Cilt Bakımı Ve Güzellik

Ayak Ve Bacak Bakımı

Ayak Bakımı için kullanılan doğal tarifler, maske ve kürler. Doğal ayak bakımı yöntemlerinin yanı sıra, ayak kremleri ve doğal bacak bakımı yöntemleri. Evde ayak ve bacak bakımı yapmak için gerekli olan malzemeler ve bu malzemelerle hazırlanan bitkisel tarifler.

Ayak şişmesi

ayak-şişmesi
Bazı nedenlerden kaynaklı olarak ayakta oluşabilen şişme,kişi için çok rahatsız edici olabilmektedir.Evde uygulanabilecek basit yöntemlerle ayak şişini en aza indirgeyebilirsiniz.

Ayak Kokusu Giderici Uygulamalar

ayak kokusu giderme
Ayak Kokusu Giderici Uygulamalar: Ayak kokusunu önlemek için öncelikle ayakkabınızdaki kötü kokudan kurtulmanız gerekmektedir. Ayak kokusuna sebep olan bir çok etken bulunmaktadır. Ayak kokusunun nedenlerini bilerek bu yanlışlardan uzak durmalı ve sizlere önermiş olduğumuz doğal yöntemleri uygulamalısınız.

Bacak Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağlar

Bacak sıkılaştıran doğal yağlar
Bacak Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağlar: Kilo alıp verme yada hareketsizlik nedeniyle bacaklarda sarkmalar meydana gelebilmektedir. Bacak sıkılaştırıcı bitkisel yağlardan faydalanarak bu gibi sorunları çözebilirsiniz.

Bacaklardaki Kıl Dönmesine Çözüm

Bacaklardaki kıl batıkları
Bacaklarda Kıl Dönmesine Çözüm: Pürüzsüz ve güzel bacaklar için tüy alma işlemi ile birlikte kıl dönmesi sorunu da meydana gelebilmektedir. Kılların kökünden alınması nedeniyle gerçekleşen kıl dönmesi sorununa nasıl çözüm bulacağınız ve dikkat etmeniz gerekenler yazımızın devamında yer almaktadır.

Ayak Bakım Maskesi

evde ayak bakımı için maske ve kür
Ayak Bakım Maskesi: Ayaklar gün içinde bütün yükü taşır ve uzun süre ayakta durmak bazı sorunları da beraberinde getirebilir. Yaz yada kış fark etmeksizin ayaklara gereken özen gösterilmelidir. Ayak bakımı için maske tariflerini uygulayarak ayaklarınıza gereken özeni gösterebilirsiniz.

Ayak Kokusu Nasıl Giderilir

Ayak Kokusu Nasıl Geçer: Ayak kokusu genellikle hava almayan ayakkabıların içinde ayakların nemlenmesi sonucu meydana gelir. Ayak kokusunu gidermek için sprey yada diğer koku gidericiler kullanmak yerine sorunu tespit edip önleyici çözümler geliştirmek daha etkili olacaktır.

Bacak Kalınlaştırma Egzersizleri

Üst Bacak Kalınlaştırma Hareketi
Bacak Kalınlaştırma Egzersizleri: Orantısız vücut hatlarına sahip olan bayan veya erkekler bacaklarına doğru bir görünüm vermek için bacak kalınlaştırma egzersizlerini uygulayabilirler. Özellikle vücut geliştirmek isteyen kişiler de zayıf kalan bacaklar görüntüyü bozar ve bacaklar egzersiz ve beslenme yöntemi ile doğru orantılı kalınlaştırılmaktadır. Bacak kalınlaştırma egzersizlerini uygularken hem alt bacak hareketlerini hem de üst bacak hareketlerini uygulamanız gerekiyor. Alt bacak hareketlerinde dizinizden aşağısı çalışırken üst bacak hareketlerinde dizinizden yukarısı çalışacaktır.

El ve Ayak Tırnak Bakımı

Doğal Yöntemlerle El Ayak Ve Tırnak Bakımı
El Ayak Tırnak Bakımı: El ve ayak güzelliği toplumumuzda senelerden beri çok önemli estetik bir detay haline gelmiştir. Her mevsimde ayrı önem verilmesi gerek el ve ayaklar insanların yaşını yüzden daha önce ele vermektedir. El Ayak Tırnak Bakımı için aşağıda verdiğimiz doğal yöntemleri uygulamanız gerekir.

Ayak Kararması Nasıl Geçer?

Ayak kararması için bitkisel çözüm tarifleri
Ayak Kararması Nasıl Geçer? Kışın nemlendirici sürülmeyen ayaklar yazın gelmesi ile kararmaya başlar. Çoğu kişide görülen ayak kararmaları çoğunlukla nemsizlikten olsa da bazen kullanılan ayakkabıdan bazen de çevresel faktörlerden dolayı olabilir. Kadınlar için oldukça önemli olan ayak bakımı yaz ayalarının […]

Topuk Çatlakları Nasıl Temizlenir?

Doğal yollarla topuk çatlaklarını giderme
Topuk Çatlakları Nasıl Temizlenir? Topuk çatlağı problemi için 8 adımda topuk çatlaklarını temizleme yöntemi. Özellikle yazları görselliği bozan topuk çatlakları kimi bayanlarda acılı ve ağrılı bir durum oluşturur. Sürekli ayakta çalışmak zorunda olanlara ve yazları terlik giyenlerde daha fazla görülen topuk çatlakları sizde de hiç geçmiyorsa, topuk çatlakları nasıl temizlenir? Birlikte uygulayalım.

Diz Kapağı Kararması Nasıl Geçer

Diz kapağı kararması nasıl geçer?
Diz kapağı kararması nasıl geçer? Diz kapaklarında oluşan kararmalar özellikle yaz aylarında bayanların kabusudur. Bu bölgede oluşan kararmaların önüne geçmek için doğal yollarla hazırlanan çözüm önerileri cilt.net’te…

Parafin El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

Parafin el ayak bakımı yapımı
Parafin el ve ayak bakımı: Parafin yıpranmış el ve ayaklarda olumlu sonuçlar gösteren ve tamamen kimyasaldan uzak maddelerden oluşan bir üründür. El ve ayakların yaşla birlikte deforme olmasının önüne geçen parafinli el ayak bakımlarında istenilen sonuca kısa süre içinde ulaşılır.

Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

Evde ayak bakımı nasıl yapılır
Evde ayak bakımı nasıl yapılır? Evde ayak bakımı için ihtiyacınız olan tek şey belkide karbonattır. Kuru veya ıslak halde kullanılabilen karbonat özellikle ayaklardaki bazı problemlerin çözümü için kullanılır. Evde ayak bakımı için karbonat kullaranarak yapabileceğiniz basit tarifler yine Cilt.net farkıyla sizlerle.

Bacaktaki Batıklar Nasıl Geçer

Bacaktaki batıklar
Bacaktaki batıklar : Bacaklarınızı ister ağda ister jilet ya da epilasyon sonra batıklar oluşuyorsa ve hiçbir şekilde çözüm bulamadıysanız batık sonrası kararmalarda yaşıyorsanız işte çözümü bizde!

Bacak Çatlakları

Bacak çatlakları nedenleri ve tedavisi
Bacak Çatlakları : Vücudumuzda oluşan çatlaklar görsel görünümü çok bozar ve bayanların oldukça canını sıkarlar ve en çok çatlaklar bacak bölgesinde görülür. Hızlı kilo alıp verme, ergenlik çağı gelişimi ve hızlı gelişim sonucu çatlaklar bacaklarda oluşabilirler.

Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

Ayaklara bakım yapmak
Ayak Bakımı nasıl yapılır ; Yaz gelince ayaklar bayram ediyor. Tüm kış kalın çoraplarla kapalı ayakkabılar içine hapsolan ayaklar özgürlüğüne kavuşuyor. Bu zaman zarfında ihmal edilen ayakları yazın gelişi ile kapsamlı bir bakıma almak şart. Sonra da gelsin sandaletler, terlikler ve açık ayakkabılar. Ayak bakımını en önemli adımı topuklar. Her daim nemli ve bakımlı olmazsa hemen kuruyor, çatlıyor hatta kimi zaman can yakan yaralara bile giden bir sürece neden olabiliyor. Bunun için çok basit bir yöntemden bahsedeceğiz.

Topuk bakımı

Ayak için topuk bakımı
Ayak topukları, özellikle de yaz mevsiminde çok göze batar. Yaz günlerinde giyimi tercih edilen açık ayakkabılardan dolayı; topuk bakımına ayrıca özen gösterilmelidir. Topukları sağlıksız ve yer yer çatlaklar görülen bayanların ayakları hiç estetik değildir. Giydikleri ayakkabılar ile birlikte, zarafetten uzak bir görünüm sergilerler.


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız