Cilt Bakımı Ve Güzellik

Manşet

Manşet alanı

Kafa Derisinde Sivilce Neden Olur ? Nasıl Tedavi Edilir ?

kafa-derisinde-sivilce-nasil-gecer
Saç derisinde sivilce çıkma nedenleri Saçın derisinde sivilce çıkması, her yaşta ve her cinsiyette görülebilen bir problemdir. Derinin aşırı yağlı olması sorununun yanında daha çok enfeksiyon meydana gelmesiyle oluşmaktadır. Bu tip sivilceler genelde kafada saç çizgisine yakın bölgelerde çıkmakta ve […]

Kulak Ağrısı Neden Olur ? Nasıl Geçer ?

kulak-agrisi-neden-olur-nasil-gecer
Bir anda başlayabilen ve gittikçe şiddetlenen kulak ağrıları bireylerin günlük yaşantılarını etkileyebilmekte; çocukların ve bebeklerin ağrılardan dolayı huzursuz bir yaşam sürdürmesine neden olabilmektedir.

Adet Söktürücü Bitkiler ve Yiyecekler

adet-sokturucu-bitkiler-ve-yiyecekler-nelerdir
Kadının her ay geçirmiş olduğu adet kanaması döneminin gelmiş olmasına rağmen hala herhangi bir kanama gözlemlenmemesi, adet söktürücü hareketlerle birlikte denenerek isteğe göre adet söktürücü meyvelerin tüketilmesiyle ya da adet söktürücü bitkiler nelerdir onlar araştırılarak saf ürünlerden faydalanılıp adet sökülmesi yaşanması denenebilmektedir.

Makyaj İçin En Gerekli Malzemeler

makyaj-icin-en-gerekli-malzemeler-nelerdir
Kişi makyaj malzemelerinin isimleri ve görevlerini öğrendikten sonra, eksiksiz olarak bir makyaj yapma şansına sahip olacaktır. Böylelikle hazırlıklı ve bilinçli olunduğundan oldukça kolay ve el çabukluğuyla yapılan bir makyaj sürecinden geçmek de mümkün olmaktadır. Tüm bu anlatılanların sonrasında söylenebilecek tek şey makyaj malzemeleri isimleri ve ne işe yaradıkları öğrenildikten sonra geriye hiç bir ekstra kalmadığıdır.

Tırnak Batması

tirnak-batmasi-nasil-gecer
Tırnak batması denilen sağlık sorunu; tırnakların keskin kısmının tırnağın yan kısmına ya da sonundaki deriyle gömülmesiyle kişinin acı hissetmesi durumudur. Tırnak batıkları acı vermesinin yanında bir süre sonra iltihap yapmaya başlayarak daha da işin içinden çıkılmaz bir hal alabilmektedir.

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözümler

sac-dokulmesine-bitkisel-cozumler-nelerdir
Hem kadınlarda hem de erkeklerde, orta yaş grubuna gelinmesiyle birlikte en sık şikayet edilen problemlerden biri haline gelen saç dökülmesi; örneklendirilecek olursa 50 yaşını geçkin erkeklerde yüzde 50'den fazla oranda; 70 yaşını geçmiş kadınlarda ise yüzde 40'tan fazla oranda görülen bir sağlık problemi şeklindedir.

Papatya Suyu İle Saç Açma

papatya-suyu-ile-sac-acma
Papatya suyu ile saç açma erkeklerde de kadınlarda da kullanılabilecek doğal saç açıcı yöntemlerden biridir. Üstelik bilinenin aksine papatya suyu sadece yazın saç açıcı olarak kullanılmamasıyla birlikte papatya suyu ile saç açma kışın da gerçekleştirilebilecek bir eylemdir.

Kırmızı Sivilce İzleri Nasıl Geçer ?

kirmizi-sivilce-izleri-nasil-gecer
Kırmızı sivilce lekeleri, sivilcelerin ortadan kalkmasından sonra cilt üzerinde kalan ve estetik olarak görüntüyü negatif yönde etkileyen bir izdir. Genel olarak sivilcelerin sıkılmasından sonra ortaya çıkan bu durum, sivilce geçtikten sonra kendiliğinden kaybolabilmektedir. Cilt üzerindeki sivilcelerin el yordamıyla sıkılarak patlatılması, […]

Yüze ve Cilde İyi Gelen Bitkisel Yağlar

yuze-ve-cilde-iyi-gelen-bitkisel-yaglar
Her kadının belirli bir yaştan sonra ciltte meydana gelen olumsuz dış koşulların etkisiyle renk solmalarıyla savaştığı, sivilce ve siyah nokta problemleriyle savaştığı, ciltte sarkmalar ve kırışıklık problemleriyle uğraştığı bilinmektedir. Oysa ki hepsinin ortak isteği; lekesiz, parlak, canlı ve pürüzsüz bir yüz ve cilt yapısıdır. Bu tip istekleri gerçekleştirmek adına da çok eski dönemlerden beri alternatif tıpın bize sunduğu mucizevi etkiler yaratabilen bitkiler ve onlardan elde edilen bitkisel yağlar bulunmaktadır. Elde edilmek istenen gerçek güzellik durumunun en kolay ve en etkili şekilde bu tip ürünlerden elde edilebileceği aşikardır.

Ev Yapımı Bitkisel Cilt Bakımı Önerileri

ev-yapimi-bitkisel-cilt-bakimi-onerileri
Evde cilt bakımıyla uğraşırken hemen hemen her kadın ciltleri için en katkısız, en doğal ve en faydalı ürünlerden kürler hazırlamaya özen göstermektedirler. Cilt maskelerinde kullanılan malzemeler doğal bitkilerden ve doğal bitkisel yağlardan seçilmekte, bu seçimler yapılırken de cildin yapısı ve […]

Buzun Cilde Faydaları

buzun-cilde-faydalari
Buzun cilde olan yararları Soğuk tedavi türlerinden biri olan buz uygulaması, pek çok konuda kadınlara kolaylık sağlayıp daha doğal ve sağlıklı sonuçlar elde etmelerine yardımcı olmaktadır. Sağladığı pek çok faydanın yanında aynı zamanda bireydeki günlük koşullardan kaynaklı stres faktörünü ve […]

Hint Yağının Cilde Faydası

hint-yaginin-cilde-faydasi
Hint yağı nedir? Orijinal adı “ricinus communis” olarak bilinen botanik bilimindeki Hint bitkisinin tohumlarından elde edilen yağ, Hint yağıdır. Bu yağ, bitkinin tohumlarının presslenmesiyle elde edilen bir doğal yağ türüdür. İçeriğinde bol miktarda E vitamini, doymamış yağ, mineral ve protein […]

Yüz Temizleme Fırçası Nasıl Kullanılır ?

yuz-temizleme-fircasi-nasil-kullanilir
Yüz temizleme fırçası ne işe yarar? Kadınların cilt bakımlarında her konuya dikkat etmeleri, bağlantılı olarak yüz temizliklerine ve yüzlerine bakım yapacak ek ürünlerin kullanımlarına da dikkat etmelerini beraberinde getirmektedir. Bu ek ürünlerle olması gereken temizliklerini meydana getirerek aynı zamanda cilt […]

Cilt Lekeleri Tedavisi

cilt-lekeleri-tedavisi
Cilt lekeleri neden olur? Cilt yapısında, normal rengin dışında gözle görülür bölgesel renk koyulaşmalarına cilt lekesi adı verilmektedir. Cilt lekeleri hem erkeklerde hem de kadınlarda estetik açıdan sorun yaratabilen ve kısa sürede çözüm isteyen problemlerden olduğu gibi, aynı zamanda çoğu […]

Evde Güzellik Sırları

Güzellik Sırları
Güzellik sırları evde de uygulanabilecek rutinlerdedir. Cilt ve Saç Bakımıyla makyaj yaparken uygulanabilecek güzellik sırları ile siz de güzel olmanın ipuçlarına sahip olun.

Elma Sirkesinin Faydaları

elma sirkesi yararları
Elma Sirkesinin Faydaları arasında cilt üzerindeki sivilce ve siyah noktaların giderilmesi öne çıkıyor. Elma sirkesi, Mat ve kuru saçlara parlaklık kazandırıyor.

Kahve Maskesi

kahve maskesi
Türk Kahvesi Maskesi cilde faydaları saymakla bitmiyor. Kahve maskeleri; sivilce, aşırı yağlanma, genişlemiş gözenek, siyah nokta gibi problemleri olan sorunlu ciltlerde maske olarak uygulandığında gözle görünür sonuçlar verir.

Saç Kırıkları İçin Evde Yapılacak Maske

saç bakımı ve saç bakım maskeleri
Saç Kırıkları İçin Evde Yapılacak Maske: Evde saç kırıkları için saç bakımı yapmak sandığınızdan daha kolaydır. Saçlarınızın ihtiyaçlarına yönelik bakımlar yaptığınız taktirde kırıklardan kısa zaman içinde kurtulabilirsiniz. Saç tellerini güçlendirecek olan bu bakımlar sayesinde kırıklar meydana gelmeyecek ve saçlarınızın uçlarından aldırmak zorunda kalmayacağınız için daha uzun saçlara sahip olacaksınız.


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız