Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kıvırcık dalgalı saça nasıl şekil verilir

Kıvırcık Saça Nasıl Şekil Verilir

Dalgalı saçlara şekil vermek oldukça zordur ve bu saç tipleri hacimli ve uğraştırıcıdır. Sizlerle paylaştığımız yöntemleri uygulayarak saçlarınıza dilediğiniz şekli verebilir ve saç bakımı konusunda endişe etmenize gerek kalmaz.

Dalgalı Saça Nasıl Şekil Verilir?

  • Şekillendirici ürünler kullanarak dalgalı saçlarınızı kontrol altına alabilirsiniz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra saçların ıslaklığını havlu yardımıyla alıp saçlarınızı öne doğru bırakın. Ardından saçlarınıza bolca jöle sürüp her bölgeye yedirin. Jöleyi sürdükten sonra saçlarınızı tarayın. Tarama bittikten sonra saçlarınıza şekil verirken aynı zamanda fön tutun ve kurumasını sağlayın. Bu yöntemle daha güzel görünümlü saçlara sahip olacaksınız.
  • Saçlarınızı yıkayın ve kuruması için bir süre bekleyin. Nemli haldeyken saçlarınızı bigudi ile sarın ve kuruyana kadar bekletin. Sonrasında bigudileri çıkarın.
  • Yıkadığınız saçları nemli haldeyken 4 parçaya bölerek klasik örgü yöntemiyle örün. Geceyi bu şekilde geçirdikten sonra sabah kalktığınızda örgülerinizi açın.
  • Saçlarınızı nemli şekildeyken 1 dakika boyunca kurutun ve sonrasında 5 ayrı parçaya ayırın. Her parçaya az miktarda köpük sıkın. Parçaların hepsini fön makinesiyle kurutun. Tutamların hepsine ayrı ayrı bu işlemi uygulayın. İşlem bittikten sonra saçınızı öne atın ve karıştırın. Dalgalarınız basit şekilde daha belirgin olacaktır.
  • Kıvırcık saçlara sahip olan bayanlar at kuyruğu modeli yapmak için saçlarını düzleştirmeliler. Düzleştirme işlemi bittikten sonra saç diplerine sprey sıkarak toplama şekli daha düzgün hale getirilebilir.
  • Dalgalı saçların en çok ihtiyaç duyduğu bakım ürünü serumlardır. Saçınız nemli haldeyken serumu parmaklarınıza damlatın ve uygulayın. Parmak uçlarınızla kıvırdığınız saç bölümlerini tel toka ile tepeye sabitleyin. 20 dakika fön işlemi uygulayın. Saçlarınız düzgün ve güzel hale gelecektir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız