Cilt Bakımı Ve Güzellik
Koltuk altına bakım yapmak

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer

 

Koltuk altı kararması terleme ve bakımsızlık nedeniyle oluşabilmektedir. Doğal yöntemlerle tedavi edilebilen koltuk altı bölgesindeki kararmalar kısa bir süre içinde sorun olmaktan çıkıyor. Sizlerle paylaştığımız bitkisel maskeleri uygulayarak koltuk altı beyazlatama işlemi uygulayabilirsiniz.

 

Koltuk Altı Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Koltuk Altı Kızarıklıkları

 

Koltuk altı bölgesindeki kılları temizledikten sonra bölgeye alkol bazlı ürünler sürmemelisiniz. Alkol içerikli ürünler yeni temizlenmiş koltuk altında tahrişlere ve kızarıklık oluşmasına yol açacaktır. Epilasyon sonrasında koltuk altınızda kızarıklık oluşuyorsa, epilasyon sonrasında güneş ışığına çıkmamaya özen gösteriniz.

 

Koltuk Altı Bakımı

 

  • Koltuk altı bölgesi bakımında öncelikle tüylerinden kurtulmalısınız. Koltuk altı tüylerinden kurtulmak için lazer epilasyon yaptırabilir, ağda veya jilet kullanabilirsiniz. Bu yöntemler arasında en etkili olanı lazer epilasyondur.
  • Jilet ile koltuk altı bölgesi tüylerini aldıktan sonra koltuk altınıza aloe vera jeli uygulayarak oluşabilecek ter kokularını önleyebilirsiniz.
  • Ağda işlemi öncesinde koltuk altı bölgesini temizlemek ve ağda sonrasında limon suyu veya bebek pudrasını koltuk altına sürmek olası kararmaların önüne geçecektir.

 

Koltuk Altı Terlemesini Önleme

 

Koltuk altı bölgesinde terlemeyi azaltmak ve ter kokusunu gidermek için mısır unu veya karbonattan yardım alabilirsiniz. Karbonat ve mısır unu, koltuk altındaki nemi alarak terlemeyi önlüyor. Koltuk altına adaçayı sürülmesi de terlemeyi ciddi oranda azaltan bitkiler arasındadır.

 

Koltuk altı terlemesini önlemek için koltuk altındaki tüyleri düzenli olarak almanız önemlidir. Gün içinde koltuk altını sabunla temizlemek, bölgedeki bakterilerin uzaklaştırılması ve bu sayede ter kokusunu önlemede etkilidir.

 

  • Aroma içeren gıdalardan uzak durarak ter sorununda kokunun oluşmasını önleyebilirsiniz.
  • Koltuk altı terlemesinin bir diğer önlemi de giydiğiniz iç çamaşırlarda pamuklu olanları tercih etmelisiniz.
  • Koltuk altı terlemenizden aşırı rahatsız iseniz size önereceğimiz kesin çözüm yöntemi olan terlemeye koltuk altı botoksu yazımıza göz atınız.

 

Koltuk Altı Kararması Bitkisel Tedavisi

 

  • 1 çay kaşığı vazelin
  • 1 çay kaşığı elma suyu
  • 1 çay kaşığı limon suyu

 

Limon suyu, vazelin ve elma suyunu eşit oranlarda bir araya getirerek iyice karıştırın. Çatal yardımıyla ezerek karıştırmak, vazelin ile elma ve limon suyunun karışmasını sağlayacaktır. Malzemeleri karıştırmadan önce oda sıcaklığında bir süre bekletmeniz, malzemelerin daha iyi karışmasını sağlayacaktır. Hazır hale getirdiğiniz maskeyi koltuk altına sürüp 15 dakika bekleyin ve ardından temizlenin. Bu maskeyi her 2 günde 1 kez tekrarlayarak koltuk altı bölgesindeki kararmaları zamanla düzeltebilirsiniz. Daha fazla tarif için Koltuk Altı Kararması konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Yazar: Tarih: 14 Temmuz 2015 - 6:21:28 Kategori: Vücut Bakımı, Vücut Bakımı İçin Doğal ve Kozmetik Bakım
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,