Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kısa saça fön nasıl çekilir

Kısa Saça Fön Nasıl Çekilir

Saçları kısa olan kişiler saçlarını şekillendirme ve düzleştirmede avantajlı olsa da fön çekme noktasında bazen sorunlar yaşayabilmektedir. Saç tellerini fırçaya almak ve fırçada sabit tutmak bazı zaman güç olabilmektedir. Kısa saça fön nasıl çekilir sizler için pratik yollarını aktardık. Bu yöntemleri kullanarak rahatlıkla kısa saçlara fön çekilebilmektedir.

 

Kısa Saça Fön Çekmek

  • Kısa saçlara fön çekmek için öncelikle saçlar su ile nemlendirilmeli ve hafif derece nemli kalana kadar kurutulmalıdır. Nemli saçlara fön çekmek daha kolay olacaktır.
  • Kısa saça fön çekmek için kullanılarak tarak seçimi de büyük önem taşımaktadır. Kısa saçlar için ince fırçalar kullanılması gereklidir. Kalın fırçalar ise daha çok uzun saçlarda kullanmak için uygundur.
  • Suyla nemlendirdiğiniz saçlarınızı tutamlar şeklinde düzgünde ayırın. Tepede, yanlarda ve arkalarda pens yardımı ile ayrılan saçlar çok düzgün olmalıdır. Ayırma tarağı olarak adlandırılan tarakla saçların ayrılması daha sağlıklı sonuçlar verir.
  • Kısa saça fön çekme işlemine geçildiğinde tutamlara ayırılan saçlar tek tek alınarak fön makinesine yerleştirilmelidir. Fırçayı tutamın altına yerleştirin ve fön makinesini kullanarak saçlarınızı düzleştirmeye başlayın.
  • Fön işleminde önceliği yan taraftaki saçlara vermelisiniz. Sonrasında ense ve üst kısımlar fön makinesi ile düzleştirilmelidir. İşlemin sonunda ön kısımdaki saçlar fırça yardımıyla iyice düzeltilmelidir.
  • Fön makinesini kullanırken aynı yere ikinci kere tutmamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Saç tellerini matlaştıran ve yıpratan bu durumdan kesinlikle kaçınmalısınız.
  • Kısa saçlara fön çekme işlemi sona erdiğinde saçlara sprey sıkılarak sabit kalmaları sağlanır. Uzun saçlara oranla daha zor olan kısa saçlara fön çekme işlemi pratik yaptıkça daha kolay bir hale gelecektir.

Yazar: Tarih: 28 Eylül 2015 - 1:00:00 Kategori: Saç Bakımı, Saç Şekilleri Ve Yıkama
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,