Kleopatra’nın Güzellik Sırları

Tarihe adını güzelliğiyle ve çekiciliğiyle yazdırmış olan kadınlardan biri Kleopatra’dır. Kendisinin asıl ismi 7. Kleopatra olmasına rağmen, herkesin dikkatini çekecek derecede aşırı güzel olmasından dolayı kendisinden önceki isimler unutulmuş ve hep “Kleopatra” olarak anılmıştır.

Kleopatra’yı tarihte bu kadar unutulmaz yapan durum güzelliği olduğundan, kendisinden sonra gelen asırlardaki medeniyetler kendisinin nasıl bu kadar güzel kalabildiğini araştırmış; günümüzde bile hala kadınlar Kleopatra’nın güzelleşmek için kullandığı yöntemleri denemeye devam etmişlerdir.

Kleopatra’nın kendine has güzellik yöntemleri

1) Üzümlü cilt maskesi : Cildinin parlaklığı için doğal üzüm maskesi kullanan Kleopatra; bu maskeyi üzüm ve balla hazırlamıştır. Öncelikle bir avuç miktarındaki yeşil üzüm bir kabın içerisinde ezilerek üzerine iki kaşık miktarındaki doğal bal eklenmeli ve yüze sürülerek 15 dakika boyunca bekletilmelidir. Sonrasında ılık suyla durulanan bu maske cildin doğal parlaklığını kaybetmemesini sağlamaktadır.

2) Süt banyosu : Cildinizin pürüzsüzlüğü ve diriliği için deneyebileceğiniz süt banyosu için; üç su bardağı miktarında katkısız süt, beş yemek kaşığı badem yağı ve yarım bardak miktarındaki doğal balın birbirine karıştırıldıktan sonra banyo yapılacak suyun içerisine karıştırılması yeterlidir.

3) Gül suyu toniği : Cilt yapısının ihtiyaç duyduğu nemi karşılayan malzemelerden biri olan gül suyunu, isterseniz bir sprey yardımıyla yüzünüze püskürtmeniz isterseniz de bir pamuk yardımıyla yüzünüze sürmeniz yeterli olmaktadır. Kleopatra cildinin beslenmesini yoğun ölçüde hazırladığı gül suyu toniğiyle gidermeye çalışmıştır.

4) Deniz tuzu uygulaması : Cildin üzerinde biriken ölü derileri ve kirleri arındırmak için Kleopatra’nın yaşadığı dönemlerde bir numaralı yardımcısı deniz tuzu olmuştur. Günümüzde dahi hala birbirinden farklı temizleyici kozmetik ürünlerinin içerisinde doğal deniz tuzu bulunmaktadır. O dönemlerde Kleopatra, yaptığı süt banyolarının ardından cildindeki artık haldeki derilerin temizlenmesi için tüm cildine deniz tuzu uygulaması yapmıştır. Tüm vücudunuzu yavaş hareketlerle deniz tuzuyla ovmanız, daha canlı ve yumuşak bir ten yapısına sahip olmanızı sağlayacaktır.

5) Elma sirkesi uygulaması : O zamanlarda dahi Kleopatra, cilt güzelleştiricilerin etkilerini araştırmaktan geri kalmamış, sirkenin cilt üzerinde kan akışını hızlandırarak cildin güzelliğini arttırdığını öğrenmiştir. Bu uygulama için bir kabın içerisine ılık su doldurduktan sonra dörtte bir miktardaki elma sirkesinin de kaba eklenmesi gerekmektedir. Sonrasında bu suyla yüzünüzü bir kaç kere yıkayıp durulamanı yeterli olacaktır.

6) Balmumu maskesi : Kleopatra’nın yüz güzelliği için uyguladığı maskelerden en çok rağbet göreni ise balmumu maskesidir. Bu maskenin uygulanış şekline bakıldığında, iki dolu dolu yemek kaşığı miktarındaki balmumunun ısıtılıp erimeye başladığında üzerine bir yemek kaşığı miktarındaki badem yağının, dört damla miktarındaki gül yağının ve iki yemek kaşığı miktarındaki aloe vera suyunun karıştırılmasıyla oluşturulduğu görülmüştür. Birbirine karıştırılan malzemeler soğuk bir alanda saklanarak 1 hafta içerisinde kullanılarak ciltteki fark hissedilebilmektedir.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.