Cilt Bakımı Ve Güzellik

Makyaj

Makyaj, Makyaj nedir ,Nasıl yapılır, Göz makyajı, Dudak makyajı, Allık ve pudra kullanımı , Gece, Gündüz Makyajları, Makyaj teknikleri , Malzemeleri ve en doğal makyaj sanatı örnekleri hakkında detaylı bilgiler.

Makyaj İçin En Gerekli Malzemeler Nelerdir ?

makyaj-icin-en-gerekli-malzemeler-nelerdir
Kişi makyaj malzemelerinin isimleri ve görevlerini öğrendikten sonra, eksiksiz olarak bir makyaj yapma şansına sahip olacaktır. Böylelikle hazırlıklı ve bilinçli olunduğundan oldukça kolay ve el çabukluğuyla yapılan bir makyaj sürecinden geçmek de mümkün olmaktadır. Tüm bu anlatılanların sonrasında söylenebilecek tek şey makyaj malzemeleri isimleri ve ne işe yaradıkları öğrenildikten sonra geriye hiç bir ekstra kalmadığıdır.

Kaş Kalınlaştırma Makyajı

Bakışlarımızın ve yüzümüzün genel formunun güzelliğini etkileyen kaşlarımız, olması gereken formda ve gürlükte olmadığı için bazı kadınlar bu durumdan şikayetçi olmakta ve kaş kalınlaştırma makyajı uygulamaktadırlar.

Göz Kalemi Nasıl Çekilir ?

gozun-icine-kalem-surme
Kadınların ister günlük makyajlarında ister önemli bir davette yaptıkları makyajda sürmekten oldukça keyif aldıkları ve makyajlarının çoğu kez vazgeçilmez unsuru olarak gördükleri göz kalemleri; her göz tipinde ve her göz rengine uygun olarak sürülebilme imkanı olan oldukça güzel bir makyaj öğesidir

Kalıcı Ruj Markaları

kalici-ruj-markalari
Yüzde bakıldığı an ilk dikkat çeken bölgelerimizden biri olan dudaklarımız için de en iyi rujları deneyip özellikle kalıcı rujlardan satın almaya özen gösterilmektedir. Birbirinden değişik markaların birbirinden farklı kalıcı ruj fiyatları olduğundan her kadın kendi ekonomik durumuna uygun olarak bir kalıcı ruj ürünü alarak makyajını bu ürünle tamamlamayı seçmektedir.

Makyajla Burun Küçültme

makyajla-burun-kucultme
Günümüzde kadınların kozmetik dünyasının ve popüler kültürün kendilerine sunduğu yüzlerce çeşit ve tarz seçeneğiyle birlikte, makyaj ikonlarına ayak uydurmaya çalışması neticesiyle son zamanlarda çoğu kadının sıklıkla uyguladığı makyaj hilelerinden biri makyajla burun kaldırma olmuştur.

Kamuflaj Makyaj Nasıl Yapılır ?

kamuflaj-makyaj-nasil-yapilir
Kamuflaj makyajı nasıl yapılır diye araştırıldığında; vücudun herhangi bir bölgesindeki ve yüz bölgesindeki kontür farklılıklarının ve ya renk farklılıklarının kapatılması adına yapılan makyaj şeklinde genel olarak özetlenebileceği görülmüştür.

Mor Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

mor-goz-makyaji-nasil-yapilir
Mor renk farkı ilk önce orta açıklıktaki tonundan başlayarak göz kapağınızın üzerine yayarak sürmeniz gerekmektedir. Daha sonra göz kapağınızın üzerine en açık tonunu sürerek son rötuş olarak da en koyu mor tonundaki farınızla göz kapaklarınızın uç kısımlarına rötuş yapmanız yeterli olacaktır.

Kolay Makyaj Nasıl Yapılır ?

kolay-makyaj-nasil-yapilir
Kolay makyaj nasıl yapılır video izleyerek ya da makyaj nasıl yapılır resimli anlatımları incelenerek el çabukluğuyla halledilebilecek bir makyaj tekniğidir. Adı üstüne kolay makyaj olduğu için makyaj yapan kadını zorlamayacak göz makyajı, ten makyajı ya da dudak makyajı gibi pek çok bölümün birleştirilerek ortaya hem kolay hem de doğal makyaj çıkartılması sağlanabilmektedir.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılmalı?

dogal-makyaj-nasil-yapilir
Güzel ve doğal makyaj nasıl yapılır ya da sade doğal makyaj nasıl yapılır gibi soruların cevaplarına cevap bulmak için öğrenilmesi gereken tek şey, günlük doğal makyaj yapımıdır.

Eyeliner Çeşitleri ve Özellikleri

eyeliner-cesitleri-ve-ozellikleri
Göz makyajında kusursuz ve etkileyici bir görüntü için eyeliner kullanımına son derece önem verilmektedir. Hatta artık göz makyajını tamamlayıcı unsur eyeliner olmuştur. Kadınların bu uğurda eyeliner çekme çeşitlerini bir an önce öğrenmeye çalıştıkları, eyeliner çeşitleri videolarına bakarıp kendilerine en uygun olanı seçmeye çalıştıkları yani sonuç olarak eyeliner çekmek için epeyce zahmete girdikleri de toplumda gözle görülebilir bir gerçektir.

Makyaj Nasıl Yapılması Lazım ?

makyaj-nasil-yapilir
Sadece güzel görüntü yaratmakla da kalmayan makyaj olgusu, kadınların suratlarındaki kusurları kapatabilmenin en önemli yollarından bir tanesidir. Makyajın günlük şekilde kullanılabilineceği doğal makyaj türleri, gece davetlerinde vb. durumlarda kullanılabileceği gece makyajları ya da özel günlerde mesela evlilik günlerinde kullanılan porselen makyaj gibi pek çok çeşit makyaj türünün uygulanması bir yana, istenilen asıl etkinin yaratılabilmesi için her çeşit makyajın nasıl uygulanması gerektiğinin bilinmesi gerekmektedir.

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır ?

gunluk-makyaj-nasil-yapilir
Makyaj tercihlerinde çoğunlukla günlük makyaj yerine hafif makyaj tercih eden kadınlar, genelde sade görüntüden ve doğal tonlardan hoşlanmaktadırlar. Günlük makyaj uygulamasının da diğer makyaj türleri gibi belli başlı uygulanması gereken makyaj teknikleri bulunmaktadır

En Trend Ruj Renkleri

en-trend-ruj-renkleri
Her sezon çok hızlı bir şekilde kendini yenileyen ve sürekli yeni bir trendin ortaya çıkartıldığı kozmetik sektöründe, geçtiğimiz yıllar ve bu yılda dahi değişimler artık yıllık değil sezonluk şekilde olacak şekilde değişmektedir. Makyaj uzmanlarının kadınlara önerdikleri renkler, moda ikonlarının tavsiyeleri, tanıtım reklamları vb. pek çok seçenek kadınların dikkatini bir hayli dağıtsa da; çözüm olarak günlük olarak yaptıkları saç biçimlerine ve makyaj biçimlerine göre doğru ruj tercihlerini yapmak kendilerine en basit yol olarak gözükmektedir.

Kolay Gece Makyajı Nasıl Yapılır ?

kolay-gece-makyaji-nasil-yapilir
Özellikle her kadının dikkatleri üzerine toplamak istediği ve özgüvenini bu tip etkinliklerde konuşturduğu gerçeğini göz önüne alırsak, gece göz makyajı nasıl yapılır konusu hakkında bilgi sahibi olmak ve makyaj uygulamasını doğru bir şekilde yaparak istenilen dikkat çekici görüntüye sahip olmak mümkün olmaktadır.

Porselen Makyaj Modelleri

porselen-makyaj-modelleri
Modern çağda popüler kültürle birlikte her şeyin çok çabuk yeni trendlerinin çıkması, doğal olarak kozmetik sektörüne de yansımış ve makyaj trendlerine sürekli yeni tarzlar eklenmiştir, porselen makyaj da bunların önde gelenlerindendir.

Eyeliner Nasıl Sürülür Resimli Anlatım

eyeliner-nasil-surulur-resimli-anlatim
Başlangıç noktasında, eyeliner çeşitlerinden en kolay sürüş hattına sahip olan kalem eyeliner'la başlamak gereklidir. Hem tekrar yapma durumu daha rahat yapılabilecek hem de el alışkanlığı daha çabuk kazanılabilecektir. Bundan sonrasında "asansörlü eyeliner" denilen açılan kapanan eyeliner modeline geçilebilir, daha da ilerleyen süreçlerde krem eyeliner'lara, jel eyeliner'lara, likit eyeliner'lara ve dip eyeliner'lara el alışkanlığı seviyesine ve sürüş inceliklerinin yakalanması durumlarına göre geçilebilmesi mümkündür.

D&P Parfüm Kodları

D&P Parfüm Kodları
D&P Firması, DP Parfüm Kodları Erkek ve Bayan Parfüm Listesi ile orjinal parfümlerin benzer kokularını açık olarak sunmaktadır. Kalıcılık dışında orjinal parfümleriyle birebir aynı kokuyu vaat eden DP Parfüm Kodları Listesi konumuzda!

Siyah Elbise Makyajı Hangi Tonlarda ve Nasıl Olmalı?

Siyah-elbiseye-uygun-makyaj
Siyah elbisenizi renklendirerek,bütün dikkatinizi üzerinize çekebilirsiniz. Bunun için göz renginize uygun makyajın nasıl olduğunu bilmelisiniz


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız