Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kirpiklerin kıvrık olması için doğal yöntemler.

KİRPİKLERİN KIVRIK OLMASI İÇİN DOĞAL YÖNTEMLER

Kirpiklerin uzun ve hacimli olması kirpiklerinizin istediğiniz gibi kıvrık görünmesini sağlar. Bu nedenle öncelikle kirpiklerinizi dolgunlaştırmanız ve hacim kazandırmanız gerekir. Cilt.net olarak verdiğimiz doğal yöntemleri deneyerek kirpiklerinizin kıvrık olmasını sağlayabilirsiniz.

Kirpiklerin Kıvrık Olması İçin Doğal Yöntemler

Kirpiklerin Kıvrık Olması için Hint ve Badem Yağı

  • 1 çay kaşığı Hint yağı
  • 1 çay kaşığı badem yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Hint yağı ve badem yağı karıştırıldıktan sonra bir şişe içine alınır ve 15 gün süresince kirpiklere uygulanır. Uygulama esnasında karışım çok az miktarlarda kulak çubuğu ile sürülmelidir, Gözlerinize kaçırmamaya dikkat etmelisiniz. Kirpikleri kıvrıklaştıran bu karışımı 15 gün geçtikten sonra kullanmayı bırakabilirsiniz.

Doğal Yağlarla Kirpikleri Kıvrık Yapma

  • Yarım çay kaşığı badem yağı
  • Yarım çay kaşığı fındık yağı
  • Yarım çay kaşığı susam yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Doğal yağlar bir kaseye alınarak karıştırılır ve 1 ay boyunca kirpik diplerinden uçlara doğru sürülür. Az miktarda sürmeye dikkat edin ve gözlere kaçmamasına özen gösterin. 1 ay sonunda kirpikleriniz de belli bir uzama olacak ve kıvrık kirpiklere sahip olacaksınız.

Susam Yağı ile Daha Kıvrık Kirpikler

  • 2 çorba kaşığı sarımsak yağı
  • 1 adet ceviz içi

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Sarımsak yağını bir kase içine alın ve ceviz içini 3-4 parçaya bölerek içine koyun. 2 gece ağzı kapalı bir şekilde beklettikten sonra kirpiklerinize 1 hafta boyunca kulak çubuğu ile kirpiklerinize uygulayın.

Önemli: Kirpiklerin kıvrık olması için hazırlanan bu karışımları kullanırken gözlerinize kaçmamasına özen gösterin. Aşırı kullanılan karışımlar fayda getirmeyeceği gibi yağların gözlere kaçması gözde tahribata neden olabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız