Cilt Bakımı Ve Güzellik
Taze Çiçeksi Kokular Sevenlerin Kişiliği

Kokun Seni Anlatıyor

Kişiliğe Göre Parfüm Seçimi: Kokunun kişiler üzerinde bıraktığı iz oldukça kuvvetlidir. Yıllar önce duyduğunuz veya kullandığınız bir kokuyu yıllar sonra yine algılayabilir aynı koku olduğunu bilirsiniz. Yani parfümler kişiyi yansıtır ve kullanan kişi ile koku özdeşleşir. Sürdüğünüz kokunun hangi aromaları içerdiği ve o sevdiğiniz kokuya gidecek en iyi makyaj tekniğini sizler için yazdık.

 

Kişiliğe Göre Parfüm Ve Makyaj Tercihi Nasıl Olmalı?

Baharatlı Parfüm Kokusu ve Makyaj

Cezp edici ve baharat içeren kokular kullanmaktan hoşlanıyorsanız dikkat çekmeyi ve ilgiyi üzerinize toplamayı seviyorsunuzdur. Baharatlı kokuları sevenler çekici olmayı ve cezp etmeyi seven kişiliklerdir.

 • Gece Makyajı: Bu tarz kokular kullandığınızda  makyaj yaparken bordo, gri, siyah kırmızı ve füme renkleri tercih etmelisiniz.
 • Gündüz Makyajı: Normal Günlük hayatta bu renkler ağır kaçacağı için, gece daha çok tercih edilmelidir. Fakat gündüz makyajınızda yapmanız gereken ise; gözlerinize kuyruklu bir kalem çekebilirsiniz, ya da dumanlı füme renklerinde bir göz makyajı yaparak parfümün kişiliğini tam yansıtabilirsiniz. Bu makyaj tarzı sizi ve kokunuzu tam anlatacaktır.

  Baharatlı Kokuları Sevenlerin Kişiliği
  Baharatlı Parfüm Kokusu ve Makyaj

 

Taze Çiçeksi Kokular Ve Makyaj

Yenilikçi ve enerjik kişiliği yansıtan çiçeksi ve taze kokular sizin tarzınız ise siz her zaman aktif insanlardansınız.

 • Gece Makyajı: Bu enerjik kişilikli bayanların yapacağı makyaj tarzı ise neon, toprak, canlı ve bakır tonlarıdır. Kahve renkleri ile bir dumanlı göz makyajı yapabilir ten rengine yakın nude rengi bir ruj uygulayabilirsiniz.
 • Gündüz makyajı: İnce bir kalem çekerek pembe neon tonlarında bir makyaj ile enerjik yapını bütünlemelisin.

  Taze Çiçeksi Kokular Sevenlerin Kişiliği
  Taze Çiçeksi Kokular Ve Makyaj

 

Aromalı, Şekerli Kokular Ve Makyaj

Renkli ve gülümsemeyi seven kadınların tercihi, şekerli ve aromalı kokulardır. Bu kişiliklerin amacı gülmek, hayata renk katmak ve gününün en harika şekilde geçmesini sağlamaktır. Bu tarz bir kişiliğin yapması gereken makyaj tarzı ise tatlı pembe tonları, pastel ve şeftali renkleridir. Kahve rimel ve kalemle bütünleyebileceğiniz makyajınızı şeftali renkli bir ruj ile tamamlayabilirsiniz.

Aramolı Ve Şekerli Kokuların Sevenlerin Kişiliği
Aromalı, Şekerli Kokular Ve Makyaj

 

Yazar: Tarih: 28 Aralık 2014 - 1:30:14 Kategori: Makyaj, Makyaj Teknikleri, Manşet, Parfüm
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,