Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kolay hazırlanan saç bakım maskeleri

Kolay Hazırlanan Saç Maskeleri

Basit bir şekilde hazırlanan ve hızlıca etki eden saç maskesi tarifleri ile evde saç bakımı yapabileceksiniz. Fazla vakit bulamadığınız durumlarda kolay hazırlanan maskeleri evde bulabileceğiniz basit malzemelerle elde edebilirsiniz.

 

Kolay Saç Maskesi Tarifleri

Sirke ve mayonezi karıştırıp çırpın ve saçlarınızın kuru ve yıpranmış bölgelerine sürün. Kolayca hazırlayabileceğiniz bu maskeyi saçlarınızda 1 saat beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

 

Kolay Saç Maskesi

  • A vitamini
  • Badem yağı

Yeteri miktarda A vitamini kapsülü ve badem yağını karıştırın. Maskeyi saçlarınıza sürdükten sonra tarakla tarayın ve 1 saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

 

Basit Saç Maskesi

  • Yarım su bardağı zeytinyağı
  • 1 tutam menekşe bitkisi

Menekşe bitkisi zeytinyağının üzerine boşaltılır. Menekşe bitkisi kuru halde kullanılmalıdır. Karışım 3 gün bekletilerek, saçlara kolay bir maske hazırlanmış olur. Menekşe bitkisi saçların uzamasını kolaylaştırır. Uç kısımlarda meydana gelen deformasyonun önüne geçer. Menekşeli saç bakım maskesi, haftada bir defa uygulanabilir.

 

Muzlu Saç Bakım Maskesi

  • 1 muz
  • 2 çay kaşığı susam yağı
  • 1 şişe badem yağı

Muzu püre haline getirip badem yağı ve susam yağı ile karıştırın. Saçın her yerine titizlikle sürdükten sonra ılık su ile akıtıp; şampuanlama işlemine geçebilirsiniz. Muz maskesi saçları çok yumuşatır. Bu yüzden haftada 2 kere uygulanabilinir.

 

Saç Bakım Yağı

Hindistancevizi yağını saçlarınızın tamamına sürüp 1 saat bekletin ve ardından yıkayıp temizleyin. Hindistancevizi yağı saçlarınızı daha parlak ve dolgun bir hale getirecektir.

Yazar: Tarih: 23 Kasım 2015 - 6:40:32 Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,