Cilt Bakımı Ve Güzellik

Pratik Bilgiler

Pratik öneriler ve hayat kurtarıcı ipuçları ile ev kadınlarının rehberi olan kategorimizde, bir çok püf noktaları bulunmaktadır.

Çeyiz Listesinde Olması Gerekenler

ceyiz-listesinde-olmasi-gerekenler
Çok eski dönemlerden beri sürdürülen çeyiz geleneği, günümüzde hala geçerliliğini korumakta; aileler tercihlerine ve maddi durumlarına göre kız çocukları için bir takım birikimler yapmaktadırlar.

Pırlanta Berraklık Dereceleri

pirlanta-berraklik-dereceleri
Pırlanta berraklık şemasının oluşturulmasında ana faktör olan berraklık, eldeki pırlantanın içeriğinde yer alan ve kusur olarak adlandırılan alanların ne kadar bir sayıda olduğunu ve hangi büyüklüklerde olduğunu ifade etmektedir.

Öpüşme Teknikleri

opusme-teknikleri
Öpüşme eylemi, ilişki içerisinde bulunan bir kadın ve bir erkek için birbirlerine olan hislerini ve dürtülerini belli etmenin başlıca yoludur. Doğru ve etkileyici şekilde yapılan bir öpüşme, her iki taraf için de hem memnun edici hem de doyurucu bir kıstas niteliğindedir. Ancak bu kıstası olması gereken niteliklerde gerçekleştirebilmek için, mutlaka nasıl öpüşülür sorusunun cevabını uygulamada tam olarak doğru şekilde gerçekleştirerek vermek gereklidir.

İngiliz Karbonatı Zararları Nelerdir ?

ingiliz-karbonati-zararlari-nelerdir
İngiliz karbonatı denilen ürün, bireylerin hayatında hem beslenme şeklinin düzene koyularak kilo verme sürecinde kullanılmakta hem de ev temizliği konularında oldukça etkili bir ürün olarak göze çarpmaktadır.

Adet Söktürücü Bitkiler Nelerdir ?

adet-sokturucu-sifali-bitkiler
Adet olmak için bitkiler son derece söktürücü etkiye sahiptirler. Kadınların her ay yaşadıkları bu periyot, bazı durumlarda sekteye uğrayabilmekte ve "adet gecikmesi" denilen durum yaşanabilmektedir.

Kulak Ağrısı Neden Olur ?

kulak-agrisi-neden-olur
Tıp dilinde "otalji" olarak geçen durumun anlamı kulak ağrısıdır. Kulak ağrısı problemleri, kulağın tamamen kendi yapısından kaynaklı bir sorundan oluşabileceği gibi kulağın etkilenmesine sebep olabilecek diğer organlardan çıkan sorunlardan da kaynaklanabilmektedir.

Sivrisinek ısırığı kaşıntısını kolayca giderin

sivri-sinek-ısırığı
Yaz aylarının gelişiyle beraber sivrisinekler bizleri rahatsız etmeye başlarlar. Bu durumdan korunmak zor olduğundan, ısırıkların neden olduğu kaşıntıyı geçirmek için yöntemlere başvurulmaktadır.

Supradyn All Day

Supradyn
Tüm dünyanın en çok kullanılan vitamin hapı olan Supradyn vitamin hapı ile birçok farklı ve önemli bilgi.

Göz ağrısı için bitkisel çözümler

göz-ağrısına-ne -iyi-gelir
Göz yüzeyinde meydana gelen göz ağrısı farklı nedenlerden kaynaklanabilmektedir.Evde uygulayabileceğiniz yöntemlerle göz ağrısını hafifletebilirsiniz.

Göz Kayması Sebepleri Nelerdir?

göz kayması
Göz Kaymasının nedenleri, sebepleri ve tedavisi ile ilgili tüm bilgileri bu makelemizden öğrenebilirsiniz.

Kusmaya ne iyi gelir, ne yemek lazım?

kusmaya-ne-iyi-gelir
Hastalıkların yan belirtisi olarak ortaya çıkan mide bulantısı ve kusma rahatsızlıklarından evde uygulanabilecek yöntemlerle ortadan kaldırabilirsiniz.

Bademcik iltihabına ne iyi gelir?

bademcik-iltihabı
Bademciklerde enfeksiyon olduğu durumlarda ağrı ve tahriş olur,bademcikler şişer. Uygulanabilecek bazı gargara ve bitki çaylarıyla tahriş ve ağrı en aza indirilebilir

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar

Mürekkep lekesi giderici
Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar: En zorlu lekelerden biri olan mürekkep lekeleri zor temizlenir ve akışkan olması nedeniyle mürekkep lekesi kolayca yayılabilir. Mürekkep lekesini temizlerken, mürekkebi yaymamak için dikkat etmelisiniz. Sizlere vermiş olduğumuz püf noktaları sayesinde mürekkep lekesi ile nasıl başa çıkmanız gerektiğini öğreneceksiniz.

Nar Lekesi Nasıl Geçer?

Nar lekesi temizleme
Nar Lekesi Temizleme: Sağlık açısından oldukça faydalı olan nar, kıyafetlerinize yada evdeki eşyalarınıza rahatlıkla leke bırakabilir. Temizlenmesi zor bir leke olan nar lekesi, nar tanelerinin küçük olması nedeniyle lekeleri daha fazla alana yayar. Halıya, koltuğa veyahut kıyafetinizde nar kiri görme ihtimaliniz yüksek olabilir. Etrafı batırma korkusu ile kendinizi narın faydalarından mahrum bırakmayın.

Zayıflamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Nasıl kilo verilir
Zayıflamanın Püf Noktaları Nelerdir? Birinci kural olarak neden kilo aldığınızı ve hayatınızda beslenme şeklinizdeki yanlışları tespit faktörüz gerekiyor. Çok fazla abur cubur tüketiyor olabilirsiniz, az hareket ediyor olabilirsiniz yada metabolizmanız yavaş çalışıyor olabilir.

Boya Lekesi Nasıl Çıkar

boya lekesi
Boya Lekesi Nasıl Çıkar: Kıyafetlerinize bulaşan boya lekesini çıkarmak için yapmanız gerekenler. Perde, halı yada kanepelere bulaşan boyayı temizlemek için hızlı davranmanız gerekmektedir.


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız