Cilt Bakımı Ve Güzellik

Yüz Cilt Bakımı

Yüz bakımı ,Cilt bakımı Doğal yöntemlerle cildinize nasıl bakım yapabileceğinize dair her bilgiye bu kategoride ulaşabilirsiniz.

Ev Yapımı Bitkisel Cilt Bakımı Önerileri

ev-yapimi-bitkisel-cilt-bakimi-onerileri
Evde cilt bakımıyla uğraşırken hemen hemen her kadın ciltleri için en katkısız, en doğal ve en faydalı ürünlerden kürler hazırlamaya özen göstermektedirler. Cilt maskelerinde kullanılan malzemeler doğal bitkilerden ve doğal bitkisel yağlardan seçilmekte, bu seçimler yapılırken de cildin yapısı ve öncelikli istekleri göz önünde bulundurulmaktadır.

En İyi Kimyasal Peelingler

en-iyi-kimyasal-peelingler
Cilt tabakasına uygulanan bir takım asit içerikleri sayesinde, cildin kontrol altına alınarak soyulma işlemine tabi tutulması ve bir takım uyaranlarla uyarılması işlemi kimyasal peelingtir. Kimyasal peeling yaptıranların yorumları genel bağlamda hep olumlu sonuçlara yönelik olmaktadır. Kimyasal peeling yaptıranların bu yöndeki amaçları ciltlerindeki ölü halde bulunan cilt tabakasını ortadan kaldırıp hücre yenilenmesinin sağlanmasının yanında bir de ciltteki kan dolaşımının olması gereken seviyeye gelmesini sağlamaktadır.

Aloe Vera ile Cilt ve Saç Maskesi

aloe-vera-ile-cilt-ve-sac-maskesi
Halk arasındaki ismi "sarısabır" olan aloe vera bitkisi, kendi içerisinde pek çok türe sahiptir. Şifalı bir bitki olan aloe veranın bulunan bu pek çok türünün içerisinde insan sağlığına iyi gelen türleri ise sayılıdır. Çok uzun yüzyıllardır farklı amaçlar için fayda sağlaması adına kullanılan aloe vera, çok farklı coğrafyalarda çok farklı kültürlerin içerisinde alternatif tıp alanında sıklıkla kullanılmaya devam etmektedir. Günümüz koşullarında ise aloe vera ile saç bakımı, aloe vera ile zayıflama, aloe vera ile cilt beyazlatma ya da aloe vera ile cilt maskesi yapımı sık sık gündeme gelmektedir.

Evde Yüz Kremi Nasıl Yapılır ?

evde-yuz-kremi-nasil-yapilir
Evde yüz için nemlendirici krem yapımında, elimizin altında çoğu zaman yer alan basit ve kolay ulaşılabilir malzemelerden yararlanmak hem piyasada bulunan kimyasal katkılı kozmetik nemlendiricilerden çok daha faydalı bir ürün elde etmek adına hem de evde yüz kremi yapımı yöntemlerini öğrendikten sonra evde el kremi nasıl yapılır ya da evde botoks kremi nasıl yapılır gibi daha uğraş gerektirici ürünlerin yapımını araştırma durumumuz ortaya çıkmaktadır

Makyajsız Güzellik Sırları

makyajsiz-guzellik-sirlari
Kadınların kendilerini güzel hissetmeleri ve estetik olarak da güzel bir görünüme sahip olmaları sadece makyaj yapmaya bağlı değildir. Normal şartlarda zaten hiç bir kadın güzelliğini sadece makyajlı haline bağlamamalıdır. Makyajsız güzellik de her kadın için mümkün olabilen bir durumdur. Bunun için sadece makyajsız nasıl güzel olabilirim sorusunun cevabını doğru olarak bulabilmek ve makyajsız güzel olmanın yollarını eksiksiz uygulamak yeterli olacaktır.

Yüz Güzelliği İçin Sırlar

yuz-guzelligi-icin-sirlar
Yüz güzelliği için denenecek pek çok doğal maske, bir çok güzellik merkezlerinde uygulanacak tıbbi uygulamalar (ışıltı verdirme, gerdirme, toparlama vb.) ve Müslümanlık inancı içerisinde yüz güzelliği için okunacak dualar, yüz güzelliği için sureler ve yüz güzelliği için zikir çekme durumları da gözümüze çarpmaktadır. Vücudumuzda her bölgenin bakımının gayet önemli olmasına karşın, yüz bölgesinin bakımı diğer tüm bölgelerin bakımının daha ön planda tutulmasını sağlamaktadır. Yani her ne kadar bakımlı ayaklara, bakımlı saçlara ya da bakımlı ellere sahip olsak da; dışarıdan bakıldığında yağlı, kızarıklık ve lekelere sahip veya sivilceli bir cilde sahip olmamız estetik açıdan bizi direkt olarak eksi noktalara çekecektir.

Cilt Lekeleri İçin Bitkisel Çözümler

cilt-lekeleri-icin-bitkisel-cozumler
Genç erkeklerde de genç kadınlarda da genç yaşlarda görülen siyah nokta, sivilce, cilt lekelenmeleri vb. sorunlar 30'lu yaşlardan sonra yerini bazen kuru cilt problemine, bazen yağlı cilt problemine bazen de yavaş yavaş ince çizgilerin oluşması problemine bırakmaktadır. Hatta 40'lı ya da 50'li yaşları da geçtikten sonra bu problemlerden daha da önemlisi kırışıklık problemleri baş göstermektedir.

Cilt ve Yüz Rengi Nasıl Açılır ?

cilt-ve-yuz-rengi-nasil-acilir
Cilt rengi açma konusunda piyasada mevcut olan profesyonel müdahale işlemleri ve cilt rengi açıcı kimyasal ürünler de yok değildir. Ancak her zaman için metabolik sağlığımızı korumak adına doğal yollara başvurmak ve bitkisel ürünler kullanmak en mantıklı tercihtir. Konuyla alakalı pek çok meyveden, sebzeden ve bitkiden faydalanılabilmektedir.

Maden Suyunun Cilde Faydaları

Maden suyunun cilde faydaları .
Maden Suyunun Faydaları Cilt üzerinde de oldukça yüksektir. Cilt için gereken minerallari sağlarken, maden suyu cilt temizleme konusunda da doğal tonik olarak görev yapabilmektedir.

Elma Sirkesinin Faydaları

elma sirkesinin faydaları
Elma Sirkesinin Faydaları arasında cilt üzerindeki sivilce ve siyah noktaların giderilmesi öne çıkıyor. Elma sirkesi, Mat ve kuru saçlara parlaklık kazandırıyor.

Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır

Salatalık Maskesi
Salatalık Maskesi tarifleri ile salatalığın cilt üzerindeki doğal nemlendirme, kırışıkları giderme ve yağ dengesini düzenleme gibi faydalarını yaşayabilirsiniz. Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır ve tüm detaylar konumuzda.

Contractubex Krem

Contractubex Krem Fiyatı
Contractubex, ciltteki sivilce izleri ile ameliyat izleri ve yaraların lekelerinin geçirilmesinde doktorlar tarafından kullanılması tavsiye edilen jel krem üründür. Contractubex fiyatı ebatlarına göre değişmektedir.

Yüze uygulanacak buhar banyosu yöntemleri

buhar-banyosu-nasil-yapilir-ve-faydalari
Yüzünüze uygulayacağınız buhar banyosu ile cildinizi dinlendirerek ve arındırarak istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağının cilde faydaları ve kullanımı

hindistan cevizi yağı faydaları
Hindistan cevizi yağının faydaları saymakla bitmemektedir. Günümüzde bu kadar yaygın olan ve kullanım alanı bu kadar geniş olan hindistan cevizi yağını düzenli kullandığınız taktirde bir çok şikayetinizin ortadan kalktığını göreceksinizdir.

Derin gözenekler için doğal yöntemler nelerdir?

Derin-gözenekler-için-doğal-yöntemler
Genetik ve çevresel faktörlerden ötürü oluşan derin cilt gözeneklerinin tedavisi doğal yöntemlerle mümkündür

Cilt Temizleme Fırçaları Nasıl Kullanılmalı ?

cilt-temizleme-fırçaları
Cilt temizliğinde daha etkili bir sonuç elde edebilmek için kullanılan cilt temizleme fırçalarını sizler için inceledik.

Hassas Cilt Bakımı

Hassas cilt bakımı
Hassas cilt bakımı oldukça zahmetli bir iştir. Cilt bir anda kızarabilir ve alerjik reaksiyonlar gösterebilir. Hassas cilt bakımında yanaklarda kılcal damar oluşumlarına da rastlanmaktadır bu durum hassas cilt yapısındaki kişilerde daha çok görüldüğü için uygulanacak yöntemlerde hassas cilde uygun olmalıdır. Hassas cilt bakımı nasıl yapılmalı, Hangi maddeler hassas cilde iyi gelir ve ayrıca hassas cilt için maske tariflerini sizler için hazırladık;

Yüz Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

Yüz bakımı nasıl yapılır?
Yüz Bakımı Evde Nasıl Yapılır? Yüz bakımı cilt için çok önemlidir ve aksatılmaması gerekir. Kozmetik marketlerinde bakım için satılan ürünlere fahiş fiyatlar harcamanıza gerek olmadan cildinize evde bakım yapabilirsiniz. Yüz bakımı evde nasıl yapılır? Ciltnet olarak tüm ayrıntıları ile sizler için yazdık.


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız