Cilt Bakımı Ve Güzellik

Bitkiler Ve Vitaminler

Şifalı bitkiler, Gıdaların yararları, Hangi vitamin hangi canlıda mevcuttur, Sağlıklı beslenmek için tavsiye edilen ürünler, Sağlık için yararlı besinler ve bitkiler

B12 İçeren Besinler

b12-iceren-besinler
B12; vücudumuzun yaşamsal fonksiyonları için ihtiyaç duyduğu ve mecburen dış kaynaklı beslenmeyle birlikte farklı besinlerden elde ettiği, B grubu vitaminlerinden bir tanesidir. Genel anlamda vücudumuzda B12 vitaminin pek çok faydası bulunsa da, kendisinin en değerli görevi kırmızı kan hücresi üretimine yardımcı olmasıdır.

Kilo Aldıran Vitaminler Nelerdir

kilo-aldiran-vitaminler
Kilo aldıran yiyeceklerle beslenmemiz dahilinde ve daha sağlıklı, daha düzenli besin planlaması yapmamız takdirinde rahatlıkla kilo alabilmemiz mümkün olmaktadır. Tabi bu kilo alma sürecinin sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde olabilmesi için vücudumuzda kilo almamızı engelleyen başka sağlık problemlerinin de bulunmaması gerektiğini unutmamamız şarttır.

İştah Açıcı Bitkiler Nelerdir ?

istah-acici-bitkiler-nelerdir
İnsanların hayatlarındaki belirli dönemlerinde bir şekilde iştahsızlık problemiyle baş başa kaldıkları görülmektedir. Bu tip durumlarda hiç geciktirmeden bir kontrole gidilmesi ve durumun ciddiyetine göre eğer ilaç tedavisine ya da tıbbi bir uygulamaya gerek görülmediği takdirde iştah açıcı bitkilerle sorunların çözümü yolu denenebilmektedir.

Altın Çilek Faydaları Ve Zararları

Altın Çilek
Altın Çilek Nedir? Doğal antioksidan ve lif kaynağıdır. Altın Çilek Faydaları başında vücuttaki birçok kritik değeri dengeleyerek hastalıklarla mücadele etmeyi kolaylaştırıyor.

Bağışıklık sistemini, bu gıdalarla güçlendirin

bagisiklik_sistemini_guclendiren_besinler
Vücudun bağışıklık sisteminin güçlü olması ile hastalıklara karşı dayanıklılık kazanır.Bağışıklık sistemini güçlendirmek için beslenme tarzına dikkat etmek gerekmektedir.

Ödemin Nedenleri ve Ödem Söktürücü Bitki Çayları

odem-sokturucu-cay-nasil-yapilir_646x340
Belirli dönemlerde vücudumuzda oluşan ödem gündelik hayatımızı etkiliyor.Bitki çayları kullanımıyla vücudumuzdaki ödemi söktürmek mümkündür.

Adet söktürücüler nelerdir, hangi bitkiler tercih edilmeli?

adet söktürücü
Adet geçikmesinin ortaya çıkardığı ruhsal sıkıntı ve fiziksel rahatsızlıklara karşı adet söktürücü ilaçların,bitkilerin kontrollü kullanımıyla düzenli adet döngüsünü kurmak mümkün

Ahmet Maranki Şifalı Bitkiler

Ahmet marankiden şifalı bitkiler ve yararları
Ahmet Maranki’nin önerdiği şifalı bitkiler iç ve dış hastalıkları doğal yollardan tedavi eden bitkilerden oluşmaktadır. Sebze ve meyveleri insanlarda bulunan organlara benzeterek yeni bir ufuk açan Ahmet Maranki’nin önerdiği şifalı bitkiler ve faydaları aşağıdaki yazımızda mevcuttur.

Zeytin Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır

Zeytin yaprağı çayı demleme
Zeytin Yaprağı Çayı: İlk dönemlerden bu yana şifa kaynağı olarak bilinen ve çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan zeytin, yaprağından elde edilen çay ile de bir çok rahatsızlığa derman olmaktadır. Her mevsim yapraklarını dökmeden yeşil kalabilen zeytin ağacının yararları, uzmanlar tarafından da onaylanmıştır.

E Vitamini Faydaları

E vitamini nedir, Faydaları
E Vitamini Faydaları: Cildi yenileyerek daha genç kalmasını sağlayan E vitamini, sağlık açısından da oldukça faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendiren E vitamini, antioksidan özelliği de taşımaktadır. Hücre yapısının bozulmasını önleyen E vitamininin düzenli olarak kullanılması gereklidir.

Pharmaton Nedir

Pharmaton kapsül
Pharmaton Nedir? Yorgunluk ve enerji yoksunluğu nedeniyle yaşanan motivasyon kaybını önlemeye yarayan Pharmaton, enerji vererek işinizde daha başarılı olmanız için gerekli olan motivasyonu kazanmanızı sağlar. Pharmaton faydaları arasında zihinsel anlamda performans artışı yanı sıra bedensel olarak da enerji artışı bulunmaktadır.

Rezene Çayının Faydaları

Rezene çayı faydaları ve zararları
Rezene Çayının Faydaları: Eski tarihlerden bu yana kullanılan rezene çayının en çok bilinen faydası gaz birikmesini önlemesidir. Akdeniz bölgesinde yetişen rezene bitkisi ile elde edilen rezene çayı, bebeklerde gaz problemini gidermek için de kullanılmaktadır.

Goji Çileği

Kurt Üzümü
Goji Çileği: Goji çileği meyvesi ülkemizde son dönemde popüler hale gelmiş, sağlık açısından oldukça faydalı olan bir meyvedir. Goji Berry yada Kurt Üzümü olarak da adlandırılan meyve taze olarak tüketildiği gibi kurutulmuş haliyle de tüketilebilmektedir. Ülkemizde üretimi yapılmadığı için daha çok kurutulmuş haliyle pazarda yer almaktadır.

Akdeniz Anemisi

akdeniz anemisi belirtileri
Akdeniz Anemisi: Talasemi olarak da adlandırılan Akdeniz anemisi rahatsızlığı Akdeniz ülkelerinde görülür ve anne babadan çocuğa genler vasıtasıyla geçiş yapar. Bir tür kansızlık rahatsızlığı olan Akdeniz anemisi, majör ve minör olmak üzere 2 türde görülmektedir. Minör türü taşıyıcı olarak bilinir ve hastalık daha hafif seyreder. Halsizlik şikayeti oluşturur ve çoğu kişi test yaptırmadan Akdeniz anemisi taşıyıcısı olduğunun farkına varmaz.

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir

mide ağrısı için
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir: Mide ağrıları bir çok farklı sebepten dolayı meydana gelebilir. Vücudun doğal bir tepkisi olan bu ağrılar üşütme, gıda zehirlenmesi ve aşırı yeme gibi durumlar sonrasında ortaya çıkabilir. Tüketeceğiniz bitkiler ve meyvelerle mide ağrılarını hafifletebilirsiniz. Mide ağrısına iyi gelen yiyecekler ağrılarınızı geçirmiyorsa altında yatan sebebi belirlemek üzere doktora başvurmanız gerekmektedir.

İshale Ne İyi Gelir

ishal nasıl geçer
İshale Ne İyi Gelir: İshal rahatsızlığı dışkının sulu gelmesi ve bunun günde 3’den fazla olması durumuna verilen isimdir. İshal durumunda kişi acil dışkılama ihtiyacı ile sürekli tuvalete gitme ihtiyacı hisseder. İshal bazı durumlarda bulantı, kusma ve halsizlik gibi belirtiler de gösterebilmektedir. İshale neden olan gıdaların aşırı tüketimi ve gıda zehirlenmesi durumlarında ishal oluşabilir.

Yumurta Kabuğunun Faydaları

Yumurta kabuğu maskesi ve yumurta kabuğu ile hazırlayabileceğiniz tarifler.
Yumurta Kabuğunun Faydaları: Yumurta kadar etkili ve vücut için faydalı olan yumurta kabuğu, bir çok şekilde tüketilmektedir. Protein deposu olan yumurtanın kabuklarından da kurutarak faydalanabilirsiniz.

Grip İçin Bitki Çayları

Gribe iyi gelen çaylar
Grip İçin Bitki Çayı Tarifleri: Grip rahatsızlığına iyi gelen bitki çayları ile ilaç kullanmadan yada ilaçlara katkı sağlayarak daha kolay iyileşebilirsiniz. Grip için bitki çayları ile boğazınızı yumuşatabilir ve ateşinizi düşürebilirsiniz. Rahatlamanızı sağlayacak olan bitki çayı tariflerimizi evinizde basitçe hazırlayabileceksiniz.


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız