Cilt Bakımı Ve Güzellik
Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

Koltuk Altı Terlemesi Nasıl Önlenir?

 

Koltuk altı terlemesi sıcak yaz günlerinde kötü kokuyla beraber daha da çekilmez bir hal alıyor. Vücudun ısı dengeleme sistemi olan terleme, bazı kişilerde ortalamanın üzerinde gerçekleşiyor ve sosyal hayatı olumsuz etkiliyor.

 

Koltuk altı terlemesini önlemede kozmetik ürünler ilk tercih olsa da doğal bitkisel karışımlar ve birkaç basit tavsiye ile koltuk altı terlemesi sorununa çözüm bulabilirsiniz. Ter kokusuna kimyasal içeren kozmetik ürünler yerine doğal yöntemlerle önlem almak için Ter Kokusuna Bitkisel Çözümler konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

 

 Koltuk Altı Terlemesini Önleme Yolları

 

Botoks: Botoks tedavisi ile terlemeyi önlemek mümkündür. Bazı maddeler kullanılarak koltuk altı bölgenizdeki ter bezlerinin yeri saptanabiliyor ve ter bezlerine botoks uygulanarak aşırı terlemenin önüne geçilmiş oluyor. Bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmayan bu yöntem koltuk altı bölgesi dışında terleme görülen diğer bölgelere de uygulanabiliyor.

 

Kıyafet Seçimi: Koltuk altı terlemesi ve terlemeyle birlikte gelen kötü kokunun nedenlerinden biri kıyafet seçimidir. Nefes almayan kıyafetler tercih ettiğinizde yaz ayda kış fark etmeksizin koltuk altı bölgeniz terleyecektir. Özellikle yaz aylarında pamuklu ve serin tutacak kıyafetler tercih etmelisiniz.

 

Kişisel Temizlik: Kişisel temizliğe özen gösterilmediği taktirde koltuk altı bölgenizde terleme, ağır kokularla birlikte daha da artacaktır. Koltuk altı bölgesine sürülen deodorant ve parfüm gibi kimyasallar kokuyu önlese de derinin nefes almasını engellediği için daha fazla terlemenize neden olacaktır.

 

Losyon Tedavisi: Terlemeyi önleyici krem ve losyon çeşitleri koltuk altı bölgesine sürülerek ter bezi kanallarının tıkanması ve terin içeri hapsolması amaçlanır. Kısa süreli olduğu için ve aşırı terleme durumlarında etkisiz kaldığı için pek tercih edilmez.

 

Iyontoforez Tedavisi: Terleyen bölgelere düşük akımlı elektrik verilerek ter bezlerinin işlevini geçici olarak kaybetmesi amaçlanır.

 

Limon Etkisi: Koltuk altındaki terlemeyi önlemek için bir gece öncesinden yatmadan önce koltuğunuzun altına limon sürebilir ve sabah kalktığınızda ıslak mendil ile temizleyebilirsiniz. Gün içerisinde terlemenizi bir nebze azaltacaktır.

 

Elma Sirkesi: Elma sirkesi ve su karışımıyla koltuk altınıza masaj yaparak bir süre bekleyin ve daha sonra temizlenin. Elma sirkesi koltuk altınızdaki terlemeyi azaltacaktır.

Yazar: Tarih: 1 Haziran 2015 - 4:34:04 Kategori: Cilt Sorunları, Cilt Sorunları Tedavisi, Manşet
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,