Cilt Bakımı Ve Güzellik

Cilt Sorunları

Cilt sorunları: Cilt üzerinde meydana gelen, sivilce, sivilce izleri, cilt lekeleri, güneş lekeleri ve derideki izlerin nedenleri, ile bu rahatsızlıklar için uygulanan doğal tedavi yöntemleri, maske ve kürler. Cilt sorunları için kozmetik kremler, jeller ve dermatolojik tedaviler.

Hint Yağı Saç Uzatır Mı ?

hint-yaginin-saclar-uzerinde-etkisi
Hint yağı ile saç uzatma konusu da bu yağın saç yapısı üzerinde yarattığı olumlu etkinin onlarca yıldır dilden dile yayılıyor olmasıdır. Bilimsel olarak içeriğinde mantar oluşmasını önleyici bileşenler, antibakteriyel bileşenler, Omega-9 yağ asidi, Omega-6 yağ asidi, E vitamini; bununla birlikte de daha pek çok çeşitteki vitamin ve mineralleri barındıran Hint yağı, Hint yağı saç çıkarır mı sorusunun özellikle kadınlar tarafından mercek altına alınmasını sağlamıştır.

En İyi Pişik Kremleri

en-iyi-pisik-kremleri
Tıp dünyasında ismi "amonyak dermatiti" olarak geçen pişik durumu; bebeklerde tam olarak amonyak sebebiyle ciltlerinin tahriş olmasından dolayı meydana gelmektedir

Kırmızı Sivilce İzleri Nasıl Geçer ?

kirmizi-sivilce-izleri-nasil-gecer
Kırmızı sivilce lekeleri, sivilcelerin ortadan kalkmasından sonra cilt üzerinde kalan ve estetik olarak görüntüyü negatif yönde etkileyen bir izdir. Genel olarak sivilcelerin sıkılmasından sonra ortaya çıkan bu durum, sivilce geçtikten sonra kendiliğinden kaybolabilmektedir.

Sırt ve Göğüste Çıkan Sivilce Çözüm

sirt-ve-goguste-cikan-sivilce-cozum
Sırtta çıkan sivilce ya da memede sivilce çıkması gibi sivilce türleri, yüz bölgesine nazaran daha uğraştırıcı ve çözüm yolunun daha etkili bir şekilde aranması gereken sivilce bölgeleridir. Özellikle sırt bölgesi bireyin tek başına müdahalesi için daha zorlandığı ve sivilcelerin durumunu daha zorlanarak takip edebildiği bir bölge olduğundan; aynı şekilde göğüsteki sivilcelerin de estetik olarak bir görüntü bozukluğu yarattığı için daha dikkatli olarak çözüm süreçleri aranması gerektiğinden bu bölgelerdeki sıkıntılar mümkün olduğunca doğal yollarla halledilmeye çalışılmalıdır.

Yüze ve Cilde İyi Gelen Bitkisel Yağlar

yuze-ve-cilde-iyi-gelen-bitkisel-yaglar
Her kadının belirli bir yaştan sonra ciltte meydana gelen olumsuz dış koşulların etkisiyle renk solmalarıyla savaştığı, sivilce ve siyah nokta problemleriyle savaştığı, ciltte sarkmalar ve kırışıklık problemleriyle uğraştığı bilinmektedir. Oysa ki hepsinin ortak isteği; lekesiz, parlak, canlı ve pürüzsüz bir yüz ve cilt yapısıdır. Bu tip istekleri gerçekleştirmek adına da çok eski dönemlerden beri alternatif tıpın bize sunduğu mucizevi etkiler yaratabilen bitkiler ve onlardan elde edilen bitkisel yağlar bulunmaktadır. Elde edilmek istenen gerçek güzellik durumunun en kolay ve en etkili şekilde bu tip ürünlerden elde edilebileceği aşikardır.

Sivilce Sıkmak Zararlı Mı ?

sivilce-sikmak-zararli-mi
Cilt üzerinde kabarıklık ve kızarıklık şeklinde ortaya çıkan, estetik olarak istenmeyen görüntüler yaratan bu sivilcelerden kurtulmak adına bireyler farklı yollara başvurabilmektedir. Bu konuyla alakalı özellikle kadınlar cilt üzerinde daha az hasar bırakacak sivilce sıkma yöntemlerini araştırmışlar, hatta sivilce sıkma aleti de satın alarak mümkün mertebe en kolay yoldan sivilcelerinden kurtulmaya çalışmışlardır.

Cildi Doğal Yolla Nemlendirme

cildi-dogal-yolla-nemlendirme
Cildi doğal nemlendirme işlemi için bireylere yardımcı olacak pek çok faydalı ve sade unsur, doğa tarafından bizlere bahşedilmiştir. Cildimizi hayatımız boyunca her daim pürüzsüz bir yapıda ve genç bir görüntüde tutabilmek için yerine getirmemiz gereken en büyük şart, her daim cilt yapımızı nemli bir şekilde tutabilmektir.

Cilt Lekeleri Tedavisi

cilt-lekeleri-tedavisi
Cilt yapısında, normal rengin dışında gözle görülür bölgesel renk koyulaşmalarına cilt lekesi adı verilmektedir. Cilt lekeleri hem erkeklerde hem de kadınlarda estetik açıdan sorun yaratabilen ve kısa sürede çözüm isteyen problemlerden olduğu gibi, aynı zamanda çoğu kez de bu görüntünün zihnen oluşturduğu rahatsızlıklar yüzünden de psikolojik olarak cilt lekelerinden ciddi anlamda etkilenmek sıklıkla görülen etkiler arasındadır.

Cilt Temizliği Nasıl Yapılır ?

cilt-temizligi-nasil-yapilir
Cildin üzerinde çevresel etkenlerle ve cilt tipiyle alakalı olarak biriken kirlerin, mikropların ve zararlı atıkların temizlenmesi işlemine cilt temizliği adı verilmektedir. Cilt nasıl temizlenir sorusu hakkında pek çok tarif ortaya çıkartılmış, üstelik evde hazırlanacak çok kolay ve etkili tariflerle de evde cilt temizliği nasıl yapılır sorusuna da oldukça çeşitli cevaplar bulunmuş olmaktadır.

Cilt ve Yüz Rengi Nasıl Açılır ?

cilt-ve-yuz-rengi-nasil-acilir
Cilt rengi açma konusunda piyasada mevcut olan profesyonel müdahale işlemleri ve cilt rengi açıcı kimyasal ürünler de yok değildir. Ancak her zaman için metabolik sağlığımızı korumak adına doğal yollara başvurmak ve bitkisel ürünler kullanmak en mantıklı tercihtir. Konuyla alakalı pek çok meyveden, sebzeden ve bitkiden faydalanılabilmektedir.

Sivilce Sorunları ve Tedavisi

sivilce-sorunlari-ve-tedavisi
Sivilcelerin cilt yapısında ortaya çıkması durumunun belli başlı nedenleri bulunmaktadır. En yaygın olarak görülen neden, ergenlik döneminde cilt yapısındaki yağlanma dengesinin yeniden yapılanması süreçlerinde ciltte sivilcelenme sorunlarının baş göstermesidir.

Göz Altı Morlukları Nasıl Onlenir

goz-alti-morluklari-neden-olur
Göz altı morlukları nasıl giderilir? Toplumda yakın tarihlerde bireyler arasında daha sık rastlanan bir problem haline gelen durumlardan bir tanesi göz altı morluklarıdır.

Sivilce Lekeleri Nasıl Önlenir ?

sivilce-lekeleri-nasil-gecer
Sivilce problemi, bireylerde genel olarak ergenlik döneminde ortaya çıksa da; bunun dışında ciddi anlamda yağlı bir cilde sahip olan her türlü bireyde ya da hormonsal olarak metabolizmasında bir takım düzensizlikler olan bireylerde de sıklıkla karşılaşına bir cilt problemi olmaktadır.

Arap Kızı Kremi

Arap kızı kremi özellikleri ,faydaları ve fiyatı
Arap kızı kremi nedir derseniz, cilt lekelerine karşı en etkili güzellik ürünlerinden biri diyebiliriz. Arap kızı kremi kullanan ünlüler dahil olmak üzere arap kızı kremi fiyatı ve tüm detaylar.

Suna Dumankaya Sivilce Maskesi

Sivilce maskesi
Suna Dumankaya Sivilce Maskesi tarifi ile uygulanan sivilce maskeleri yüzdeki yağ dengesini düzenleyerek doğal ve bitkisel yöntemlerle sivilcelerin azalmasına neden olur ve siyah nokta oluşumunun engeller.

Cilt Lekeleri için Karbonat Maskesi

Karbonat Maskesi
Karbonat Maskesi, cilt üzerindeki kirleri ve ölü hücreleri çözücü etkiye sahiptir. Cilt Lekeleri için Karbonat maskesi tarifleri ve uygulanışı ve faydaları ile zararları hakkında bilgiler.

Sivilce Lekeleri için Maske

Sivilce Lekeleri İçin Maskeler
Sivilce Lekeleri İçin Maske; Sivilce nedeniyle ciltte oluşan lekeler güzellik kusuru olarak algılanır ve çoğu zaman ağır makyaj teknikleri kullanılarak bu izler perdelenir. Sivilce lekesini gizlemek yerine sivilce lekelerini gideren çok özel maske tariflerimizden yararlanabilirsiniz.

Yüzdeki Lekeler İçin Maskeler

Yüzdeki lekelere çözüm
Yüzdeki Lekeler İçin Maskeler: Cilt lekeleri ve yüzdeki lekeler için maske tarifleri yardımıyla cilt renginizi dengeleyebilir ve lekelerinizden kurtulabilirsiniz. Bitkisel doğal malzemeler kullanılarak hazırlanan maskeler yardımıyla kolayca cilt bakımı uygulayabilirsiniz.


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız