Cilt Bakımı Ve Güzellik
kısa saç kesimi

Kısa Saç Modelleri

Bayanların ilk tercihi uzun saçtan yana olsa da kısa saç modelleri herkesin hayatında en az bir dönem arzuladığı saç şekilleri arasında yer alır. Rahatlık bakımından kısa kesim saç modelleri oldukça kullanışlı ve yüz hatlarına da bağlı olmak üzere bazılarına daha çok yakışmakta.

 

Ünlü isimlerin de en az bir dönem tercih ettiği kısa saçlar yüz hatları uzun olan bayanların kesinlikle uzak durması gereken bir saç modelidir. Bunun yanı sıra dolgun yüz hatlarına sahip kişiler de kısa saçlardan uzak kalmalıdır.

 

Küçük yüz hatlarına sahip hanımların gönül rahatlığıyla uygulayabileceği kısa saç kesim modelleri, son dönemde saçın bir yanının kazınması şeklinde uygulanıyor. Günlük kullanım için bu tarz saç modelleri pek tavsiye edilmiyor.

 

Kısa saç modellerini tercih etmek isteyen hanımların dikkat etmesi gereken bir diğer önemli nokta saç telinin inceliğidir. İnce saç teline sahip olanlar kısa saç kesimini tercih ederlerse saçlarının ince telli yapısının görünmesini de engellemiş olurlar.

 

İş Kadınlarının Tercihi

İş hayatında aktif olan bayanlar tercihlerini kısa saç modellerinden yana kullanıyor. Yüz hatları kısa saç kesimine elverişli olanlar, kısa saçların rahatlığından faydalanmakta ve kendilerine sıra dışı bir imaj yaratmaktalar.

 

Kısa saç tercihinde sizlere bahsetmek istediğimiz son nokta ise renk seçimi. Kısa saça yakışan saç renkleri konumuzdan yüz hatlarınıza ve tarzınıza uygun bir tercih gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kısa Saç Modelleri Görseller

 

Yazar: Tarih: 14 Mayıs 2015 - 9:17:28 Kategori: Manşet, Saç Bakımı, Saç Şekilleri Ve Yıkama
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , , , ,
İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız