Cilt Bakımı Ve Güzellik
Dolgun Kirpikler için Rimel Seçimi

Güzelleşme yolunda kadınları amaçlarına ulaştıran en önemli unsurlardan biri rimel seçimidir. Kirpikleri dolgun gösteren rimel gözlerin bakışlarını da vurgulamaktadır. Dolgun kirpikler için rimel seçimi nasıl olmalıdır birkaç önerimiz var.

Çekici bakışların sırrı rimel sürmekten geçer. Kirpiklerin ihtiyacı doğrultusunda rimel seçimi oldukça önemlidir. Rimelin rengi ve şekli sahip olduğunuz kirpiklerin yapısında göre olmalıdır.

Kirpik Yapısına Göre Rimel Seçimi

  • Düz kirpikleri daha uzun ve yoğun göstermek için, spiral fırçalar ve klasik rimel fırçaları tercih edilmelidir. Kirpikleriniz kısa ise, kısa kirpikleri uzun göstermek için kıvrık fırçalı rimeller kullanılmalıdır. Doğru kirpik seçimi ve uygulaması ile kirpikleriniz daha güzel görünecektir.
  • Düz kirpiklere sahip olan kadınlar klasik fırçalı rimelleri kullanmalıdır. Klasik fırçalı rimeller arasında en kaliteli markalardan biri Loeral Paris Mega’dır.
  • Kısa kirpikler için kullanılacak olan rimeller, kıvrık fırçalı olanlardır. Böylece hem uzun hem de daha dolgun kirpiklere ulaşmak mümkün. Bu konuda da tavsiyemiz Max Factor’dur.
  • Eğer kirpikleriniz düşük ise, kauçuk uçlu rimelleri tercih etmelisiniz. Kauçuk uçlu rimel fırçaları kirpik tellerini tek tek ayırır ve yelpaze görünümüne kavuşturur.
  • Kirpikleri seyrek kadınların tercih edeceği rimeller ise, fırça tipi olanlardır. Fırça tipi rimeller kirpiklere hacim ve dolgunluk kazandırır. Seyrek kirpikler için S şeklinde fırçalar uygun olanlardır.
  • Kirpikleri dolgun ve hacimli gösteren rimel seçiminde kıllı fırçalara dikkat etmek gerekir. Bu tip fırçalar kirpiklerin kalın görünmesine etki eder. Kirpikleri tek tek ayıran ve daha hacimli bir görünüm kazandıran kıllı fırçalı rimeller, aynı zamanda kirpikleri daha iyi boyamaktadır.
  • Rimel rengi seçiminde ise genellikle kadınların tercihi standart olanlardır. Siyah rimeller ile kirpikleri dolgun göstermek mümkündür. Ancak farklılık arayanlar veya kendine hangi renk rimel yakışır diye merak edenlere tavsiyemiz; Koyu renkli gözlüler lacivert ve mavi renkli rimelleri, renkli göze sahip olan kadınlar ise mürdüm renk rimelleri kullanmayı deneyebilir.

Rimel Sürerken Bilinmesi Gerekenler

1- Kirpiklere rimel uygulamasında tercih tek üst ya da hem alt hem de üst kirpiklere şeklindedir. Kimi kadınlar sadece üst kirpiklerini boyamayı sever. Bu şekilde kirpiklere doğal bir görünüm kazandırılır. Hem alt hem de üst kirpikler boyandığı zaman ise, daha yapay bir görünüm yakalanır. Alt kirpiğe de rimel uygulanacaksa hafif dokunuşlar yeterlidir. Alt kirpikleri çok belirginleştirmek, güzelliği gölgeler. Çünkü alt kirpikler rimel ile daha etkili görünüme kavuşuyor, bu da her kadında estetik bir güzellik oluşturmuyor.

2- Rimel sürme teknikleri: Kirpiklere rimel sürerken doğru teknik kullanmak kirpiklerin daha dolgun görünmesini sağlar. Başınızı hafif şekilde arkaya doğru itin ve ileriye bakın. Rimeli kirpiklerin diplerinden başlayarak uçlara doğru sağ sol kaydırarak sürmelisiniz. Uçlara doğru geldikçe sağ sol kaydırma işlemini hızlandırın. Belirgin ve dolgun görünümlü kirpikler için ilk kat kuruduktan sonra ikinci katı da sürmelisiniz.

3- Düşük göz yapısına sahip bayanlar rimel uygularken gözlerinin uç kısımlarını daha çok hareketlendirmelidir. Orta bölüme geldikçe hareket azalmalı gözün iç kısmına ise rimel sadece dokundurulmalıdır. Bu gözün düşük yapısını ortadan kaldıracak daha canlı bakışlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

4- Bazı kadınların iki gözü birbirine uzaktır. İki gözü birbirine uzak olan bu kadınların kirpik sürme işleminde dikkat etmesi gereken, uç kısımlara daha az rimel sürüp göz pınarına doğru gelindikçe yoğunluğu artırmaktır.

5- İki gözü birbirine yakın olan nasıl rimel sürmeli: İki gözü birbirine yakın olan kadınlar ise, uç kısımlara daha yoğun rimel uygulaması yapıp, göz pınarına doğru gelindikçe yoğunluğu azalmasıdır.

6- Rimeli sürdükten sonra kirpiklerinizin birbirine yapışması sorunu ile karşılaştığınızda ise, hemen elinize bir kirpik tarama fırçası alın ve kirpiklerinizi nazikçe tarayın. Bu sayede yapışan kirpikler birbirinden ayrılacak ve daha hoş bir görünüm kazanılacak.

Rimel Nasıl Sürülür?

Rimeli kirpik diplerinden başlayarak sürmelisiniz. Kafanızı arkaya doğru hafif eğin ve tam karşıya bakın. Rimeli kirpik diplerinden uçlara doğru sağa sola hareket ettirerek sürün.

Makyajın vazgeçilmez tamamlayıcı unsuru olan rimel, doğru tekniklere sürüldüğü zaman kirpiklerin doğal, dolgun ve çekici görünümüne katkı sağlar. Özellikle de besleyici etkisi olan kaliteli markaların rimellerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Bir de rimelin suya dayanıklı özellikle olmasına dikkat edin.

Gündüz makyajında rimeli sadece üst kirpiklere sürmeniz yeterlidir. Böylece gündüzleri hem abartı makyajdan kaçınmış olursunuz hem de doğal ve duru bir güzellik yakalamış. Rimel sürerken göz yapısı çok önemlidir.

İki gözü birbirine yakın olanlar nasıl rimel sürmeli?

  • Göz yapısı birbirine yakın olan kadınlar göz pınarına yoğun rimel uygulamasından kaçınmalıdır. Rimeli kirpik uçlarından başlayarak sağa sola hareketler şeklinde sürmeli, göz pınarına doğru yaklaştıkça yoğunluğunu azaltmalıdır.

İki gözü birbirine uzak olanlar nasıl rimel sürmeli?

  • Göz yapısı birbirine yakın olan kadınların uyguladığı tekniğin tam tersini yapmalısınız. Rimeli göz pınarına doğru daha yoğun şekilde uygulayın. Kirpik uçlarında yoğunluğun az olmasına dikkat edin.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız