Cilt Bakımı Ve Güzellik

Güzellik Maskeleri

Cilt Maskeleri, Güzellik Maskeleri : Evde hazırlayabileceğiniz Cilt maskesi ve güzellik maskesi tarifleri, Ünlülerin ve mankenlerin güzellik sırları ile Cilt güzelliği için yapabileceğiniz bitkisel maske ve kür tarifleri.

Aspirin maskesi nasıl yapılır faydaları nelerdir?

24117471833_78847b3470_b
Aspirin yalnızca ateşinizi düşürüp baş ağrınızı almaz, aynı zamanda cildiniz için harikalar yaratabilir. Eğer pürüzsüz bir cilde sahip olmak ve aknelerinizden kurtulmak istiyorsanız aradığınız çözüm aspirinde olabilir. Aspirinin içinde asetil salisilik asit maddesi bulunur, bu madde salisinin bir türevidir ve […]

Multi Masking Nedir ?

multi-masking-nedir
Multi masking cilt bakımı ile cilt üzerinde sadece tek bir maske uygulaması değil, çoklu maske uygulamaları yapılır. Bu çoklu uygulamaların amacı da birden çok ihtiyacı aynı anda karşılayabilmektir.

Yulafın Cilde Faydaları

yulafin-cilde-faydalari
Yulafın cilde sağladığı yararlar Yulaf ununun cilde faydaları gündeme getirildiğinde öncelikli olarak cilt üzerindeki sivilceleri ve akne izlerini giderebilmesinden bahsedilmektedir. Aynı zamanda yulaf ezmesi cilt lekeleri üzerinde de etkili olduğundan pek çok yulaf çeşidinin cilt üzerinde kurtarıcı etkiye sahip olması […]

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maske

puruzsuz-bir-cilt-icin-maske
Pürüzsüz bir cilt için yapılması gerekenler Cilt yapımız, özellikle yüz bölgemizdeki cilt yapımız estetik olarak dış görünüşümüzü çok büyük bir oranda etkilediği için cildimizin pürüzsüzlüğü ve herhangi bir cilt sorununa sahip olmamamız bu açıdan çok büyük önem teşkil etmektedir. Cildimizi […]

Cilt Lekeleri Tedavisi

cilt-lekeleri-tedavisi
Cilt lekeleri neden olur? Cilt yapısında, normal rengin dışında gözle görülür bölgesel renk koyulaşmalarına cilt lekesi adı verilmektedir. Cilt lekeleri hem erkeklerde hem de kadınlarda estetik açıdan sorun yaratabilen ve kısa sürede çözüm isteyen problemlerden olduğu gibi, aynı zamanda çoğu […]

Cilt Lekeleri İçin Doğal Maske Formülü

cilt-lekeleri-icin-dogal-maske
Cildimizde bulunan lekelerin bazıları “doğum lekesi” olarak adlandırılan lekelerdir. Bu lekelerin herhangi bir doğal uygulamayla yok edilmesi genellikle mümkün olmayıp, çoğunlukla riskli olmasına rağmen estetik olarak çok rahatsız hisseden bireyler tarafından kimyasal uygulamalarla ya da tıbbi müdahalelerle yok olması sağlanmaya […]

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

Gözenek Sıkılaştırıcı Maskeler
Gözenek Sıkılaştırıcı Maskeler ile genişlemiş gözeneklerin ufalması ve kapanmasını sağlayabilirsiniz. Gözenek Temizleyici ve Sıkılaştırıcı doğal maske tarifleri ile cildinizi estetik açıdan güzelleştirebilirsiniz.

Elma Sirkesinin Faydaları

elma sirkesi yararları
Elma Sirkesinin Faydaları arasında cilt üzerindeki sivilce ve siyah noktaların giderilmesi öne çıkıyor. Elma sirkesi, Mat ve kuru saçlara parlaklık kazandırıyor.

Kil Maskesi

Kil Maskesi Nasıl Yapılır
Kil Maskesi, doğal cilt ürünlerinin kullanımında en başta gelen kil ile bazı doğal malzemelerin karışımıyla oluşturulan ve cildi gençleştiren maskedir. Kil maskesi faydaları ise saymakla bitmez. Cilt.net olarak kil maskesi tariflerini sizler için hazırladık.

Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Cilt Beyazlatma Maskesi
Cilt Beyazlatma Maskeleri; limon, portakal, bal ve salatalık gibi doğal besinlerle hazırlanan ve sıcak cilt alt tonuna sahip tenlerin renginin açılmasında evde hazırlanıp uygulanabilecek yöntemlerdir.

Kahve Maskesi

kahve maskesi
Türk Kahvesi Maskesi cilde faydaları saymakla bitmiyor. Kahve maskeleri; sivilce, aşırı yağlanma, genişlemiş gözenek, siyah nokta gibi problemleri olan sorunlu ciltlerde maske olarak uygulandığında gözle görünür sonuçlar verir.

Yumurta Akı Maskesi

Yumurta Akı
Yumurta akı maskesi, yumurtanın sarısı ve beyazının birbirinden ayrıştırılıp, yumurta akının başka malzemelerle de bir araya getirilmesi ile oluşturulan bir maskedir. Cilt beyazlatma, gözeneklerin tedavisi ve cildin nem dengesinde oldukça etkili bir doğal yöntemdir.

Soyulabilir siyah nokta maske tarifleri

Soyulabilen Siyah nokta maskesi tarifi
Ölü derilerin ve kirlerin gözenekleri doldurmasıyla oluşan siyah noktalar cilde kirli ve bakımsız bir görüntü verir. Evde hazırlayabileceğiniz soyulabilen siyah nokta maskeleri ile siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz

Pirinç Maskesi Tarifi Ve Faydaları

Pinç maskesi faydaları nelerdir, Pirinç suyu ile tonik yapımı
Pirinç Maskesi: Pirinç maskesi kullananlar cilt beyazlaması ve cilt lekelerinden kurtulmak için bu maskeleri kullanmaktadır. Evde kolayca hazırlanabilen pirinç maskeleri, bir yandan cildiniz beslerken bir yandan da cilt beyazlığı sağlamaktadır. İpeksi bir cilde sahip olmak için tamamen doğal malzemelerle hazırlanan pirinç maskelerinden faydalanabilirsiniz.

Maya Maskeleri

maya maskeleri ile gençleşin.
Maya Maskeleri: Maya maskeleri, cildinizdeki güneş lekelerinden yaşlılığa bağlı sarkmalara kadar çok geniş bir kullanım amacına sahiptir. Bitkisel malzemelerle hazırlanan maya maskesi cildinizin yağ oranını dengeleyerek sivilce sorununun da üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır.

Cilt Sıkılaştırıcı Yağlar

Cilt sıkılaştırıcı yağlar özellikleri ve kullanım şekilleri.
Cilt Sıkılaştırıcı Yağlar: Cilt sıkılaştırma özelliği bulunan bitkisel yağlar sayesinde cildiniz daha aydınlık ve sıkı bir hal alacaktır. Cilt sıkılaştırmak için kullanabileceğiniz bir çok maske ve doğal yöntem bulunmaktadır. Bitkisel yağların kullanımı ve faydaları hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Ballı Yüz Maskesi Tarifleri

Bal ile yapılan yüz maskesi tarifleri
Bal cildi onaran ve hücreleri harekete geçiren doğal bir besin maddesidir. Ciltteki pürüzleri gidererek yağlanmayı kontrol altına alır. Aşağıda yer ballı yüz maskesi tarifleri ile cildinizin daha genç ve toparlanmış gözükmesini sağlayabilirsiniz.


1/6123456
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız