Cilt Bakımı Ve Güzellik

Cilt Bakımı

Yüz bakımı, Cilt bakımı, Yüz maskeleri, Dudak ve göz çevresi bakımı, Vücut bakımı, Kırışıklık için çözümler ve Cilt için Doğal Bakım Önerileri.

Kayısı Çekirdeği Yağı Cilde Faydaları

kayısı çekirdeği
Kayısı çekirdeği yağı cilt üzerine sürüldüğünde; hem cilt lekelerini ortadan kaldırma konusunda, hem ciltteki çeşitli kırışıklıkları yok etme konusunda hem de cilt üzerinde yaşlanmanın etkisiyle oluşan sorunları giderme konusunda ciddi faydalar sağlamaktadır.

Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir ?

goz-alti-kirisikliklari-nasil-giderilir
Göz altı kırışıklıkları problemi; çoğu kez ileri yaşlarda oluşan, bireylerin cilt tiplerine göre değişebilen bir cilt problemidir. Bazı kişilerde daha az belirgin, bazı kişilerde daha fazla miktarda oluşan ve daha çok belirgin olan göz altı kırışıklıkları; kişilerin hayatlarındaki stres faktörüyle, yaşam tarzlarıyla ve beslenme şekilleriyle de oldukça yakından ilgili bir durumdur.

Badem Yağının Kirpiklere Faydaları

badem-yaginin-kirpiklere-faydalari
Badem yağı kirpik köklerine sürüldüğünde; kirpiklerin kök kısmında bulunan deriyi yumuşatmakta ve böylelikle bu köklerin daha fazla miktarda vitamin almasını ve oksijen edinmesini sağlamaktadır.

Beyazlatıcı Cilt Maskesi

beyazlatici-cilt-maskesi
    Yüzü beyazlatmak için ne yapmalı?   Her kadın ve her erkek, kuşkusuz ki kusursuz bir görünümün meydana gelmesindeki etkenlerden biri olan cilt sağlığına sahip olmayı istemektedirler. Bu istek bazı durumlarda ya güneşin altında fazla vakit geçirmekten, bazı durumlarda […]

BB Krem Nedir ? Fiyatları

bb-krem-nedir-fiyatlari
Açılım olarak "Beauty Balm" (güzellik kremi anlamına gelmektedir) ya da "Blemish Balm" (kusur kapatıcı krem anlamına gelmektedir) olarak geçen BB krem;Cilde sürüldüğünde hem kusurları kusursuzca kapatır hem de gayet doğal bir görünüme kavuşulmasını sağlar. Ayrıca ciltte nemlendirici özellikleri ve koruyucu özellikleriyle ihtiyaç duyulan durumda ciltte iyileşmesi gereken bölgelerin iyileşmesine katkıda bulunmaktadır.

En İyi Çatlak Kremleri Hangileridir ?

en-iyi-catlak-kremleri-hangileridir
Kadınların özellikle hamilelik sürecinde karşı karşıya kaldıkları, uzun süreli tedaviler gerektiren durumlardan biri kuşkusuz ki deri çatlaklarıdır. Hem estetik açıdan kötü bir görüntü yaratan, hem de oluştuktan sonra çok uzun ve özveri isteyen bu çatlakların; en azından geçirilmese bile görüntüsünün azaltılabilmesi adına piyasada bir kaç markanın bu konu için özel olarak ürettiği çatlak giderici krem bulunmaktadır.

Saç Rengi Nasıl Açılır ?

sac-rengi-nasil-acilir
kadınların çoğu saçı doğal yöntemlerle açma yöntemlerine yönelmiş ve saç rengi tonlarının doğal saç rengi açma işlemleriyle daha kolay, daha ucuz ve daha sağlıklı bir şekilde farklı saç renklerine ulaşma imkanı yakalamışlardır. Saç rengini açmak için kullanılan doğal yöntemlerde akıllarda bulundurulması gereken ilk kural; bu tip kolay saç açma işlemlerinde saça sürülen bitkisel ürünlerin kimyasal ürünler gibi hemen etkisini göstermeyeceğidir. Çünkü adı üzerinde olan doğal malzemeler bu tip işlemlerin çabuklaştırılmasını sağlayan kimyasalları içeriklerinde barındırmamaktadır.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Yöntemler

goz-cevresi-kirisikliklari-icin-dogal-yontemler
Göz çevresi bakımı için doğal yöntemler   Her kadının estetiksek görüntü olarak rahatsızlık hissettiği an, en acele şekilde çözüm yolu arayışlarına giriştiği doğal ürün piyasasında göz altı kırışıklıkları için doğal maske, göz çevresi kırışıklıkları için doğal maske, göz çevresi kırışıklıkları […]

Erkekler İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

erkekler-icin-cilt-bakimi-nasil-yapilir
Kadınların hayatları boyunca cilt sağlıklarına ve güzelliklerine verdikleri önemi aynı şekilde erkeklerin de kendi ciltlerine göstermeleri gerekmektedir. Biyolojik olarak erkekler, kadınlara nazaran daha geç yaşlansalar da yüzlerindeki kırışıklıklar ve çatlaklar da en az kadınlarınki kadar belirgin ve müdahale edilmesinde geç kalınabilecek cilt problemleri arasında yer alabilmektedir.

Makyajla Burun Küçültme

makyajla-burun-kucultme
Günümüzde kadınların kozmetik dünyasının ve popüler kültürün kendilerine sunduğu yüzlerce çeşit ve tarz seçeneğiyle birlikte, makyaj ikonlarına ayak uydurmaya çalışması neticesiyle son zamanlarda çoğu kadının sıklıkla uyguladığı makyaj hilelerinden biri makyajla burun kaldırma olmuştur.

Yılan Yağı Sakal Çıkarır Mı ?

sinek-yagi-sakal-cikarir-mi
Az sakalı olan, sakal dökülmesi yaşayan veya yeteri miktarda sakalı çıkmayan erkeklerin demoralize oldukları durumlarda faydalandıkları başlıca doğal ürün yılan yağı olmaktadır. Yılan yağının haricinde denenen her gün sakal traşı olma durumu hem cildi tahriş ederken hem de yılan yağının sağladığı faydalı etkiyi cilde verememektedir.

Aloe Vera Faydaları

aloe-vera-faydalari
Köken olarak Afrika'dan geldiği bilinen aloe veranın, bitki familyası olarak da zambakgiller familyasına aittir. Ancak buna rağmen dış görüntü açısından kaktüse benzeyen bir görüntüsü bulunmaktadır.İçeriğinde pek çok mineral, vitamin, enzim ve aminoasit bulunan aloe vera bitkisi özellikle uzun yıllardan beri alternatif tıp tedavisinde sıklıkla tercih edilen bir ürün niteliğinde olmaktadır.

Kaş Bakımı

kas-bakimi
Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin gerek saç bakımına, gerek cilt bakımına gerekse dudak bakımına verdikleri önem gibi kaş bakımına da son derece özen gösterdikleri görülmektedir. Daha eski çağlarda daha çok kadınların özen gösterdikleri kaş bakımı durumu artık erkekler için kaş bakımı durumunun da gayet özen gösterilen bir durum olmasıyla birlikte doğal olarak her iki tarafın da süreklilik göstererek bakım yaptıkları bir durumu ortaya çıkarmıştır.

Evde Doğal Makyaj Ürünleri Nasıl Hazırlanır ?

evde-dogal-makyaj-urunleri-nasil-hazirlanir
İyi markalar dediğimiz markalarda dahi bulunan kimyasallar, verdikleri bir takım zararların yanında (cildin erken yaşlanması, buruşması, sarkması vb.) en büyük zararı kanserojen etki yarattıkları yüzünden vermektedirler. Bu nedenlerden ötürü mümkün olduğunca markalı kozmetik kullanmak yerine uzmanların da bastıra bastıra tavsiye etmelerini göz önünde bulundurarak kullanılacak her türlü ürünün evde üretilen doğal ve organik ürünlerden tercih edilmesi gerekmektedir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Nasıl Beslenmeli

saglikli-bir-cilt-icin-nasil-beslenmeli
Sağlıklı bir cilt için beslenme konusu, bireyin son derece özen göstermesi ve dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesidir. Sonuç olarak sağlıklı bir cilt nasıl olur sorusunun cevabı olarak söylenebilecek başlıca şey, beslenme düzeninin doğru ve yeterli olarak gerçekleştirilmesi esasıdır.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Maskeler

saglikli-bir-cilt-icin-maskeler
Sağlıklı bir cilt için üretilmiş çok sayıda lekesiz bir cilt için maskeler, pürüzsüz bir cilt için maskeler, ışıltılı bir cilt için maskeler ve parlak bir cilt için maskeler bulunmaktadır. Tüm bu maskeler cildin sağlıklı bir görüntüye ve yapıya kavuşması için üretilmiş malzemelerdir.

Ozon Yağının Kullanım Şekli

ozon-yaginin-kullanim-sekli
Çok uzun yıllardır kullanılan alternatif tıp biliminin son derece faydalı ve pek çok sağlık probleminin doğal tedavisinde kullanılan yağlardan biri ozon yağıdır. İlk kez 1881 yılındayken doğal bir arındırıcı ve dezenfekte ürünü olarak kullanılan ozon yağı, seneler sonra 1950'de Amerika Birleşik Devletleri'nde sıvı yağla karıştırılarak ayrı bir form olarak satışa çıkartılmıştır

İstenmeyen Tüyler Limon Tuz Karışımı

istenmeyen-tuyler-limon-tuz-karisimi
Tüyler için limon tuz karışımı vücuda uygulanırken, kullanıcılara özellikle tüylerin kökünden alınma işleminden sonra kullanılması tavsiye edilen bir yöntemdir. Bunun nedeni ağda gibi işlemlerden sonra kıl köklerinin tamamen açık vaziyette bulunması ve limon tuz karışımı tüy köklerine tamamen nüfuz edecek imkanı bulabilmesindendir.


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız