Cilt Bakımı Ve Güzellik

Makyaj Temizliği

Makyaj temizliği nasıl yapılır, Makyaj Nasıl temizlenir ve Makyaj temizleyicileri. Makyaj temizlememenin zararları, Sağlıklı bir cilt için Makyaj Temizliği

Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır?

Takma Kirpik Çıkarma İşlemi
Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır? Takma kirpikleri çıkarma: Kadınların gizli güzellik silahı olan takma kirpikler bakışlara ayrı bir anlam katıyor. Kirpikleri seyrek ve az olanlar takma kirpiklerden yardım alarak daha seksi ve çekici bakışlara sahip olabilirler. Daha önce hiç takma kirpik kullanmadıysanız takma kirpik nasıl takılır? konumuzu okuyarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Cilt.net ailesi olarak bugün sizlere takma kirpik nasıl çıkarılır bundan bahsedeceğiz. Kirpiklerinizi çıkarmadan asla yüzünüzü yıkamayın yoksa kirpikleriniz zarar görebilir.

Koyu Renk Oje Nasıl Çıkarılır?

Koyu renk oje çıkarma yöntemleri
Koyu Renk Oje Nasıl Çıkarılır? Koyu renk oje sürmeye çoğu zaman korkarız. Çünkü tırnaklarda harika duran renkler çıkarırken tam bir kabusa dönüşebilir. Aseton çoğu zaman koyu renk ojeleri çıkarırken etki göstermez. Tırnak kenarlarında kalan oje izleri kötü bir görünüm oluşturur ve tırnaklara pamuğu sürterken aseton tırnak diplerini kasıp kavurur. Koyu renk ojeleri kolayca çıkarmak istiyorsanız vereceğimiz basit yöntemleri deneyerek koyu renk ojenizi rahatlıkla sürebilirsiniz.

Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler

Makyaj yapmadan önce yapılması gerekenler
Makyaj Yapmadan önce yapılması gereken bir dizi işlem vardır. Makyajınızın daha iyi durması ve cildin zamanla yıpranmaması için makyajdan önce temizlik ve bakım çok önemlidir. Sizin için hazırladığımız makyaj öncesi hazırlık rehberi. Makyaj yapmadan önce yüzün güzel bir şekilde temizlenmesi gerekir. Yüzde makyaj kalıntıları varsa iyi bir temizleyici yardımı ile köpürtülerek yıkanmalıdır. Yüz yıkandıktan sonra; nemlendirici krem ile makyaj altına baz oluşturulmalıdır. Kuru cilde sahip olan bayanlar daha yağlı nemlendiriciler kullanabilir.

Makyajı Çıkartmadan Yatmanın Zararları

Makyajla uyumak
Makyaj yüzü güzel gösterdiği gibi; temizlenmeden yapılan makyajda yüzü zaman içerisinde yorar ve yıpratır. Yüze doğru yapılan makyaj zamanında çıkarılmalıdır. Makyajı çıkarmadan yatmanın cilt üzerinde geri dönülemez zararları olur. Makyajınızı temizlemeden sakın yatağa girmeyin.

Makyaj Nasıl Temizlenir

Sorularla makyaj temizliği
Makyaj yapmak ne kadar iyi hissettirse de makyajı temizlemeden yatmak da o kadar kötü etkiler bırakır. Yapılan makyajın yatmadan önce mutlaka temizlenmesi gerekir. Makyaj temizlenmezse gözenekler açılır ve sivilce oluşumları görülür. Cilt daha erken kırışır ve elastikliğini kaybeder. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için makyaj nasıl temizlenir bilinmesi gerekir.


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız