Cilt Bakımı Ve Güzellik

Epilasyon Yöntemleri

Doğal Epilasyon Yöntemleri , Epilasyon ve tüy alma işlemleri nasıl yapılır, Evde epilasyon nasıl yapılır, Kaş,kirpik, Yanak ve bıyık nasıl alınır. İstenmeyen tüylere doğal çözümler.

Epilasyon Nedir?

Epilasyon ve epilasyon çeşitleri
Epilasyon Nedir ? Epilasyon, istenmeyen tüylerin çeşitli aletler ve yöntemler yardımıyla kökten alınarak cildin pürüzsüzleştirilmesi işlemdir. Epilasyon yöntemi ile tüyler köklerinden alınarak, daha uzun süreler tüylerden kurtulmak mümkün hale gelir. Ağda, epilasyon cihazları, sugaring ve lazer olmak üzere bir çok çeşidi bulunmaktadır.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın yolları
İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları: Vücudun çeşitli bölgelerinde bulunan istenmeyen tüyler güzellik açısından bir kusur olarak değerlendirilir. Bacak, kol ve yüz bölgesinde yoğunlaşan istenmeyen tüyler, bir çok farklı alet ve yöntemle giderilebilmektedir.

Ağda Lekesi Nasıl Geçer

Ağda lekelerini geçirmek için doğal tarifler
Ağda Lekesi Nasıl Geçer: Ağda sonrasında ciltte kahverengi lekeler oluşabilir ve bu lekelere ağda lekesi adı verilmektedir. Hassas cilde sahip kişilerde görülen ağda lekeleri, daha çok ağdanın yanlış kullanımı nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Koyu renkli iz bırakan ağda işlemi bıyık bölgesinde daha kötü sonuçlar vermektedir.

Tüy Azaltıcı Bitkisel Çözümler

İstenmeyen tüylere son
Tüy Azaltıcı Bitkisel Çözüm: Tüyleri azaltmak için bitkisel maske çözümleri kullanılabilmektedir. Evde basitçe hazırlanan tarifler ile cildinizi istenmeyen tüylerden arındıracak ve daha güzel görünmesini sağlayacaksınız.

Doğal Tüy Sarartma Yöntemleri

Doğal tüy sarartma
Tüy Sarartma Yöntemleri: İstenmeyen tüylerden lazer, tüy dökücü kremler ve ağda gibi yöntemleri kullanarak kurtulabilirsiniz. Bu yöntemler her cilt tipi için uygun olmayabilmektedir. Cilt için en zararsız yöntemi tercih ederek istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz.

Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Acısız ağda nasıl yapılır?
Acısız Ağda Nasıl Yapılır: Ağda yaparken acısız şekilde tüyleri almak neredeyse imkansızdır. Tüylerin kökten alınması nedeniyle ağda işlemi sırasında acı hissedilmesi doğaldır. Ağda yaparken acıyı tamamen dindirmek mümkün olmasa da sizlerle paylaştığımız yöntemleri uygulayarak duyduğunuz acıyı hafifletebilirsiniz.

Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Tüy Alma yöntemleri
Tüylerden Kurtulma Yöntemleri: Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için bir çok çeşit yöntem bulunmaktadır. Tüylerden kurtulma yöntemleri uygulanırken bunu bilinçli bir şekilde gerçekleştirmelisiniz aksi halde cildinizde lekeler ve yaralanmalar olabilir.

Kaş Alma Teknikleri

Kaş Alma Teknikleri
Kaş Alma Teknikleri: Kaş alma yöntemleri öğrenerek kaşlarınızın daha düzgün ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Yüz ifadesi ve yüz güzelliğinin en belirleyici noktasını oluşturan kaşlar, düzgün biçimde alınmadığı taktirde uyguladığınız makyaj ve güzelliğiniz geri planda kalabiliyor.

Sir Ağda Nasıl Yapılır

Evde ağda yapımı
Sir Ağda Nasıl Yapılır: Evde sir ağda uygulaması gayet basit ve etkili sonuç veren bir yöntemdir. Normal ağdadan daha avantajlı olan ve içeriğinde şeker bulunmadığı için tüyleri beslemeyen Sir ağda, düzgün kullanıldığı taktirde tüylerin zayıflamasına ve seyrelmesini sağlayacaktır.

İple Tüy Nasıl Alınır

İple tüy almak
İple Tüy Nasıl Alınır? Vücudun çeşitli bölgelerinde çıkan istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerinden biri de, iple tüy alma işlemidir. İple tüy alma en eski tüy temizleme yöntemi olduğu gibi, hem kolay hem de zamandan tasarruf edilmesini sağlar.

Ağda Nasıl Yapılır

Klasik ağda yöntemleri
Ağda Nasıl Yapılır: İstenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri arasında çok eski zamanlardan beri uygulanan ağda, hem evde hem de güzellik merkezlerinde yapılan bir işlemdir. Evde ağda yapmak meşakkatli bir işlem olduğu için, günümüz kadınlarının büyük bir çoğunluğu güzellik merkezlerinde ve ağda salonlarında kendilerini uzman ellere teslim etmekteler. Klasik bir yöntem olan ağda tüm vücuda uygulanmaktadır.

Kaş Alma

Kaş nasıl alınır
Kaş Alma Yöntemleri: Kaş alma işlemi ile kaşların daha düz ve güzel görünmesi amaçlanır. Kaş alma işlemi belirli aralıklarla tekrarlanmak zorundadır. Kaş alma yöntemlerini öğrenip kaşa şekil vermek isteyenler için kaş alınırken dikkat edilecek noktaları açıklıyoruz.

Yüzdeki Tüyler için Maske

Yüzdeki Tüyler İçin Maske Tarifleri
Yüzdeki Tüyler İçin Maske: Yüzünüzdeki tüyleri ağda ile aldırmak yerine maske ile yok etmek akıllıca bir çözümdür. Yüzdeki tüyler için maske tarifi ile tüylerinizden kurtulabilir ve bu kılları güçsüzleştirerek tekrar çıkmasının önüne geçmiş olursunuz.

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Kaş Kaldırma
Kaş Kaldırma Yöntemleri: Yüz ifadesinin en önemli özelliği olan kaşlar güzelliğin ifadesidir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte kaşlarında zamana yenik düşer ve kişiyi yaşlı ve yorgun gösterir. Uygulanan kaş kaldırma yöntemleri sayesinde kaşların gerginliği bir nebze olsun artsa da seneler geçtikçe uzman ellerin değmesi şarttır.

Yüzdeki Tüylere Bitkisel Çözüm

Yüzdeki tüyler için bitkisel çözüm ve ağda tarifi
Yüzdeki Tüylere Bitkisel Çözüm: İstenmeyen ve güzelliğinize gölge düşüren yüzdeki tüylere doğal çözüm maskesi ve doğal ağda ile son verin. Yüzdeki tüyler ip veya cımbız gibi yöntemlerle temizlense dahi tüylerin daha kalın ve sert çıkmasına neden olabilir. Aşağıda tarifini verdiğimiz yüzdeki tüylere bitkisel çözümler sayesinde ağda, cımbız ve ip kullanımına son verebilirsiniz.

Tüy Dökücü Bitkiler

Tüy dökücü bitkiler
Tüy Dökücü bitkiler nelerdir? Nasıl kullanılırlar? Bitkilerin tüyleri dökmesi ve yeniden çıkmasını azaltması gibi etkileri, bayanları doğal yöntemlere itmiştir. Bitkilerin tüyler üzerinde kullanımı biraz zahmetli gözükse de cildinize etki eden maddeler doğal olduğu için son derece sağlıklıdır.

Düz Kaş Nasıl Alınır?

Düz kaş almanın püf noktaları
Düz Kaş Nasıl Alınır? Düz kaş alma: Kaşlar yüz şeklimizi belirleyen en önemli bölgelerden biridir. Düz kaş uygulanması en basit kaş şekillerinden biridir. Uygulamada belli bir düzlükte, çok fazla kaşın içine girmeden alındığı için düz kaş şeklini vermekte zorluk çekmezsiniz.

Kaş Nasıl Alınır

Güzel kaşlar için
KAŞ NASIL ALINIR? Kaş alma: Kaş şekli duruş şeklinizin yansıması olarak görülür. Çünkü bazı kaşlar kişiyi masum gösterirken bazı kaş şekilleri vamp bir görünüm sergileyebilir. Nasıl mı? Örneğin kalkık kaşlar çekici bir hava verirken kalın kaşlar daha masum bir görünüm sunar. Bu açıdan nasıl görünmek istediğinize kaş yapınızı düzenlemekten başlamalısınız. Kaşları ile günümüzde adını sıkça duyuran güzel ünlülerden Joan Crawford, Cindy Crawford ve Brooke Shields kaşlarına ayrı bir ilgi gösteriyorlar.


1/3123
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız