Cilt Bakımı Ve Güzellik

Cilt Sorunları

Cilt sorunları ; Egzama nedenleri, Tedavisi, Siğil ve Diğer cilt problemleri hakkında detaylı bilgiler içerir. Ayrıca Cilt Sorunlarına bitkisel çözümler ve diğer tedavi yöntemlerini de bu kategoride inceleyebilirsiniz.

Sedef hastalığını geçiren bitkiler

sedef-hastaligi
Sedef hastalığı kişilerin yaşamını olumsuz yönde etkileyebilen bir rahatsızlıktır.Uygun tedavinin yanında bitkisel karışımlarda hastalığın tedavi sürecinini hızlandırmada etkili olabilmektedir.

Güneş yanığı giderici kesin çözümler

Güneş yanığı yoğurt
Cilt güneşe maruz kaldığında ciltte yanıklar oluşabilir. Bu yanıkları geçirmek için evde bitkisel yöntemlerle bakım yapabilirsiniz.

Kaşıntı neden meydana gelir?

deride-kasinti-kizariklik-ve-kabarma
Kaşıntı vücutta bazı rahatsızlıkların yan etkisi olarak gelişebilir.Uygun tedavi yöntemi ve gerekli önlemlerin alınmasıyla bu durumdan kurtulunabilir.

Sigara içen kadınlar için bitkisel cilt bakımı

sigara_cilt_zararları
Sigara kullanan kişilerde,sigara kullanımına bağlı cilt rengi bozulmaya başlar. Evde doğal malzemelerle hazırlayabileceğiniz yöntemlerle ciltteki sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Uçuk nedir? Neden olur ve nasıl tedavi edilir?

ucuk-nasil-gecer
Genellikle dudak ve ağız etrafında çıkan uçuklar ciddi bir rahatsızlık oluşturur. Kremlerle ve bazı yöntemlerle bu şikayetleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları Tedavi

Göz altı morluğu tedavisi
Göz Altı Morlukları Tedavi: Ekran başında fazla vakit geçirmek, stres, yorgunluk, alkol ve sigara kullanımı, uykusuzluk gibi pek çok neden göz altı morluklarına sebep olabilmektedir. Göz Altı morarmalarını gidermek için doğal yöntemler yada kaliteli kozmetik ürünler kullanabilirsiniz. Morarmaların sebepleri arasında ani kilo kaybı, sağlıksız yaşam koşulları ve yetersiz beslenme gibi sebeplerde bu olumsuz şartların düzeltilmesi önem taşımaktadır.

Cilt Lekeleri için Karbonat Maskesi

Karbonat Maskesi
Cilt Lekeleri İçin Karbonat Maskesi: Cilt lekelerini gidermek üzere cilt bakımı yapmak için kullanılan karbonat maskesi, oldukça etkili sonuçlar verebilmektedir. Düzenli olarak cilt bakımı uygulayan kişiler daha sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmaktadır. Karbonat maskesi ile cildinizdeki sivilce ve kırışıklık gibi sorunların da üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz.

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir

Siyah nokta maskesi
Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir: Cilt gözeneklerinin tıkanması sonucu oluşan siyah noktalar, evde hazırlayabileceğiniz doğal maskeler ile kolayca giderilebilmektedir. Siyah nokta temizleme uygulamaları için kısa bir zaman ayırmanız yeterli olacaktır. Cilt kalitesini bozan ve estetik açıdan kötü duran siyah noktaları temizledikten sonra cilt gözeneklerini sıkılaştırıcı maskeler ile bakım yapmanız faydalı olacaktır.

5 Farklı Siyah Nokta Temizleme Yöntemi

siyah nokta temizleme
5 Farklı Siyah Nokta Temizleme Yöntemi: Siyah nokta, cilt gözeneklerinin tıkanması sonucu ortaya çıkan bir problemdir. Siyah noktalar temizlenmediği zaman sivilce oluşumu için gerekli zemini hazır hale getirirler. Cilt tarafından üretilen yağ, havada bulunan kir ve ölü deri hücreleri cilt gözeneklerinin içini doldurarak tıkanmasına yol açar. Tıkanan gözeneğin içinde bakteriler enfeksiyona yol açarak akne veya sivilce oluşumuna yol açarlar.

Sirke Egzamaya iyi Gelir Mi?

Egzamaya karşı sirke kullanımı
Sirke Egzamaya İyi Gelir Mi? Rahatsız edici bir cilt rahatsızlığı olan egzama, stresli dönemlerde artmaktadır. Cilde vermiş olduğu kötü görünüm nedeniyle can sıkan egzama, sirke ile yapılan bakım sonrasında iyileşebilmektedir.

Siyah Noktalar İçin Maske Önerileri

Siyah nokta temizliği için öneriler
Siyah Noktalar İçin Maske Önerileri: Cilt gözeneklerinin fazla yağ ve kirden dolayı tıkanması sonucu oluşan siyah noktalar, gözeneklerin genişlemesi ve sivilce gibi sorunlar yaratabilmektedir. Cilt sorunlarıyla karşılaşmamak için düzenli olarak temizliğe özen göstermeli ve siyah nokta temizliği için vakit ayırmanız gereklidir.

Suna Dumankaya Göz Altı Morlukları

Suna dumankaya göz altı morlukları
Suna Dumankaya Göz Altı Morlukları: Göz altı morlukları uykusuzluk yada genetik faktörler sebebiyle oluşabilmektedir. Göz altı bölgesinde morluk ve şişmeleri gidermek için bitkisel maskelerden faydalanabilirsiniz. Göz altı bölgesindeki sorunlardan kurtulmanızı ve daha genç görünmenizi sağlayacak olan bu maske tarifleri, Suna Dumankaya tarafından da öneriliyor.

Cilt Mantarı Çeşitleri

Cilt mantarı çeşitleri
Cilt Mantarı Belirtileri: Kaşıntı, döküntü ve sertleşme gibi belirtiler göstererek deride oluşan cilt mantarları, bir çok farklı faktör nedeniyle görülebilirler. Cilt mantarı çeşitleri ve tedavi yöntemleri ile, bu rahatsız edici cilt sorununu bitkisel yöntemler kullanarak tedavi edebilirsiniz.

Egzamaya iyi Gelen Bitkiler

Egzama tedavi edici bitkiler
Egzamaya İyi Gelen Bitkiler: Cilt üzerinde kaşıntılı döküntüler ve pullanmaların olduğu bir çeşit cilt hastalığı olan egzama, vücudun hemen her bölgesinde görülebilmektedir. Sebebi tam olarak bulunamayan egzama stres, kirli hava ve bazı dış etkenler nedeniyle artış gösterebilmektedir. Egzamaya iyi geldiği bilinen bitkiler ile cildinizi rahatlatabilirsiniz.

Akne Lekeleri Nasıl Geçer

Akne lekeleri nasıl geçer? Akne izlerini geçiren tedaviler
Akne Lekeleri Nasıl Geçer: Sivilcelerin geçmesiyle birlikte ciltte kalan lekeler, bitkisel maskeler yardımıyla giderilebilmektedir. Akne lekelerini gidermek için ilaç, lazer ve peeling yöntemleri kullanılabilir. Kırmızı ve kahverengi sivilce lekelerinin giderilmesi için uygulanan yöntemler bazen uzun zaman alabilmektedir.

Terlemeye Bitkisel Çözüm

Terlemeye doğal çözüm
Terlemeye Bitkisel Çözüm: Vücudun sıcaklığa karşı tepkisi olan terleme, ısıyı sabitler ve cildin nemlenmesini sağlar. Ter bezi problemleri nedeniyle bazı kişilerde aşırı terleme sorunları görülebilir. Genital bölge ve koltuk altında bulunan ter bezleri genellikle kötü kokulu sıvılar salgılar. Bitkisel yöntemlerden faydalanarak aşırı terleme ve kötü kokuların önüne geçebilirsiniz.

Siğiller Neden Oluşur

Siğiller neden ve nasıl olur? Nasıl tedavi edilir?
Siğiller Neden Olur: Siğiller bulaşabilen rahatsızlıklardır. İyi huylu olan siğiller ufak ben gibi bir görünüme sahiptirler. Siğil oluşan kişiyle aynı eşyaları kullanan insanlarda da siğil görülme olasılığı bir hayli yüksektir. Siğil bulunan kişilerin eşyalarını kullanmamanız gerekmektedir.

Et Beni Koparmanın Zararları

Benleri koparmanın zararları ve önemli uyarılar.
Et Beni Koparmanın Zararları: Et benleri doğuştan gelebildiği gibi sonradan da oluşabilmektedir. Vücudun herhangi bir yerinde çıkabilen et benlerinin bazı türleri oldukça tehlikelidir. Zararlı et benlerinin dışardan anlaşılamayacağını belirten uzmanlar, et beni koparmanın zararlı olduğunu ve bunun çok tehlikeli bir hareket olduğuna dikkat çekiyor.


1/512345
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız