, pratik saç bakım maskeleri ve pratik saç bakım tüyoları bulunmaktadır.

HC Hair Care Complex Saç Uzatma

hc-hair-care-complex-sac-uzatma
HC hair care şampuan, saçları bakıma ihtiyaç duyan kadınların ve erkeklerin; özellikle saç uzatma konusunda yardım alabilecekleri oldukça etkili bir üründür. Yüzde yüz doğal içeriklerden oluşan ürünlerin bir çeşidi olan HC ile saç uzatma işlemi çok daha doğal ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Hızlı Saç Uzatma Yolları Nelerdir ?

hizli-sac-uzatma-yollari-nelerdir
Mevcut olan hızlı saç uzatma yollarına eğer ki harfiyen uyulursa, doğal malzemelerin saçınızda yarattığı mucizelere gözünüzle tanık olacak ve saçlarınızın ne kadar sağlıklı ve çabuk şekilde uzadığını görmüş olacaksınız. Ve saçlarımız da hem istediğimiz boyutlara ulaştığı gibi hem de aynı zamanda bakım gördüğünden çok daha sağlıklı bir yapıda olacaktır.

Hint Yağının Cilde Faydası

hint-yaginin-cilde-faydasi
İçeriğinde bol miktarda E vitamini, doymamış yağ, mineral ve protein bulunan Hint yağı Hindistan ve Afrika gibi coğrafyalarda oldukça sıklıkla kullanılan bir alternatif tıp ürünüdür. Bitkinin kendisinin iltihap yok edici etkisinin bulunması ve anti bakteriyel özelliğinin bulunması sebebiyle bahsedilen bölgeler dışında günümüzde de pek çok coğrafyada sıklıkla kullanılan bir ürün haline gelmiştir.

Kadınlarda Saç Dökülmesi Nedenleri ve Tedavisi

kadinlarda-sac-dokulmesi-nedenleri-ve-tedavisi
Kadınların yaşadıkları saç dökülmesi problemi çoğu zaman ilk etapta çok üzerinde durulmayan bir problem olsa da, aslında her dökülmenin ciddi bir problem olduğu ve bu ciddiyet üzerinden kadınlarda saç dökülmesi neyin belirtisi olduğu mutlaka araştırılmalıdır. Kadınlarda saç dökülmesi neden olur sorusunun cevabı aranırken, kadınlarda saç dökülmesinin sebepleri arasında en çok görülen saç köklerinde zayıflama, aşırı derecede saç dökülmesi ve saç tellerinde incelmelerin meydana gelmesi durumlarının yaşanmasıyla birlikte daha fazla beklemeden hemen dökülmenin engellenmesi adına çalışmalara başlanması gerekmektedir.

Kalıcı Fön Nedir ?

kalici-fon-nedir
Kalıcı fön nedir nasıl yapılır konusu, son zamanlarda çoğu kadının merak ettiği ve rağbet gösterdiği konulardan bir tanesidir. Kalıcı fön, özellikle kıvırcık ve dalgalı saç tiplerine sahip kadınların sıklıkla başvurduğu ve kimilerinin memnun kalıp kimilerinin saçlarının doğal dengesini bozduğuna karar kıldığı bir saç güzelliği uygulamasıdır. Kalıcı fönün halk arasında bilinen ismi "Brezilya fönü"dür. İşte bu Brezilya fönü sayesinde, saçların en az 6 ay boyunca şekli hiç bir şekilde bozulmadan dümdüz şekilde kalabilmektedir.

Aloe Vera ile Cilt ve Saç Maskesi

aloe-vera-ile-cilt-ve-sac-maskesi
Halk arasındaki ismi "sarısabır" olan aloe vera bitkisi, kendi içerisinde pek çok türe sahiptir. Şifalı bir bitki olan aloe veranın bulunan bu pek çok türünün içerisinde insan sağlığına iyi gelen türleri ise sayılıdır. Çok uzun yüzyıllardır farklı amaçlar için fayda sağlaması adına kullanılan aloe vera, çok farklı coğrafyalarda çok farklı kültürlerin içerisinde alternatif tıp alanında sıklıkla kullanılmaya devam etmektedir. Günümüz koşullarında ise aloe vera ile saç bakımı, aloe vera ile zayıflama, aloe vera ile cilt beyazlatma ya da aloe vera ile cilt maskesi yapımı sık sık gündeme gelmektedir.

Gelinlik Topuz Modelleri

gelinlik-topuz-modelleri
Gelinler çoğunlukla, bu tipin hem oturaklı hem de gösterişli olması nedeniyle saçlarında gelin topuzu modelini tercih etmektedirler. Gelinlik topuzları, kuaför topuz modellerine göre değişiklik gösterebilmekte; bununla birlikte de gelinlik topuz modellerine her sene bir yenisi eklenerek gelinlere çokça çeşit sunulmaktadır.

Saç Kınası Çeşitleri

sac-kinasi-cesitleri
Kına normal şartlarda vücudumuzda bazı yaralara doğal bir ilaç olarak kullanılmasının, ağrıları geçirme etkisinden faydalanılmasının ya da ateşten dolayı oluşan yanıkları iyileştirme etkisinden faydalanılmasının yanında aynı zamanda doğal bir saç boyası şeklinde de çok sık kullanılabilmektedir.

Dalgalı Saç Nasıl Yapılır ?

dalgali-sac-nasil-yapilir
Hem kadınların hem de erkeklerin saç uzunluğu, eğer bir model denenebilecek uzunluğa eriştiyse yüz tiplerine gidebilecek pek çok modelden deneyebilecekleri bir tür de dalgalı saç modelleridir. Dalgalı saç modelleri erkeklerde de kadınlarda da çok havalı ve dikakt çekici bir görüntü yaratabilmek için sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Doğal dalgalı saç nasıl yapılır diye araştırıldığında, dalgalı saç yapmak için hem evde dalgalı saç nasıl yapılır sorusunun cevabı bulunabilmekte hem de yararlanılabilecek düzleştirici ile dalga yapmak nasıl olur öğrenilebilmektedir.

Keratin Saç Bakımı Nedir ?

keratin-sac-bakimi
Eksikliği en çok saçlarda görülen keratin; bir saç yapısında eksilmişse o saçlar dış görüntüleri itibariyle solgun ve sağlıksız bir yapıya bürünmektedirler. Yakın zaman içerisinde günden güne ünlenen keratin saç bakımı ürünleri sayesinde hasarlı yapıda bulunan saçlar kökten uca onarılarak son derece sağlıklı ve dolgun bir görünüme kavuşturulmaktadır.

En Yeni Kısa Saç Modelleri

kisa-sac-modelleri
Saç yapısı hem erkek de hem makyaj da tarz ve estetik açısından çok fazla önemli bir olgudur. Kadınların güzelliklerini makyaj ve giyimle daha ön plana çıkarmaları daha yüksek ihtimalken erkeklerin tarzlarında olmazsa olmazları saç şekilleridir. Kısa saç modelleri erkek cinsiyetinde en çok geçerli ve tercih edilen modeller olup, kadınlarda da yakın süreçlerde iyice çoğalan ve yaygınlaşan saç tarzları içerisinde kendisine yer bulmuştur.

Çam Terebentin Yağı Ne İşe Yarar ?

cam-terebentin-yagi-ne-ise-yarar
Çam terebentin ürünü genel olarak saçla ilgili olumlu etkiler yaratması için kullanılmaktadır. Bu ürünün en büyük etkisi saçları daha hızlı sürede uzatabilmeye yardımcı olmasıdır. Bunun dışında saç sağlığı için de son derece etkili bir üründür

Esmer Tene Yakışan Saç Rengi

esmer-tene-koyu-kumral-sac
Esmer tene uygun saç renklerinin arasında en çok kullanılan renklerin küllü tonlar, kumral tonlar ya da koyu renkler oldukları bilinmektedir. Koyu renklerin dışında sıcak renkler olarak nitelendirilebilecek karamel rengi ya da açık kızıl renkler, esmer tenli kadını kesinlikle çok kötü bir görüntüye ulaştıracaktır. Çünkü bu tip sıcak tonlar esmer tenle uyum sağlayabilecek renkler değildir ve iki zıtlık görüntüde çirkin bir patlama yaratmaktadır.

Buğday Ten İçin Saç Renkleri

bugday-tenliler-icin-sac-renkleri
Vücudumuzun tamamını kaplayan, her bir noktamızı saran çok ince bir örtü olan tenimiz, dış görünüşümüzde yakalayacağımız estetiği oluşturan ana noktalardan biridir. Ten renklerinin çok ana noktalarda birbirinden ayrılmasının sebebi her ten rengi kategorisinin tamamlayıcı unsurlarının birbirinden farklı oluşudur.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saçların hızlı uzamasın i,çin uygulanan yöntemler
Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri saçınızız doğal yöntemlerle sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Saç uzatma kürü hazırlayarak saç nasıl hızlı uzar?


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız