Kol Tüyleri Nasıl Alınır

 Bayanların sorunlarından biri olan kol tüyleri ; Mutlaka tekrar çıkmayacak şekilde alınmalıdır. Beyaz tenli bayanların bile  fazlası ile belli olan kol tüyleri kötü bir görüntü yaratır.

Kol tüylerini nasıl alınır?

Tüyleri almak için tüy dökücü kremler kullanabilirsiniz. Kozmetik reyonlarında bu duruma yönelik birçok krem bulunur. Bu kremler üstelik parfümlü kokuları ile; size rahat bir tüy dökme işlemi sağlar.

 1. Kol tüylerini evde ağda ile de alabilirsiniz. Isıtılan ağdayı kol kısmına spatula ile sürüp; bezi yapıştırarak çekebilirsiniz. Tüylerin çıkış yönünün tam tersine çekmeniz gerekir. Kol tüyleri çok sık çıkmayacağı için; bu şekilde yapılan ağda sizi 2 ay boyunca idare eder. Kol tüylerinde ağdayı tercih eden bayanlar; kollarında sivilce oluşumu yaşadıklarından rahatsız olabilirler. Bazı hassas tende olan bayanlarda; ağdadan sonra sivilce oluşur. Bu durumun başınıza gelmemesi için; ağda yapmadan önce; kol kısmına bebek pudrası dökebilirsiniz. Bebek pudrası; yumuşaklık sağlayacağı için; kolda sivilce oluşmasının önüne geçer.
 2. Kol tüylerini almak için epilasyon aletleri de tercih edilebilir. Kısa süre içerisinde kol tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Seçilecek epilasyon aletinin  buz içerenlerinden tercih ederseniz; daha az acı çekersiniz. Buz ağda yapılacak yeri uyuşturarak size rahat bir ağda ortamı sağlar.
 3. Ağda veya epilatör uygulamasından sonra; kola nemlendiricili krem kullanılmalıdır. Azda olsa tahriş yaratacağı için; krem bu bölgeyi nemlendirir.
 4. Vücutta hiçbir yer jilet yardımı ile alınmamalıdır. Jiletin zaman içinde kol kısmında kararma yaptığı bir gerçektir. Pratik olmasının dışında hiçbir artı yönü bulunmaz.  Özellikle de kol kısmı jilet gibi maddelerle asla alınmamalıdır. Jilet hem kıl kökünü kalınlaştırır hem de daha erken kıl çıkmasına neden olur. Jiletin birçok zararlı etkisi vardır.
 5. Kol tüyleri yapı itibarı ile yumuşak ve incedir. Fakat tüylerin alınma metoduna göre; yeni bir yapıda çıkabilirler. Ağda ile alınan kol tüyleri daha geç çıkar. Aktarlarda satılan bazı maddelerin kol tüyleri için kullanıldığını duyarız. Bu maddeler; cilt üzerinden vücuda girebilirler. Kullanılması sağlıklı değildir. Cilt üzerinden yapılacak işlemin, sadece orada kalması gerekir. Deri altından vücuda giren bu maddeler zararlıdır.
 6. Kol tüylerini alan bir bayan; bu işlemi her ay gerçekleştirmemelidir. En az 2 ay beklenerek kol tüyleri alınabilir. Devamlı yapılan işlemler kol derisini tahriş edebilir. Kollardaki tüyler sert olmadığı için; hemen çıkması halinde göze batmaz. Bu yüzden çok çabuk alınmaması önerilir. Bayanlar cilt ve ten üzerinde; kol bakımına da dikkat etmelidir.


Yorumlar
  1. canan sızman diyor ki:

   Kol bölgemdeki tüyleri ağda ile aldıktan sonra ayda 3 kere Bıoder Vücut Bölgesi serum formunu kullanıyorum. 3,5 ayda ciddi oranda azalma ve incelme oldu. Tavsiye ederim.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.