Cilt Bakımı Ve Güzellik

Güzellik Sırları

Güzellik sırları: Ünlülerin, Mankenlerin, Rus kadınların, Hintli Kadınların, Yunanlıların Ve Diğer Dünya Kadınlarının Hiç Bilmediğiniz Güzellik sırları. Güzel Olmak Ve Güzel Kalmak için Tüm Kadınların Bilmesi Ve Uygulaması Gereken Güzellik Sırları.

Badem Yağının Kirpiklere Faydaları

badem-yaginin-kirpiklere-faydalari
Badem yağı kirpik köklerine sürüldüğünde; kirpiklerin kök kısmında bulunan deriyi yumuşatmakta ve böylelikle bu köklerin daha fazla miktarda vitamin almasını ve oksijen edinmesini sağlamaktadır.

Makyajla Burun Küçültme

makyajla-burun-kucultme
Günümüzde kadınların kozmetik dünyasının ve popüler kültürün kendilerine sunduğu yüzlerce çeşit ve tarz seçeneğiyle birlikte, makyaj ikonlarına ayak uydurmaya çalışması neticesiyle son zamanlarda çoğu kadının sıklıkla uyguladığı makyaj hilelerinden biri makyajla burun kaldırma olmuştur.

Kaş Bakımı

kas-bakimi
Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin gerek saç bakımına, gerek cilt bakımına gerekse dudak bakımına verdikleri önem gibi kaş bakımına da son derece özen gösterdikleri görülmektedir. Daha eski çağlarda daha çok kadınların özen gösterdikleri kaş bakımı durumu artık erkekler için kaş bakımı durumunun da gayet özen gösterilen bir durum olmasıyla birlikte doğal olarak her iki tarafın da süreklilik göstererek bakım yaptıkları bir durumu ortaya çıkarmıştır.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Öneriler

puruzsuz-bir-cilt-icin-oneriler
pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için yapılan çalışmalarda, bu tip bir amaç uğruna verilen çabaların yeni cilt hücrelerinin oluşturulması için de çok etkili olduğu bilinmektedir. Cilt bakımı için yapılan her türlü bakım öncesinde cildi her sabah ve akşam da yüzünüze uygun bir cilt toniğiyle temizlemek, hem cilt derinizin daha temiz olmasına hem de yapılan makyaj varsa ciltten çıkarılmasıyla gözeneklerin tıkanmamasına yardımcı olmaktadır.

Buzun Cilde Faydaları

buzun-cilde-faydalari
Buzun cilde faydası var mı diye araştırma yapan pek çok kadın, halk arasında çoğu kişinin haberdar olmadığı buzun faydalarını teker teker öğrenebilmektedirler. Soğuk tedavi türlerinden biri olan buz uygulaması, özellikle buz cilde iyi gelir mi noktasında pek çok konuda kadınlara kolaylık sağlayıp daha doğal ve sağlıklı sonuçlar elde etmelerine yardımcı olmaktadır.

Makyajsız Güzellik Sırları

makyajsiz-guzellik-sirlari
Kadınların kendilerini güzel hissetmeleri ve estetik olarak da güzel bir görünüme sahip olmaları sadece makyaj yapmaya bağlı değildir. Normal şartlarda zaten hiç bir kadın güzelliğini sadece makyajlı haline bağlamamalıdır. Makyajsız güzellik de her kadın için mümkün olabilen bir durumdur. Bunun için sadece makyajsız nasıl güzel olabilirim sorusunun cevabını doğru olarak bulabilmek ve makyajsız güzel olmanın yollarını eksiksiz uygulamak yeterli olacaktır.

Yüz Güzelliği İçin Sırlar

yuz-guzelligi-icin-sirlar
Yüz güzelliği için denenecek pek çok doğal maske, bir çok güzellik merkezlerinde uygulanacak tıbbi uygulamalar (ışıltı verdirme, gerdirme, toparlama vb.) ve Müslümanlık inancı içerisinde yüz güzelliği için okunacak dualar, yüz güzelliği için sureler ve yüz güzelliği için zikir çekme durumları da gözümüze çarpmaktadır. Vücudumuzda her bölgenin bakımının gayet önemli olmasına karşın, yüz bölgesinin bakımı diğer tüm bölgelerin bakımının daha ön planda tutulmasını sağlamaktadır. Yani her ne kadar bakımlı ayaklara, bakımlı saçlara ya da bakımlı ellere sahip olsak da; dışarıdan bakıldığında yağlı, kızarıklık ve lekelere sahip veya sivilceli bir cilde sahip olmamız estetik açıdan bizi direkt olarak eksi noktalara çekecektir.

En Trend Ruj Renkleri

en-trend-ruj-renkleri
Her sezon çok hızlı bir şekilde kendini yenileyen ve sürekli yeni bir trendin ortaya çıkartıldığı kozmetik sektöründe, geçtiğimiz yıllar ve bu yılda dahi değişimler artık yıllık değil sezonluk şekilde olacak şekilde değişmektedir. Makyaj uzmanlarının kadınlara önerdikleri renkler, moda ikonlarının tavsiyeleri, tanıtım reklamları vb. pek çok seçenek kadınların dikkatini bir hayli dağıtsa da; çözüm olarak günlük olarak yaptıkları saç biçimlerine ve makyaj biçimlerine göre doğru ruj tercihlerini yapmak kendilerine en basit yol olarak gözükmektedir.

Doğal Güzellik Sırları Nelerdir ?

dogal-guzellik-sirlari
Kadınların çok küçük yaşta kendi bilinçlerini oturttukları süreçlerden itibaren güzelliklerine ve bakımlarına çok uzun seneler boyunca özen gösterdikleri bilinmektedir. Bu güzellik anlayışının içerisinde hem kişisel olarak kendisini daha iyi ve prestijli olabilmek adına; kısacası kendisini daha güzel hissetmesi adına yaptığı bir takım girişimler ve yatırımlar, öte yandan da dışarıdan kendisine bakıldığında estetik olarak beğenilme arzusunun bastırması yer almaktadır.

Evde Güzellik Sırları

Güzellik Sırları
Güzellik sırları evde de uygulanabilecek rutinlerdedir. Cilt ve Saç Bakımıyla makyaj yaparken uygulanabilecek güzellik sırları ile siz de güzel olmanın ipuçlarına sahip olun.

Şems Arslan Güzellik Sırları

Şems arslan cilt bakımı
Şems Arslan cilt bakımı ve güzellik sırları üzerine ünlenen ve başarılı faaliyetlerini kamuoyu ile paylaşıyor. Çeşitli Şems Arslan Tariflerini bir araya getirdik.

Kahvenin Cilde Faydaları

kahvenin faydaları
Kahvenin Cilde Faydaları: Cilt için faydalı olan kahve, bir çok işlem için kullanılabiliyor. Kahve telvesi ile yapacağınız güzellik uygulamaları cildinizi pürüzsüz bir hale getirebilir ve çeşitli sorunlardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Kahvenin zararlı olduğu yönünde toplumda algı oluşsa da cilt bakımı için türk kahvesi oldukça faydalıdır.

Hindistan Cevizi Yağı Cilt Bakımı

hindistancevizi yağı
Hindistan Cevizi Yağı Cilt Bakımı: Cilt için oldukça faydalı olan Hindistan cevizi yağı, saçlar için hazırlanan doğal maskelerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Hindistan cevizi ile hazırlayabileceğiniz cilt bakım maskeleri, cildinizi etkili bir şekilde nemlendirecek ve besleyecektir.

Suna Dumankaya Güzellik Sırları

Suna Dumankayadan güzelliğin sırrı olan doğal tarifler.
Suna Dumankaya Güzellik Sırları: Suna dumankaya tarafından önerilen maske ve kürler ile cilt bakımınızı aksatmadan yaptığınızda daha bakımlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Cilt bakımı ve saç bakımı için doğal tariflerini açıklayan Suna Dumankaya’nın vermiş olduğu tarifler yazımızın devamında yer almaktadır.

Ebru Şallı Cilt Maskeleri

En güzel cilt maskeleri
Ebru Şallı Cilt Maskeleri: Ebru Şallı tarafından önerilen cilt maskeleri ile cildinizdeki sorunları giderebilir ve güzelleşebilirsiniz. Doğal malzemeler kullanılarak hazırlanan Ebru Şallı maskeleri kolaylıkla hazırlanabiliyor.

Argan Yağı Neye İyi Gelir

Argan yağının faydaları
Argan Yağı Neye İyi Gelir: Cilt bakımı ve güzellik alanında son dönemde oldukça popüler hale gelen Argan yağı, saç bakım ürünleri gibi kozmetik sektöründe bir çok ürünün içeriğinde yer almaktadır.

Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri

Daha sıkı bir cilt için önerilr
Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri: Güzel bir vücuda sahip olmak için zayıf olmanın yanı sıra cildinizin de sıkı olması gerekir. Cildinizi sıkılaştırmak için yapmanız gerekenler oldukça basit. Sizlere önereceğimiz yöntemleri uygulayarak kısa zaman içinde forma girebilir ve arzuladığınız sıkı cilde kavuşabilirsiniz.

Günlük Cilt Bakımı Tavsiyeleri

Günlük cilt bakımı uygulamaları
Günlük Cilt Bakımı Tavsiyeleri: İnsan bedeninin en önemli organı olan cilt için çoğu zaman gereken özen gösterilmemektedir. İç organların sağlığı için beslenme alışkanlıkları değiştirilir ve fazla kilolar için diyet uygulanır ancak cilt sağlığı ikinci plana atılır. Cildin sağlıklı bir görünümden uzak olması sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve hasta gösterecektir.


1/6123456
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız