Cilt Bakımı Ve Güzellik

Tırnak Bakımı

Tırnak Bakım yöntemleri; Manikür Pedikür, Tırnak sorunları, Tırnak batması, Katır tırnağı, Şeytan tırnağı, Tırnak kırılması nedenleri ve tedavi yöntemleri. Tırnakları güçlendirerek Daha güzel ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak için doğal bakım önerileri.

Oje Modelleri ve Yapılışları

ellerdeki-sanat
Yakın geçmişten günümüze gelene kadar da dünya genelinde pek çok tırnak boyama sanatçısı ve estetik uzmanlar; "nail art" olarak adlandırılan tırnak boyama sanatıyla çok farklı desenleri ve şekilleri harika bir şekilde tırnaklara uygulama imkanını bizlere sunmuşlardır.

Tırnak Batması Nasıl Geçer ?

tirnak-batmasi-nasil-gecer
Tırnak batması denilen sağlık sorunu; tırnakların keskin kısmının tırnağın yan kısmına ya da sonundaki deriyle gömülmesiyle kişinin acı hissetmesi durumudur. Tırnak batıkları acı vermesinin yanında bir süre sonra iltihap yapmaya başlayarak daha da işin içinden çıkılmaz bir hal alabilmektedir.

Tırnak Soyulmasına Ne İyi Gelir ?

tirnak-soyulmasina-ne-iyi-gelir
Tırnak soyulmasının nedenleri araştırıldığında, karşımıza pek çok sebep çıkmaktadır. Tırnak soyulmasının nedeni başlıca olarak vücutta meydana gelen vitamin eksiklikleri, ilaç kullanımları ve tırnakların kimyasını etkileyecek her türlü içerikle temas halinde bulunulmasıdır. Tırnak soyulması ne eksikliği sorusunun cevabı da bu yüzden vitamin ve mineral eksiklikleri olarak verilebilmektedir.

Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm

Tırnak mantarına bitkisel çözüm.
Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm: Herhangi bir vurma veya çarpma ile baş göstererek uzun bir tedavi süreci gerektirir. Cildiye doktoruna giderek herhangi bir sonuç alamadıysanız vermiş olduğumuz tırnak mantarına bitkisel çözüm tariflerimizi deneyebilirsiniz. Tırnak mantarı tedavisi için kullanacağınız bu tarifler tamamen doğal olduğu için herhangi bir yan etkisi bulunmaz.

Tırnak Bakımı

Manikür, Pedikür
TIRNAK BAKIMI: Tırnakların güçlenmesi ve uzun bir müddette kırılmaması için; özenli bir şekilde tırnak bakımı yapmak gerekir. Tırnaklarınıza bakım yaparken; tırnak sertleştirici ürünlerden yararlanabilir ve daha etkili bir bakım sağlayabilirsiniz.

Tırnaktaki Beyaz Lekelerin Nedeni

Tırnaktaki beyaz lekeler
Tırnaktaki Beyaz Lekelerin Nedeni: Vitamin eksikliği ve yanlış kozmetik ürün kullanımı nedeniyle tırnaklarda beyaz lekeler oluşabilmektedir. Güzelliğin vazgeçilmez unsuru olan tırnak güzelliği için beyaz lekelerden bitkisel yöntemler sayesinde kurtulabilirsiniz. Oje kullanarak beyaz lekeleri saklamak yerine bu sorunun çözümüne yönelik tedaviler uygulanması gerekmektedir.

Tırnak Kırılmasına Çözüm

Tırnaklar neden kırılır
Tırnak Kırılması ve Tırnak Uzatma: Tırnak yapısının zayıf olması nedeniyle tırnak kırılması yaşanabilir ve kırılma yaşayan kişiler tırnaklarını istedikleri gibi uzatamazlar. Tırnak uzatmak ve güçlendirmek için tırnak bakımı nasıl yapılır dikkat edilmesi gereken durumlar nelerdir aşağıda açıkça belirtilmiştir.

Tırnak Güçlendirici Bakım

Tırnak güçlendirici bakım nasıl yapılır.
Tırnak Güçlendirici Bakım: Tırnaklarınız yumuşak ve çabuk kırılan bir yapıdaysa bitkisel yöntemler ile gerçekleştireceğiz tırnak bakımı sayesinde güçlü, kırılmayan ve sert tırnaklara sahip olabilirsiniz. Düzenli olarak sizlere verdiğimiz bakım uygulamalarını kullanarak daha güzel tırnaklara sahip olacaksınız.

Tırnak Nasıl Kesilir

Tırnak nasıl kesilir
Tırnak Nasıl Kesilir: Tırnak kesimi yanlış yapıldığı taktirde bazı problemler gün yüzüne çıkabilmektedir. Düzgün tırnak kesimi için tırnaklarınızı keserken bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Tırnaklar düzgün kesildiğinde tırnak batması gibi durumlardan da kurtulmuş olursunuz.

Evde Tırnak Bakımı

Tırnaklara evde bakım yapmal
Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır: Dış görünümün önemli bir parçası olan tırnakların bakımlı olması, güzellik için çok önemli bir unsurdur. Yeteri kadar özen gösterilmediğinde bakımsız hale gelen tırnaklar, evde basit ve hızlı bir şekilde tekrar eski sağlığına kavuşabilmektedir.

Takma Tırnak

Kırmızı renkli takma tırnak
Takma Tırnak: Tırnaklarını beğenmeyen ve daha uzun tırnaklara sahip olmak isteyen bayanlar pratik bir yöntem olan takma tırnaklara yönelebiliyor. Daha güzel ve estetik bir görünüm ortaya koyan takma tırnaklar nasıl kullanılır ve fiyatı nedir sizler için araştırdık.

Zeytinyağı ile Ayak Ve Tırnak Bakımı

Ayak ,tırnak ve dirsek bakımı
Zeytinyağı İle Ayak Bakımı: Zeytinyağı içerikli maske ve bakım kürleri ile ayak, tırnak ve dirseklerinize bakım yapabilirsiniz. Cildiniz ve saçlarınıza uyguladığınız bitkisel bakım uygulamalarında sıkça kullanılan zeytinyağı, eller ve ayaklar için de kullanılmaktadır.

Tırnak Sedefi Ve Tedavisi

Tırnak sedefi nedir
Tırnak Sedefi: Sedef rahatsızlığına yakalananlarda görülen tırnak sedefi, oldukça rahatsız edici bir durumdur. Sedef rahatsızlığı geçiren kişilerin el ve ayak tırnaklarında bu rahatsızlığın büyük oranda görülür. Tırnaklarda çukurluklar, kalınlaşma ve pullanma gibi durumlar ortaya çıkar.

Tırnak Mantarı Nedenleri Ve Tedavisi

Tırnak mantarı nedir, Neden tırnak mantarı olur, Nasıl tedavi edilir.
Tırnak Mantarı Nedir: Tırnak mantarı bir tür enfeksiyondur ve sadece görünümü kötüleştirmekle kalmaz, ağrı ve acılara sebep olabilir. Tırnak mantarı, el ve ayak tırnaklarında kalınlaşma ve renk sararması yapabilir. Doktor kontrolünde çeşitli mantar ilacı kullanımı yanı sıra bitkisel tarifler de mantar üzerinde etkilidir.

Ayak Tırnak Bakımı

Ayak tırnak problemleri
Ayak Tırnak Bakımı: Ayak bakımı titizlikle uygulanması gereken vücudumuzun en estetik bölgelerinden biridir. Bakımlı ayaklar ve tırnaklar duruşunuzu etkilediği gibi sağlığınız için de son derece önem arz etmektedir. Ayaklarda meydana gelen problemler hayat boyu takip edecektir.

Hızlı Tırnak Uzatma Yolları

Hızlı tırnak uzatma yöntemleri
Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri: Tırnak uzatma kadınların güzellik sırlarından biri olup, kişiye hoş ve zarif bir görünüm kazandırmaktadır. Takma tırnak yada protez tırnak kullanmak daha kolay bir yöntem gibi görünse de doğallıktan uzak olan bu yöntemler kolayca fark edilebilmekte ve kullanımda zorluklar çıkarmaktadır.

Tırnak Lekeleri

Tırnak Lekesi
Tırnak Lekeleri Neden Olur: Tırnaklarda oluşan beyaz lekelerin nedeni genellikle yetersiz gıda alımıdır. Tüketilen gıdaların içeriğindeki mineraller, tırnakta beyaz leke oluşumunu doğrudan etkilemektedir. Tırnakta leke oluşumunu önlemek için çinko içerikli gıdalar tüketmeye özen göstermek gerekmektedir. İnsan vücudunda çinko eksikliği tırnaklarda beyaz lekelerin oluşmasına sebep olabilmektedir.

Tırnak Sararması

Tırnak sararması ve krılması
Tırnak Sararması: Çeşitli nedenlerden dolayı tırnaklar doğal yapısını kaybedip sağlıksız bir görünümde oluyor. Bakımlı kadınlar için bu durum son derece can sıkıcıdır. Tırak sararması nedenlerine karşı önlem alarak, ortaya çıkan tırnak sararması doğal ve bitkisel çözümler ile ortadan kaldırabilir, tırnaklar sağlıklı görünüme kavuşabilir.


1/41234
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız