Cilt Bakımı Ve Güzellik

Kuru Cilt Bakımı

Kuru cilt bakımı ; Kuru cilt için doğal ve bitkisel bakım kürleri ile Kurucilt için maske tarifleri, Kuru ciltler için doğal bakım

Hassas Cilt Bakımı

Hassas cilt bakımı
Hassas cilt bakımı oldukça zahmetli bir iştir. Cilt bir anda kızarabilir ve alerjik reaksiyonlar gösterebilir. Hassas cilt bakımında yanaklarda kılcal damar oluşumlarına da rastlanmaktadır bu durum hassas cilt yapısındaki kişilerde daha çok görüldüğü için uygulanacak yöntemlerde hassas cilde uygun olmalıdır. Hassas cilt bakımı nasıl yapılmalı, Hangi maddeler hassas cilde iyi gelir ve ayrıca hassas cilt için maske tariflerini sizler için hazırladık;

Karma Cilt Bakımı

Cilt bakımı
Karma Cilt Bakımı: En zorlu cilt tiplerinden biri olan karma ciltler, diğer cilt tiplerine oranla daha fazla bakım gerektirir. Cildin burun, çene ve alın bölgesinin yağlı, diğer bölgelerinin ise kuru olması karma cilde sahip olduğunuzu gösterir. Karma ciltler için bakım yapmanızı kolaylaştıracak öneriler ve doğal maske tarifleri ile cildinizdeki sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

Nemlendirici Maske Tarifleri

Nemlendirici Maske Tarifi: Cildin kaybetmiş olduğu nemi geri kazandırmak için doğal maske tariflerinden faydalanabilrsiniz. Kuruyan cilt sağlığını kaybeder ve dökülme, soyulma gibi sorunlar meydana gelir. Nemlendirici bakımlar sayesinde bu tür cilt sorunlarının üstesinden gelebilirsiniz. Cildinizi korumak için uygulayabileceğiniz bitkisel nemlendirici maske tarifleri.

Kuru Cilt Maskeleri

Kuru ciltlere uygun maske tarifleri
Kuru Cilt Maskeleri: Kuru ciltler sürekli bakım isteyen hassas ciltlerdir. Kuru cilt yapısına sahip bayanlar ciltlerinde kabuklanma ve kaşınma oluşmaması için 7/24 nemlendirici krem uygulamalılar. Aşağıda tarifini verdiğimiz kuru cilt maskelerini uygulayarak cildinizin nem dengesini sağlayabilir hassas olan cildinizi daha dayanıklı hale getirebilirsiniz.

Patates Maskesi

Patates maskesi nasıl yapılır, Faydaları nelerdir
Patates Maskesi Tarifleri: Kuru ve yağlı ciltler için kullanılabilen patates maskeleri cildinizin nemini koruması ve çatlakların giderilmesi için faydalıdır. Daha genç bir görünüme sahip olmanızı sağlayacak olan patates maskeleri, cildin yağ oranını dengeleyerek sivilce ve siyah nokta oluşumlarının önüne geçer.

Cilt Kuruluğu Nasıl Giderilir

Cilt kuruluğu nedenleri ve Cilt kuruluğu nasıl giderilir
Cilt Kuruluğu: Daha çok yaz aylarında sorun haline gelen cilt kuruluğu, cildin nemini kaybetmesi sonucu oluşmaktadır. Cilt kuruluğu nedenleri ve kurtulma yöntemlerini aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz. Cilt kuruluğu hakkında bilgi edinmek, cilt kuruluğunu gidermek için atacağınız en büyük adım olacaktır. Nemlendirici uygulamalar ile kuru cilt bakımı hakkında neler yapabileceğinizi öğreneceksiniz.

Kuru Ciltler İçin Krem Yapımı

Kuru ciltler için krem yapımı
Kuru Ciltler İçin Krem Yapımı: Kuru cilt yapısına bakım uygulanmadığı durumlarda cilt kırışması ve diğer sorunlar daha erken yaşlarda oluşabilir. Bu nedenle cildinize uygun kaliteli cilt bakım ürünleri kullanmalı yada doğal bakım maskelerini uygulamalısınız. Doğal cilt bakım maskeleri kimyasal maddelerden uzak ve daha uygun fiyata elde edilmektedir.

Tahriş Olan Cilde Ne İyi Gelir

cilt tahrişi
Tahriş Olan Cilde Ne İyi Gelir: Cildinizin tahriş olması durumunda kimyasal içeren kozmetik ürünler kullanmak yerine evde bitkisel ürünlerle hazırlayabileceğiniz doğal maskelerden yararlanabilirsiniz. Doğal maskeler tahriş olan cildinizi besleyecek ve tahrişi kısa zaman içinde giderecektir. Cildinize uygulayacağınız maskenin içeriğinde kullanılan bitkiler ve diğer malzemelere karşı alerjiniz olmaması durumunda bu maskelerin herhangi bir yan etkisi bulunmayacaktır.

Kuru Ciltler için Nemlendirici Kremler

Kuru ciltler için Sebamed Visio
Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Kremler: Kuru cilt yapısına sahip kişiler cildin erken yaşlanmasını engellemek için nemlendirici kremlerle cildini dengelemelidir. Dış etkenlerden ve kozmetik ürünlerden daha kolay etkilenen kuru cilt yapısı için doğal nemlendiriciler kullanmak gereklidir.

Kuru Ciltler İçin Kil Maskesi

Kuru ciltler için
Kuru Ciltler İçin Kil Maskesi: Kuru cilt yapısına uygun olan kırmızı kil ile cilt bakımı maskelerinizi çeşitlendirebilirsiniz. Cildi temizlemek ve ölü hücrelerden arındırmak için kullanılan kil maskeleri, kuru ciltler için sakıncalı olabilmektedir. Kırmızı kil ise kuru cilt yapısına zarar vermeden cilt bakımı uygulamanıza olanak sağlar.

Kuru Ciltler için Ne Yapımalı?

Kuru Ciltler için ne yapmalı
Kuru Ciltler İçin Ne Yapılmalı: Kurumuş ciltlerin nem ihtiyacını karşılamak için çeşitli bitkisel doğal maskeler bulunmaktadır. Cildi nemlendirmek ve gerekli vitaminleri sağlamak adına cilt bakım maskelerini düzenli olarak uygulamalısınız.

Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer

Cilt kuruluğu nasıl geçer , Cilt kuruluğunu gidermek için tavsiyeler
Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer: Cildin nem kaybetmesi ile birlikte görülen cilt kuruluğu, çeşitli cilt sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Kurumuş ciltlere bakım uygulanmaması halinde cilt sorunları daha kötü boyutlara ulaşabilmektedir. Cilt bakımı için kaliteli ürünleri kullanmak bu noktada önem taşımaktadır.

Cilt Tipimizi Nasıl Anlarız

Cilt tipini anlama
Cilt Tipi Nasıl Anlaşılır: Cildimizin dış kısmı sebum adı verilen madde ve suyla kaplıdır. Sebum maddesinin yoğunluk oranı cilt tipinizi ortaya çıkaracaktır. Parmaklarınızla cildinize dokunduğunuzda hissettiğiniz, cildinizin durumunu göstermektedir. Ciltte sebum oranının yüksek olması durumunda cildiniz yağlı, çok az olması durumunda ise cildiniz kuru olacaktır.

Kuru Cilt Temizliği

Kuru cilt temizliği
Kuru Cilt Temizliği: Kuru ciltlerin temizliğinde cildin temizlenmesi ve nemini koruması sağlanmalıdır. Cildi kurutarak yıpratan cilt bakımı ürünleri kullanılmamalı, mümkün olduğu kadar doğal tarifler ile cildin ihtiyacı olan vitaminler ve nem yerine koyulmaya çalışılmalıdır.

Yaş Maya Maskeleri

Yaş maya ile hazırlanan cilt maskeleri
Yaş Maya Maskeleri: Yaş maya maskesi tarifleri özellikle yağlı, sivilceli ve lekeli ciltlerde etkilidir. Kuru ve karma ciltlerinde rahatlıkla uygulayabileceği yaş maya maskelerini cilt.net olarak araştırıp yazdık. Sizde size uygun olanı uygulayıp cilt sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Cilt Kuruluğuna Ne iyi Gelir

Cilt kuruluğu tedavisi
Cilt Kuruluğu : Cilt yapısı ve dış etkenlerden kaynaklı cildimiz hemen olumsuz yönde etkilenir. Cilt kurur, pullanarak dökülmeler başlar ve kızarır bunların olmasını istemiyorsanız işte size cilt.net olarak hazırladığımız cilt kuruluğuna çözüm önerileri.

Gül Suyu ile Yüz Temizleme

Gül suyu ile cilt temizliği
Gül Suyu ile Yüz Temizleme: Cilt temizliği ve sivilceler için gül suyu nasıl kullanılır? Gül suyu ile hazırlanan doğal yüz temizleme maskeleri. Akne, sivilce, yara gibi izleri ortadan kaldıran daha berrak ve güzel bir görünüme sahip olmanızı sağlayan Gül suyu ile yüz temizleme tarifleri. Bu tarifler her cilt tipi için farklı karışımlarla yapılarak en etkili şekilde kullanılabilir.

Suna Dumankaya Kuru Ciltler İçin Maske

Kuru ciltler için maskeler
Suna Dumankaya’nın kuru ciltler için önerdiği maskeler cildin pullanmasını engelleyerek yoğun bir şekilde nem kazandırır. Suna Dumankaya’nın kuru ciltler için önerdiği maskelerin yapılışları aşağıdaki gibidir.


1/212
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız