Cilt Bakımı Ve Güzellik

Sivilce Tedavisi

Sivilce: Cilt üzerinde çıkan iltihaplı sivilcelerin nedenleri? Doğal sivilce tedavisi yöntemleri, Sivilce kremleri, akne için kullanılan ilaçlar. Sivilceleri geçiren öneri, maske ve kür tariflerinin yer aldığı konular.

Cilt Lekeleri için Karbonat Maskesi

Karbonat Maskesi
Karbonat Maskesi, cilt üzerindeki kirleri ve ölü hücreleri çözücü etkiye sahiptir. Cilt Lekeleri için Karbonat maskesi tarifleri ve uygulanışı ve faydaları ile zararları hakkında bilgiler.

Sivilce Lekeleri için Maske

Sivilce Lekeleri İçin Maskeler
Sivilce Lekeleri İçin Maske; Sivilce nedeniyle ciltte oluşan lekeler güzellik kusuru olarak algılanır ve çoğu zaman ağır makyaj teknikleri kullanılarak bu izler perdelenir. Sivilce lekesini gizlemek yerine sivilce lekelerini gideren çok özel maske tariflerimizden yararlanabilirsiniz.

Doğal Sivilce Maskeleri

Doğal Sivilce Maskeleri
Doğal yöntemlerle ve besinlerle hazırlanan ve yüzdeki izler ile sivilceleri geçirmeye yardımcı olacak sivilce maskesi tariflerini cilt.net okurları için bir araya getirdik. Mermer güzelliğinde bir cildiniz olmasını isterseniz bu sivilce maskesi tam size göre. Patates Maskesi İki adet patatesi rendenin en […]

Siyah Nokta Temizleme

Siyah nokta maskeleri
Siyah Nokta Temizleme işlemi ciltte bulunan gözeneklerin tıkanması sonucu oluşan siyah noktaları giderecek maske tarifleri ile kolayca yapılabilir. Siyah nokta temizleme maskeleri ile cildiniz daha pürüzsüz ve parlak olacak.

Ağrılı sivilce için kesin çözüm

ağrılı-sivilce-neden-olur
Ciltte oluşan sivilceler istenmeyen bir görüntü oluşturur .Bitkisel tedavi yöntemlerine başvurarak bu durum kısa bir süre içinde çözüme kavuşturulabilir.

Doğal yollarla sivilceden kurtulma

sivilce-maskeleri
Sivilceler ciltte estetik olmayan ve kişiyi çok rahatsız eden bir görüntü oluşturmaktadır. Sivilcenin oluşumuna neden olan faktörler bulunarak, uygun tedaviye başlandığı takdirde kısa süre içerisinde sivilce sorununun ortadan kalktığını göreceksinizdir.

Sivilceleri kurutmak için ne yapmalı?

sivilceleri kurutma
Sivilcelerin yüzünüzde yarattığı olumsuz görüntüden rahatsız olabilir ve hızlı bir şekilde geçmesini isteyebilirsiniz.Bu zamanlarda evinizdeki malzemelerle yapabileceğiniz kolay maskelerle sivilceleri kurutup, geçirebilirsiniz

Aspirin ile Sivilce Tedavisi Nasıl yapılır?

aspirin_sivilce_tedavisi
Evde kendinizin hazırlayabileceği aspirin maskeleriyle hem sivilcelerden kurtulmak hem de cildi yumuşatarak daha güzel görünmesini sağlamak mümkün.

Yoğurt Kabartma Tozu Maskesi

Kabartma tozu be yoğurtlu cilt maskesi tarifi
Yoğurt ve Kabartma Tozu Maskesi: Cildinizdeki yağ dengesini korumak için kullanabileceğiniz kabartma tozu maskesi, oldukça etkili sonuçlar ortaya koymaktadır. Cildinizdeki sivilce ve sivilce lekelerinin yanı sıra siyah nokta temizliği için de yoğurt ve kabartma tozu hazırlanan doğal maskesi kullanabilirsiniz. Kabartma tozunun daha önce hiç duyulmamış faydaları yazımızın devamında yer almaktadır.

Sivilceler için Gül Suyu Maskesi

Sivilce maskeleri
Sivilceler İçin Gül Suyu: Piyasada bulunan bir çok kozmetik ürünün içeriğinde gül ve gül suyu kullanılmaktadır. Cilt için faydalı sonuçlar ortaya koyan gül, cildi temizleyip arındırma işlemi için kullanılmaktadır. Sivilcelerin giderilmesi konusunda da faydalı olan gülü nasıl kullanmanız gerektiğini doğal maskelerle sizlere açıkladık. Cildinizin ihtiyacına yönelik maskeyi seçip düzenli olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sivilce Yaraları Nasıl Geçer?

Sivilce yaraları için öneriler
Sivilce Yaraları Nasıl Geçer: Sivilce yaraları için maske tarifleri düzenli kullanım sonrasında etkili sonuçlar vermektedir. Bitkisel tarifler yardımıyla cildinizdeki sivilce izleri büyük oranda gizlenebilmektedir. Sivilce yaraları için bitkisel maskelerin haricinde hızlı bir çözüm arıyorsanız, lazer tedavi yöntemleri bu konuda en hızlı sonucu vermektedir.

Gül Suyu İle Sivilce Maskesi

Gül suyu sivilce maskesi
Gül Suyu İle Sivilce Maskesi: Eski çağlardan bu yana cilt bakımı ve güzellik için kullanılan gül suyu, sivilceleri gidermek üzere de kullanılabilmektedir. Antiseptik özelliği ile sivilceleri etkili bir şekilde kurutan gül suyu, cildin temizlenip arındırılması ve yumuşaması için maske halinde kullanılabilir. Aşağıda sizlere vermiş olduğumuz doğal tariflerde kullandığınız gül suyunun doğal olmasına dikkat etmelisiniz.

Sivilce Yaraları İçin Bitkisel Çözümler

Sivilce yaralarına çözüm
Sivilce yaraları için geliştirilen kozmetik kremlerin yanı sıra bitkisel çözümler de bulunmaktadır. Sivilce yaraları genellikle sivilcelerin elle oynanmasından kaynaklanan ve cilt üzerinde leke bırakan yaralardan oluşmaktadır.

Sivilce Giderici Muz Maskesi

Sivilcelere son veren maske
Sivilce Giderici Muz Maskesi: İçeriğindeki A, B, C ve E vitaminlerinin yanı sıra magnezyum, çinko, demir ve potasyum içeren muz, cildiniz için bir hayli besleyicidir. Muz, doğrudan yenilerek tüketildiğinde de cilt için faydalıdır. Sivilcelerinizi gidermek için kullanabileceğiniz muz maskesi tariflerini aşağıdaki listede bulabilirsiniz. Düzenli olarak kullanıldığında sivilce sorununa çözüm olacaktır.

Salatalık Sivilceye İyi Gelir Mi?

Sivilcelere iyi gelen salatalık ve salatalık maskesi tarifleri
Salatalık Sivilceye İyi Gelir Mi? Çeşitli cilt sorunlarının giderilmesinde salatalık dilimleri, suyu ve kabuğu kullanılmaktadır. Cildinizdeki sivilcelerin oluşturduğu tahrişi hafifleten salatalık, akne ve sivilcelerin dağılmasını da önlemektedir. Salatalık kullanarak hazırlayabileceğiniz sivilce maskesi tariflerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Siyah Nokta Temizleme Maskesi

Siyah nokta temizleme
Siyah Nokta Temizleme Maskeleri: Ciltte oluşan siyah noktalar kötü bir görünüm oluşturur ve aynı zamanda sivilce oluşumuna da zemin hazırlar. Sağlıklı bir cilt için yüzünüzde bulunan siyah noktaları gidermeli ve gözeneklerin küçülmesini sağlamalısınız.

Sivilce Patlatma

Sivilce nasıl patlatılır
Sivilce Patlatma: Sivilceleri patlatmak iyi bir tercih olmadığı gibi, cildinizde lekeler ve yaralar oluşmasına da sebep olabilmektedir. Sivilcenin içinde bulunan iltihap, sivilce patlatıldığında cildin diğer bölgelerine temas eder ve sivilcenin yayılmasına sebep olur. Sivilcenizi patlatmak zorunda olduğunuz durumlarda sizlere aktarmış olduğumuz bilgi ve önerilerden faydalanabilirsiniz.

Siyah Nokta

Siyah nokta temizliği
Siyah Nokta: Sık rastlanan cilt problemleri arasında bulunan siyah noktalar, cilt yüzeyinden temizlenmedikleri taktirde sivilce oluşumuna neden olabilmektedirler. Cilt tarafından üretilen yağ ve dışardan bulaşan kirler nedeniyle cilt gözenekleri tıkanır ve bu şekilde siyah noktalar oluşur.


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız