Cilt Bakımı Ve Güzellik

El Ayak Bakımı

Doğal yöntemlerle El bakımı, Ayak bakımı. El ve ayak bakımı kategorimizde, El maskeleri, Ayak maskeleri, El lekeleri, Ayak şişlikleri için doğal tarifler. El bakımı ve ayak bakımı için bitkisel krem, jel ve losyonları bulabilirsiniz.

Oje Modelleri ve Yapılışları

ellerdeki-sanat
Oje modellerinin yapımı Ojeler, çok uzun zamanlardan beri kadınların el güzelliğini ortaya çıkarmak adına vazgeçilmez ürünler arasındadır. Yakın geçmişten günümüze gelene kadar da dünya genelinde pek çok tırnak boyama sanatçısı ve estetik uzmanlar; “nail art” olarak adlandırılan tırnak boyama sanatıyla […]

Tırnak Batması

tirnak-batmasi-nasil-gecer
Tırnak batması denilen sağlık sorunu; tırnakların keskin kısmının tırnağın yan kısmına ya da sonundaki deriyle gömülmesiyle kişinin acı hissetmesi durumudur. Tırnak batıkları acı vermesinin yanında bir süre sonra iltihap yapmaya başlayarak daha da işin içinden çıkılmaz bir hal alabilmektedir.

Tırnak Soyulmasına Ne İyi Gelir ?

tirnak-soyulmasina-ne-iyi-gelir
Tırnak soyulması neden olur? Bu durumların sağlıklı bir şekilde bulunabilmesi adına öncelikle tırnak soyulmasının sebeplerini bilmek çok önemlidir. Bu sebeplerden başlıcaları şunlardır; İlaç kullanımı : Bazı ilaçların içeriğinde tırnakları kurutucu etkiler bulunmaktadır. Kullandığınız bir ilaç varsa ve kullandığınız süreçler içerisinde […]

Ayak mantarına iyi gelen doğal yöntemler

ayak-mantari-korunma-yollari
Ayak mantarı hastalığı çeşitli sebeplerden dolayı ayakta oluşarak kişileri rahatsız eden bir cilt problemidir.

Ayak şişmesi

ayak-şişmesi
Bazı nedenlerden kaynaklı olarak ayakta oluşabilen şişme,kişi için çok rahatsız edici olabilmektedir.Evde uygulanabilecek basit yöntemlerle ayak şişini en aza indirgeyebilirsiniz.

Kuru Eller İçin Maske

Kuruyan ve çatlayan eller için doğal maske tarifleri
Kuru Eller İçin Maske: Cilt problemleri arasında en yaygın olanı ellerin kurumasıdır. Kullanılan temizlik ürünlerine elleriniz temas ederse ek kuruluğu gerçekleşebilir. Kuruyan eller zamanla çatlayabilir. Ellerinizin çatlamasını önlemek için doğal maske tariflerinden faydalanabilirsiniz. Düzenli olarak kullandığınızda bitkisel maskeler ellerinizi daha bakımlı hale getirecektir.

Ayak Kokusu Giderici Uygulamalar

ayak kokusu giderme
Ayak Kokusu Giderici Uygulamalar: Ayak kokusunu önlemek için öncelikle ayakkabınızdaki kötü kokudan kurtulmanız gerekmektedir. Ayak kokusuna sebep olan bir çok etken bulunmaktadır. Ayak kokusunun nedenlerini bilerek bu yanlışlardan uzak durmalı ve sizlere önermiş olduğumuz doğal yöntemleri uygulamalısınız.

Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm

Tırnak mantarına bitkisel çözüm.
Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm: Herhangi bir vurma veya çarpma ile baş göstererek uzun bir tedavi süreci gerektirir. Cildiye doktoruna giderek herhangi bir sonuç alamadıysanız vermiş olduğumuz tırnak mantarına bitkisel çözüm tariflerimizi deneyebilirsiniz. Tırnak mantarı tedavisi için kullanacağınız bu tarifler tamamen doğal olduğu için herhangi bir yan etkisi bulunmaz.

Bacak Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağlar

Bacak sıkılaştıran doğal yağlar
Bacak Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağlar: Kilo alıp verme yada hareketsizlik nedeniyle bacaklarda sarkmalar meydana gelebilmektedir. Bacak sıkılaştırıcı bitkisel yağlardan faydalanarak bu gibi sorunları çözebilirsiniz.

Kuru Eller için Ne Yapmalı

Kuru eller için ne yapmalı
Kuru Eller İçin Ne Yapmalı: Temizlikte kullanılan malzemeler, soğuk hava, klima gibi zararlı dış etkenler nedeniyle ellerde kuruma meydana gelebilir. Kurumuş eller oldukça bakımsız ve yaşlı bir görüntü ortaya koymaktadır.

Tırnaktaki Beyaz Lekelerin Nedeni

Tırnaktaki beyaz lekeler
Tırnaktaki Beyaz Lekelerin Nedeni: Vitamin eksikliği ve yanlış kozmetik ürün kullanımı nedeniyle tırnaklarda beyaz lekeler oluşabilmektedir. Güzelliğin vazgeçilmez unsuru olan tırnak güzelliği için beyaz lekelerden bitkisel yöntemler sayesinde kurtulabilirsiniz. Oje kullanarak beyaz lekeleri saklamak yerine bu sorunun çözümüne yönelik tedaviler uygulanması gerekmektedir.

Tırnak Kırılmasına Çözüm Önerileri

Tırnaklar neden kırılır
Tırnak Kırılması ve Tırnak Uzatma: Tırnak yapısının zayıf olması nedeniyle tırnak kırılması yaşanabilir ve kırılma yaşayan kişiler tırnaklarını istedikleri gibi uzatamazlar. Tırnak uzatmak ve güçlendirmek için tırnak bakımı nasıl yapılır dikkat edilmesi gereken durumlar nelerdir aşağıda açıkça belirtilmiştir.

Tırnak Güçlendirici Bakım

Tırnak güçlendirici bakım nasıl yapılır.
Tırnak Güçlendirici Bakım: Tırnaklarınız yumuşak ve çabuk kırılan bir yapıdaysa bitkisel yöntemler ile gerçekleştireceğiz tırnak bakımı sayesinde güçlü, kırılmayan ve sert tırnaklara sahip olabilirsiniz. Düzenli olarak sizlere verdiğimiz bakım uygulamalarını kullanarak daha güzel tırnaklara sahip olacaksınız.

Bacaklardaki Kıl Dönmesine Çözüm

Bacaklardaki kıl batıkları
Bacaklarda Kıl Dönmesine Çözüm: Pürüzsüz ve güzel bacaklar için tüy alma işlemi ile birlikte kıl dönmesi sorunu da meydana gelebilmektedir. Kılların kökünden alınması nedeniyle gerçekleşen kıl dönmesi sorununa nasıl çözüm bulacağınız ve dikkat etmeniz gerekenler yazımızın devamında yer almaktadır.

Tırnak Nasıl Kesilir

Tırnak nasıl kesilir
Tırnak Nasıl Kesilir: Tırnak kesimi yanlış yapıldığı taktirde bazı problemler gün yüzüne çıkabilmektedir. Düzgün tırnak kesimi için tırnaklarınızı keserken bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Tırnaklar düzgün kesildiğinde tırnak batması gibi durumlardan da kurtulmuş olursunuz.

Evde Tırnak Bakımı

Tırnaklara evde bakım yapmal
Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır: Dış görünümün önemli bir parçası olan tırnakların bakımlı olması, güzellik için çok önemli bir unsurdur. Yeteri kadar özen gösterilmediğinde bakımsız hale gelen tırnaklar, evde basit ve hızlı bir şekilde tekrar eski sağlığına kavuşabilmektedir.

Ayak Bakım Maskesi

evde ayak bakımı için maske ve kür
Ayak Bakım Maskesi: Ayaklar gün içinde bütün yükü taşır ve uzun süre ayakta durmak bazı sorunları da beraberinde getirebilir. Yaz yada kış fark etmeksizin ayaklara gereken özen gösterilmelidir. Ayak bakımı için maske tariflerini uygulayarak ayaklarınıza gereken özeni gösterebilirsiniz.

Takma Tırnak

Kırmızı renkli takma tırnak
Takma Tırnak: Tırnaklarını beğenmeyen ve daha uzun tırnaklara sahip olmak isteyen bayanlar pratik bir yöntem olan takma tırnaklara yönelebiliyor. Daha güzel ve estetik bir görünüm ortaya koyan takma tırnaklar nasıl kullanılır ve fiyatı nedir sizler için araştırdık.


1/512345
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız