Cilt Bakımı Ve Güzellik
Maskara ile kirpik kıvırma

KİRPİKLER NASIL KIVRILIR

Makyajın en önemli noktalarından biriside şüphesizki gözleri ön plana çıkarmaktır. Kirpiklerin kıvrımı boyanması bu noktada önemlidir. Düz kirpikler nasıl kıvrılır : Gözlerin daha iri canlı ve çekici görünmesi için kirpiklerin kıvrık olması ve hacimli durması önemlidir. Cilt.net ailesi olarak bu  yazıda sizlere kıvrık kirpiklere nasıl sahip olabilirsiniz püf noktaları nelerdir kıvırıcı ile veya kıvırıcı olmadan nasıl kıvrık kirpik yapılır? Adım adım açıkladık.

Kirpik Kıvırıcı

Kirpik kıvırıcı nedir nasıl seçilir : Kirpikleri kıvırmak için kullanılan kirpik kıvırıcılar en büyük yardımcınızdır. Ancak bu konuda da birkaç ipucu öğrenmenizde fayda var.

  1. Kirpik kıvırıcı satın alırken çokta ucuzuna kaçmayın. Bilinen biraz kaliteli ürünleri almayı tercih edin.
  2. Kirpik kıvırıcı satın alırken pedlerin çok sert olmaması gerekir. Bu yüzden yapılan madde kirpikleri kırmaması açısından önemlidir.

Kirpik Kıvırıcı ile Kirpikler Nasıl Kıvrılır?

  1. Kıvırıcıyı makası tuttuğunuz tarzda tutmalısınız. Uç tarafı iyice açılır ve kirpiğe düzgün yerleştirilir. Tamamen kirpiğin dibinden tutturulmalıdır.
  2. Ardından kirpik kıvırıcı nazik bir şekilde sıkılır.
  3. Üst kirpiklerde bu şekil yapılırken alt kirpiklerde farklıdır. Alt kirpiklerin ortasına kıvırıcı yerleştirilir. Bu şekilde kıvrımlar içe dönük olmaktadır.
  4. Kirpik kıvırıcısını kullanmadan önce biraz kurutma makinesinde ısıtıp daha kalıcı kıvrımlara sahip olabilirsiniz.

Kirpik Kıvırıcı Yok İse Kirpikler Nasıl Kıvrılır?

Sürekli yanınızda ya da çantanızda taşımıyorsanız ellerinizi birbirine sürterek ısıtıp üst kirpikleri parmakların arasına alarak yukarı doğru tutup ,alt kirpikleri  ortadan tutup aşağı doğru bükerek kirpiklerin kıvrık durmasını sağlayabilirsiniz.

Kıvrık Kirpikler için Maskara Seçimi

  • Kirpikleri kıvıran maskaralarda balmumu ve slikon vardır. Bu içeriklere sahip rimeller kirpiklerin daha kıvrımlı ve dolgun görünmesinde etkilidirler.
  • Kirpik kıvrımı istediğinizde kıvrım veren fırça kullanmak ilk akıla gelen yöntemdir. Bu yüzden aldığınız maskaranın tasarımı kirpiklerin ne kadar kıvrılacağını gösterir. Sizde buna dikkat ederek maskara seçmelisiniz.

Makyajın kusursuz görünmesi için Uygulayabileceğiniz diğer göz makyajı teknikleri ‘ni inceleyebilirsiniz.

Kirpik Kıvırma Yöntemleri

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız