Cilt Bakımı Ve Güzellik

El bakımı

El bakımı , El için uygulayabileceğiniz doğal bakım önerileri , El problemleri ,El çatlakları ve lekeleri ile El sorunları için Doğal Tedavi yöntemleri.

Tırnak Soyulmasına Ne İyi Gelir ?

tirnak-soyulmasina-ne-iyi-gelir
Tırnak soyulmasının nedenleri araştırıldığında, karşımıza pek çok sebep çıkmaktadır. Tırnak soyulmasının nedeni başlıca olarak vücutta meydana gelen vitamin eksiklikleri, ilaç kullanımları ve tırnakların kimyasını etkileyecek her türlü içerikle temas halinde bulunulmasıdır. Tırnak soyulması ne eksikliği sorusunun cevabı da bu yüzden vitamin ve mineral eksiklikleri olarak verilebilmektedir.

Kuru Eller İçin Maske

Kuruyan ve çatlayan eller için doğal maske tarifleri
Kuru Eller İçin Maske: Cilt problemleri arasında en yaygın olanı ellerin kurumasıdır. Kullanılan temizlik ürünlerine elleriniz temas ederse ek kuruluğu gerçekleşebilir. Kuruyan eller zamanla çatlayabilir. Ellerinizin çatlamasını önlemek için doğal maske tariflerinden faydalanabilirsiniz. Düzenli olarak kullandığınızda bitkisel maskeler ellerinizi daha bakımlı hale getirecektir.

Doğal El Bakımı Tarifleri

Doğal el bakımı
El Bakımı; Doğal Tariflerle evde el bakımı yapabilirsiniz. Aşağıda verilen Doğal manikür pedikür tarifi, Doğal el kremi hazırlama tarifi , ellerde kırışıklık için doğal solüsyon, Tırnak kırılmasını önleyen bitkisel karışımlardan yararlanarak evinizin rahatlığında doğal el bakımı yapabilirsiniz.

El Bakımı İçin Maskeler

El maskeleri nasıl yapılır
El Bakımı İçin Maskeler: Evde kolayca hazırlayabileceğiniz maskeler yardımıyla kuruyan ellerinizi nemlendirebilir ve etkili bir el bakımı yapabilirsiniz. Güzelliğin tamamlayıcı parçası olan eller, ilerleyen yaş yada dış etkenler nedeniyle çabucak yıpranabilmektedir.

El Bakım Maskeleri

Evde el maskesi hazırlama
El Bakım Maskeleri: Ellerinizin yıpranmasını beklemeden önce ihtiyacınıza yönelik bakımları uygulamalısınız. Ellerinizi güneş ışınlarından korumak için de mutlaka ellerinize koruyucu krem sürmelisiniz.

Kuru Eller için Ne Yapmalı

Kuru eller için ne yapmalı
Kuru Eller İçin Ne Yapmalı: Temizlikte kullanılan malzemeler, soğuk hava, klima gibi zararlı dış etkenler nedeniyle ellerde kuruma meydana gelebilir. Kurumuş eller oldukça bakımsız ve yaşlı bir görüntü ortaya koymaktadır.

Kuru Eller İçin Bakım

Kuru el bakımı
Kuru Ellere Bakım: Kuruyan ellere ihtiyaç duyduğu nemi sağlamadığınızda ellerinizde çatlamalar başlar ve deri elastikiyetini kaybeder. Ellerdeki derinin incelmemesi için el bakımına özen göstermek gerekir. İlerleyen yaşla birlikte elleriniz yaşınızı ele verecektir.

Eldeki Lekeler için Bitkisel Çözüm

Eldeki lekeler için doğal çözüm
Eldeki Lekeler İçin Bitkisel Çözüm: Yaşlanma belirtileri arasında yer alan ellerdeki lekeler, güneş nedeniyle yada bazı hastalıklardan dolayı da oluşabilmektedir. Bitkisel yollardan tedavi edilebilen el lekeleri için sizlere önereceğimiz bitkisel tarifleri kullanabilirsiniz.

Limonla El Bakımı Nasıl Yapılır

El bakımı için limonlu tarifler
El Bakımı Nasıl Yapılır: Limonla el bakımı ve tırnak bakımı uygulayarak daha pürüzsüz ve lekesiz ellere sahip olabilirsiniz. Ellerdeki çatlaklar ve lekeleri onarıcı etkileri bulunan limon maskeleri ile doğal şekilde el bakımı uygulaması yapabilirsiniz. Bitkisel malzemeler ve limon kullanılarak hazırlanan maske tariflerimizden dilediğinizi kullanabiliriz.

El Ayak Tırnak Bakımı

Doğal Yöntemlerle El Ayak Ve Tırnak Bakımı
El Ayak Tırnak Bakımı: El ve ayak güzelliği toplumumuzda senelerden beri çok önemli estetik bir detay haline gelmiştir. Her mevsimde ayrı önem verilmesi gerek el ve ayaklar insanların yaşını yüzden daha önce ele vermektedir. El Ayak Tırnak Bakımı için aşağıda verdiğimiz doğal yöntemleri uygulamanız gerekir.

Doğal El Peelingi

Ev yapımı tamamen doğal el peelingi tarifi
Doğal El Peelingi: Eller; deterjan, soğuk hava, kimyasal maddeler ve güneşin etkisi ile kurur ve yaşlı bir görünüm alır. Yumuşak, canlı ve genç ellere sahip olmak için vereceğimiz doğal el peelingini uygulamak yeterlidir. Anneler gününde veya özel günlerde güzel bir kavanozda hazırlayabileceğiniz bu tarifi sevdiklerinize hediye olarak sunabilirsiniz.

El Peelingi Tarifleri

Eller için doğal peeling tarifleri
Yaşınızı ellerinize bakıp anlamalarını istemiyorsanız öncelikle bakım yapmanız şart. Çoğu zaman eller yaşınızı olduğunuzdan daha yaşlı gösterir bu da zaman içinde kullandığınız kimyasalların ellerinize zarar vermesinden ileri gelir. Cilt.net olarak ellerinize yeteri kadar bakım yapmanız için el peelingi tariflerini veriyoruz.

Eller için Bitkisel Yağlar

Eller için kullanılabilecek doğal yağlar
Ellerin zamanla çatlaması kuruması ve derisinin incelmesi nedeniyle nem içeren bakım yolları uygulanmalıdır. Evde uygulayacağınız nem veren maskeler genellikle bitkisel yağlardan elde edilir. Cilt.net olarak eller için kullanabileceğiniz bitkisel yağları ve özelliklerini yazdık.

El Çatlakları için Bitkisel Çözüm

El çatlakları için doğal çözümler
Özellikle soğuk havalarda çatlayan eller kırışmaya ve deri incelmesine davetiye çıkarır. Ellerin kremlerle devamlı nemlendirilmeye çalışılması işe yaramadığında el çatlakları için bitkisel çözüm önerilerinden destek alabilirsiniz.

Suna Dumankaya El Bakımı Tarifleri

El bakımı tarifleri Suna Dumankayadan
Suna Dumankaya’nın sunduğu bitkisel tariflerin vücut üzerinde her alanda kullanılabilir olması bayanların dikkatini çeken ve yüz güldüren bir tedavi şeklidir. Eller içinde farklı tarifler sunan Suna Dumankaya’ nın önerdiği el bakımı tarifleri aşağıdaki gibidir.

Parafin El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

Parafin el ayak bakımı yapımı
Parafin el ve ayak bakımı: Parafin yıpranmış el ve ayaklarda olumlu sonuçlar gösteren ve tamamen kimyasaldan uzak maddelerden oluşan bir üründür. El ve ayakların yaşla birlikte deforme olmasının önüne geçen parafinli el ayak bakımlarında istenilen sonuca kısa süre içinde ulaşılır.

Bitkisel El Bakımı Tarifleri

El bakımı için bitkisel tarifler
Bitkisel el bakımı bitkilerden faydalanılarak ellerin daha yumuşak ve canlı görünmesi işlemidir. İncelmiş el derisinin bayanları daha yaşlı gösterdiğini düşünerek bu olumsuz duruma son vermek istediğinizi biliyoruz. Cilt.net olarak aşağıdaki bitkisel el bakımı tariflerini sizler için hazırladık.

El Bakımı

Elinize bakın
El bakımı, ayak bakımından daha zordur. Devamlı yorulan ve yıpranan el derisi, zamanla dış etkenlerden dolayı yıpranır. Ellerin yıpranmasını önlemek, bir dereceye kadar mümkündür. Yaşlılıkla birlikte beliren deri incelmesinin önüne geçilemez. Genç bayanlar ellerinin bakımı ile daha ilgilidir. Ellerine değişik ojeler ve süslemeler uygulayarak, daha güzel olmaya çalışırlar. Eller insanların aynasıdır. Bütün yıpranmışlık ve yaşanmışlıklar adeta ellerde toplanır. El bakımı yapmak için; nemlendirici kremlerden faydalanılır. Eller devamlı su ile etkileşimde oldukları için, nemlendirilmesi gerekir. Ellerin ve cildin tek düşmanı kuruluktur. Kuru bırakılmış eller, kırışmaya ve bakımsızlığa mahkum kalır.


1/212
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız