Cilt Bakımı Ve Güzellik

Cilt Bakımı , Krem Losyon

Doğal malzemelerle hazırlanan cilt bakım ürünleri, losyon ve kremler ile Kozmetik cilt bakım ürünleri, cilt temizleyicileri, en iyi krem markaları, losyon markaları ve Kozmetik ürünlerin fiyatları…

Kayısı Çekirdeği Yağı Cilde Faydaları

kayısı çekirdeği
Kayısı çekirdeği yağı cilt üzerine sürüldüğünde; hem cilt lekelerini ortadan kaldırma konusunda, hem ciltteki çeşitli kırışıklıkları yok etme konusunda hem de cilt üzerinde yaşlanmanın etkisiyle oluşan sorunları giderme konusunda ciddi faydalar sağlamaktadır.

Beyazlatıcı Cilt Maskesi

beyazlatici-cilt-maskesi
    Yüzü beyazlatmak için ne yapmalı?   Her kadın ve her erkek, kuşkusuz ki kusursuz bir görünümün meydana gelmesindeki etkenlerden biri olan cilt sağlığına sahip olmayı istemektedirler. Bu istek bazı durumlarda ya güneşin altında fazla vakit geçirmekten, bazı durumlarda […]

BB Krem Nedir ? Fiyatları

bb-krem-nedir-fiyatlari
Açılım olarak "Beauty Balm" (güzellik kremi anlamına gelmektedir) ya da "Blemish Balm" (kusur kapatıcı krem anlamına gelmektedir) olarak geçen BB krem;Cilde sürüldüğünde hem kusurları kusursuzca kapatır hem de gayet doğal bir görünüme kavuşulmasını sağlar. Ayrıca ciltte nemlendirici özellikleri ve koruyucu özellikleriyle ihtiyaç duyulan durumda ciltte iyileşmesi gereken bölgelerin iyileşmesine katkıda bulunmaktadır.

En İyi Çatlak Kremleri Hangileridir ?

en-iyi-catlak-kremleri-hangileridir
Kadınların özellikle hamilelik sürecinde karşı karşıya kaldıkları, uzun süreli tedaviler gerektiren durumlardan biri kuşkusuz ki deri çatlaklarıdır. Hem estetik açıdan kötü bir görüntü yaratan, hem de oluştuktan sonra çok uzun ve özveri isteyen bu çatlakların; en azından geçirilmese bile görüntüsünün azaltılabilmesi adına piyasada bir kaç markanın bu konu için özel olarak ürettiği çatlak giderici krem bulunmaktadır.

Saç Rengi Nasıl Açılır ?

sac-rengi-nasil-acilir
kadınların çoğu saçı doğal yöntemlerle açma yöntemlerine yönelmiş ve saç rengi tonlarının doğal saç rengi açma işlemleriyle daha kolay, daha ucuz ve daha sağlıklı bir şekilde farklı saç renklerine ulaşma imkanı yakalamışlardır. Saç rengini açmak için kullanılan doğal yöntemlerde akıllarda bulundurulması gereken ilk kural; bu tip kolay saç açma işlemlerinde saça sürülen bitkisel ürünlerin kimyasal ürünler gibi hemen etkisini göstermeyeceğidir. Çünkü adı üzerinde olan doğal malzemeler bu tip işlemlerin çabuklaştırılmasını sağlayan kimyasalları içeriklerinde barındırmamaktadır.

Yılan Yağı Sakal Çıkarır Mı ?

sinek-yagi-sakal-cikarir-mi
Az sakalı olan, sakal dökülmesi yaşayan veya yeteri miktarda sakalı çıkmayan erkeklerin demoralize oldukları durumlarda faydalandıkları başlıca doğal ürün yılan yağı olmaktadır. Yılan yağının haricinde denenen her gün sakal traşı olma durumu hem cildi tahriş ederken hem de yılan yağının sağladığı faydalı etkiyi cilde verememektedir.

Aloe Vera Faydaları

aloe-vera-faydalari
Köken olarak Afrika'dan geldiği bilinen aloe veranın, bitki familyası olarak da zambakgiller familyasına aittir. Ancak buna rağmen dış görüntü açısından kaktüse benzeyen bir görüntüsü bulunmaktadır.İçeriğinde pek çok mineral, vitamin, enzim ve aminoasit bulunan aloe vera bitkisi özellikle uzun yıllardan beri alternatif tıp tedavisinde sıklıkla tercih edilen bir ürün niteliğinde olmaktadır.

Kaş Bakımı

kas-bakimi
Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin gerek saç bakımına, gerek cilt bakımına gerekse dudak bakımına verdikleri önem gibi kaş bakımına da son derece özen gösterdikleri görülmektedir. Daha eski çağlarda daha çok kadınların özen gösterdikleri kaş bakımı durumu artık erkekler için kaş bakımı durumunun da gayet özen gösterilen bir durum olmasıyla birlikte doğal olarak her iki tarafın da süreklilik göstererek bakım yaptıkları bir durumu ortaya çıkarmıştır.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Maskeler

saglikli-bir-cilt-icin-maskeler
Sağlıklı bir cilt için üretilmiş çok sayıda lekesiz bir cilt için maskeler, pürüzsüz bir cilt için maskeler, ışıltılı bir cilt için maskeler ve parlak bir cilt için maskeler bulunmaktadır. Tüm bu maskeler cildin sağlıklı bir görüntüye ve yapıya kavuşması için üretilmiş malzemelerdir.

Ozon Yağının Kullanım Şekli

ozon-yaginin-kullanim-sekli
Çok uzun yıllardır kullanılan alternatif tıp biliminin son derece faydalı ve pek çok sağlık probleminin doğal tedavisinde kullanılan yağlardan biri ozon yağıdır. İlk kez 1881 yılındayken doğal bir arındırıcı ve dezenfekte ürünü olarak kullanılan ozon yağı, seneler sonra 1950'de Amerika Birleşik Devletleri'nde sıvı yağla karıştırılarak ayrı bir form olarak satışa çıkartılmıştır

İstenmeyen Tüyler Limon Tuz Karışımı

istenmeyen-tuyler-limon-tuz-karisimi
Tüyler için limon tuz karışımı vücuda uygulanırken, kullanıcılara özellikle tüylerin kökünden alınma işleminden sonra kullanılması tavsiye edilen bir yöntemdir. Bunun nedeni ağda gibi işlemlerden sonra kıl köklerinin tamamen açık vaziyette bulunması ve limon tuz karışımı tüy köklerine tamamen nüfuz edecek imkanı bulabilmesindendir.

Neutrogena CC Krem

neutrogena-cc-krem
Piyasaya sürülen CC kremlerin en bilinenleri arasında olan Neutrogena CC Krem, aslında hem nemlendirici faktörlerini hem de cilde kapatıcılık sağlayan fondötenlik faktörlerini bir arada barındıran bir üründür. Normal fondötenlerden başlıca farkı, cilt kusurlarını örtmeye verilen önem kadar bu ürünün içerisine cildi nemlendirecek özellikteki içeriklerin de eklenmesine sıklıkla özen gösterilmiştir.

En İyi Kimyasal Peelingler

en-iyi-kimyasal-peelingler
Cilt tabakasına uygulanan bir takım asit içerikleri sayesinde, cildin kontrol altına alınarak soyulma işlemine tabi tutulması ve bir takım uyaranlarla uyarılması işlemi kimyasal peelingtir. Kimyasal peeling yaptıranların yorumları genel bağlamda hep olumlu sonuçlara yönelik olmaktadır. Kimyasal peeling yaptıranların bu yöndeki amaçları ciltlerindeki ölü halde bulunan cilt tabakasını ortadan kaldırıp hücre yenilenmesinin sağlanmasının yanında bir de ciltteki kan dolaşımının olması gereken seviyeye gelmesini sağlamaktadır.

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

siyah-noktalardan-kurtulmanin-yollari
Ciltte siyah ve estetik olarak kötü görüntüler yaratan lekelenmelerden kurtulmak adına hem kadınlar hem de erkekler belli başlı çözüm yollarını araştırmaktadırlar. Bu nedenle sıklıkla siyah noktalara kesin çözüm yolları ve siyah noktalardan kurtulmanın doğal yollarını inceleme altına alıp siyah nokta nasıl temizlenir detaylarıyla öğrenmektedirler.

Multi Masking Nedir ?

multi-masking-nedir
Multi masking cilt bakımı ile cilt üzerinde sadece tek bir maske uygulaması değil, çoklu maske uygulamaları yapılır. Bu çoklu uygulamaların amacı da birden çok ihtiyacı aynı anda karşılayabilmektir.

Yulafın Cilde Faydaları

yulafin-cilde-faydalari
Yulaf ununun cilde faydaları gündeme getirildiğinde öncelikli olarak cilt üzerindeki sivilceleri ve akne izlerini giderebilmesinden bahsedilmektedir. Aynı zamanda yulaf ezmesi cilt lekeleri üzerinde de etkili olduğundan pek çok yulaf çeşidinin cilt üzerinde kurtarıcı etkiye sahip olması gözlerden kaçmamaktadır.

Hint Yağının Cilde Faydası

hint-yaginin-cilde-faydasi
İçeriğinde bol miktarda E vitamini, doymamış yağ, mineral ve protein bulunan Hint yağı Hindistan ve Afrika gibi coğrafyalarda oldukça sıklıkla kullanılan bir alternatif tıp ürünüdür. Bitkinin kendisinin iltihap yok edici etkisinin bulunması ve anti bakteriyel özelliğinin bulunması sebebiyle bahsedilen bölgeler dışında günümüzde de pek çok coğrafyada sıklıkla kullanılan bir ürün haline gelmiştir.

Yüz Temizleme Fırçası Nasıl Kullanılır ?

yuz-temizleme-fircasi-nasil-kullanilir
Bahsedilen bu yüz temizleme aleti adı altında en yaygın olarak kullanılanlar yüz temizleme fırçasıdır. Yüz temizleme fırçası kullananlar, bu kullanımlarının amacını cilt lekelerini ortadan kaldırmak, cilt yapılarındaki ölmüş halde bulunan ölü hücre tabakalarını yok etmek ve daha yumuşak bir yapıda cilde sahip olmak olarak belirtmektedirler.


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız