Cilt Bakımı Ve Güzellik

Tırnak Bakımı

Tırnak Bakım yöntemleri; Manikür Pedikür, Tırnak sorunları, Tırnak batması, Katır tırnağı, Şeytan tırnağı, Tırnak kırılması nedenleri ve tedavi yöntemleri. Tırnakları güçlendirerek Daha güzel ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak için doğal bakım önerileri.

Oje Modelleri ve Yapılışları

ellerdeki-sanat
Oje modellerinin yapımı Ojeler, çok uzun zamanlardan beri kadınların el güzelliğini ortaya çıkarmak adına vazgeçilmez ürünler arasındadır. Yakın geçmişten günümüze gelene kadar da dünya genelinde pek çok tırnak boyama sanatçısı ve estetik uzmanlar; “nail art” olarak adlandırılan tırnak boyama sanatıyla […]

Tırnak Batması

tirnak-batmasi-nasil-gecer
Tırnak batması denilen sağlık sorunu; tırnakların keskin kısmının tırnağın yan kısmına ya da sonundaki deriyle gömülmesiyle kişinin acı hissetmesi durumudur. Tırnak batıkları acı vermesinin yanında bir süre sonra iltihap yapmaya başlayarak daha da işin içinden çıkılmaz bir hal alabilmektedir.

Tırnak Soyulmasına Ne İyi Gelir ?

tirnak-soyulmasina-ne-iyi-gelir
Tırnak soyulması neden olur? Bu durumların sağlıklı bir şekilde bulunabilmesi adına öncelikle tırnak soyulmasının sebeplerini bilmek çok önemlidir. Bu sebeplerden başlıcaları şunlardır; İlaç kullanımı : Bazı ilaçların içeriğinde tırnakları kurutucu etkiler bulunmaktadır. Kullandığınız bir ilaç varsa ve kullandığınız süreçler içerisinde […]

Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm

Tırnak mantarına bitkisel çözüm.
Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm: Herhangi bir vurma veya çarpma ile baş göstererek uzun bir tedavi süreci gerektirir. Cildiye doktoruna giderek herhangi bir sonuç alamadıysanız vermiş olduğumuz tırnak mantarına bitkisel çözüm tariflerimizi deneyebilirsiniz. Tırnak mantarı tedavisi için kullanacağınız bu tarifler tamamen doğal olduğu için herhangi bir yan etkisi bulunmaz.

Tırnaktaki Beyaz Lekelerin Nedeni

Tırnaktaki beyaz lekeler
Tırnaktaki Beyaz Lekelerin Nedeni: Vitamin eksikliği ve yanlış kozmetik ürün kullanımı nedeniyle tırnaklarda beyaz lekeler oluşabilmektedir. Güzelliğin vazgeçilmez unsuru olan tırnak güzelliği için beyaz lekelerden bitkisel yöntemler sayesinde kurtulabilirsiniz. Oje kullanarak beyaz lekeleri saklamak yerine bu sorunun çözümüne yönelik tedaviler uygulanması gerekmektedir.

Tırnak Kırılmasına Çözüm Önerileri

Tırnaklar neden kırılır
Tırnak Kırılması ve Tırnak Uzatma: Tırnak yapısının zayıf olması nedeniyle tırnak kırılması yaşanabilir ve kırılma yaşayan kişiler tırnaklarını istedikleri gibi uzatamazlar. Tırnak uzatmak ve güçlendirmek için tırnak bakımı nasıl yapılır dikkat edilmesi gereken durumlar nelerdir aşağıda açıkça belirtilmiştir.

Tırnak Güçlendirici Bakım

Tırnak güçlendirici bakım nasıl yapılır.
Tırnak Güçlendirici Bakım: Tırnaklarınız yumuşak ve çabuk kırılan bir yapıdaysa bitkisel yöntemler ile gerçekleştireceğiz tırnak bakımı sayesinde güçlü, kırılmayan ve sert tırnaklara sahip olabilirsiniz. Düzenli olarak sizlere verdiğimiz bakım uygulamalarını kullanarak daha güzel tırnaklara sahip olacaksınız.

Tırnak Nasıl Kesilir

Tırnak nasıl kesilir
Tırnak Nasıl Kesilir: Tırnak kesimi yanlış yapıldığı taktirde bazı problemler gün yüzüne çıkabilmektedir. Düzgün tırnak kesimi için tırnaklarınızı keserken bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Tırnaklar düzgün kesildiğinde tırnak batması gibi durumlardan da kurtulmuş olursunuz.

Evde Tırnak Bakımı

Tırnaklara evde bakım yapmal
Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır: Dış görünümün önemli bir parçası olan tırnakların bakımlı olması, güzellik için çok önemli bir unsurdur. Yeteri kadar özen gösterilmediğinde bakımsız hale gelen tırnaklar, evde basit ve hızlı bir şekilde tekrar eski sağlığına kavuşabilmektedir.

Takma Tırnak

Kırmızı renkli takma tırnak
Takma Tırnak: Tırnaklarını beğenmeyen ve daha uzun tırnaklara sahip olmak isteyen bayanlar pratik bir yöntem olan takma tırnaklara yönelebiliyor. Daha güzel ve estetik bir görünüm ortaya koyan takma tırnaklar nasıl kullanılır ve fiyatı nedir sizler için araştırdık.

Tırnak Sedefi Ve Tedavisi

Tırnak sedefi nedir
Tırnak Sedefi: Sedef rahatsızlığına yakalananlarda görülen tırnak sedefi, oldukça rahatsız edici bir durumdur. Sedef rahatsızlığı geçiren kişilerin el ve ayak tırnaklarında bu rahatsızlığın büyük oranda görülür. Tırnaklarda çukurluklar, kalınlaşma ve pullanma gibi durumlar ortaya çıkar.

Tırnak Mantarı Nedenleri Ve Tedavisi

Tırnak mantarı nedir, Neden tırnak mantarı olur, Nasıl tedavi edilir.
Tırnak Mantarı Nedir: Tırnak mantarı bir tür enfeksiyondur ve sadece görünümü kötüleştirmekle kalmaz, ağrı ve acılara sebep olabilir. Tırnak mantarı, el ve ayak tırnaklarında kalınlaşma ve renk sararması yapabilir. Doktor kontrolünde çeşitli mantar ilacı kullanımı yanı sıra bitkisel tarifler de mantar üzerinde etkilidir.

Hızlı Tırnak Uzatma Yolları

Hızlı tırnak uzatma yöntemleri
Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri: Tırnak uzatma kadınların güzellik sırlarından biri olup, kişiye hoş ve zarif bir görünüm kazandırmaktadır. Takma tırnak yada protez tırnak kullanmak daha kolay bir yöntem gibi görünse de doğallıktan uzak olan bu yöntemler kolayca fark edilebilmekte ve kullanımda zorluklar çıkarmaktadır.

Tırnak Sararması

Tırnak sararması ve krılması
Tırnak Sararması: Çeşitli nedenlerden dolayı tırnaklar doğal yapısını kaybedip sağlıksız bir görünümde oluyor. Bakımlı kadınlar için bu durum son derece can sıkıcıdır. Tırak sararması nedenlerine karşı önlem alarak, ortaya çıkan tırnak sararması doğal ve bitkisel çözümler ile ortadan kaldırabilir, tırnaklar sağlıklı görünüme kavuşabilir.

Manikür Nasıl Yapılır?

manikür nasıl yapılır
Manikür Nasıl Yapılır: Evde manikür yapımı nasıl yapılacağını bildikten sonra çok kolay ve basittir. Tırnak bakımı anlamına gelen manikür, tırnaklarınızın daha sağlıklı ve bakımlı görünmesini sağlar. Manikür yapmanın püf noktaları ve inceliklerini sizlerle paylaşıyoruz.

Tırnak Uzatma Yöntemleri

Tırnak uzatma
Tırnak uzatma yöntemleri: Uzun tırnaklar her kadının özendiği ve kadını kadın yapan görsel bir güzelliktir. Tırnaklarına gerekli bakımı yapamayan ve takma tırnak kullanan bayanlar yazımızı okuyarak kendi tırnaklarını rahatlıkla uzatabilirler. Doğallıktan yana olan bayanlar; tırnaklarınızın daha hızlı ve daha güçlü uzamasını istiyorsanız aşağıda verilen kurallara uyarak bakımınızı ihmal etmeden yapmalısınız.

Tırnak Batması Tedavisi

Bitkisel tırnak batması tedavisi ve Tırnak batmasına çözüm önerileri
Tırnak batması tedavisi için kimi zaman evde basitçe yapılan teknikler iyi gelebilmekte kimi zamanda işin ucu ameliyata kadar gitmektedir. Tırnak batması probleminde ayakta bulunan tırnağın uzayan köşesi deriye batarak derinin içine doğru uzamaya devam edecektir. Bu sebeple deri bütünlüğü bozulup enfeksiyon meydana gelecektir ve dayanılmaz ağrı başlamasına neden olacaktır.

Tırnak Batmasına Ne iyi Gelir?

Tırnak batmasına çözümler
Tırnak Batmasına Ne iyi Gelir? Tırnak batması: Tırnağın zamanla deriye batarak kişinin yürümesini dahi engelleyen ve oldukça ağrılı olan bir deri rahatsızlığıdır. Bütün tırnaklarda oluşabilen tırnak batması en çok başparmak da görülen bir durumdur. Önemli: Tırnak batmasına zamanında tedavi edilmezse istenmeyen cilt sorunları gerçekleşebileceği gibi tırnağın hatta parmağın kaybedilmesine neden olabilmektedir. Bu yüzden tırnak batması sorunu yaşıyorsanız acilen tedavi yöntemine giderek bu problemden kurtulmalısınız. Tırnak batmasının nedenleri konumuzdan en belirgin nedenlerini öğrenerek önlem alabileceğiniz gibi tırnak batması tedavisi için doğal tariflerimizi uygulayabilirsiniz.


1/212
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız