Cilt Bakımı Ve Güzellik

Cilt Sorunları Tedavisi

Cilt sorunları ; Egzama nedenleri, Tedavisi, Siğil ve Diğer cilt problemleri hakkında detaylı bilgiler içerir. Ayrıca Cilt Sorunlarına bitkisel çözümler ve diğer tedavi yöntemlerini de bu kategoride inceleyebilirsiniz.

Kafa Derisinde Sivilce Neden Olur ? Nasıl Tedavi Edilir ?

kafa-derisinde-sivilce-nasil-gecer
Saç derisinde sivilce çıkma nedenleri Saçın derisinde sivilce çıkması, her yaşta ve her cinsiyette görülebilen bir problemdir. Derinin aşırı yağlı olması sorununun yanında daha çok enfeksiyon meydana gelmesiyle oluşmaktadır. Bu tip sivilceler genelde kafada saç çizgisine yakın bölgelerde çıkmakta ve […]

Sivilce Sıkmak Zararlı Mı ?

sivilce-sikmak-zararli-mi
Sivilce patlatmak ne kadar doğrudur? Cilt üzerinde meydana çıkan sivilceler, cildimizin alt yapısındaki kıl köklerinde yağ birikmesi sonucunda meydana çıkmaktadır. Bu kıl köklerinde yağ birikiminden ötürü köklerde tıkanma meydana gelebilmekte ve bu tıkanmalara bağlı olarak da iltihaplanma meydana gelebilmektedir. Sivilceler […]

Cilt Lekeleri Tedavisi

cilt-lekeleri-tedavisi
Cilt lekeleri neden olur? Cilt yapısında, normal rengin dışında gözle görülür bölgesel renk koyulaşmalarına cilt lekesi adı verilmektedir. Cilt lekeleri hem erkeklerde hem de kadınlarda estetik açıdan sorun yaratabilen ve kısa sürede çözüm isteyen problemlerden olduğu gibi, aynı zamanda çoğu […]

Cilt Temizliği Nasıl Yapılır ?

cilt-temizligi-nasil-yapilir
Cildin üzerinde çevresel etkenlerle ve cilt tipiyle alakalı olarak biriken kirlerin, mikropların ve zararlı atıkların temizlenmesi işlemine cilt temizliği adı verilmektedir. Cilt nasıl temizlenir sorusu hakkında pek çok tarif ortaya çıkartılmış, üstelik evde hazırlanacak çok kolay ve etkili tariflerle de evde cilt temizliği nasıl yapılır sorusuna da oldukça çeşitli cevaplar bulunmuş olmaktadır.

Cilt Lekeleri için Karbonat Maskesi

karbonat maskesi
Karbonat Maskesi, cilt üzerindeki kirleri ve ölü hücreleri çözücü etkiye sahiptir. Cilt Lekeleri için Karbonat maskesi tarifleri ve uygulanışı ve faydaları ile zararları hakkında bilgiler.

Göz altı morlukları tedavi yöntemleri nelerdir?

göz altı morluğu tedavisi
Göz Altı Morlukları Tedavi: Ekran başında fazla vakit geçirmek, stres, yorgunluk, alkol ve sigara kullanımı, uykusuzluk gibi pek çok neden göz altı morluklarına sebep olabilmektedir. Göz Altı morarmalarını gidermek için doğal yöntemler yada kaliteli kozmetik ürünler kullanabilirsiniz. Morarmaların sebepleri arasında ani kilo kaybı, sağlıksız yaşam koşulları ve yetersiz beslenme gibi sebeplerde bu olumsuz şartların düzeltilmesi önem taşımaktadır.

Sirke Egzamaya iyi Gelir Mi?

Egzamaya karşı sirke kullanımı
Sirke Egzamaya İyi Gelir Mi? Rahatsız edici bir cilt rahatsızlığı olan egzama, stresli dönemlerde artmaktadır. Cilde vermiş olduğu kötü görünüm nedeniyle can sıkan egzama, sirke ile yapılan bakım sonrasında iyileşebilmektedir.

Et Beni Koparmanın Zararları

Benleri koparmanın zararları ve önemli uyarılar.
Et Beni Koparmanın Zararları: Et benleri doğuştan gelebildiği gibi sonradan da oluşabilmektedir. Vücudun herhangi bir yerinde çıkabilen et benlerinin bazı türleri oldukça tehlikelidir. Zararlı et benlerinin dışardan anlaşılamayacağını belirten uzmanlar, et beni koparmanın zararlı olduğunu ve bunun çok tehlikeli bir hareket olduğuna dikkat çekiyor.

Kasık Mantarı

Kasık mantarı nedenleri ,belirtileri ve tedavisi.
Kasık Mantarı: Kasık bölgesinde meydana gelen mantarlar, diğer mantarlar gibi virüs şeklinde görülürler. Bir çok farklı etken nedeniyle görülebilen kasık mantarları kolayca tedavi edilebilir ancak dikkat edilmediği taktirde tekrarlama olasılığı bulunur.

Cilt Mantarı Tedavisi

Cilt mantarı tedavisi ve uygulanan yöntemler.
Cilt Mantarı Tedavisi: Cilt mantarı tedavi sürecinde krem yada spreyler kullanılmaktadır. Farklı bir çok çeşidi bulunan cilt mantarının tedavisi yapıldığında kısa zaman içinde iyileşmektedir.

Yara İzi Giderici Kremler

Yara izi giderici krem tavsiyeleri
Yara İzi Geçiren Kremler: Yara izlerini hızlı bir şekilde gideren kremler, cildinizin daha pürüzsüz olmasını sağlıyor. Hücre bölünmesini hızlandırarak yara izlerinin tamir edilmesini hızlandıran kremler, yaraların daha çabuk kapanmasını sağlar. Yara izleri üzerinde etkili olan krem markalarını sizler için listeledik.

Et Beni Tedavisi

Et beni tedavisi nasıl yapılır. Bitkisel ben tedavileri
Et Beni Tedavisi: Et beni ilacı bulunan ve çeşitli tedavi yöntemleriyle vücuttan uzaklaştırılabilen bir cilt problemidir. Yüz bölgesinde çıkan benler, diğer bölgelerdeki benlere oranla daha çok önemsenir. Özellikle bayanlarda bu durum kabusa dönüşebilmektedir.

Yüz Kızarıklığı Nasıl Geçer

Yüz kızarıklığını geçirmek için tavsiyeler, Maske tarifi ve Krem
Yüz Kızarıklığı: Açık ten rengine sahip kişilerde daha fazla görülen yüz kızarıklığı, bazı durumlarda hastalık habercisi olabiliyor. Yüz kızarıklığı nedenleri arasında utanma ve sıkılma gibi ruhsal değişimler de bulunabilir.

Et Beni Neden Çıkar

Ciltte ben neden ve nasıl çıkar
Et Beni Neden Çıkar: Cildimize renk veren melanin maddesinin eşit miktarda dağılamadığı durumlarda tek bir noktaya toplanması sonucu et beni ortaya çıkmaktadır. Et beni ergenlik ve yaşlılık dönemlerinde oluşabileceği gibi doğuştan da gelebilir.

Pişik Kremi

pişik kremi
Pişik Kremi ve Markaları: Islaklık veya bebeklerde dışkı ile cildin tahriş olması sonucu meydana gelen kızarıklıklara pişik adı verilmektedir. Ciltte çatlaklara ve kabarmalara neden olan pişik, özellikle yaz aylarında yetişkinlerde de sıkça rastlanmaktadır.

Lazerle Ben Aldırma

Lazerle ben aldırma
Lazerle Ben Aldırma: Ben tedavisi arasında en yaygın yöntem lazerle ben aldırma yöntemidir. Lazerle et beni aldırma operasyonu sonrasında iz kalmadan lekesiz şekilde hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Siğil Nasıl Geçer

Bitkisel ve doğal siğil tedavisi tarifleri ile siğillerden kurtulun.
Siğil Nasıl Geçer: Bulaşıcı bir cilt rahatsızlığı olan siğil, kişiden kişiye temas şekliyle bulaşabildiği gibi vücudun farklı bölgelerine de atlayabiliyor. Cilt üzerinde kötü bir görünüm oluşturduğu için psikolojik etkileri de bulunan siğiller bir çok farklı yöntem kullanılarak tedavi edilebiliyor.

Xeragel Yara ve Yanık Kremi

xeragel yara kremi
Xeragel Krem: Vücutta bulunan yara, yanık ve ameliyat izlerinde etkili olan Xeragel krem kuduruktan sonra üzerine kozmetik ürünler uygulanabiliyor. Çocuklarda da kullanılabilen krem el, kol, yüz, boyun, dirsek, bacak ve ayaklarda kullanılabiliyor.


1/212
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız