Cilt Bakımı Ve Güzellik

Saç Bakımı

Saç bakımı nasıl yapılır? Sağlığını kaybeden, dökülen ve kırılan saçlar için doğal saç bakımı tarifleri, saç maskeleri ve kürleri. Bakımlı saçlara sahip olmak için uygulanması gerekenler, saç modelleri, saç boyama ve yıkama ile saç ekimi hakkında bilgiler.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saçların hızlı uzamasın i,çin uygulanan yöntemler
Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri saçınızız doğal yöntemlerle sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Saç uzatma kürü hazırlayarak saç nasıl hızlı uzar?

Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır

Evde saç boyası nasıl yapılır
Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır? Doğal saç boyası yapımı: Kozmetik ve kimyasal içerikli boyalar sadece saçlarınıza değil saç derinize de zarar verir. Saç köklerinin zarar gördüğü kimyasal içerikli boyalar anlık bir güzellik sağlarken zamanla saçlarınızı yıpratarak seyreltir. Bu yüzden uzmanlarından her zaman tavsiye ettiği organik doğal saç boyası kullanmalısınız. Organik saç boyaları hazırlamak sandığınız kadar zor bir süreç değil. Vereceğimiz tarifleri uygulayarak istediğiniz saç rengini kolaylıkla elde eder sağlıklı şekilde güzelleşebilirsiniz.

Oksijen Suyu İle Saç Açma

Oksijenli su ile saç açma nasıl yapılır
Hidrojen peroksit yani oksijenli su ile saç açma yöntemini evde kolaylıkla uygulayarak saçınızın rengini değiştirebilirsiniz. Saç rengini Açma esnasında oksijenli su fazla kaçırıldığında saça zarar vererek saçların yanmasına neden olur, ayrıca bilinçsiz ve sık kullanım saçın zayıflamasına ve dökülmesine neden olur. Oksijenli suyu en doğru şekilde saça uygulamalısınız.

Saç uzaması için doğal yöntemler

saç-uzatma- yöntemleri
Saç dökülmesi problemine neden olan bir çok etken bulunmaktadır. Bitkisel yöntemlerle bunu durdurarak saçlarınızın hızla uzamasını sağlayabilirsiniz.

Çabuk yağlanan saçlara, doğal çözümlerle veda edin

saç-yağlanması-neden-olur
Çabuk yağlanan saçlar kişide kirlilik ve ağırlık hissi yaratır. Yağlanan saçla başa çıkmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır.Bu yöntemlerin arasında en kısa sürede çözüme götürecek olan doğal ve bitkisel tedavidir.

Isırgan otu ile güçlü saçlar

ısırgan-otu-ile-saç-bakımı-saç-gürleştiren-ısırgan-otu
Alternatif tıpta bir çok problemin çözümü için ısırgan otu kullanılmaktadır. Isırgan otu saç bakımı için tercih edildiğinde de oldukça yarar göstermektedir.

Saç kırıkları için bakım ve çözüm

Evde saç bakımının incelikleri hakkında bilgilendirmede bulunduğumuz yazımızda kullandığımız bir resimdir.
Saçınızın uçlarınızda yıpranmaya bağlı olarak çatallaşmalar ve kırılmalar görünür. Bu rahatsız edici görüntüyü evde hazırlayacağınız doğal maskelerle ortadan kaldırabilirsiniz

Papatya suyu ile saç açma işlemi nasıl yapılır?

Papatya suyu ile saç açma işlemi nasıl yapılır
Kimyasal ürünlerden uzak durarak ve saçınıza zarar vermeden saçlarınızın rengini açabilirsiniz.

Sarımsak yağı ile saç bakımı nasıl yapılır?

sarimsak-yagi-saca-nasil-uygulanir
Saç dökülmesi için sarımsak yağı kullananlar olumlu sonuçlar aldığını söylüyor. Peki ama sarımsak yağı gerçekten saç uzatır mı?

Yağlı saçlar için neler yapılmalı?

yağlı saçlara ne yapılmalı
Saçlarda bulunan fazla yağı doğru yıkama ve doğru şampuan seçimi ile en aza indirgemek mümkündür.Saç maskeleri ile bu süreci hızlandırabilirsiniz.

Saç Dökülmesi İçin Önemli Bitkisel Çözümler

saç dökülmesine bitkisel çözüm
Saç dökülmesiyle ilgili tüm bitkisel çözümler, önemli kürler ve bitkisel tedaviler hakkındaki bilgiler.

Saçlara Doğal Dalga Şekli Nasıl Verilir?

saclarda-su-dalgasi
Düz saçlardan sıkıldığınız zamanlarda saçlarınıza kuaföre gitmeden evde doğal dalgalar yapabilirsiniz.

Kafa derisi kaşıntısına ne iyi gelir?

kafatası kaşıntısı
Saç diplerinde meydana gelen kaşıntıları bitkisel çözümlerle birlikte ortadan kaldırabilirsiniz. İşte kafatasında oluşan kaşıntıları ortadan kaldırma yöntemleri.

Saç Şekillendirici ve Sabitleyici Ürünler

sac-spreyi-ne-zaman-kullanilir_646x340
Gün içinde bozulmayan kabarmayan saçlar isteyen bizlere saç şekillendiriciler ve sabitleyici ürünler istediğimiz görünümü vaat ediyor

Hint yağının saç uzatmaya etkileri nelerdir?

Hint yağının saç uzatma
Saç uzatmada oldukça etkisi olduğu söylenilen hint yağı, gerçekten saç uzamasında olumlu etkileri var mı merak ediliyor. Peki ama hint yağı nasıl ve ne şekilde, hangi sıklıklarla kullanılmalı?

Saç Kırıkları İçin Evde Yapılacak Maske

saç bakımı ve saç bakım maskeleri
Saç Kırıkları İçin Evde Yapılacak Maske: Evde saç kırıkları için saç bakımı yapmak sandığınızdan daha kolaydır. Saçlarınızın ihtiyaçlarına yönelik bakımlar yaptığınız taktirde kırıklardan kısa zaman içinde kurtulabilirsiniz. Saç tellerini güçlendirecek olan bu bakımlar sayesinde kırıklar meydana gelmeyecek ve saçlarınızın uçlarından aldırmak zorunda kalmayacağınız için daha uzun saçlara sahip olacaksınız.

Saç Toniği Ne İşe Yarar

Saç toniği faydaları
Saç Toniği Ne İşe Yarar: Saç diplerinde biriken ölü hücreleri temizlemek ve saç derisinde kan dolaşımını arttırmak üzere toniklerden faydalanabilirsiniz. Saç yapınıza göre kuruyan saçları nemlendiren yada yağlı saçları dengeleyen tonikler bulunmaktadır. Çeşitli markaların saç toniklerinden birini seçebilir yada evde kendiniz doğal bir şekilde saç toniği hazırlayabilirsiniz.

Yıpranmış Saçlara Çözüm

Yıpranmış saçlara uygulanabilecek saç maskeleri
Yıpranmış Saçlara Çözüm: Yaz aylarında saç bakımına kış aylarına oranla daha da özen gösterilmelidir. Güneşin yıpratıcı etkilerine maruz kalan saçlarınızı korumak için saçlarınıza bakım uygulamalısınız. Yıpranan saçların eski sağlığına kavuşması için kullanabileceğiniz doğal çözümler, evde basitçe uygulanabilmektedir.


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız