Cilt Bakımı Ve Güzellik

Bitkisel Yağların Faydaları

Bitkisel ve doğal yağlar: Bitkisel yağların Özellikleri, Faydaları ve Kullanımı.

Keten Tohumu Yağı Faydaları

keten-tohumu-yagi-faydalari
Keten tohumu yağı nedir? Botanik bilimi dilinde ismi “linum usitatissimum” olarak geçen keten bitkisinin belirli işlemlere sokularak tohumlarından elde edilen ve sağlık için oldukça faydalı olan keten tohumu yağı, vücudumuz için yararlı vitaminleri ve mineralleri barındıran organik yağlardan biridir. Keten […]

Çay Ağacı Yağı’nın Faydaları Ve Kullanımı

Çay ağacı yağı nasıl kullanılır?
Çay Ağacı Yağının Faydaları: Ciltte meydana gelen sivilce, uçuk gibi sorunların tedavisinde kullanılabilir. Yağlı saçlara ve ayak bakımında da kullanılan çay ağacı yağı, bir çok faydaya sahiptir. Seyreltilerek kullanılması gereken çay ağacı yağı kolayca aktarlardan temin edilebilmektedir. Şifa kaynağı olan çay ağacı yağı çeşitli cilt rahatsızlıklarının giderilmesinde kullanılmaktadır.

Elma Yağının Faydaları

Elma yağının faydaları ve kullanımı
Elma Yağının Faydaları: Elma yağı cilt ve vücut için oldukça faydalıdır. Cilt üzerine uygulandığında sivilce sorununa iyi gelen elma yağı, astım gibi daha bir çok soruna iyi gelmektedir. Aşırıya kaçılmadığı taktirde saçlara da faydalı olan elma yağının faydaları ve nasıl kullanıldığı yazımızın devamında yer almaktadır.

Susam Yağının Faydaları

Susam yağının faydaları nelerdir? Susam yağının faydaları ve kullanımı.
Susam Yağının Faydaları Nelerdir Cilt için faydalı bulunan susamdan elde edilen susam yağı, en az susam kadar yararlıdır. Tüm cilt tiplerinde rahatlıkla kullanılabilen susam yağı, cildin ihtiyaç duyduğu bir çok gereksinimi tek başına sağlamaktadır.

Papatya Yağının Faydaları

Papatya yağının faydaları nelerdir.
Papatya Yağının Faydaları Nedir: Papatyalar sarı ve beyaz renkleri ve kokularıyla baharın müjdecisidirler. Papatya çiçeklerinden elde edilen papatya yağı, cilt sorunlarını giderme noktasında aktif olarak kullanılabilmektedir. Papatya çiçekleri gibi hoş bir kokuya sahip olan papatya yağı, cildinizdeki yaralar, kuruluk ve hassaslık problemlerini giderecektir.

Hardal Yağının Faydaları

Hardal yağı faydaları ve kullanımı.
Hardal Yağının Faydaları: Hardal bitkisinden elde edilen hardal yağı, eski zamanlardan bu yana hastalıkların tedavisi noktasında kullanılmaktadır. İçeriğinde omega 3 yağ asidi, demir, fosfor, lif, kalsiyum, çinko ve magnezyum barındıran hardal yağı cilt için de oldukça yararlıdır.

Kekik Yağının Faydaları

Kekik yağının faydaları ve kullanımı
Kekik Yağının Faydaları: Oldukça faydalı bir bitki olan kekik, her alanda kullanılabiliyor. Kekik yağı da aynı doğrultuda cilt ve vücut için etkili sonuçlar ortaya koymaktadır.

Portakal Yağının Faydaları

Portakal yağının faydaları ve Portakal yağı kullanımı.
Portakal Yağının Faydaları: C vitamini açısından zengin olan meyveler arasında bulunan portakal yağı, portakal kabuğu ve portakal ağacı çiçeklerinden elde edilir. Selülitler için oldukça etkili olduğu bilinen portakal yağının faydalarını keşfetmek için aşağıda sizler için hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz.

Gül Yağının Faydaları

Gül yağının faydaları ve kullanımı.
Gül Yağının Faydaları: Farklı renkleri bulunan ve kokusuyla uzun yıllardan beri güzelliğin simgesi haline gelmiş olan gül, yağıyla da kokusuyla olduğu kadar güzelliğinize katkıda bulunuyor. Gülden elde edilen gül yağı ve gül suyu, cilt bakımı için etkin olarak kullanılıyor.

Karanfil Yağının Faydaları

Karanfil yağının faydaları ve kullanım alanları.
Karanfil Yağı Faydaları: Karanfil yağı ve karanfilin faydaları uzun yıllardır biliniyor ve bir çok rahatsızlık için kullanılıyor. Doğal yöntemler arasındaki bitkisel yağlar arasında bulunan karanfil yağı cilt ve saç için faydalı olduğu gibi ağrı kesici olarak da kullanılıyor.

Ceviz Yağının Faydaları Ve Kullanımı

Ceviz yağının faydaları
Ceviz Yağı: Vücudumuz için oldukça faydalı olan ceviz, cilt içinde son derece başarılı sonuçlar ortaya koyuyor. Ceviz yağının faydaları mantar tedavisinden kırışıklık tedavisine kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor.

Kayısı Yağının Faydaları

Kayısı yağının faydaları ve kullanımı
Kayısı Çekirdeği Yağı Faydaları: Kayısı çekirdeği yağı cilt sorunları ve saç dökülmesi problemi yanı sıra sivilceler üzerinde de son derece etkili doğal bir mucizedir. Antioksidan ve vitamin içeriği bakımından zengin olan kayısı çekirdeği yağı, kozmetik sektöründe bir çok kişisel bakım ürününde kullanılmaktadır.

Sarımsak Yağının Faydaları

Sarımsak yağı faydaları; Sarımsak yağının Cilde, Saça ve vücuda faydalar,
Sarımsak Yağının Faydaları: Sarımsak yağı saç ve cilt için faydalı sonuçlar veren çeşitli enzimleri bünyesinde barındırır. Sarımsak yağının yararlarından faydalanarak hazırlanan doğal maske ve kürler yardımıyla sivilce probleminizden kurtulabilir, cilt mantarını tedavi edebilir yada diş ağrısını dindirebilirsiniz.

Ozon Yağının Faydaları

ozon yağı
Ozon Yağının Faydaları: Ozon yağının cilde yararları uzun bir süredir biliniyor. Vücuda bir çok faydası bulunan ozon yağı nasıl kullanılır ve nelere iyi gelir sizlere açıklıyoruz. Ozon yağı fiyatı ortalama 30 liradır ve kullananlar çok memnun olduklarını belirtiyorlar.

Lavanta Yağının Faydaları

Lavanta yağının faydaları
Lavanta yağı, güzel kokusu nedeniyle hem parfümlerde hem de temizlik ürünlerinde sıklıkla tercih edilen ürünlerden biridir. Bunun yanında lavanta yağının faydaları olarak gösterilebilecek durumlardan birisi de ciltle ilgili sorunlarda kullanılmasıyla birlikte ciddi anlamda güçlü etkiler yaratmasıdır.

Ardıç Yağının Faydaları

Çatlak ve selülitler için ardıç yağı maskesi
Ardıç Yağının Faydaları: Oldukça çok fazla bitki tüketilerek elde edilen yoğun yağlardandır. Kullanımına ve kullanım oranına özellikle dikkat etmek gerekir. Çok fazla bilinmeyen ardıç yağı 1 kerelik kullanım sonrası vazgeçilmez haline gelen mucizevi yağlardandır. Peki bu kadar mucizevi olan ardıç yağının faydaları neler?

Havuç Yağının Faydaları

Havuç yağının faydaları
Havuç yağının faydaları: Havuçtan elde edilen havuç yağı içerisinde de bol miktarda beta karoten ve A vitamini bulunur. Sadece gözleri kuvvetlendiren bir bitki değildir tüm cilde uygulandığında renk verici bir yağ türüdür. Günümüzde en çok yazın bronzlaşmak için cildimize uygulamadığımız bir yağdır. İçeriğindeki beta karoten maddesi cildi renklendirir. Havuç yağı safra kesesine ve karaciğere şifa verir. Havuç yağı cildi yeniler ve yıpranmasını geciktirir. Havuç yağı kanı kanı temizler ve kan yapan kolestrolün dengesini sağlar. Havuç yağı idrar söktürür ve hücrelerin yenilenmesini sağlar. Yazın yanan cildinizin acısını alır ve iyileşmesinde etkilidir.

Okaliptus Yağının Faydaları

Okaliptus yağı faydaları ve kullanımı.
Okaliptüs yağı: Okaliptüs ağacı ülkemizin güneyinde de yetişmektedir. Çok fazla çeşidi olan okaliptüsün yapraklarından okaliptüs yağı elde edilmektedir. Cilt.net farkıyla okaliptüs yağının faydaları ve kullanım şekilleri sizlerle.


1/212
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız