Cilt Bakımı Ve Güzellik

Epilasyon

Epilasyon, Lazer epilasyon, Tüy sarartma, Tüylerden kurtulma, Tüy yok edici kremlerle ilgili bölüm

Epilasyon Nedir?

Epilasyon ve epilasyon çeşitleri
Epilasyon Nedir ? Epilasyon, istenmeyen tüylerin çeşitli aletler ve yöntemler yardımıyla kökten alınarak cildin pürüzsüzleştirilmesi işlemdir. Epilasyon yöntemi ile tüyler köklerinden alınarak, daha uzun süreler tüylerden kurtulmak mümkün hale gelir. Ağda, epilasyon cihazları, sugaring ve lazer olmak üzere bir çok çeşidi bulunmaktadır.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın yolları
İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları: Vücudun çeşitli bölgelerinde bulunan istenmeyen tüyler güzellik açısından bir kusur olarak değerlendirilir. Bacak, kol ve yüz bölgesinde yoğunlaşan istenmeyen tüyler, bir çok farklı alet ve yöntemle giderilebilmektedir.

Ağda Lekesi Nasıl Geçer

Ağda lekelerini geçirmek için doğal tarifler
Ağda Lekesi Nasıl Geçer: Ağda sonrasında ciltte kahverengi lekeler oluşabilir ve bu lekelere ağda lekesi adı verilmektedir. Hassas cilde sahip kişilerde görülen ağda lekeleri, daha çok ağdanın yanlış kullanımı nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Koyu renkli iz bırakan ağda işlemi bıyık bölgesinde daha kötü sonuçlar vermektedir.

Yüze Yapılan Lazer Epilasyonun Zararları

Yüze yapılan lazer epilasyonun zararları
Yüze Uygulanan Lazer Epilasyonun Zararları: Yüz bölgesine lazer epilasyon yaptırırken oldukça dikkatli davranmalısınız. İşleme başlamadan önce uzmana aklınızdaki soruları sormalı ve herhangi bir cilt hassasiyetiniz varsa bildirmelisiniz.

Lazer Epilasyon Kanser Yapar mı?

Lazer epilasyon kansere neden olur mu?
Lazer Epilasyon Kanser Yapar Mı? İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yolu olan lazer epilasyon yöntemi kanser yapar mı? Sizler için araştırdık. Epilasyon yaptıracak olanların aklındaki soru işaretlerini gidermek ve lazer epilasyon uygulaması hakkında detaylı bilgiler vermek üzere uzmanların görüşlerine başvurduk.

Tüy Azaltıcı Bitkisel Çözümler

İstenmeyen tüylere son
Tüy Azaltıcı Bitkisel Çözüm: Tüyleri azaltmak için bitkisel maske çözümleri kullanılabilmektedir. Evde basitçe hazırlanan tarifler ile cildinizi istenmeyen tüylerden arındıracak ve daha güzel görünmesini sağlayacaksınız.

Doğal Tüy Sarartma Yöntemleri

Doğal tüy sarartma
Tüy Sarartma Yöntemleri: İstenmeyen tüylerden lazer, tüy dökücü kremler ve ağda gibi yöntemleri kullanarak kurtulabilirsiniz. Bu yöntemler her cilt tipi için uygun olmayabilmektedir. Cilt için en zararsız yöntemi tercih ederek istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz.

Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Acısız ağda nasıl yapılır?
Acısız Ağda Nasıl Yapılır: Ağda yaparken acısız şekilde tüyleri almak neredeyse imkansızdır. Tüylerin kökten alınması nedeniyle ağda işlemi sırasında acı hissedilmesi doğaldır. Ağda yaparken acıyı tamamen dindirmek mümkün olmasa da sizlerle paylaştığımız yöntemleri uygulayarak duyduğunuz acıyı hafifletebilirsiniz.

Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Tüy Alma yöntemleri
Tüylerden Kurtulma Yöntemleri: Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için bir çok çeşit yöntem bulunmaktadır. Tüylerden kurtulma yöntemleri uygulanırken bunu bilinçli bir şekilde gerçekleştirmelisiniz aksi halde cildinizde lekeler ve yaralanmalar olabilir.

İğneli Epilasyonun Zararları

İğneli epilasyon zararlı mı?
İğneli Epilasyon Fiyatları: İğneli epilasyon fiyatları epilasyonun yapılacağı bölge ve uygulama süresine göre değişiklik göstermektedir. İğneli epilasyon fiyatı hakkında fikir sahibi olabilmeniz için ortalama fiyatları sizlerle paylaşıyoruz.

Evde Ağda Yapımı

Evde ağda yapımı
Evde Ağda Tarifi: Evde hazırlanabilen ağda tarifi ile istenmeyen tüylerden kolayca kurtulabilirsiniz. Tüy almak için uzun yıllardır tercih edilen ağda, hala popülerliğini taşımaktadır.

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer epilasyon çeşitleri
Lazer Epilasyon Yöntemleri: Lazer epilasyon uygulaması, kişinin ten rengi gözetilerek farklılıklar gösterebilmektedir. İstenmeyen tüyler için en etkili çözüm olan lazer epilasyon, temel olarak elektroliz, termoliz ve blond olmak üzere 3 çeşide ayrılır. Bu çeşitler arasında cilt rengine göre ise farklı yöntemler uygulanır.

Kaş Alma Teknikleri

Kaş Alma Teknikleri
Kaş Alma Teknikleri: Kaş alma yöntemleri öğrenerek kaşlarınızın daha düzgün ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Yüz ifadesi ve yüz güzelliğinin en belirleyici noktasını oluşturan kaşlar, düzgün biçimde alınmadığı taktirde uyguladığınız makyaj ve güzelliğiniz geri planda kalabiliyor.

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır

Tüy dökücü kremler
Tüy Dökücü Kremler Nasıl Kullanılır: İstenmeyen tüyler için tüy dökücü krem kullanarak pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Tüy azaltıcı krem kullanmak vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın acısız ve pratik bir yoludur. En iyi tüy dökücü krem seçiminde zorlanıyorsanız sizler için bazı önemli ipuçlarımız var.

Sir Ağda Nasıl Yapılır

Evde ağda yapımı
Sir Ağda Nasıl Yapılır: Evde sir ağda uygulaması gayet basit ve etkili sonuç veren bir yöntemdir. Normal ağdadan daha avantajlı olan ve içeriğinde şeker bulunmadığı için tüyleri beslemeyen Sir ağda, düzgün kullanıldığı taktirde tüylerin zayıflamasına ve seyrelmesini sağlayacaktır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatı
Lazer Epilasyon Seans Ücretleri: Lazer epilasyon fiyatları çoğu güzellik salonunda farklılık göstermese de bazı yerler daha uygun veya daha pahalı fiyata lazer epilasyon uygulaması yapabiliyor. Lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyor ve fiyatları konusunda endişeleriniz varsa sizlere vereceğimiz ortalama fiyatlarla değerlendirme yapabilirsiniz.

İple Tüy Nasıl Alınır

İple tüy almak
İple Tüy Nasıl Alınır? Vücudun çeşitli bölgelerinde çıkan istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerinden biri de, iple tüy alma işlemidir. İple tüy alma en eski tüy temizleme yöntemi olduğu gibi, hem kolay hem de zamandan tasarruf edilmesini sağlar.

Ağda Nasıl Yapılır

Klasik ağda yöntemleri
Ağda Nasıl Yapılır: İstenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri arasında çok eski zamanlardan beri uygulanan ağda, hem evde hem de güzellik merkezlerinde yapılan bir işlemdir. Evde ağda yapmak meşakkatli bir işlem olduğu için, günümüz kadınlarının büyük bir çoğunluğu güzellik merkezlerinde ve ağda salonlarında kendilerini uzman ellere teslim etmekteler. Klasik bir yöntem olan ağda tüm vücuda uygulanmaktadır.


1/71234567
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız