Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kısa saç modelleri

Kısacık maskülen ve seksi saçların iddialı görüntüsünü siz de yakalayın. Uzun lepiska saçlar çoktan demode oldu. Son dönemlerin tartışmasız en popüler saç modeli kesinlikle kısacık ve erkeksi kesimler. Bu iddialı saç modelini özellikle genç kuşak pek çok Hollywood yıldızı tercih ediyor.

Kısa saçların şekle girmesi kolay gibi görünse de gün boyu sabit şeklini koruması için kullanılacak ürünlerin iyi seçilmesi gerekmektedir. Evden çıkmadan önce saçlara uygulanan jöle ve saç spreyi gibi yöntemler gün boyunca aynı şekilde kalmaz. Bu nedenle farklı tekniklerle kısa saça şekil verilmeli ve saç şeklinin korunması sağlanmalıdır.

Kısa Saça Nasıl Şekil Verilir?

Kısa saçlar genç, taze ve yenilikçi bir imaj için ideal. Sadece yüzü ön planda bırakan bu zor saçı taşımak kolay değil. Doğru kesim uygulandıktan sonra her gün yapmanız gereken bakımlar da kesim kadar önemli. Peki tıpkı ünlü yıldızlar gibi maskelen saçlarla seksi ve sıra dışı bir görüntüyü sağlamak için neler yapmanız gerekiyor? Kısa Saça Şekil Vermek için adım adım uygulamanız gerekenler…

 • Banyodan çıktıktan sonra saçınızı havluyla yere su damlamayacak şekilde kurulayın.
 • Saç kremlerinden durulanmayan saç bakım kremini avucunuza alarak saçlarınıza sürün.
 • İşlemin ardından saçınızı normal olarak kendi halinde kurumaya bırakın.
 • Saçlarınız kuruduktan sonra avucunuza saç köpüğü sıkın ve iki elinizle birlikte saçınıza istediğiniz şekli vermeye başlayın.
 • Kısa saçları arkaya, yana veya tepeye doğru şekillendirerek köpüğü uygulayabilirsiniz.
 • Saçlarınız ıslak görüntüsü yarım saat içinde doğal bir hal alacak ve durulanmayan saç kremiyle saçınızı tehditlerden korurken saç köpüğü ile de bozulmayan bir saç şekli elde etmiş olacaksınız.

Limon ile Saça Şekil Verme

Yarım limon suyu bir kase içine sıkılarak içine 1 çorba kaşığı su ilave edilir. Spreyli bir şişeye alınan karışım nemli saçlara püskürtülerek bozulmayan saçlar ortaya çıkarılır

Şekerli Su ile Kısa Saça Nasıl Şekil Verilir?

Kısa saça şekil vermek için 1 çorba kaşığı şeker ve 1 su bardağı su karıştırılarak şekerin erimesi sağlanır. Aynı şekilde spreyli bir şişeye alındıktan sonra saçlara püskürtülür. Şeker ve su karışımı kısa saçlarda jöle etkisi yaratan ve sağlıklı bir biçimde şekillendirmeye yarayan doğal bir tariftir.

Kısa Saçlar İçin Şekillendiriciler

Saç Şekillendiricileri

Kısa saça şekil verme işlemi Kısa saçlar yoğun jöle kullanımı istediği için mutlaka mat görünümü kaybetmemek ve doğallığı yakalamak gerekiyor. Bir mat krem tercih etmeniz hem daha doğal hem de daha kalıcı bir görüntü yakalamanıza yardım eder. Saçı formda tutarak esneklik kazandırabilen kreminiz aynı zamanda dilediğinizde uyguladığınız modeli değiştirebildiğinize de imkan tanıyor. Gün içinde ya da gündüz ve gece programları için farklı bir model yaratmak isteyenlerdenseniz kreminizi yanınızdan ayırmayın.

Briyantin

Eğer saçlarınız çok dalgalı ya da kıvırcık değilse ve daha sert bir görüntü oluşturmak istiyorsanız briyantini de tercih edebilirsiniz. eğer jöle ve krem uyguladıysanız briyantini sadece saç uçlarınız için de şekillendirmede ve katlarınızı belirginleştirme de kullanabilirsiniz. Briyantini çok az kullanmayı unutmayın. Yoksa kalıcı görüntü yaratmak isterken yağlı ve ağır görünüm oluşabilir.

Islak Saç Şekillendirici Jöle

saç kesiminden sonraki en önemli adım günlük bakım. Saçınızı yapıştırmadan ve matlaştırmadan ıslak görünüm kazandıracak bir jöle kullanmalısınız. Özellikle B3 vitamini katkılı ürünleri tercih ederek saçlarınızı aynı zamanda besleyebilirsiniz. Saçınızın almasını istediğiniz şekli verdikten sonra jöle ile üzerinden geçin. Ancak kullandığınız jöle miktarında aşırıya kaçmayın.

Saç Köpüğü

Saçlarınızı daha hacimli ve doğal kullanmak; kısa katlarınızı belirginleştirmek istiyorsanız hacim veren köpükler tam size göre. Islak saçınıza köpüğü uygulayın ve kurutun. Köpüğü jöleyle uyguladığınız kalıcı saçları tamamlamak içinde tercih edebilirsiniz. kısa saçın en güzel yanı sadece hacim veren bir köpükle bile doğal ve seksi bir görünüm yakalayabilmeniz.

Kısa saça Şekil verme işlemi yukarıdaki sıralamayla yapıldıktan sonra saça istenilen şekil verilmiş olur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. snake can diyor ki:

  saçımı kestirecem nasıl şekil verecem

 2. done diyor ki:

  arkası kısa onu uzun sac modelıni kulanıyorum sade etkileyici nasıl bır sac modelıkullana bılırımm.

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız