Cilt Bakımı Ve Güzellik

Sivilce Tedavisi

Sivilce: Cilt üzerinde çıkan iltihaplı sivilcelerin nedenleri? Doğal sivilce tedavisi yöntemleri, Sivilce kremleri, akne için kullanılan ilaçlar. Sivilceleri geçiren öneri, maske ve kür tariflerinin yer aldığı konular.

Kırmızı Sivilce İzleri Nasıl Geçer ?

kirmizi-sivilce-izleri-nasil-gecer
Kırmızı sivilce lekeleri, sivilcelerin ortadan kalkmasından sonra cilt üzerinde kalan ve estetik olarak görüntüyü negatif yönde etkileyen bir izdir. Genel olarak sivilcelerin sıkılmasından sonra ortaya çıkan bu durum, sivilce geçtikten sonra kendiliğinden kaybolabilmektedir.

Sivilce Sıkmak Zararlı Mı ?

sivilce-sikmak-zararli-mi
Cilt üzerinde kabarıklık ve kızarıklık şeklinde ortaya çıkan, estetik olarak istenmeyen görüntüler yaratan bu sivilcelerden kurtulmak adına bireyler farklı yollara başvurabilmektedir. Bu konuyla alakalı özellikle kadınlar cilt üzerinde daha az hasar bırakacak sivilce sıkma yöntemlerini araştırmışlar, hatta sivilce sıkma aleti de satın alarak mümkün mertebe en kolay yoldan sivilcelerinden kurtulmaya çalışmışlardır.

Cilt Temizliği Nasıl Yapılır ?

cilt-temizligi-nasil-yapilir
Cildin üzerinde çevresel etkenlerle ve cilt tipiyle alakalı olarak biriken kirlerin, mikropların ve zararlı atıkların temizlenmesi işlemine cilt temizliği adı verilmektedir. Cilt nasıl temizlenir sorusu hakkında pek çok tarif ortaya çıkartılmış, üstelik evde hazırlanacak çok kolay ve etkili tariflerle de evde cilt temizliği nasıl yapılır sorusuna da oldukça çeşitli cevaplar bulunmuş olmaktadır.

Sivilce Sorunları ve Tedavisi

sivilce-sorunlari-ve-tedavisi
Sivilcelerin cilt yapısında ortaya çıkması durumunun belli başlı nedenleri bulunmaktadır. En yaygın olarak görülen neden, ergenlik döneminde cilt yapısındaki yağlanma dengesinin yeniden yapılanması süreçlerinde ciltte sivilcelenme sorunlarının baş göstermesidir.

Sivilce Lekeleri Nasıl Önlenir ?

sivilce-lekeleri-nasil-gecer
Sivilce problemi, bireylerde genel olarak ergenlik döneminde ortaya çıksa da; bunun dışında ciddi anlamda yağlı bir cilde sahip olan her türlü bireyde ya da hormonsal olarak metabolizmasında bir takım düzensizlikler olan bireylerde de sıklıkla karşılaşına bir cilt problemi olmaktadır.

Arap Kızı Kremi

Arap kızı kremi özellikleri ,faydaları ve fiyatı
Arap kızı kremi nedir derseniz, cilt lekelerine karşı en etkili güzellik ürünlerinden biri diyebiliriz. Arap kızı kremi kullanan ünlüler dahil olmak üzere arap kızı kremi fiyatı ve tüm detaylar.

Suna Dumankaya Sivilce Maskesi

Sivilce maskesi
Suna Dumankaya Sivilce Maskesi tarifi ile uygulanan sivilce maskeleri yüzdeki yağ dengesini düzenleyerek doğal ve bitkisel yöntemlerle sivilcelerin azalmasına neden olur ve siyah nokta oluşumunun engeller.

Cilt Lekeleri için Karbonat Maskesi

Karbonat Maskesi
Karbonat Maskesi, cilt üzerindeki kirleri ve ölü hücreleri çözücü etkiye sahiptir. Cilt Lekeleri için Karbonat maskesi tarifleri ve uygulanışı ve faydaları ile zararları hakkında bilgiler.

Sivilce Lekeleri için Maske

Sivilce Lekeleri İçin Maskeler
Sivilce Lekeleri İçin Maske; Sivilce nedeniyle ciltte oluşan lekeler güzellik kusuru olarak algılanır ve çoğu zaman ağır makyaj teknikleri kullanılarak bu izler perdelenir. Sivilce lekesini gizlemek yerine sivilce lekelerini gideren çok özel maske tariflerimizden yararlanabilirsiniz.

Doğal Sivilce Maskeleri

Doğal Sivilce Maskeleri
Doğal yöntemlerle ve besinlerle hazırlanan ve yüzdeki izler ile sivilceleri geçirmeye yardımcı olacak sivilce maskesi tariflerini cilt.net okurları için bir araya getirdik. Mermer güzelliğinde bir cildiniz olmasını isterseniz bu sivilce maskesi tam size göre. Patates Maskesi İki adet patatesi rendenin en […]

Siyah Nokta Temizleme

Siyah nokta maskeleri
Siyah Nokta Temizleme işlemi ciltte bulunan gözeneklerin tıkanması sonucu oluşan siyah noktaları giderecek maske tarifleri ile kolayca yapılabilir. Siyah nokta temizleme maskeleri ile cildiniz daha pürüzsüz ve parlak olacak.

Ağrılı sivilce için kesin çözüm

ağrılı-sivilce-neden-olur
Ciltte oluşan sivilceler istenmeyen bir görüntü oluşturur .Bitkisel tedavi yöntemlerine başvurarak bu durum kısa bir süre içinde çözüme kavuşturulabilir.

Doğal yollarla sivilceden kurtulma

sivilce-maskeleri
Sivilceler ciltte estetik olmayan ve kişiyi çok rahatsız eden bir görüntü oluşturmaktadır. Sivilcenin oluşumuna neden olan faktörler bulunarak, uygun tedaviye başlandığı takdirde kısa süre içerisinde sivilce sorununun ortadan kalktığını göreceksinizdir.

Sivilceleri kurutmak için ne yapmalı?

sivilceleri kurutma
Sivilcelerin yüzünüzde yarattığı olumsuz görüntüden rahatsız olabilir ve hızlı bir şekilde geçmesini isteyebilirsiniz.Bu zamanlarda evinizdeki malzemelerle yapabileceğiniz kolay maskelerle sivilceleri kurutup, geçirebilirsiniz

Aspirin ile Sivilce Tedavisi Nasıl yapılır?

aspirin_sivilce_tedavisi
Evde kendinizin hazırlayabileceği aspirin maskeleriyle hem sivilcelerden kurtulmak hem de cildi yumuşatarak daha güzel görünmesini sağlamak mümkün.

Yoğurt Kabartma Tozu Maskesi

Kabartma tozu be yoğurtlu cilt maskesi tarifi
Yoğurt ve Kabartma Tozu Maskesi: Cildinizdeki yağ dengesini korumak için kullanabileceğiniz kabartma tozu maskesi, oldukça etkili sonuçlar ortaya koymaktadır. Cildinizdeki sivilce ve sivilce lekelerinin yanı sıra siyah nokta temizliği için de yoğurt ve kabartma tozu hazırlanan doğal maskesi kullanabilirsiniz. Kabartma tozunun daha önce hiç duyulmamış faydaları yazımızın devamında yer almaktadır.

Sivilceler için Gül Suyu Maskesi

Sivilce maskeleri
Sivilceler İçin Gül Suyu: Piyasada bulunan bir çok kozmetik ürünün içeriğinde gül ve gül suyu kullanılmaktadır. Cilt için faydalı sonuçlar ortaya koyan gül, cildi temizleyip arındırma işlemi için kullanılmaktadır. Sivilcelerin giderilmesi konusunda da faydalı olan gülü nasıl kullanmanız gerektiğini doğal maskelerle sizlere açıkladık. Cildinizin ihtiyacına yönelik maskeyi seçip düzenli olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sivilce Yaraları Nasıl Geçer?

Sivilce yaraları için öneriler
Sivilce Yaraları Nasıl Geçer: Sivilce yaraları için maske tarifleri düzenli kullanım sonrasında etkili sonuçlar vermektedir. Bitkisel tarifler yardımıyla cildinizdeki sivilce izleri büyük oranda gizlenebilmektedir. Sivilce yaraları için bitkisel maskelerin haricinde hızlı bir çözüm arıyorsanız, lazer tedavi yöntemleri bu konuda en hızlı sonucu vermektedir.


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız