Cilt Bakımı Ve Güzellik

Güzellik Maskeleri

Cilt Maskeleri, Güzellik Maskeleri : Evde hazırlayabileceğiniz Cilt maskesi ve güzellik maskesi tarifleri, Ünlülerin ve mankenlerin güzellik sırları ile Cilt güzelliği için yapabileceğiniz bitkisel maske ve kür tarifleri.

Kil Maskesi Nasıl Yapılır ?

kil-maskesi-nasil-yapilir
Kil hakkında yapılan araştırmaların sonucunda, cildi ciddi anlamda yenilediği, nemlendirdiği ve sorunlarından kurtardığı kanıtlanmıştır. Hem ucuz hem de etkili bir ürün olması, doğal ürünlerle bakım yapmaya özen gösteren kadınlar için kendisini adeta altın değerinde bir ürün haline getirmiştir.

Multi Masking Nedir ?

multi-masking-nedir
Multi masking cilt bakımı ile cilt üzerinde sadece tek bir maske uygulaması değil, çoklu maske uygulamaları yapılır. Bu çoklu uygulamaların amacı da birden çok ihtiyacı aynı anda karşılayabilmektir.

Yulafın Cilde Faydaları

yulafin-cilde-faydalari
Yulaf ununun cilde faydaları gündeme getirildiğinde öncelikli olarak cilt üzerindeki sivilceleri ve akne izlerini giderebilmesinden bahsedilmektedir. Aynı zamanda yulaf ezmesi cilt lekeleri üzerinde de etkili olduğundan pek çok yulaf çeşidinin cilt üzerinde kurtarıcı etkiye sahip olması gözlerden kaçmamaktadır.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maske

puruzsuz-bir-cilt-icin-maske
Pürüzsüz bir cilt için maske hazırladığınızda, evde kolayca elinizdeki malzemelerle yaptığınız bu maskeler pahalı markaların ürünlerinin yarattığı etkinin aynısını yaratarak kırışıklıklarınızı azaltabilmekte, cildinizdeki yağlanma sorununu giderip cildinizi daha sağlıklı bir görüntüye kavuşturabilmekte, cildinizdeki lekelenmeleri giderip görüntünüzde pozitif etkiler yaratabilmekte ya da açılmış olan gözeneklerinizi küçültebilmektedir.

Cilt Lekeleri Tedavisi

cilt-lekeleri-tedavisi
Cilt yapısında, normal rengin dışında gözle görülür bölgesel renk koyulaşmalarına cilt lekesi adı verilmektedir. Cilt lekeleri hem erkeklerde hem de kadınlarda estetik açıdan sorun yaratabilen ve kısa sürede çözüm isteyen problemlerden olduğu gibi, aynı zamanda çoğu kez de bu görüntünün zihnen oluşturduğu rahatsızlıklar yüzünden de psikolojik olarak cilt lekelerinden ciddi anlamda etkilenmek sıklıkla görülen etkiler arasındadır.

Cilt Lekeleri İçin Doğal Maske Formülü

cilt-lekeleri-icin-dogal-maske
Diğer bir yöntem olarak bilinen cilt lekeleri için doğal çözüm aşamasında doğal, pratik ve etkili olan doğal ürünlerle geçmeyen cilt lekeleri için formül yaratabilmek mümkündür. Doğal ürünlerle maske yaratma durumunun hem sağlık açısından hem de maddi açıdan tercih edilmesi çok daha mantıklı olmaktadır. Çünkü hem daha ucuz yollarla bir maske yapabilmekte olunup hem de maskelerin yapımında kullanılan meyve ve sebzelerle içlerindeki asit vasıtasıyla cildinizde doğal bir peeling etkisi yaratabilmek mümkün olmaktadır.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

Gözenek Sıkılaştırıcı Maskeler
Gözenek Sıkılaştırıcı Maskeler ile genişlemiş gözeneklerin ufalması ve kapanmasını sağlayabilirsiniz. Gözenek Temizleyici ve Sıkılaştırıcı doğal maske tarifleri ile cildinizi estetik açıdan güzelleştirebilirsiniz.

Elma Sirkesinin Faydaları

elma sirkesinin faydaları
Elma Sirkesinin Faydaları arasında cilt üzerindeki sivilce ve siyah noktaların giderilmesi öne çıkıyor. Elma sirkesi, Mat ve kuru saçlara parlaklık kazandırıyor.

Pirinç Suyu İle Yüz Beyazlatma

Pirinç suyu maskesi
Pirinç Suyu İle Ten Rengi Beyazlatma: Pirinç suyu ile ten rengi açma uygulaması Asya ülkelerinde bayanların güzellik sırları arasında yer almaktadır. Cilt beyazlatma için pirinç suyundan faydalanarak hem ten renginizi açabilir, hem de pirinç suyunun cilde faydaları sebebiyle daha canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kil Maskesi

Kil Maskesi Tarifleri ve Kil Maskesi Nasıl Yapılır
Kil Maskesi, doğal cilt ürünlerinin kullanımında en başta gelen kil ile bazı doğal malzemelerin karışımıyla oluşturulan ve cildi gençleştiren maskedir. Kil maskesi faydaları ise saymakla bitmez. Cilt.net olarak kil maskesi tariflerini sizler için hazırladık.

Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Cilt Beyazlatma Yöntemleri
Cilt Beyazlatma Maskeleri; limon, portakal, bal ve salatalık gibi doğal besinlerle hazırlanan ve sıcak cilt alt tonuna sahip tenlerin renginin açılmasında evde hazırlanıp uygulanabilecek yöntemlerdir.

Kahve Maskesi

Kahve maskesi tarifleri
Türk Kahvesi Maskesi cilde faydaları saymakla bitmiyor. Kahve maskeleri; sivilce, aşırı yağlanma, genişlemiş gözenek, siyah nokta gibi problemleri olan sorunlu ciltlerde maske olarak uygulandığında gözle görünür sonuçlar verir.

Yumurta Akı Maskesi

Yumurta Akı
Yumurta akı maskesi, yumurtanın sarısı ve beyazının birbirinden ayrıştırılıp, yumurta akının başka malzemelerle de bir araya getirilmesi ile oluşturulan bir maskedir. Cilt beyazlatma, gözeneklerin tedavisi ve cildin nem dengesinde oldukça etkili bir doğal yöntemdir.

Yüz Maskesi

Cilt Maskesi
Yüz maskeleri ile yüzünüzü temizlemek, korumak ve yaşlanmayı geciktirici özelliklerinden dolayı bitkisel ve doğal yöntemlerle tercih edilmektedir.

Pirinç maskesi nasıl hazırlanır, faydaları nelerdir?

pirinc-maskesi
Pirinç maskesi cilt bakımında önemli yere sahiptir.Özellikle cilt rengini açma hususunda etkili olan pirinçle evde maskeler hazırlayabilirsiniz.

Soyulabilir siyah nokta maske tarifleri

Soyulabilen Siyah nokta maskesi tarifi
Ölü derilerin ve kirlerin gözenekleri doldurmasıyla oluşan siyah noktalar cilde kirli ve bakımsız bir görüntü verir. Evde hazırlayabileceğiniz soyulabilen siyah nokta maskeleri ile siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz

Türk Kahvesi Maskesi neye iyi gelir, nasıl kullanılır?

turk-kahvesi-maskesi-nasil-yapilir
Türk kahvesinin çok çeşitlii etkileri vardır ve lezzetiyle de ilk sıralarda adını duyurur. Bunlarla kalmayıp cilde uygulandığı taktirde cilt için çok faydalı olmaktadır.

Kırmızı kil nedir ? Nasıl hazırlanır?

kırmızı kil maskesi
Cildinizde oluşan sivilce akne ve diğer sorunlardan kil maskeleri sayesinde sağlıklı bir şekilde kurtulmak mümkün


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız