Cilt Bakımı Ve Güzellik

El Ayak Bakımı

Doğal yöntemlerle El bakımı, Ayak bakımı. El ve ayak bakımı kategorimizde, El maskeleri, Ayak maskeleri, El lekeleri, Ayak şişlikleri için doğal tarifler. El bakımı ve ayak bakımı için bitkisel krem, jel ve losyonları bulabilirsiniz.

Oje Modelleri ve Yapılışları

ellerdeki-sanat
Yakın geçmişten günümüze gelene kadar da dünya genelinde pek çok tırnak boyama sanatçısı ve estetik uzmanlar; "nail art" olarak adlandırılan tırnak boyama sanatıyla çok farklı desenleri ve şekilleri harika bir şekilde tırnaklara uygulama imkanını bizlere sunmuşlardır.

Tırnak Batması Nasıl Geçer ?

tirnak-batmasi-nasil-gecer
Tırnak batması denilen sağlık sorunu; tırnakların keskin kısmının tırnağın yan kısmına ya da sonundaki deriyle gömülmesiyle kişinin acı hissetmesi durumudur. Tırnak batıkları acı vermesinin yanında bir süre sonra iltihap yapmaya başlayarak daha da işin içinden çıkılmaz bir hal alabilmektedir.

Tırnak Soyulmasına Ne İyi Gelir ?

tirnak-soyulmasina-ne-iyi-gelir
Tırnak soyulmasının nedenleri araştırıldığında, karşımıza pek çok sebep çıkmaktadır. Tırnak soyulmasının nedeni başlıca olarak vücutta meydana gelen vitamin eksiklikleri, ilaç kullanımları ve tırnakların kimyasını etkileyecek her türlü içerikle temas halinde bulunulmasıdır. Tırnak soyulması ne eksikliği sorusunun cevabı da bu yüzden vitamin ve mineral eksiklikleri olarak verilebilmektedir.

Ayak mantarına iyi gelen doğal yöntemler

ayak-mantari-korunma-yollari
Ayak mantarı hastalığı çeşitli sebeplerden dolayı ayakta oluşarak kişileri rahatsız eden bir cilt problemidir.

Ayak şişmesi için kesin çözüm

ayak-şişmesi
Bazı nedenlerden kaynaklı olarak ayakta oluşabilen şişme,kişi için çok rahatsız edici olabilmektedir.Evde uygulanabilecek basit yöntemlerle ayak şişini en aza indirgeyebilirsiniz.

Topuk Dikeni’ne uygulanacak bitkisel tedavi

topuk-dikeni-bitkisel-tedavi
Topuk dikeni sorunu ile karşı karşıya kalanların uygulayacağı önemli tedavi yöntemleri ile bitkisel tedaviler.

Ayak Mantarı Tedavisi Nasıldır ? Bitkisel Çözümler

ayak_mantarı
Ayak mantarı birçok kişi için günlük yaşayış tarzını etkileyebilen bir hastalıktır. Belirli koşul ve şartlara dikkat ederek, bitkisel yollarla rahatsız edici belirtilerden kurtulmak mümkündür.

Kuru Eller İçin Maske

Kuruyan ve çatlayan eller için doğal maske tarifleri
Kuru Eller İçin Maske: Cilt problemleri arasında en yaygın olanı ellerin kurumasıdır. Kullanılan temizlik ürünlerine elleriniz temas ederse ek kuruluğu gerçekleşebilir. Kuruyan eller zamanla çatlayabilir. Ellerinizin çatlamasını önlemek için doğal maske tariflerinden faydalanabilirsiniz. Düzenli olarak kullandığınızda bitkisel maskeler ellerinizi daha bakımlı hale getirecektir.

Ayak Kokusu Giderici Uygulamalar

Ayak Kokusu Giderme
Ayak Kokusu Giderici Uygulamalar: Ayak kokusunu önlemek için öncelikle ayakkabınızdaki kötü kokudan kurtulmanız gerekmektedir. Ayak kokusuna sebep olan bir çok etken bulunmaktadır. Ayak kokusunun nedenlerini bilerek bu yanlışlardan uzak durmalı ve sizlere önermiş olduğumuz doğal yöntemleri uygulamalısınız.

Ayak Kokusuna Çözüm

Tamamen Doğal Tariflerle Ayak Kokusuna Çözümler
Ayak Kokusuna Çözümler: Ayak kokusunu gidermek için kozmetik ürünlerden yara doğal tariflerden faydalanabilirsiniz. Ayakların kokmasını önleyen bir çok krem ve losyon piyasada yer almaktadır. Evde doğal bir karışım hazırlamak isterseniz, aşağıda paylaşmış olduğumuz tarifleri uygulayabilirsiniz.

Doğal El Bakımı Tarifleri

Doğal el bakımı
El Bakımı; Doğal Tariflerle evde el bakımı yapabilirsiniz. Aşağıda verilen Doğal manikür pedikür tarifi, Doğal el kremi hazırlama tarifi , ellerde kırışıklık için doğal solüsyon, Tırnak kırılmasını önleyen bitkisel karışımlardan yararlanarak evinizin rahatlığında doğal el bakımı yapabilirsiniz.

Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm

Tırnak mantarına bitkisel çözüm.
Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm: Herhangi bir vurma veya çarpma ile baş göstererek uzun bir tedavi süreci gerektirir. Cildiye doktoruna giderek herhangi bir sonuç alamadıysanız vermiş olduğumuz tırnak mantarına bitkisel çözüm tariflerimizi deneyebilirsiniz. Tırnak mantarı tedavisi için kullanacağınız bu tarifler tamamen doğal olduğu için herhangi bir yan etkisi bulunmaz.

Tırnak Bakımı

Manikür, Pedikür
TIRNAK BAKIMI: Tırnakların güçlenmesi ve uzun bir müddette kırılmaması için; özenli bir şekilde tırnak bakımı yapmak gerekir. Tırnaklarınıza bakım yaparken; tırnak sertleştirici ürünlerden yararlanabilir ve daha etkili bir bakım sağlayabilirsiniz.

Ayak Nasırı Nasıl Geçer?

Ayaklarda Oluşan Nasırları Geçiren Yöntemler.
Ayak Nasırı Nasıl Geçer? Basınca maruz kalan derinin sertleşmesi sonucu oluşan nasırlar, daha çok ayak başparmaklarında yada ayak parmaklarının üst kısmında görülür. Parmak aralarında oluşan nasırlar ise yumuşak oluşan nasırlardır.

Ayak kokusu Kremi

Doğal ayak koku gidericiler
Ayak Kokusu Kremi: Ayaklarda meydana gelen kokuyu önlemek için basitçe uygulayabileceğiniz ayak bakımı kremlerini evinizde basit malzemelerle hazırlayabilirsiniz. Ayak kokusunu engellemek için kullanabileceğiniz en etkili yöntemlerden biri ayak kremidir. Ayak kremi kullanarak kötü kokuları büyük oranda giderebilirsiniz.

Ayak Ağrısına Ne İyi Gelir

Ayak ağrıları nedenleri
Ayak Ağrısına Ne İyi Gelir: Eski inanışlara göre ayaklar insan vücudunun en önemli yerlerinden biridir. Ayak ağrıları bu inanışlara göre vücudun belirli bölgelerindeki sorunları işaret ediyor ve bu sorunları gidermenin yolu ayakları rahat ettirmekten geçiyor. Çoğu zaman yorgunluk sebebiyle ayak ağrısı meydana gelse de bazı durumlarda ayak ağrıları daha farklı sorunların habercisi olabilmekte. Ağrıları hafifletmek için ayak bakımı uygulamalarına göz atabilirsiniz.

Bacak Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağlar

Bacak sıkılaştıran doğal yağlar
Bacak Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağlar: Kilo alıp verme yada hareketsizlik nedeniyle bacaklarda sarkmalar meydana gelebilmektedir. Bacak sıkılaştırıcı bitkisel yağlardan faydalanarak bu gibi sorunları çözebilirsiniz.

El Bakımı İçin Maskeler

El maskeleri nasıl yapılır
El Bakımı İçin Maskeler: Evde kolayca hazırlayabileceğiniz maskeler yardımıyla kuruyan ellerinizi nemlendirebilir ve etkili bir el bakımı yapabilirsiniz. Güzelliğin tamamlayıcı parçası olan eller, ilerleyen yaş yada dış etkenler nedeniyle çabucak yıpranabilmektedir.


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız