Cilt Bakımı Ve Güzellik

Peeling Tarifleri

En etkili peeling tarifleri ; Yağlı ciltler , kuru ve normal ciltler için uygulayabileceğiniz En iyi peeling tarifleri. Ayrıca Bu kategori içerisinde Vücut, El, ayak ve dudak peelingi tariflerini de bulabilirsiniz.

En İyi Kimyasal Peelingler

en-iyi-kimyasal-peelingler
Kimyasal peeling nedir? Cilt tabakasına uygulanan bir takım asit içerikleri sayesinde, cildin kontrol altına alınarak soyulma işlemine tabi tutulması ve bir takım uyaranlarla uyarılması işlemi kimyasal peelingtir. Kimyasal peeling yaptıranların bu yöndeki amaçları ciltlerindeki ölü halde bulunan cilt tabakasını ortadan […]

Peeling Tarifleri

Evde peeling yapmak
Peeling maskeleri, cilt üzerindeki ölü hücrelerin atılmasını sağlıyor. Peeling Maskesi Nasıl yapılır merak ediyorsanız peeling maskesi tarifleri konumuzu mutlaka okumalısınız.

Cilt Lekeleri İçin Peeling

Cilt lekeleri ve ölü hücreler için peeling tarifi
Cilt Lekeleri İçin Peeling: Cildinizdeki lekeleri ve ölü hücreleri temizlemenizi sağlayacak peeling tarifleri, doğal malzemelerle kolayca uygulanabilmektedir. Cilt gözeneklerinin kir, toz ve yağ nedeniyle tıkanması sebebiyle cilt lekeleri oluşabilmektedir. Tıkanan gözenekler önce siyah nokta, ardından da sivilce oluşumuna zemin hazırlamaktadır.

Suna Dumankayadan Peeling Tarifleri

Siyah noktalar, ölü deriler ve sivilceler için peeling tarifleri
Suna Dumankaya Peeling Tarifleri: Güzellik uzmanı Suna Dumankaya tarafından verilen doğal maske tarifleri, bir çok cilt sorununa çare olmakta ve hayatımızı kolaylaştırmakta. Suna Dumankaya tarafından verilen doğal peeling tarifleri ile cildinizdeki kir ve yağdan kurtularak ipeksi bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Doğal Peeling Tarifleri

Yağlı ciltlere uygun doğal peeling tarifleri
Yağlı Ciltler İçin Doğal Peeling: Yağlı cilt yapısına sahip kişiler, ciltlerinin parlamasından şikayet edebilirler. Cilt yağlanması sorununu gidermek için bitkisel maskelerden faydalanabilirsiniz. Yağlı ciltler için peeling tarifleri, cildinizdeki yağ dengesini korumanızda yardımcı olacaktır.

Kuru Ciltler İçin Peeling Tarifleri

Kuru Cilt İçin Peeling: Cildinizdeki ölü deriden kurtulmak için peeling yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Cildin kendisini yenilemesi için peeling her cilt yapısına uygulanabilmektedir. Kuru ciltlere peeling nasıl yapılır ve dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bu yazımızda ele alıyoruz. Kuru bir cilt yapısına sahipseniz, nasıl peeling yapmanız gerektiğini sizlere aktarıyoruz.

Vücüt ve Yüz İçin Tuzlu Peeling Tariflerimiz

Vücut ve yüz için Tuz peelingi tarifi...
Ciltteki ölü derinin temizlenmesini sağlayan peeling yöntemleri, gözeneklerin açılması ve lekelerin giderilmesi gibi etkiler göstermektedir. Ciltte ipeksi ve yumuşak bir etki bırakan tuz peelingi sayesinde hücreler aktif olarak çalışmaya başlar. Pürüzsüz, canlı ve duru bir cilt için tuz kullanarak yapılan […]

Uygulanabilecek En Basit 4 Yüz Peeling Tarifi

Cilt tipine göre yüz peelingi
Yüz Peelingi Tarifleri: Cildi temizleyen ve lekeleri gideren bir uygulama olan peeling işlemi, evde basit malzemeler kullanılarak da gerçekleştirilebiliyor. Cildinizde biriken ölü hücreler ve kirler zamanla gözenekleri tıkar ve siyah nokta gibi cilt problemleri oluşmasına sebep olur. Cildinizi temizlemek için doğal peeling tariflerinden yararlanabilirsiniz.

Mısır Unu Peelingi

Mısır unu peelingi
Mısır Unu Peelingi: Mısır unu kullanarak hazırlayacağınız peeling, cildiniz için ideal bir temizleyici ve arındırıcı görevi üstlenecektir. Cildinizde siyah noktaları temizleme sırasında oluşan lekeler, bu peeling yöntemi sayesinde giderilebilir.

Limonlu Peeling Tarifi

Cilt rengini açan limon peelingi
Limonlu Peeling Tarifi: Limonlu Peeling, limonun faydalarından yararlanmak için cilde uygulanan peeling yöntemidir. Limon büyük bir C vitamin deposudur, limon sayesinde bir çok hastalık tedavi edilebildiği gibi limon tüketmek hastalıklara karşıda koruma sağlar. Ayrıca limon cilt ve vücut bakımı için, el , ayak ve tırnak bakımı içinde bir çok tarifte kullanılır.

Türk Kahvesi Peelingi

Türk kahvesi peelingi
Türk Kahvesi Peelingi: Geniş gözenek ve yağlı ciltlerde daha sık görülen siyah nokta sorunu bazen bakım yaptıkça çoğalır. Sıktıkça daha çok çıkan siyah noktalar bir zaman sonra sivilceye dönüşür ve dönüşü olmayan cilt sorunları meydana getirir. Türk kahvesi peelingi tarifleri ile bu sorunu çok çabuk çözebilir pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Peeling Kremleri Ve Kullanımları

Peeling kremleri
Peeling cildi ölü deri tabakasından arındırır ve cildin mat ve cansız görünmesine engel olur. Peeling cilde belli aralıklarla uygulanır. Hem vücut için hem de yüz için uygulanan peeling çeşitleri vardır. Peeling uygulaması sonrasında daha pürüzsüz ve daha yumuşak bir tene sahip olursunuz. Tercih ettiğiniz peeling kremi nasıl uygulanır bunu bilmenizde yarar var ;

Kimyasal Peeling Sonrası Neler Yapılmalı ?

Kimyasal peeling
Peeling işleminin cilde yeni bir form kazandırmak olduğunu herkes az çok bilir. Fakat kimyasal peeling biraz daha farklıdır. Farklı olan yönü; uzmanlar tarafından yapılması ve daha detaylı olmasıdır.

El peelingi Nasıl Yapılır

Peeling
El peelingi ; Eller zaman içinde yıpranırlar. Dışarıda veya evde iken en çok ellerimiz yıpranır. Su, sabun ve mikroplar ellerimizle bir şekilde ilişki içerisindedir. Eller bu kadar yoğun kullanıma karşı zamanla yıpranırlar ellerin sağlığı ve güzel görüntüsünü korumak için düzenli bakım yapılması önerilir. Özellikle el peelingi nasıl yapılır bilmeyenler aşağıda verdiğimiz el peelingi tariflerinden yararlanabilirler.


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız