Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kısa saç bakımı nasıl yapılır

Kısa Saç Bakımı

 

Kısa saç bakımı uzun saça oranla daha kolay olur gibi yanlış bir düşünce genel olarak benimsenmiştir. Kullanımı daha kolay olan kısa saçların bakımı, uzun saçlar kadar zahmetlidir. Bazı durumlarda saçların kısa olması dezavantaj bile oluşturabilmektedir.

 

Düzenli olarak bakım uygulanması gereken kısa saçlar günlük olarak yıkanmalı ve evde hazırlanan çeşitli bakım maskeleriyle güçlendirilmelidir. Kısa saçlara şekil vermek daha zor bir işlemdir. Şekil vermek için fön kullanmanız gerekebilir ancak fön kullanımı saçlarınızın kolayca yıpranmasına da yol açabilir.

 

Kısa saçlara şekil vermek için lif içerikli ve mat kozmetik ürünler tercih edilebilir. Saç tipine uygun olarak seçilen bu kozmetikler sayesinde saç kesiminizi öne çıkararak daha modern bir görünüme kavuşabilirsiniz.

 

Kısa saçlara sahip kişiler saç boyatırken dikkatli olmalıdır. Saçların kısa olması sebebiyle saç boyası doğrudan saç derisine temas etmekte ve bu da saç diplerinin güçsüzleşmesine ve saçların dökülmesine neden olmaktadır.

 

 

Saç Uzatan Maske Tarifi

 

Saçlarını kestirip sonradan geri uzatmak isteyenler doğal yollarla bunu kısa bir sürede gerçekleştirebilir. Herhangi bir sebeple saçlarını kısa kestirenler düzenli olarak verdiğimiz maske tarifini uyguladıklarında saçları daha hızlı biçimde sağlıklı şekilde uzayacaktır.

 

Saçların hızla uzaması için sağlıklı saç derisi ve saç tellerine sahip olmanız gerekmektedir. Doğal maskelerin içinde bulunan besleyici maddeler ve yağlar, saçlarınızın daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlayarak saçların daha hızlı uzamasını sağlar.

 

Saç Uzatan Havuç Maskesi

 

  • 1 şeker kaşığı zeytinyağı
  • 3 adet orta boy havuç
  • 1 adet yumurta sarısı
  • 3 bardak su

 

3 bardak suyu orta boy tencerenin içine alarak kaynama eşiğine gelene kadar ısıtın. Havuçları rendeleyerek kaynayan suyun içine ilave edin. Yarım saat kadar kaynattıktan sonra tencereyi ateşten alın ve süzgeç yardımıyla suyunu süzün bir kap içerisine alın. Suyun içine zeytinyağı ve yumurta sarısını ilave ederek karıştırın. Hazır hale gelen maskeyi temiz haldeki saçlarınıza uygulayıp streç film yardımıyla sarın. 2 saat bekledikten sonra streç filmi açarak saçlarınızı saç tipinize uygun saç şampuanıyla iyice yıkayın. Haftada 1 yada 2 kez düzenli olarak kullandığınızdan saçlarınızın daha hızlı şekilde uzamasını sağlayacaktır.

Yazar: Tarih: 29 Haziran 2015 - 6:29:29 Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,