Cilt Bakımı Ve Güzellik

Bitkisel Yağların Faydaları

Bitkisel ve doğal yağlar: Bitkisel yağların Özellikleri, Faydaları ve Kullanımı.

Keten Tohumu Yağı Faydaları

keten-tohumu-yagi-faydalari
Botanik bilimi dilinde ismi "linum usitatissimum" olarak geçen keten bitkisinin belirli işlemlere sokularak tohumlarından elde edilen ve sağlık için oldukça faydalı olan keten tohumu yağı, vücudumuz için yararlı vitaminleri ve mineralleri barındıran organik yağlardan biridir. keten tohumu yağı, günümüzden çok uzun seneler önce de alternatif tıp alanında sıklıkla kullanılan bir ürün olarak gözümüze çarpmaktadır.

Çay Ağacı Yağı’nın Faydaları Ve Kullanımı

Çay ağacı yağı nasıl kullanılır?
Çay Ağacı Yağının Faydaları: Ciltte meydana gelen sivilce, uçuk gibi sorunların tedavisinde kullanılabilir. Yağlı saçlara ve ayak bakımında da kullanılan çay ağacı yağı, bir çok faydaya sahiptir. Seyreltilerek kullanılması gereken çay ağacı yağı kolayca aktarlardan temin edilebilmektedir. Şifa kaynağı olan çay ağacı yağı çeşitli cilt rahatsızlıklarının giderilmesinde kullanılmaktadır.

Fındık Yağının Faydaları

Fındık yağının faydaları
Fındık Yağının Faydaları: Vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan fındık yağı, cildi besler ve sağlığın korunmasına yardımcı olur. Fındık yağının faydaları ve cilt için nasıl kullanılacağı Cilt.net ekibi olarak uzman görüşler eşliğinde sizlere aktarıyoruz.

Elma Yağının Faydaları

Elma yağının faydaları ve kullanımı
Elma Yağının Faydaları: Elma yağı cilt ve vücut için oldukça faydalıdır. Cilt üzerine uygulandığında sivilce sorununa iyi gelen elma yağı, astım gibi daha bir çok soruna iyi gelmektedir. Aşırıya kaçılmadığı taktirde saçlara da faydalı olan elma yağının faydaları ve nasıl kullanıldığı yazımızın devamında yer almaktadır.

Kayısı Çekirdeği Yağının Faydaları

Kayısı çekirdeği yağı maskeleri
Kayısı Çekirdeği Yağının Faydaları: Kurutulmuş kayısı çekirdeklerinden elde edilen kayısı çekirdeği yağı, saçlar için oldukça faydalıdır. Cilt için de kullanılabilen ve cildin tüm bölgelerinde kullanılabilen kayısı çekirdeği yağı, zengin A vitamini içeriği ile kırışıklıklara iyi gelmektedir. İyi bir nemlendirici olan kayısı çekirdeği yağı, cildinizi canlandırır ve parlaklık verir. Hücre yenileyici özelliği bulunan yağı, hassas ciltlerde alerjiye neden olabilmektedir.

Susam Yağının Faydaları

Susam yağının faydaları nelerdir? Susam yağının faydaları ve kullanımı.
Susam Yağının Faydaları Nelerdir Cilt için faydalı bulunan susamdan elde edilen susam yağı, en az susam kadar yararlıdır. Tüm cilt tiplerinde rahatlıkla kullanılabilen susam yağı, cildin ihtiyaç duyduğu bir çok gereksinimi tek başına sağlamaktadır.

Papatya Yağının Faydaları

Papatya yağının faydaları nelerdir.
Papatya Yağının Faydaları Nedir: Papatyalar sarı ve beyaz renkleri ve kokularıyla baharın müjdecisidirler. Papatya çiçeklerinden elde edilen papatya yağı, cilt sorunlarını giderme noktasında aktif olarak kullanılabilmektedir. Papatya çiçekleri gibi hoş bir kokuya sahip olan papatya yağı, cildinizdeki yaralar, kuruluk ve hassaslık problemlerini giderecektir.

Hardal Yağının Faydaları

Hardal yağı faydaları ve kullanımı.
Hardal Yağının Faydaları: Hardal bitkisinden elde edilen hardal yağı, eski zamanlardan bu yana hastalıkların tedavisi noktasında kullanılmaktadır. İçeriğinde omega 3 yağ asidi, demir, fosfor, lif, kalsiyum, çinko ve magnezyum barındıran hardal yağı cilt için de oldukça yararlıdır.

Kekik Yağının Faydaları

Kekik yağının faydaları ve kullanımı
Kekik Yağının Faydaları: Oldukça faydalı bir bitki olan kekik, her alanda kullanılabiliyor. Kekik yağı da aynı doğrultuda cilt ve vücut için etkili sonuçlar ortaya koymaktadır.

Portakal Yağının Faydaları

Portakal yağının faydaları ve Portakal yağı kullanımı.
Portakal Yağının Faydaları: C vitamini açısından zengin olan meyveler arasında bulunan portakal yağı, portakal kabuğu ve portakal ağacı çiçeklerinden elde edilir. Selülitler için oldukça etkili olduğu bilinen portakal yağının faydalarını keşfetmek için aşağıda sizler için hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz.

Gül Yağının Faydaları

Gül yağının faydaları ve kullanımı.
Gül Yağının Faydaları: Farklı renkleri bulunan ve kokusuyla uzun yıllardan beri güzelliğin simgesi haline gelmiş olan gül, yağıyla da kokusuyla olduğu kadar güzelliğinize katkıda bulunuyor. Gülden elde edilen gül yağı ve gül suyu, cilt bakımı için etkin olarak kullanılıyor.

Karanfil Yağının Faydaları

Karanfil yağının faydaları ve kullanım alanları.
Karanfil Yağı Faydaları: Karanfil yağı ve karanfilin faydaları uzun yıllardır biliniyor ve bir çok rahatsızlık için kullanılıyor. Doğal yöntemler arasındaki bitkisel yağlar arasında bulunan karanfil yağı cilt ve saç için faydalı olduğu gibi ağrı kesici olarak da kullanılıyor.

Ceviz Yağının Faydaları Ve Kullanımı

Ceviz yağının faydaları
Ceviz Yağı: Vücudumuz için oldukça faydalı olan ceviz, cilt içinde son derece başarılı sonuçlar ortaya koyuyor. Ceviz yağının faydaları mantar tedavisinden kırışıklık tedavisine kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor.

Kayısı Yağının Faydaları

Kayısı yağının faydaları ve kullanımı
Kayısı Çekirdeği Yağı Faydaları: Kayısı çekirdeği yağı cilt sorunları ve saç dökülmesi problemi yanı sıra sivilceler üzerinde de son derece etkili doğal bir mucizedir. Antioksidan ve vitamin içeriği bakımından zengin olan kayısı çekirdeği yağı, kozmetik sektöründe bir çok kişisel bakım ürününde kullanılmaktadır.

Sarımsak Yağının Faydaları

Sarımsak yağı faydaları; Sarımsak yağının Cilde, Saça ve vücuda faydalar,
Sarımsak Yağının Faydaları: Sarımsak yağı saç ve cilt için faydalı sonuçlar veren çeşitli enzimleri bünyesinde barındırır. Sarımsak yağının yararlarından faydalanarak hazırlanan doğal maske ve kürler yardımıyla sivilce probleminizden kurtulabilir, cilt mantarını tedavi edebilir yada diş ağrısını dindirebilirsiniz.

Ozon Yağının Faydaları

ozon yağı faydaları
Ozon Yağının Faydaları: Ozon yağının cilde yararları uzun bir süredir biliniyor. Vücuda bir çok faydası bulunan ozon yağı nasıl kullanılır ve nelere iyi gelir sizlere açıklıyoruz. Ozon yağı fiyatı ortalama 30 liradır ve kullananlar çok memnun olduklarını belirtiyorlar.

Lavanta Yağının Faydaları

Lavanta yağının faydaları
Lavanta yağı, güzel kokusu nedeniyle hem parfümlerde hem de temizlik ürünlerinde sıklıkla tercih edilen ürünlerden biridir. Bunun yanında lavanta yağının faydaları olarak gösterilebilecek durumlardan birisi de ciltle ilgili sorunlarda kullanılmasıyla birlikte ciddi anlamda güçlü etkiler yaratmasıdır.

Ceviz Yağı Nasıl Kullanılır?

Ceviz yağının faydaları ve kullanım şekilleri.
Ceviz Yağı Nasıl Kullanılır? Cevizin kendisi gibi yağı da omega deposudur. Tabi ki öncelikli tüketilmesi gereken ceviz. 6 ay ile 10 ay arasında raf ömrü bulunan ceviz yağı diğer yağlara oranla biraz daha fiyat olarak yüksektir. Yemeklerde acı bir tat oluşturan ceviz yağını salatalarınıza ekleyerek lezzet katabilirsiniz. İçeriğinde kalsiyum, omega 3 yağ asitleri, demir, E vitamini, B1, B2, B3 vitaminleri, magnezyum ve fosfor bulunuyor.


1/3123
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız