Cilt Bakımı Ve Güzellik
kolay-gece-makyaji-nasil-yapilir

Gece davetleri, evlilikler, yemek organizasyonları, parti eğlenceleri ve daha pek çok organizasyonla örneklendirebileceğimiz gece organizasyonları; saçlarda ve kıyafette nasıl özen gösterilmesi gerekiyorsa aynı şekilde makyaj şeklinde de oldukça özen gösterilmesi gereken organizasyonlardan bir tanesidir.

gece-makyaji-uygulamalari

Gece makyajının aşamaları nelerdir?

  • Nemlendirme kısmı : Makyaja başlamadan önce cildinizi bir tonik yardımıyla temizleyerek ardından bir nemlendiriciyle rahatlatıp makyaja hazır hale getirmek gereklidir.
  • Fondöten uygulaması : Cilt tipimize ve cilt rengimize uygun fondöteni seçtikten sonra, bu ürünü bir fondöten fırçası yardımıyla yüzümüzün her bölgesine eşit miktarda uygulamak gereklidir. Uygulamayı boynumuzun aşağı kısmına kadar yapıp fondöten uygulamasını bitirmek gerekir.

gece-makyaji-yapilma-asamalari

  • Kapatıcı uygulaması : Ten rengimize ve fondötenimizin rengine çok koyu ya da çok açık olmamasına özen göstererek seçtiğimiz kapatıcıyı; boyunumuzun alt kısmına, göz altlarımıza, dudak kenarlarımıza, burnumuzun üst kısmına ve burnumuzun kenarlarına bir makyaj fırçası yardımıyla sürmek gereklidir.
  • Pudra uygulaması : Pudra uygulaması bütün yüzümüze pudra süngeriyle birlikte hafifçe yapılarak fondötenimizin daha kalıcı bir şekle bürünmesinin sağlanması gerekmektedir.

kolay-gece-makyajinin-puf-noktalari

  • Göz farı uygulaması : Taban olarak çok açık renkteki toz pembe allığın tüm göz kısmına uygulanması gerekmektedir. Sonrasında çok açık vizon rengi farı da göz kapağının üzerine sürmek gerekir. Kahverengi tonuna yakın farı da göz kapağının katlanma çizgisinin olduğu kısa sürerek bir far fırçasıyla renklerin iyice birbirine karışması sağlanır. Son olarak alt kirpiklerin alt kısmına dağılacak şekilde koyu renk far sürülerek üst göz kapağıyla birleştiği bir çizgi yaratılır.
  • Eyeliner uygulaması : Eyeliner’ı sürerken gözün orta kısmından başlanmasına özen gösterilmelidir çünkü eyeliner kalınlığının ilk sürüş kısmından sonraki süreçte üzerine göz pınarından başlayan bir hat çekilmesine imkan yaratılmalıdır. Çünkü diğer türlü kalınlığın eşitliği tutturulamamakta ya da yamuk sürme ihtimali ortaya çıkmaktadır. Ayrıca gözlerimizde daha etkili bir bakış elde etmek adına eyeliner’ın kuyruk kısmını normalden daha uzun bir şekle sokmak makuldür.

kolay-uygulanan-gece-makyaji

  • Rimel ve takma kirpik uygulaması : Öncelikle kaşlarımızı bir kirpik kıvırıcı yardımıyla kıvırdıktan sonra ardından aldığımız takma kirpikleri kendi kirpiklerimizin dip noktasından düzgün bir şekilde takmamız gerekmektedir. Bir süre bekleyip yapay kirpiklerin doğal kirpiklere oturduğundan emin olunca da üzerine rimel uygulamasını gerçekleştirmek gerekir
  • Kaş kalemi uygulaması : Kaşlarımızla uygun olacak şekildeki kaş kalemiyle kaşlarımızın iç kısmı boyanmalıdır. Fırça ile de dağıtma işlemini uyguladıktan sonra kaş kalemi uygulamanızı sonlandırabilirsiniz.

gece-makyaji-uygulamalari

  • Allık uygulaması : Göz makyajı çok iddialı olduğundan allık uygulamasının mümkün olduğunca hafif şekilde hatta ton olarak da şeftali tonlarında yapılması gerekmektedir. Allığı uygularken burun bölgesinden iki parmak ve dudak kenarlarından iki parmak boşluk kalacak şekilde sürmeniz doğru uygulamayı yaptığınız anlamına gelir.
  • Dudak kalemi ve ruj uygulaması : Giyilecek kıyafete göre ruj rengi seçmek en anlamlı tercihtir. İlk önce süreceğiniz ruj tonuna yakın olan dudak kalemini dudaklarınızın kenar çizgisine ve iç kısmına sürmek gereklidir. Ardından rujunuzu da bu çizgiyi taşırmadan dolgun şekilde sürerek gece makyajınızı tamamlayarak makyaj işleminizi bitirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız