Cilt Bakımı Ve Güzellik

Cilt Bakımı

Yüz bakımı, Cilt bakımı, Yüz maskeleri, Dudak ve göz çevresi bakımı, Vücut bakımı, Kırışıklık için çözümler ve Cilt için Doğal Bakım Önerileri.

Yılan Yağı Sakal Çıkarır Mı ?

sinek-yagi-sakal-cikarir-mi
Az sakalı olan, sakal dökülmesi yaşayan veya yeteri miktarda sakalı çıkmayan erkeklerin demoralize oldukları durumlarda faydalandıkları başlıca doğal ürün yılan yağı olmaktadır. Yılan yağının haricinde denenen her gün sakal traşı olma durumu hem cildi tahriş ederken hem de yılan yağının sağladığı faydalı etkiyi cilde verememektedir.

Aloe Vera Faydaları

aloe-vera-faydalari
Köken olarak Afrika'dan geldiği bilinen aloe veranın, bitki familyası olarak da zambakgiller familyasına aittir. Ancak buna rağmen dış görüntü açısından kaktüse benzeyen bir görüntüsü bulunmaktadır.İçeriğinde pek çok mineral, vitamin, enzim ve aminoasit bulunan aloe vera bitkisi özellikle uzun yıllardan beri alternatif tıp tedavisinde sıklıkla tercih edilen bir ürün niteliğinde olmaktadır.

Kaş Bakımı

kas-bakimi
Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin gerek saç bakımına, gerek cilt bakımına gerekse dudak bakımına verdikleri önem gibi kaş bakımına da son derece özen gösterdikleri görülmektedir. Daha eski çağlarda daha çok kadınların özen gösterdikleri kaş bakımı durumu artık erkekler için kaş bakımı durumunun da gayet özen gösterilen bir durum olmasıyla birlikte doğal olarak her iki tarafın da süreklilik göstererek bakım yaptıkları bir durumu ortaya çıkarmıştır.

Evde Doğal Makyaj Ürünleri Nasıl Hazırlanır ?

evde-dogal-makyaj-urunleri-nasil-hazirlanir
İyi markalar dediğimiz markalarda dahi bulunan kimyasallar, verdikleri bir takım zararların yanında (cildin erken yaşlanması, buruşması, sarkması vb.) en büyük zararı kanserojen etki yarattıkları yüzünden vermektedirler. Bu nedenlerden ötürü mümkün olduğunca markalı kozmetik kullanmak yerine uzmanların da bastıra bastıra tavsiye etmelerini göz önünde bulundurarak kullanılacak her türlü ürünün evde üretilen doğal ve organik ürünlerden tercih edilmesi gerekmektedir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Nasıl Beslenmeli

saglikli-bir-cilt-icin-nasil-beslenmeli
Sağlıklı bir cilt için beslenme konusu, bireyin son derece özen göstermesi ve dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesidir. Sonuç olarak sağlıklı bir cilt nasıl olur sorusunun cevabı olarak söylenebilecek başlıca şey, beslenme düzeninin doğru ve yeterli olarak gerçekleştirilmesi esasıdır.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Maskeler

saglikli-bir-cilt-icin-maskeler
Sağlıklı bir cilt için üretilmiş çok sayıda lekesiz bir cilt için maskeler, pürüzsüz bir cilt için maskeler, ışıltılı bir cilt için maskeler ve parlak bir cilt için maskeler bulunmaktadır. Tüm bu maskeler cildin sağlıklı bir görüntüye ve yapıya kavuşması için üretilmiş malzemelerdir.

Ozon Yağının Kullanım Şekli

ozon-yaginin-kullanim-sekli
Çok uzun yıllardır kullanılan alternatif tıp biliminin son derece faydalı ve pek çok sağlık probleminin doğal tedavisinde kullanılan yağlardan biri ozon yağıdır. İlk kez 1881 yılındayken doğal bir arındırıcı ve dezenfekte ürünü olarak kullanılan ozon yağı, seneler sonra 1950'de Amerika Birleşik Devletleri'nde sıvı yağla karıştırılarak ayrı bir form olarak satışa çıkartılmıştır

İstenmeyen Tüyler Limon Tuz Karışımı

istenmeyen-tuyler-limon-tuz-karisimi
Tüyler için limon tuz karışımı vücuda uygulanırken, kullanıcılara özellikle tüylerin kökünden alınma işleminden sonra kullanılması tavsiye edilen bir yöntemdir. Bunun nedeni ağda gibi işlemlerden sonra kıl köklerinin tamamen açık vaziyette bulunması ve limon tuz karışımı tüy köklerine tamamen nüfuz edecek imkanı bulabilmesindendir.

Cilt Güzelliği İçin Dualar

cilt-guzelligi-icin-dualar
Cilt güzelliği için yapılması gerekenlerin eksiksiz olarak yapılmasının ardından, İslam dininin inançlarına göre bir de cilt güzelliği duası bulunmaktadır. Cilt güzelliği için doğal yöntemler, cilt güzelliği için maskeler ya da cilt güzelliği için beslenme koşulları tam anlamıyla yerine getirilse de; Müslümanların manevi olarak da cilt güzelliği için dua okudukları bilinme

Kil Maskesi Nasıl Yapılır ?

kil-maskesi-nasil-yapilir
Kil hakkında yapılan araştırmaların sonucunda, cildi ciddi anlamda yenilediği, nemlendirdiği ve sorunlarından kurtardığı kanıtlanmıştır. Hem ucuz hem de etkili bir ürün olması, doğal ürünlerle bakım yapmaya özen gösteren kadınlar için kendisini adeta altın değerinde bir ürün haline getirmiştir.

Neutrogena CC Krem

neutrogena-cc-krem
Piyasaya sürülen CC kremlerin en bilinenleri arasında olan Neutrogena CC Krem, aslında hem nemlendirici faktörlerini hem de cilde kapatıcılık sağlayan fondötenlik faktörlerini bir arada barındıran bir üründür. Normal fondötenlerden başlıca farkı, cilt kusurlarını örtmeye verilen önem kadar bu ürünün içerisine cildi nemlendirecek özellikteki içeriklerin de eklenmesine sıklıkla özen gösterilmiştir.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Öneriler

puruzsuz-bir-cilt-icin-oneriler
pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için yapılan çalışmalarda, bu tip bir amaç uğruna verilen çabaların yeni cilt hücrelerinin oluşturulması için de çok etkili olduğu bilinmektedir. Cilt bakımı için yapılan her türlü bakım öncesinde cildi her sabah ve akşam da yüzünüze uygun bir cilt toniğiyle temizlemek, hem cilt derinizin daha temiz olmasına hem de yapılan makyaj varsa ciltten çıkarılmasıyla gözeneklerin tıkanmamasına yardımcı olmaktadır.

B12 İçeren Besinler

b12-iceren-besinler
B12; vücudumuzun yaşamsal fonksiyonları için ihtiyaç duyduğu ve mecburen dış kaynaklı beslenmeyle birlikte farklı besinlerden elde ettiği, B grubu vitaminlerinden bir tanesidir. Genel anlamda vücudumuzda B12 vitaminin pek çok faydası bulunsa da, kendisinin en değerli görevi kırmızı kan hücresi üretimine yardımcı olmasıdır.

Ev Yapımı Bitkisel Cilt Bakımı Önerileri

ev-yapimi-bitkisel-cilt-bakimi-onerileri
Evde cilt bakımıyla uğraşırken hemen hemen her kadın ciltleri için en katkısız, en doğal ve en faydalı ürünlerden kürler hazırlamaya özen göstermektedirler. Cilt maskelerinde kullanılan malzemeler doğal bitkilerden ve doğal bitkisel yağlardan seçilmekte, bu seçimler yapılırken de cildin yapısı ve öncelikli istekleri göz önünde bulundurulmaktadır.

Buzun Cilde Faydaları

buzun-cilde-faydalari
Buzun cilde faydası var mı diye araştırma yapan pek çok kadın, halk arasında çoğu kişinin haberdar olmadığı buzun faydalarını teker teker öğrenebilmektedirler. Soğuk tedavi türlerinden biri olan buz uygulaması, özellikle buz cilde iyi gelir mi noktasında pek çok konuda kadınlara kolaylık sağlayıp daha doğal ve sağlıklı sonuçlar elde etmelerine yardımcı olmaktadır.

En İyi Kimyasal Peelingler

en-iyi-kimyasal-peelingler
Cilt tabakasına uygulanan bir takım asit içerikleri sayesinde, cildin kontrol altına alınarak soyulma işlemine tabi tutulması ve bir takım uyaranlarla uyarılması işlemi kimyasal peelingtir. Kimyasal peeling yaptıranların yorumları genel bağlamda hep olumlu sonuçlara yönelik olmaktadır. Kimyasal peeling yaptıranların bu yöndeki amaçları ciltlerindeki ölü halde bulunan cilt tabakasını ortadan kaldırıp hücre yenilenmesinin sağlanmasının yanında bir de ciltteki kan dolaşımının olması gereken seviyeye gelmesini sağlamaktadır.

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

siyah-noktalardan-kurtulmanin-yollari
Ciltte siyah ve estetik olarak kötü görüntüler yaratan lekelenmelerden kurtulmak adına hem kadınlar hem de erkekler belli başlı çözüm yollarını araştırmaktadırlar. Bu nedenle sıklıkla siyah noktalara kesin çözüm yolları ve siyah noktalardan kurtulmanın doğal yollarını inceleme altına alıp siyah nokta nasıl temizlenir detaylarıyla öğrenmektedirler.

Multi Masking Nedir ?

multi-masking-nedir
Multi masking cilt bakımı ile cilt üzerinde sadece tek bir maske uygulaması değil, çoklu maske uygulamaları yapılır. Bu çoklu uygulamaların amacı da birden çok ihtiyacı aynı anda karşılayabilmektir.


Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız