Cilt Bakımı Ve Güzellik

Pratik Bilgiler

Pratik öneriler ve hayat kurtarıcı ipuçları ile ev kadınlarının rehberi olan kategorimizde, bir çok püf noktaları bulunmaktadır.

Bor Madeni Nedir Ne İşe Yarar ?

bor-madeni-nedir-ne-ise-yarar
Bor madeni nedir kısaca bahsedecek olursak; bor madeninin Türkiye için fazlasıyla önemli ve kıymetli bir maden kaynağını olduğunu söylememiz mümkün olacaktır. Periyodik tabloda B simgesiyle gösterilen, ametal ve metal arasındaki bir kimyasal bileşiğe sahip olan; bununla birlikte yarı derecede iletkenlik gösteren bor madeni doğadayken sürekli kendisi gibi başka elementlerle bileşik haline gelerek kendini o şekilde muhafaza etmektedir.

Orkide Bakımı Nasıl Yapılır ?

Orkide denilen çiçek türü; tüm dünya genelinde oldukça sevilen, beğenilen ve kıymet gösterilen bir çiçek olmaktadır.

Pas Lekesi Nasıl Çıkar ?

pas-lekesi-nasil-cikar
Pas lekesi nasıl giderilir?   Metal halde bulunan maddelerin, süreç içerisinde oksitlenme durumuna girmesine pas adı verilir. Oksitlenmenin yarattığı pas, çeşitli yüzeylere bulaşarak pas lekesini meydana getirir ve bu lekeyi çıkarmak için çeşitli çözümler üretilmiştir. Çünkü pas lekesinin bulaştığı ortamlar […]

En İyi Öpüşme Teknikleri Nasıldır ?

Kadınların, erkeklerin ergenlik çağlarından itibaren ilgi duydukları bireylere dürtüsel olarak gerçekleştirmek istedikleri bir olgu olan öpüşme; başlı başına bir olgu olarak kendi içerisinde bir takım teknikleri barındırmaktadır. Bunun sebebi, herkesin kendi doğal yöntemleriyle öpüşmeyi tercih etmesine rağmen çoğu durumda karşı tarafın istekleri göz ardı edildiğinden dolayı ortaya nahoş bir durum ve keyif alınmayan bir sürecin ortaya çıkmasıdır.

Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar ?

tukenmez-kalem-lekesi-nasil-cikar
Tükenmez kalemin oluşturduğu lekeler her türlü eşyada etkili olmaktadır. Tükenmez kalem lekesinin çıkartılabilmesi için en temel olgu, lekeye daha ıslak haldeyken müdahale edebilmektir. Çünkü ne kadar erken müdahale edilirse, lekenin ortadan kaldırılması daha mümkün hale gelecektir.

Ponza Taşı Nedir ? Nerelerde Kullanılır ?

ponza-tasi-nedir-nerelerde-kullanilir
Türkçede "sünger taşı", "pomza taşı", "topuk taşı", "köpük taşı", "nasır taşı" ve "hışır taşı" gibi pek çok isimle adlandırılan ponza taşı; İngilizce dilinde ince taneli türlerine "pumicite", kalın taneli türlerine ise "pumiz" denilen bir doğal taştır. Bu taş günümüzde Türkiye sınırlarında Ankara, Kayseri, Van, Bitlis, Ağrı, Nevşehir ve Sivas illerinde üretilmektedir.

Alkali Su Nasıl Yapılır ?

alkali-su-nasil-yapilir
Alkali suyla ilgili olarak her şeyden önce, vücuttan zararlı asitlerin ve toksinlerin atılmasına yardımcı olduğu söylenebilir. Yani hem bağışıklık sistemi güçlenir, hem yağ yakımı artar, hem hücrelerdeki su oranı yükselerek dengelenir hem de cilt güzelleşir.

Çeyiz Listesinde Olması Gerekenler

ceyiz-listesinde-olmasi-gerekenler
Çok eski dönemlerden beri sürdürülen çeyiz geleneği, günümüzde hala geçerliliğini korumakta; aileler tercihlerine ve maddi durumlarına göre kız çocukları için bir takım birikimler yapmaktadırlar.

Pırlanta Berraklık Dereceleri

pirlanta-berraklik-dereceleri
Pırlanta berraklık şemasının oluşturulmasında ana faktör olan berraklık, eldeki pırlantanın içeriğinde yer alan ve kusur olarak adlandırılan alanların ne kadar bir sayıda olduğunu ve hangi büyüklüklerde olduğunu ifade etmektedir.

Öpüşme Teknikleri

opusme-teknikleri
Öpüşme eylemi, ilişki içerisinde bulunan bir kadın ve bir erkek için birbirlerine olan hislerini ve dürtülerini belli etmenin başlıca yoludur. Doğru ve etkileyici şekilde yapılan bir öpüşme, her iki taraf için de hem memnun edici hem de doyurucu bir kıstas niteliğindedir. Ancak bu kıstası olması gereken niteliklerde gerçekleştirebilmek için, mutlaka nasıl öpüşülür sorusunun cevabını uygulamada tam olarak doğru şekilde gerçekleştirerek vermek gereklidir.

İngiliz Karbonatı Zararları Nelerdir ?

ingiliz-karbonati-zararlari-nelerdir
İngiliz karbonatı denilen ürün, bireylerin hayatında hem beslenme şeklinin düzene koyularak kilo verme sürecinde kullanılmakta hem de ev temizliği konularında oldukça etkili bir ürün olarak göze çarpmaktadır.

Adet Söktürücü Bitkiler Nelerdir ?

adet-sokturucu-sifali-bitkiler
Adet olmak için bitkiler son derece söktürücü etkiye sahiptirler. Kadınların her ay yaşadıkları bu periyot, bazı durumlarda sekteye uğrayabilmekte ve "adet gecikmesi" denilen durum yaşanabilmektedir.

Kulak Ağrısı Neden Olur ?

kulak-agrisi-neden-olur
Tıp dilinde "otalji" olarak geçen durumun anlamı kulak ağrısıdır. Kulak ağrısı problemleri, kulağın tamamen kendi yapısından kaynaklı bir sorundan oluşabileceği gibi kulağın etkilenmesine sebep olabilecek diğer organlardan çıkan sorunlardan da kaynaklanabilmektedir.

Sivrisinek ısırığı kaşıntısını kolayca giderin

sivri-sinek-ısırığı
Yaz aylarının gelişiyle beraber sivrisinekler bizleri rahatsız etmeye başlarlar. Bu durumdan korunmak zor olduğundan, ısırıkların neden olduğu kaşıntıyı geçirmek için yöntemlere başvurulmaktadır.

Supradyn All Day

Supradyn
Tüm dünyanın en çok kullanılan vitamin hapı olan Supradyn vitamin hapı ile birçok farklı ve önemli bilgi.

Göz ağrısı için bitkisel çözümler

göz-ağrısına-ne -iyi-gelir
Göz yüzeyinde meydana gelen göz ağrısı farklı nedenlerden kaynaklanabilmektedir.Evde uygulayabileceğiniz yöntemlerle göz ağrısını hafifletebilirsiniz.

Göz Kayması Sebepleri Nelerdir?

göz kayması
Göz Kaymasının nedenleri, sebepleri ve tedavisi ile ilgili tüm bilgileri bu makelemizden öğrenebilirsiniz.

Kusmaya ne iyi gelir, ne yemek lazım?

kusmaya-ne-iyi-gelir
Hastalıkların yan belirtisi olarak ortaya çıkan mide bulantısı ve kusma rahatsızlıklarından evde uygulanabilecek yöntemlerle ortadan kaldırabilirsiniz.


1/212
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız