Cilt Bakımı Ve Güzellik

Manşet

Manşet alanı

Makyaj İçin En Gerekli Malzemeler Nelerdir ?

makyaj-icin-en-gerekli-malzemeler-nelerdir
Kişi makyaj malzemelerinin isimleri ve görevlerini öğrendikten sonra, eksiksiz olarak bir makyaj yapma şansına sahip olacaktır. Böylelikle hazırlıklı ve bilinçli olunduğundan oldukça kolay ve el çabukluğuyla yapılan bir makyaj sürecinden geçmek de mümkün olmaktadır. Tüm bu anlatılanların sonrasında söylenebilecek tek şey makyaj malzemeleri isimleri ve ne işe yaradıkları öğrenildikten sonra geriye hiç bir ekstra kalmadığıdır.

Tırnak Batması Nasıl Geçer ?

tirnak-batmasi-nasil-gecer
Tırnak batması denilen sağlık sorunu; tırnakların keskin kısmının tırnağın yan kısmına ya da sonundaki deriyle gömülmesiyle kişinin acı hissetmesi durumudur. Tırnak batıkları acı vermesinin yanında bir süre sonra iltihap yapmaya başlayarak daha da işin içinden çıkılmaz bir hal alabilmektedir.

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözümler Nelerdir ?

sac-dokulmesine-bitkisel-cozumler-nelerdir
Hem kadınlarda hem de erkeklerde, orta yaş grubuna gelinmesiyle birlikte en sık şikayet edilen problemlerden biri haline gelen saç dökülmesi; örneklendirilecek olursa 50 yaşını geçkin erkeklerde yüzde 50'den fazla oranda; 70 yaşını geçmiş kadınlarda ise yüzde 40'tan fazla oranda görülen bir sağlık problemi şeklindedir.

Papatya Suyu İle Saç Açma

papatya-suyu-ile-sac-acma
Papatya suyu ile saç açma erkeklerde de kadınlarda da kullanılabilecek doğal saç açıcı yöntemlerden biridir. Üstelik bilinenin aksine papatya suyu sadece yazın saç açıcı olarak kullanılmamasıyla birlikte papatya suyu ile saç açma kışın da gerçekleştirilebilecek bir eylemdir.

Kırmızı Sivilce İzleri Nasıl Geçer ?

kirmizi-sivilce-izleri-nasil-gecer
Kırmızı sivilce lekeleri, sivilcelerin ortadan kalkmasından sonra cilt üzerinde kalan ve estetik olarak görüntüyü negatif yönde etkileyen bir izdir. Genel olarak sivilcelerin sıkılmasından sonra ortaya çıkan bu durum, sivilce geçtikten sonra kendiliğinden kaybolabilmektedir.

Yüze ve Cilde İyi Gelen Bitkisel Yağlar

yuze-ve-cilde-iyi-gelen-bitkisel-yaglar
Her kadının belirli bir yaştan sonra ciltte meydana gelen olumsuz dış koşulların etkisiyle renk solmalarıyla savaştığı, sivilce ve siyah nokta problemleriyle savaştığı, ciltte sarkmalar ve kırışıklık problemleriyle uğraştığı bilinmektedir. Oysa ki hepsinin ortak isteği; lekesiz, parlak, canlı ve pürüzsüz bir yüz ve cilt yapısıdır. Bu tip istekleri gerçekleştirmek adına da çok eski dönemlerden beri alternatif tıpın bize sunduğu mucizevi etkiler yaratabilen bitkiler ve onlardan elde edilen bitkisel yağlar bulunmaktadır. Elde edilmek istenen gerçek güzellik durumunun en kolay ve en etkili şekilde bu tip ürünlerden elde edilebileceği aşikardır.

Ev Yapımı Bitkisel Cilt Bakımı Önerileri

ev-yapimi-bitkisel-cilt-bakimi-onerileri
Evde cilt bakımıyla uğraşırken hemen hemen her kadın ciltleri için en katkısız, en doğal ve en faydalı ürünlerden kürler hazırlamaya özen göstermektedirler. Cilt maskelerinde kullanılan malzemeler doğal bitkilerden ve doğal bitkisel yağlardan seçilmekte, bu seçimler yapılırken de cildin yapısı ve öncelikli istekleri göz önünde bulundurulmaktadır.

Buzun Cilde Faydaları

buzun-cilde-faydalari
Buzun cilde faydası var mı diye araştırma yapan pek çok kadın, halk arasında çoğu kişinin haberdar olmadığı buzun faydalarını teker teker öğrenebilmektedirler. Soğuk tedavi türlerinden biri olan buz uygulaması, özellikle buz cilde iyi gelir mi noktasında pek çok konuda kadınlara kolaylık sağlayıp daha doğal ve sağlıklı sonuçlar elde etmelerine yardımcı olmaktadır.

Hint Yağının Cilde Faydası

hint-yaginin-cilde-faydasi
İçeriğinde bol miktarda E vitamini, doymamış yağ, mineral ve protein bulunan Hint yağı Hindistan ve Afrika gibi coğrafyalarda oldukça sıklıkla kullanılan bir alternatif tıp ürünüdür. Bitkinin kendisinin iltihap yok edici etkisinin bulunması ve anti bakteriyel özelliğinin bulunması sebebiyle bahsedilen bölgeler dışında günümüzde de pek çok coğrafyada sıklıkla kullanılan bir ürün haline gelmiştir.

Yüz Temizleme Fırçası Nasıl Kullanılır ?

yuz-temizleme-fircasi-nasil-kullanilir
Bahsedilen bu yüz temizleme aleti adı altında en yaygın olarak kullanılanlar yüz temizleme fırçasıdır. Yüz temizleme fırçası kullananlar, bu kullanımlarının amacını cilt lekelerini ortadan kaldırmak, cilt yapılarındaki ölmüş halde bulunan ölü hücre tabakalarını yok etmek ve daha yumuşak bir yapıda cilde sahip olmak olarak belirtmektedirler.

Cilt Lekeleri Tedavisi

cilt-lekeleri-tedavisi
Cilt yapısında, normal rengin dışında gözle görülür bölgesel renk koyulaşmalarına cilt lekesi adı verilmektedir. Cilt lekeleri hem erkeklerde hem de kadınlarda estetik açıdan sorun yaratabilen ve kısa sürede çözüm isteyen problemlerden olduğu gibi, aynı zamanda çoğu kez de bu görüntünün zihnen oluşturduğu rahatsızlıklar yüzünden de psikolojik olarak cilt lekelerinden ciddi anlamda etkilenmek sıklıkla görülen etkiler arasındadır.

Evde Güzellik Sırları

Güzellik Sırları
Güzellik sırları evde de uygulanabilecek rutinlerdedir. Cilt ve Saç Bakımıyla makyaj yaparken uygulanabilecek güzellik sırları ile siz de güzel olmanın ipuçlarına sahip olun.

Elma Sirkesinin Faydaları

elma sirkesinin faydaları
Elma Sirkesinin Faydaları arasında cilt üzerindeki sivilce ve siyah noktaların giderilmesi öne çıkıyor. Elma sirkesi, Mat ve kuru saçlara parlaklık kazandırıyor.

Şems Arslan Güzellik Sırları

Şems arslan cilt bakımı
Şems Arslan cilt bakımı ve güzellik sırları üzerine ünlenen ve başarılı faaliyetlerini kamuoyu ile paylaşıyor. Çeşitli Şems Arslan Tariflerini bir araya getirdik.

Kahve Maskesi

Kahve maskesi tarifleri
Türk Kahvesi Maskesi cilde faydaları saymakla bitmiyor. Kahve maskeleri; sivilce, aşırı yağlanma, genişlemiş gözenek, siyah nokta gibi problemleri olan sorunlu ciltlerde maske olarak uygulandığında gözle görünür sonuçlar verir.

Güneş yanığı giderici kesin çözümler

Güneş yanığı yoğurt
Cilt güneşe maruz kaldığında ciltte yanıklar oluşabilir. Bu yanıkları geçirmek için evde bitkisel yöntemlerle bakım yapabilirsiniz.

Sivilceleri kurutmak için ne yapmalı?

sivilceleri kurutma
Sivilcelerin yüzünüzde yarattığı olumsuz görüntüden rahatsız olabilir ve hızlı bir şekilde geçmesini isteyebilirsiniz.Bu zamanlarda evinizdeki malzemelerle yapabileceğiniz kolay maskelerle sivilceleri kurutup, geçirebilirsiniz

Saç Kırıkları İçin Evde Yapılacak Maske

saç bakımı ve saç bakım maskeleri
Saç Kırıkları İçin Evde Yapılacak Maske: Evde saç kırıkları için saç bakımı yapmak sandığınızdan daha kolaydır. Saçlarınızın ihtiyaçlarına yönelik bakımlar yaptığınız taktirde kırıklardan kısa zaman içinde kurtulabilirsiniz. Saç tellerini güçlendirecek olan bu bakımlar sayesinde kırıklar meydana gelmeyecek ve saçlarınızın uçlarından aldırmak zorunda kalmayacağınız için daha uzun saçlara sahip olacaksınız.


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız