Cilt Bakımı Ve Güzellik
Ten rengine göre kıvırcık saç renkleri

Kıvırcık saçlı kadınların saç bukleleri çok yoğun ve sık olduğu için saçlarında kullandıkları renkler koyu renklerden oluşmamalıdır. Doğru rengi bulmak için ten ve göz rengi de göz önünde bulundurularak saça en uygun renge karar verilmelidir. Cilt.net olarak yazdığımız bu konu içerisinde kıvırcık saç renklerini inceleyebilir ve teninize uygun saç renklerinden birine karar verebilirsiniz.

Kıvırcık Saç renkleri

Esmerler İçin Kıvırcık Saç Renkleri

Siyah, mavi siyah gibi saç renkleri kıvırcık saçlar için uygun değildir. Saçların şeklini gizleyen bu renkler kullanılmamalıdır. Kıvırcık saçlar yapısı gereği kuru olduğu için çok koyu renklerde daha da hacimsiz görünürler. Bunun için esmer tenli ve kıvırcık saçlara sahipseniz yapmanız gereken saçlarınıza mutlaka ışıltı attırmaktır. Aralara atılan seyrek ışıltılar ve krepeler saçlarınızı daha hareketli ve canlı gösterecektir.

Koyu tenliler esmer olamayan kadınlar ise kestane rengine yönelebilir. Saç aralarına ilave ettireceğiniz ışıltılı balyajlar daha hareketli bir görünüm katacak ve saç şeklinizi ortaya çıkaracaktır.

 

 

Beyaz Tenliler İçin Kıvırcık Saç Renkleri

Sarı tonları, röfle ile ışık uyumu yakalanmış saçlar Beyaz tenli bayanların kıvırcık saçlarına doğal bir ışıltı katar. Bakır rengi ve bakır tonları saçın şeklini ortaya koyan bir diğer renktir. Buklelerin şekli bakır, tarçın bakır ve bakır kahve gibi tonlarda ortaya çıkar. Saçlarınızı bakır tonlarında kullanmaya karar verdiyseniz kaşlarınızı da boyatmayı unutmayın. Saçlarınız kıvırcık ve teniniz beyaz ise bu renkler sizin için en ideal renklerdendir.

Beyaz tenli olup da kıvırcık saçlara sahip olmak gerçekten harika bir görünümdür. Saçlarınızı yukarıda verdiğimiz renklere boyattığınızda saçlarınızın bukleleri daha belirgin olacak ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

 

 

Buğday Tenliler İçin Kıvırcık Saç Renkleri

Bal köpüğü ve kumral tondaki saç boyaları da kıvırcık saç için uygun renkler arasındadır. Saçlara canlılık katan bu renkler yüz şeklinizi de ortaya çıkararak iyi bir uyum yakalamanızı sağlar. Buğday tenli ve kıvırcık saçlı olanlar için orta tondaki kumral tonları uygun bir seçenektir.

Buğday tenli bayanlara yakışacak diğer bir saç rengi de papatya sarısıdır. Papatya sarısı ile saçlarınızı boyatmanız veya ombre modelini saçlarınıza uygulatmanız saçlarınızda ayrı bir görünüm sergiler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız