Cilt Bakımı Ve Güzellik

Doğal & Kozmetik Ürünler

Doğal malzemelerle hazırlanan cilt bakım ürünleri, losyon ve kremler ile Kozmetik cilt bakım ürünleri, cilt temizleyicileri, en iyi krem markaları, losyon markaları ve Kozmetik ürünlerin fiyatları…

Aloe Vera Faydaları

aloe-vera-faydalari
Köken olarak Afrika'dan geldiği bilinen aloe veranın, bitki familyası olarak da zambakgiller familyasına aittir. Ancak buna rağmen dış görüntü açısından kaktüse benzeyen bir görüntüsü bulunmaktadır.İçeriğinde pek çok mineral, vitamin, enzim ve aminoasit bulunan aloe vera bitkisi özellikle uzun yıllardan beri alternatif tıp tedavisinde sıklıkla tercih edilen bir ürün niteliğinde olmaktadır.

Kaş Bakımı

kas-bakimi
Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin gerek saç bakımına, gerek cilt bakımına gerekse dudak bakımına verdikleri önem gibi kaş bakımına da son derece özen gösterdikleri görülmektedir. Daha eski çağlarda daha çok kadınların özen gösterdikleri kaş bakımı durumu artık erkekler için kaş bakımı durumunun da gayet özen gösterilen bir durum olmasıyla birlikte doğal olarak her iki tarafın da süreklilik göstererek bakım yaptıkları bir durumu ortaya çıkarmıştır.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Maskeler

saglikli-bir-cilt-icin-maskeler
Sağlıklı bir cilt için üretilmiş çok sayıda lekesiz bir cilt için maskeler, pürüzsüz bir cilt için maskeler, ışıltılı bir cilt için maskeler ve parlak bir cilt için maskeler bulunmaktadır. Tüm bu maskeler cildin sağlıklı bir görüntüye ve yapıya kavuşması için üretilmiş malzemelerdir.

Ozon Yağının Kullanım Şekli

ozon-yaginin-kullanim-sekli
Çok uzun yıllardır kullanılan alternatif tıp biliminin son derece faydalı ve pek çok sağlık probleminin doğal tedavisinde kullanılan yağlardan biri ozon yağıdır. İlk kez 1881 yılındayken doğal bir arındırıcı ve dezenfekte ürünü olarak kullanılan ozon yağı, seneler sonra 1950'de Amerika Birleşik Devletleri'nde sıvı yağla karıştırılarak ayrı bir form olarak satışa çıkartılmıştır

İstenmeyen Tüyler Limon Tuz Karışımı

istenmeyen-tuyler-limon-tuz-karisimi
Tüyler için limon tuz karışımı vücuda uygulanırken, kullanıcılara özellikle tüylerin kökünden alınma işleminden sonra kullanılması tavsiye edilen bir yöntemdir. Bunun nedeni ağda gibi işlemlerden sonra kıl köklerinin tamamen açık vaziyette bulunması ve limon tuz karışımı tüy köklerine tamamen nüfuz edecek imkanı bulabilmesindendir.

Neutrogena CC Krem

neutrogena-cc-krem
Piyasaya sürülen CC kremlerin en bilinenleri arasında olan Neutrogena CC Krem, aslında hem nemlendirici faktörlerini hem de cilde kapatıcılık sağlayan fondötenlik faktörlerini bir arada barındıran bir üründür. Normal fondötenlerden başlıca farkı, cilt kusurlarını örtmeye verilen önem kadar bu ürünün içerisine cildi nemlendirecek özellikteki içeriklerin de eklenmesine sıklıkla özen gösterilmiştir.

En İyi Kimyasal Peelingler

en-iyi-kimyasal-peelingler
Cilt tabakasına uygulanan bir takım asit içerikleri sayesinde, cildin kontrol altına alınarak soyulma işlemine tabi tutulması ve bir takım uyaranlarla uyarılması işlemi kimyasal peelingtir. Kimyasal peeling yaptıranların yorumları genel bağlamda hep olumlu sonuçlara yönelik olmaktadır. Kimyasal peeling yaptıranların bu yöndeki amaçları ciltlerindeki ölü halde bulunan cilt tabakasını ortadan kaldırıp hücre yenilenmesinin sağlanmasının yanında bir de ciltteki kan dolaşımının olması gereken seviyeye gelmesini sağlamaktadır.

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

siyah-noktalardan-kurtulmanin-yollari
Ciltte siyah ve estetik olarak kötü görüntüler yaratan lekelenmelerden kurtulmak adına hem kadınlar hem de erkekler belli başlı çözüm yollarını araştırmaktadırlar. Bu nedenle sıklıkla siyah noktalara kesin çözüm yolları ve siyah noktalardan kurtulmanın doğal yollarını inceleme altına alıp siyah nokta nasıl temizlenir detaylarıyla öğrenmektedirler.

Multi Masking Nedir ?

multi-masking-nedir
Multi masking cilt bakımı ile cilt üzerinde sadece tek bir maske uygulaması değil, çoklu maske uygulamaları yapılır. Bu çoklu uygulamaların amacı da birden çok ihtiyacı aynı anda karşılayabilmektir.

Yulafın Cilde Faydaları

yulafin-cilde-faydalari
Yulaf ununun cilde faydaları gündeme getirildiğinde öncelikli olarak cilt üzerindeki sivilceleri ve akne izlerini giderebilmesinden bahsedilmektedir. Aynı zamanda yulaf ezmesi cilt lekeleri üzerinde de etkili olduğundan pek çok yulaf çeşidinin cilt üzerinde kurtarıcı etkiye sahip olması gözlerden kaçmamaktadır.

Hint Yağının Cilde Faydası

hint-yaginin-cilde-faydasi
İçeriğinde bol miktarda E vitamini, doymamış yağ, mineral ve protein bulunan Hint yağı Hindistan ve Afrika gibi coğrafyalarda oldukça sıklıkla kullanılan bir alternatif tıp ürünüdür. Bitkinin kendisinin iltihap yok edici etkisinin bulunması ve anti bakteriyel özelliğinin bulunması sebebiyle bahsedilen bölgeler dışında günümüzde de pek çok coğrafyada sıklıkla kullanılan bir ürün haline gelmiştir.

Yüz Temizleme Fırçası Nasıl Kullanılır ?

yuz-temizleme-fircasi-nasil-kullanilir
Bahsedilen bu yüz temizleme aleti adı altında en yaygın olarak kullanılanlar yüz temizleme fırçasıdır. Yüz temizleme fırçası kullananlar, bu kullanımlarının amacını cilt lekelerini ortadan kaldırmak, cilt yapılarındaki ölmüş halde bulunan ölü hücre tabakalarını yok etmek ve daha yumuşak bir yapıda cilde sahip olmak olarak belirtmektedirler.

Evde Yüz Kremi Nasıl Yapılır ?

evde-yuz-kremi-nasil-yapilir
Evde yüz için nemlendirici krem yapımında, elimizin altında çoğu zaman yer alan basit ve kolay ulaşılabilir malzemelerden yararlanmak hem piyasada bulunan kimyasal katkılı kozmetik nemlendiricilerden çok daha faydalı bir ürün elde etmek adına hem de evde yüz kremi yapımı yöntemlerini öğrendikten sonra evde el kremi nasıl yapılır ya da evde botoks kremi nasıl yapılır gibi daha uğraş gerektirici ürünlerin yapımını araştırma durumumuz ortaya çıkmaktadır

Yüz Güzelliği İçin Sırlar

yuz-guzelligi-icin-sirlar
Yüz güzelliği için denenecek pek çok doğal maske, bir çok güzellik merkezlerinde uygulanacak tıbbi uygulamalar (ışıltı verdirme, gerdirme, toparlama vb.) ve Müslümanlık inancı içerisinde yüz güzelliği için okunacak dualar, yüz güzelliği için sureler ve yüz güzelliği için zikir çekme durumları da gözümüze çarpmaktadır. Vücudumuzda her bölgenin bakımının gayet önemli olmasına karşın, yüz bölgesinin bakımı diğer tüm bölgelerin bakımının daha ön planda tutulmasını sağlamaktadır. Yani her ne kadar bakımlı ayaklara, bakımlı saçlara ya da bakımlı ellere sahip olsak da; dışarıdan bakıldığında yağlı, kızarıklık ve lekelere sahip veya sivilceli bir cilde sahip olmamız estetik açıdan bizi direkt olarak eksi noktalara çekecektir.

Limonla Cilt Bakımı

limonla-cilt-bakimi
Limon ile cilt temizliği söz konusu olduğunda; limon ile cilt beyazlatma, limon ile cilt rengi açma ya da limon ile cilt maskesi gibi konular da limonun etkileri altında olduğundan sürekli olarak gündeme gelen limonun faydalı etkilerindendir. Limon ve cilt bakımı tüm bu saydığımız ana başlıklar altında birbirinden ayrılmaz bir bütün olarak ele alınmaktadır.

Eyeliner Çeşitleri ve Özellikleri

eyeliner-cesitleri-ve-ozellikleri
Göz makyajında kusursuz ve etkileyici bir görüntü için eyeliner kullanımına son derece önem verilmektedir. Hatta artık göz makyajını tamamlayıcı unsur eyeliner olmuştur. Kadınların bu uğurda eyeliner çekme çeşitlerini bir an önce öğrenmeye çalıştıkları, eyeliner çeşitleri videolarına bakarıp kendilerine en uygun olanı seçmeye çalıştıkları yani sonuç olarak eyeliner çekmek için epeyce zahmete girdikleri de toplumda gözle görülebilir bir gerçektir.

Cilt Lekeleri İçin Bitkisel Çözümler

cilt-lekeleri-icin-bitkisel-cozumler
Genç erkeklerde de genç kadınlarda da genç yaşlarda görülen siyah nokta, sivilce, cilt lekelenmeleri vb. sorunlar 30'lu yaşlardan sonra yerini bazen kuru cilt problemine, bazen yağlı cilt problemine bazen de yavaş yavaş ince çizgilerin oluşması problemine bırakmaktadır. Hatta 40'lı ya da 50'li yaşları da geçtikten sonra bu problemlerden daha da önemlisi kırışıklık problemleri baş göstermektedir.

Cilt Lekeleri İçin Doğal Maske Formülü

cilt-lekeleri-icin-dogal-maske
Diğer bir yöntem olarak bilinen cilt lekeleri için doğal çözüm aşamasında doğal, pratik ve etkili olan doğal ürünlerle geçmeyen cilt lekeleri için formül yaratabilmek mümkündür. Doğal ürünlerle maske yaratma durumunun hem sağlık açısından hem de maddi açıdan tercih edilmesi çok daha mantıklı olmaktadır. Çünkü hem daha ucuz yollarla bir maske yapabilmekte olunup hem de maskelerin yapımında kullanılan meyve ve sebzelerle içlerindeki asit vasıtasıyla cildinizde doğal bir peeling etkisi yaratabilmek mümkün olmaktadır.


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız