Cilt Bakımı Ve Güzellik

Sivilce Tedavisi

Sivilce: Cilt üzerinde çıkan iltihaplı sivilcelerin nedenleri? Doğal sivilce tedavisi yöntemleri, Sivilce kremleri, akne için kullanılan ilaçlar. Sivilceleri geçiren öneri, maske ve kür tariflerinin yer aldığı konular.

Kırmızı Sivilce İzleri Nasıl Geçer ?

kirmizi-sivilce-izleri-nasil-gecer
Kırmızı sivilce lekeleri, sivilcelerin ortadan kalkmasından sonra cilt üzerinde kalan ve estetik olarak görüntüyü negatif yönde etkileyen bir izdir. Genel olarak sivilcelerin sıkılmasından sonra ortaya çıkan bu durum, sivilce geçtikten sonra kendiliğinden kaybolabilmektedir. Cilt üzerindeki sivilcelerin el yordamıyla sıkılarak patlatılması, […]

Sivilce Sıkmak Zararlı Mı ?

sivilce-sikmak-zararli-mi
Sivilce patlatmak ne kadar doğrudur? Cilt üzerinde meydana çıkan sivilceler, cildimizin alt yapısındaki kıl köklerinde yağ birikmesi sonucunda meydana çıkmaktadır. Bu kıl köklerinde yağ birikiminden ötürü köklerde tıkanma meydana gelebilmekte ve bu tıkanmalara bağlı olarak da iltihaplanma meydana gelebilmektedir. Sivilceler […]

Cilt Temizliği Nasıl Yapılır ?

cilt-temizligi-nasil-yapilir
Cildin üzerinde çevresel etkenlerle ve cilt tipiyle alakalı olarak biriken kirlerin, mikropların ve zararlı atıkların temizlenmesi işlemine cilt temizliği adı verilmektedir. Cilt nasıl temizlenir sorusu hakkında pek çok tarif ortaya çıkartılmış, üstelik evde hazırlanacak çok kolay ve etkili tariflerle de evde cilt temizliği nasıl yapılır sorusuna da oldukça çeşitli cevaplar bulunmuş olmaktadır.

Sivilce Sorunları ve Tedavisi

sivilce-sorunlari-ve-tedavisi
Sivilcelerin cilt yapısında ortaya çıkması durumunun belli başlı nedenleri bulunmaktadır. En yaygın olarak görülen neden, ergenlik döneminde cilt yapısındaki yağlanma dengesinin yeniden yapılanması süreçlerinde ciltte sivilcelenme sorunlarının baş göstermesidir. Aynı zamanda bu süreçlerde kendiliğinden ortaya çıkmayan sivilcelenmelerin, başka bir kaynak […]

Sivilce Lekeleri Nasıl Önlenir ?

sivilce-lekeleri-nasil-gecer
Sivilce lekeleri neden oluşur? Sivilce problemi, bireylerde genel olarak ergenlik döneminde ortaya çıksa da; bunun dışında ciddi anlamda yağlı bir cilde sahip olan her türlü bireyde ya da hormonsal olarak metabolizmasında bir takım düzensizlikler olan bireylerde de sıklıkla karşılaşına bir […]

Arap Kızı Kremi

Arap kızı kremi özellikleri ,faydaları ve fiyatı
Arap kızı kremi nedir derseniz, cilt lekelerine karşı en etkili güzellik ürünlerinden biri diyebiliriz. Arap kızı kremi kullanan ünlüler dahil olmak üzere arap kızı kremi fiyatı ve tüm detaylar.

Cilt Lekeleri için Karbonat Maskesi

karbonat maskesi
Karbonat Maskesi, cilt üzerindeki kirleri ve ölü hücreleri çözücü etkiye sahiptir. Cilt Lekeleri için Karbonat maskesi tarifleri ve uygulanışı ve faydaları ile zararları hakkında bilgiler.

Sivilce Lekeleri için Maske

Sivilce Lekeleri İçin Maskeler
Sivilce Lekeleri İçin Maske; Sivilce nedeniyle ciltte oluşan lekeler güzellik kusuru olarak algılanır ve çoğu zaman ağır makyaj teknikleri kullanılarak bu izler perdelenir. Sivilce lekesini gizlemek yerine sivilce lekelerini gideren çok özel maske tariflerimizden yararlanabilirsiniz.

Siyah Nokta Temizleme

Siyah nokta maskeleri
Siyah Nokta Temizleme işlemi ciltte bulunan gözeneklerin tıkanması sonucu oluşan siyah noktaları giderecek maske tarifleri ile kolayca yapılabilir. Siyah nokta temizleme maskeleri ile cildiniz daha pürüzsüz ve parlak olacak.

Doğal yollarla sivilceden kurtulma

sivilce-maskeleri
Sivilceler ciltte estetik olmayan ve kişiyi çok rahatsız eden bir görüntü oluşturmaktadır. Sivilcenin oluşumuna neden olan faktörler bulunarak, uygun tedaviye başlandığı takdirde kısa süre içerisinde sivilce sorununun ortadan kalktığını göreceksinizdir.

Yoğurt Kabartma Tozu Maskesi

Kabartma tozu be yoğurtlu cilt maskesi tarifi
Yoğurt ve Kabartma Tozu Maskesi: Cildinizdeki yağ dengesini korumak için kullanabileceğiniz kabartma tozu maskesi, oldukça etkili sonuçlar ortaya koymaktadır. Cildinizdeki sivilce ve sivilce lekelerinin yanı sıra siyah nokta temizliği için de yoğurt ve kabartma tozu hazırlanan doğal maskesi kullanabilirsiniz. Kabartma tozunun daha önce hiç duyulmamış faydaları yazımızın devamında yer almaktadır.

Sivilce Yaraları Nasıl Geçer?

Sivilce yaraları için öneriler
Sivilce Yaraları Nasıl Geçer: Sivilce yaraları için maske tarifleri düzenli kullanım sonrasında etkili sonuçlar vermektedir. Bitkisel tarifler yardımıyla cildinizdeki sivilce izleri büyük oranda gizlenebilmektedir. Sivilce yaraları için bitkisel maskelerin haricinde hızlı bir çözüm arıyorsanız, lazer tedavi yöntemleri bu konuda en hızlı sonucu vermektedir.

Gül Suyu İle Sivilce Maskesi

sivilceler için gül suyu
Gül Suyu İle Sivilce Maskesi: Eski çağlardan bu yana cilt bakımı ve güzellik için kullanılan gül suyu, sivilceleri gidermek üzere de kullanılabilmektedir. Antiseptik özelliği ile sivilceleri etkili bir şekilde kurutan gül suyu, cildin temizlenip arındırılması ve yumuşaması için maske halinde kullanılabilir. Aşağıda sizlere vermiş olduğumuz doğal tariflerde kullandığınız gül suyunun doğal olmasına dikkat etmelisiniz.

Siyah Nokta Temizleme Maskesi

Siyah nokta temizleme
Siyah Nokta Temizleme Maskeleri: Ciltte oluşan siyah noktalar kötü bir görünüm oluşturur ve aynı zamanda sivilce oluşumuna da zemin hazırlar. Sağlıklı bir cilt için yüzünüzde bulunan siyah noktaları gidermeli ve gözeneklerin küçülmesini sağlamalısınız.

Sivilce Nasıl Geçer

Sivilcelerden kurtulma
Sivilce Nasıl Geçer? Sivilceler ergenlik çağlarında vücudun hormon dengesinin değişmesiyle sorun haline gelmekle birlikte, zaman içinde kendiliğinden azalmaktadır. Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerde sivilce sorunu hayat boyu devam edebilmektedir.

Ev Yapımı Sivilce Maskeleri

Evde sivilce maskesi yapımı
Ev Yapımı Sivilce Maskeleri: Sivilceli cilt yapısı ile uğraşmak her zaman daha zordur. Ergenlik döneminde görülmeye başlanan sivilceler, çoğu zaman ergenlik bitiminde azalarak yok olurlar.

Yüzdeki Sivilce İzleri için Maskeler

Sivilce lekeleri için maske
Yüzdeki Sivilce İzleri İçin Maskeler: Sivilceler giderilse dahi cilt üzerinde lekeler bırakarak kalıcı hasara yol açabilmektedir. Sivilceler nedeniyle oluşan izlerin görünümlerini azaltmak için bitkisel maskelerden faydalanabilirsiniz.

Sivilce Giderici Maskeler

Sivilce ve sivilce izleri için maske
Sivilce Giderici Maskeler: Cildimiz dış etkenlere doğrudan maruz kaldığı için bakıma ve yenilenmeye ihtiyaç duymaktadır. Gereken özenin gösterilmediği ciltlerde sivilce ve diğer cilt problemleri ortaya çıkabilmektedir.


1/512345
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız