Cilt Bakımı Ve Güzellik

Cilt Sorunları Tedavisi

Cilt sorunları ; Egzama nedenleri, Tedavisi, Siğil ve Diğer cilt problemleri hakkında detaylı bilgiler içerir. Ayrıca Cilt Sorunlarına bitkisel çözümler ve diğer tedavi yöntemlerini de bu kategoride inceleyebilirsiniz.

Sivilce Sıkmak Zararlı Mı ?

sivilce-sikmak-zararli-mi
Cilt üzerinde kabarıklık ve kızarıklık şeklinde ortaya çıkan, estetik olarak istenmeyen görüntüler yaratan bu sivilcelerden kurtulmak adına bireyler farklı yollara başvurabilmektedir. Bu konuyla alakalı özellikle kadınlar cilt üzerinde daha az hasar bırakacak sivilce sıkma yöntemlerini araştırmışlar, hatta sivilce sıkma aleti de satın alarak mümkün mertebe en kolay yoldan sivilcelerinden kurtulmaya çalışmışlardır.

Cilt Lekeleri Tedavisi

cilt-lekeleri-tedavisi
Cilt yapısında, normal rengin dışında gözle görülür bölgesel renk koyulaşmalarına cilt lekesi adı verilmektedir. Cilt lekeleri hem erkeklerde hem de kadınlarda estetik açıdan sorun yaratabilen ve kısa sürede çözüm isteyen problemlerden olduğu gibi, aynı zamanda çoğu kez de bu görüntünün zihnen oluşturduğu rahatsızlıklar yüzünden de psikolojik olarak cilt lekelerinden ciddi anlamda etkilenmek sıklıkla görülen etkiler arasındadır.

Cilt Temizliği Nasıl Yapılır ?

cilt-temizligi-nasil-yapilir
Cildin üzerinde çevresel etkenlerle ve cilt tipiyle alakalı olarak biriken kirlerin, mikropların ve zararlı atıkların temizlenmesi işlemine cilt temizliği adı verilmektedir. Cilt nasıl temizlenir sorusu hakkında pek çok tarif ortaya çıkartılmış, üstelik evde hazırlanacak çok kolay ve etkili tariflerle de evde cilt temizliği nasıl yapılır sorusuna da oldukça çeşitli cevaplar bulunmuş olmaktadır.

Cilt Lekeleri için Karbonat Maskesi

Karbonat Maskesi
Karbonat Maskesi, cilt üzerindeki kirleri ve ölü hücreleri çözücü etkiye sahiptir. Cilt Lekeleri için Karbonat maskesi tarifleri ve uygulanışı ve faydaları ile zararları hakkında bilgiler.

Sedef hastalığını geçiren bitkiler

sedef-hastaligi
Sedef hastalığı kişilerin yaşamını olumsuz yönde etkileyebilen bir rahatsızlıktır.Uygun tedavinin yanında bitkisel karışımlarda hastalığın tedavi sürecinini hızlandırmada etkili olabilmektedir.

Güneş yanığı giderici kesin çözümler

Güneş yanığı yoğurt
Cilt güneşe maruz kaldığında ciltte yanıklar oluşabilir. Bu yanıkları geçirmek için evde bitkisel yöntemlerle bakım yapabilirsiniz.

Kaşıntı neden meydana gelir?

deride-kasinti-kizariklik-ve-kabarma
Kaşıntı vücutta bazı rahatsızlıkların yan etkisi olarak gelişebilir.Uygun tedavi yöntemi ve gerekli önlemlerin alınmasıyla bu durumdan kurtulunabilir.

Sigara içen kadınlar için bitkisel cilt bakımı

sigara_cilt_zararları
Sigara kullanan kişilerde,sigara kullanımına bağlı cilt rengi bozulmaya başlar. Evde doğal malzemelerle hazırlayabileceğiniz yöntemlerle ciltteki sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Uçuk nedir? Neden olur ve nasıl tedavi edilir?

ucuk-nasil-gecer
Genellikle dudak ve ağız etrafında çıkan uçuklar ciddi bir rahatsızlık oluşturur. Kremlerle ve bazı yöntemlerle bu şikayetleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları Tedavi

Göz altı morluğu tedavisi
Göz Altı Morlukları Tedavi: Ekran başında fazla vakit geçirmek, stres, yorgunluk, alkol ve sigara kullanımı, uykusuzluk gibi pek çok neden göz altı morluklarına sebep olabilmektedir. Göz Altı morarmalarını gidermek için doğal yöntemler yada kaliteli kozmetik ürünler kullanabilirsiniz. Morarmaların sebepleri arasında ani kilo kaybı, sağlıksız yaşam koşulları ve yetersiz beslenme gibi sebeplerde bu olumsuz şartların düzeltilmesi önem taşımaktadır.

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir

Siyah nokta maskesi
Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir: Cilt gözeneklerinin tıkanması sonucu oluşan siyah noktalar, evde hazırlayabileceğiniz doğal maskeler ile kolayca giderilebilmektedir. Siyah nokta temizleme uygulamaları için kısa bir zaman ayırmanız yeterli olacaktır. Cilt kalitesini bozan ve estetik açıdan kötü duran siyah noktaları temizledikten sonra cilt gözeneklerini sıkılaştırıcı maskeler ile bakım yapmanız faydalı olacaktır.

5 Farklı Siyah Nokta Temizleme Yöntemi

siyah nokta temizleme
5 Farklı Siyah Nokta Temizleme Yöntemi: Siyah nokta, cilt gözeneklerinin tıkanması sonucu ortaya çıkan bir problemdir. Siyah noktalar temizlenmediği zaman sivilce oluşumu için gerekli zemini hazır hale getirirler. Cilt tarafından üretilen yağ, havada bulunan kir ve ölü deri hücreleri cilt gözeneklerinin içini doldurarak tıkanmasına yol açar. Tıkanan gözeneğin içinde bakteriler enfeksiyona yol açarak akne veya sivilce oluşumuna yol açarlar.

Sirke Egzamaya iyi Gelir Mi?

Egzamaya karşı sirke kullanımı
Sirke Egzamaya İyi Gelir Mi? Rahatsız edici bir cilt rahatsızlığı olan egzama, stresli dönemlerde artmaktadır. Cilde vermiş olduğu kötü görünüm nedeniyle can sıkan egzama, sirke ile yapılan bakım sonrasında iyileşebilmektedir.

Siyah Noktalar İçin Maske Önerileri

Siyah nokta temizliği için öneriler
Siyah Noktalar İçin Maske Önerileri: Cilt gözeneklerinin fazla yağ ve kirden dolayı tıkanması sonucu oluşan siyah noktalar, gözeneklerin genişlemesi ve sivilce gibi sorunlar yaratabilmektedir. Cilt sorunlarıyla karşılaşmamak için düzenli olarak temizliğe özen göstermeli ve siyah nokta temizliği için vakit ayırmanız gereklidir.

Suna Dumankaya Göz Altı Morlukları

Suna dumankaya göz altı morlukları
Suna Dumankaya Göz Altı Morlukları: Göz altı morlukları uykusuzluk yada genetik faktörler sebebiyle oluşabilmektedir. Göz altı bölgesinde morluk ve şişmeleri gidermek için bitkisel maskelerden faydalanabilirsiniz. Göz altı bölgesindeki sorunlardan kurtulmanızı ve daha genç görünmenizi sağlayacak olan bu maske tarifleri, Suna Dumankaya tarafından da öneriliyor.

Cilt Mantarı Çeşitleri

Cilt mantarı çeşitleri
Cilt Mantarı Belirtileri: Kaşıntı, döküntü ve sertleşme gibi belirtiler göstererek deride oluşan cilt mantarları, bir çok farklı faktör nedeniyle görülebilirler. Cilt mantarı çeşitleri ve tedavi yöntemleri ile, bu rahatsız edici cilt sorununu bitkisel yöntemler kullanarak tedavi edebilirsiniz.

Egzamaya iyi Gelen Bitkiler

Egzama tedavi edici bitkiler
Egzamaya İyi Gelen Bitkiler: Cilt üzerinde kaşıntılı döküntüler ve pullanmaların olduğu bir çeşit cilt hastalığı olan egzama, vücudun hemen her bölgesinde görülebilmektedir. Sebebi tam olarak bulunamayan egzama stres, kirli hava ve bazı dış etkenler nedeniyle artış gösterebilmektedir. Egzamaya iyi geldiği bilinen bitkiler ile cildinizi rahatlatabilirsiniz.

Akne Lekeleri Nasıl Geçer

Akne lekeleri nasıl geçer? Akne izlerini geçiren tedaviler
Akne Lekeleri Nasıl Geçer: Sivilcelerin geçmesiyle birlikte ciltte kalan lekeler, bitkisel maskeler yardımıyla giderilebilmektedir. Akne lekelerini gidermek için ilaç, lazer ve peeling yöntemleri kullanılabilir. Kırmızı ve kahverengi sivilce lekelerinin giderilmesi için uygulanan yöntemler bazen uzun zaman alabilmektedir.


1/512345
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız